Jump to content

Watain


Grobodan

Recommended Posts

To je ono kada izvrtiš album toliko da ti uđe u uši kao loša pesma iz kafića, pa više i ne znaš šta valja? :D

 

Ne, nisam ga slušao najmanje godinu i po. Uradio sam sad na pravi način, kupio alum, seo sa bukletom i liriksima i što je najvažnije bez neta i shvatio koliko je sjajan. Podlegao sam malo anti hajpu pre, sad je sve došlo na svoje.

 

previše Iron Maiden, previše slatkasto i komercijalno za moje uši.

 

Nema Mejdena ništa više nego kod Dissectiona, ja sam primetio više npr prve Metallice. Sviđa mi se što im je mutirao zvuk van granica black metala.

Komercijalno je tačno šta u sedamdesetominutnom albumu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komercijalno je to što vidiš da se više trude da budu zli nego što zaista to jesu. Oduzmi im imidž, buklet i nastup, ostaje ti vrlo pitak black metal. Ne volim to, jednostavno. Postali su novi Dimmu Borgir, u smislu da se više niko ne tripuje da je Dimmu Borgir zao, ali zato svi misle da su neverovatno zajebani ako se lože na Watain. Ipak je to, je l' te, pravi satanizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To posebno. Ono tipa "higher, higher, sons of fire, daughters of the bla bla", zajebi.

 

evo lepo čovek izrazi identično mišljenje u recenziji na Arhivama:

 

According to Watain, June 7th is supposed to have been the day of black metal's rebirth. And although their words should not always be taken lightly, Watain are known just as much for their passion as they are for their big talk. Maybe it's all just theatrics, but nonetheless, having spent the last week listening to the band's latest offering, Lawless Darkness, this reporter finds himself skeptical that this album is a rebirth of anything other than outdated 1980's traditional metal, painted black.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasni mi to poređenje, nikakav smisao ne vidim. Gojko kaže da ovi samo farbaju metal osamdesetih u crno, a ti navedeš ova tri benda koji su, svako na svoj način, pružili nešto sveže.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo, posledni ban je Godflesh ofarban u crno, poslednji Watain je 80's metal ofarban u crno.

 

A anyway se ne slažem uopšte da je taj album toliko hevi, black preovlađuje.

A DsO, tom putanjom poređenja je...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ume da bude outdated, ako sviraš to trideset godina kasnije. To se dobro primenjuje na tvrdnju benda da su oni ovo i ono, vrh svega, a ne nude ništa novo, u suštini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zaključim, kad se BAN tripuje na Godflesh a Nacht na Joy division i Ministry to je kul, a kad se Watain tripuje na matoru Metallicu to je šit - to je problem koji nije do benda.

 

I opet, boli me kurac šta oni seru mada imaju i podosta pokrića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek mislim da ti je logika poređenja loša. BAN su snimili jedan takav album. Onaj narkoman trenutno ne obećava sa novim materijalom, mislim da samo Talvi svršava na okačene pesme, ako i on. Erik je sa svojom ekipom čitavu diskografiju zasnovao na radu drugih bendova, i to ne više od tri osnovna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ulazim u to šta Mejdeni danas sviraju, oni su bili na početku tog pravca. Nisam pričao o tome, nego o mladim bendovima koji uzmu da sviraju isto to decenijama kasnije.

 

Watain provlače Jonove fore na svakom albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...