Jump to content

Paul Gilbert


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Petrucci je izgledao na onom DVD-u kao da je na ivici penzije. Inače moram da primetim nešto. Imam utisak da postoji neki blagi (da se lepo izrazim) animozitet između Gilbert-a i Vai-a. Gilbert ga nikada nigde nije pomenu a da ja znam, iako se generalno gitaroši vole tapšati po leđima osim u jednoj prilici gde se vrlo očigledno kiselo "našalio" na račun toga da ga je Vai za "guitar christmas" album uvrstio samo u japansko izdanje kao bonus track ali ne i na glavno izdanje, po svom nahođenju, kao, nije mu valjao da bude i na glavnom izdanju. Sad odjednom je Gilbert gost upravo kad Vai ne svira G3 a pred toga mislim (ispravite me ako grešim) da se nikad nije pojavio kao gostujući na G3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMA SMISLA!!!

:da::da::da::da:

 

Nije mi to dosad ni padalo na pamet.

'Ajde što mi je Gilbert znatno draži od SV, i što mi muzika njegova više znači, nego Vai je uvijek imao taj neki Đule momenat atmosferskog pritiska, tako da vjerujem da je to sa njegove strane neka mušica.

E, sad, ima tu onaj Ibanez 90th Anniversary gdje dijele pozornicu, a pojavljivao se Gilbert kao gost na G3 koncertima, našao sam podatak za neki G3 nastup iz 2001. što znači Saki, Vai, Petruki + Gile + Lukater...

 

IPB Image

 

Kao i ovo iznad, uostalom, skroz svježe... Sliku sam maznuo sa Dragonforce stranice, ono desno je Hevman Ri.

:ph34r:

 

Da šaljemo mejl Giletu, da ga pitamo šta misli o SV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMA SMISLA!!!

:da::da::da::da:

 

Nije mi to dosad ni padalo na pamet.

'Ajde što mi je Gilbert znatno draži od SV, i što mi muzika njegova više znači, nego Vai je uvijek imao taj neki Đule momenat atmosferskog pritiska, tako da vjerujem da je to sa njegove strane neka mušica.

E, sad, ima tu onaj Ibanez 90th Anniversary gdje dijele pozornicu, a pojavljivao se Gilbert kao gost na G3 koncertima, našao sam podatak za neki G3 nastup iz 2001. što znači Saki, Vai, Petruki + Gile + Lukater...

 

IPB Image

 

Kao i ovo iznad, uostalom, skroz svježe... Sliku sam maznuo sa Dragonforce stranice, ono desno je Hevman Ri.

:ph34r:

 

Da šaljemo mejl Giletu, da ga pitamo šta misli o SV?

:lol: Pa ne znam, jel imaš tačnu adresu ili da pitamo Jelića? :muzicar::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul je majka. Jeste li videli spot za Down to Mexico? :D Jebote, kakav je to beta-raspad! Prvo sviraju neki marijachi, sa sve trubicom, a onda ulece PG sa sombrerom, ponchom, i ljubicastim Ibanjezom na resice! :lol:

 

Skinuo sam video doticnog baje gde objasnjava kako se svira prvi deo Get Out Of My Yard sa istoimenog albuma. COVECE! Koristi neku doubleneck Ibaneshchinu, tri zice i Japanca! :bigblue: naime, stim je E E E, tj, po oktavama, a dok on svira arpedjo Japanac mu drzi prst na odgovarajucem pragu. Trik je u tome da treba istrenirati Japanca da pomera prst gde i kad treba.

 

A Let The Computer Decide blows my фуцкинг минд! Ima i to na videju, sa nekom pink sedmozicanom gitarom. Crazy dude.

 

Ma ja sam najveca paljevina na Paul Gilbert-a, sta da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U pitanju je Space Ship Live DVD:

http://www.amazon.com/Space-Ship-Live-Paul.../dp/B0009H9YJW/

Znači, DVD baziran na njegovom albumu iz 2005, uz par "Gilbert standarda"... Dobro se informisati prije nabavljanja. Koncept je malo čudan jerbo DVD (uz par falševa) identično zvuči kao dotični album.

 

Usput, objavljena je ekipa koja će pratiti Gileta na G3 nastupima: Bruce Boillet (gtr), Mike Szuter (bass & vox), Jeff Bowders (drm) & EMI GILBERT (keys).

Kao i obično, obići http://www.paulgilbert.com/

 

S obzirom da je on novi kolač u priči, njegovo će biti da otvori koncert, a sad nisam siguran oko vremena (koliko koji gitarista ima na raspolaganju) ali kontam da će on imati oko 40-ak minuta, a da će u tom vremenu uspjeti da odsvira i nešto zanimljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da malo osvezim temu...

 

http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DbeH6cXZ...fRb7Dys36LIZgMw

 

Bruka kako se dobro zabavljaju...ne secam se kada su Satch i Petrucci bili bas ovoliko srecni! :) ... 100% je to zbog Gilberta...stvarno je bog... :rockdevil:

 

Bilo bi extra da dodju kod nas ili bar negde "blizu" ...pokidali bi nas :):pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petrucci bio bas ovoliko srecan!

Драго ми је да видим да му је бицепс нарас'о од задњи пут кацам га видејо. Још ми је драже што би могли да га пусте са блатњавим ципелама и да заштите стејџ од прљања тако што ће му ставити подметач за пиво испод ногу. Ал Ди се више креће од њега. Ал Ди је ђезер и ћовек у годинама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh

:muzicar:

Elem, vijest:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=69477

 

PAUL GILBERT: First-Ever European Solo Tour Announced - Mar. 28, 2007

Legendary guitarist Paul Gilbert (ex-MR. BIG, RACER X) will embark on his first-ever European solo tour in May/June. The dates are as follows:

 

May 04 - Paris, France - Le Boule Noire

May 06 - Bilbao, Spain - Kafe Antzoki

May 07 - Madrid, Spain - Ritmo & Compas

May 08 - Barcelona, Spain - Apolo

May 09 - Gran Canaria, Spain - Sala Paraninfo

May 10 - Cortemaggiore, Italy - Fillmore Club

May 11 - Rome, Italy - Stazione Birra

May 12 - Florence, Italy - Siddharta Club

May 14 - Reichenbach, Germany - Die Halle

May 17 - Ljubljana, Slovenia - Media Park

May 18 - Graz, Austria - Orpheum

May 19 - Zagreb, Croatia - TBA

May 20 - Budapest, Hungary - A38

May 21 - Prague, Czech Republic - Futurum

May 22 - Munich, Germany - Backstage

May 23 - Nurnmebrg, Germany - The Hirsch

May 24 - Bochum, Germany - Matrix

May 25 - Copenhagen, Denmark - The Rock

May 28 - Hamburg, Germany - Fabrik

May 29 - Frankfurt, Germany - Batschkapp App

May 30 - Tilburg, The Netherlands - 013

May 31 - Amstelveen, The Netherlands - P60

June 02 - Roselare, Belgium - Schwung Festival

June 03 - London, UK - Mean Fiddler

June 04 - Dudley, UK - JB's

June 05 - Leeds, UK – Rio's

 

Gilbert is touring to promote his all-guitar instrumental CD, "Get out of My Yard".

 

Gilbert's band lineup for the current G3 North American tour — also featuring guitarists Joe Satriani and John Petrucci (DREAM THEATER) — consists of Bruce Bouillet (lead guitar), Mike Szuter (lead bass, lead vocals), Jeff Bowders (lead drums), and Emi Gilbert (lead keyboards).

 

***

:D

 

U koje vrijeme obično bude evropska G3 turneja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

BIo sam prosle sedmice na Gilbertovom koncertu i bilo je super,ali nista drugo se i nije ocekivalo kod gilberta.Starac je svirao perfektno,a i bio sam dobro pripremljen jer sam nekoliko dana pre koncerta slusao jednom dnevno njegov novi album,koji mi je se proporcionalno sve vise sa svakim slusanjem svidjao.Svirao je i neke Mr. Big i Racer X stvari.Zena mu je svirala klavijature i bilo je prilicno zabavno nju posmatrati jer je uvek bila ozbiljna,osim kada ju je Paul pogledavao.Valjda mu zena nije naviknuta da se smeje dok svira,ipak je ona,ako se ne varam,skolovana pijanistkinja,a takvi/e se slabo kad smeju dok sviraju.I da,svirao je i neki basista sa njim koji je nenormalno dobro pjevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...