Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Zar je bitno kako izgleda majku mu? Pa Christina Scabbia je mnooooogo lepša od Tarje, ali ne peva bolje...

 

I ja sam rekla da je ona loša pevačica u SVOM domenu, zato se šlepala uz NW, bar na početku...posle je već naučila......čitaj pažljivije...

 

poslušajte nešto što je Tarja pevala pre nego što je postala član NW-a, nešto u njenom domenu......Vi, "veliki fanovi"...znaju oni koji su...da ne bude da sam prozvala ljude...

 

ps.za one koji ne znaju, Sopran je najviši ženski glas, pa Mecosopran što neko reče srednji, pa niži srednji-Alt i onda ženski bas, kod nas u narodu poznato kao alt 2...i da Tarja je Mecosopran definitino...tu se ne gleda može li da otpeva visoko C već se gleda boja...a Tarja nema tako otvorenu boju da bude Sopran...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

once je perfektan album ,

 

tarja nije cinila ceo bend ona je bila samo jbn-i vokal ,

 

ako trazite bolji vokal meni je ona iz tristanie tri puta bolja.....MENI!!!!!!

 

vrhunac nightwisha ...

moze se reci da je once ,

a opet za druge je to century child...za mene...

oba albuma su odlicna...

imamo potpuno isto misljenje...!!!

samo sto bih dodala i oceanborn tu negde u celu pricicu oko vrhunca nw(prvo pa musko icon_smile.gif )a once je odlican i to sve pesme sa njega,neke manje,neke vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nesto upucen,video sam taj nw na tv-u. Lepa im je pevacica. Bas lepa! Gledao sam nesto sa koncerta. Ona peva nesto na foru operske pevacice,a muzika je neki power. Slusao sam par pesama. Ima tu dosta pravaca,ali pevacica wub.gif

i posle meni kazu da ja bodome slusam samo zbog alexija laugh.gif

 

a vidi vas ovde samo se grabite za tarju... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

wishmaster mi je na poslednjem mestu! wallbash.gif

opet isto misljenje...

svi ostali su mnogo bolji... icon_da.gif

na wishmateru jedino return to the sea posebno gotivim,pa potom nightguest,

a pesma wishmaster mi i nije nesto...ok jeste,al ima nw mnoogo boljih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet isto misljenje...

svi ostali su mnogo bolji... icon_da.gif

na wishmateru jedino return to the sea posebno gotivim,pa potom nightguest,

a pesma wishmaster mi i nije nesto...ok jeste,al ima nw mnoogo boljih...

A return to sea i Nightquest nisu pesme sa Wishmastera... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A return to sea i Nightquest nisu pesme sa Wishmastera..."

 

mrred.gif UUUU ovo je bilo nisko!! mrred.gif

Zasto ne preuzme metod LazeGNR i lepo u jednom postu odgovori na sve a ne za svaku recenicu novi post.

Edited by rustik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, koliko razlicitih misljenja o albumima NW-a...

 

Moj redosled:

 

No. 1 - Oceanborn

No. 1.1 - Wishmaster

No. 3 - Century Child

No. 4 - Angels Fall First

No. 5 - Once

 

 

 

btw Ne smarajte vise o tome kako je Tarja izgledala, dal' su bolje fancy ili klosh metalke, o knjizi o NW-u i drugim smarachinama, mozda zaista ne bi bilo loshe da se tema privremeno zatvori! icon_rolleyes.gif

 

Bar dok se ne pojavi neko zvanichno obaveshtenje o novoj pevachici...

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Alexi Laiho i Queen of Destruction

 

Tarja jeste bila mecosopran, ali, kako je mnogo puta govorila, vremenom je izrasla u soprana, a to sto ti se po boji glasa cini da je jos uvek meco, je mozda zbog toga sto je dramski sopran, pa joj glas zvuci malo dublje i tamnije nego sto je uobicajeno za soprane.

 

@ Alexi Laiho

 

Izvini, ali to sto si rekao je glupost!

Kako se zena mogla slepati uz NW, kad su oni u pocetku bili neki akusticni polu-bend iz finske selendre, koji nije mogao demo da izda?! Niti je ona tad slusala metal, niti je mogla da zna da ce taj bend jednog dana postati veliki. Zaboga, pa ne bi zavrsila akademiju da nije stvarno znala da peva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona nije ni slušala metal tada....sve si rekao/la... Rekla sam, ponavljam poslednji put, da je ona loša pevačica u svom domenu, toga je svesna, to je i sama rekla u intervjuu na finskoj tv, prenela HR tv: Svesna sam da nikad ne bih uspela kao operska pevačica, zato sam se i okrenula ovoj muzici...

Mogla je i pop da peva odmah...nisam rekla da su NW već bili popularni kad je ona došla, nemoj da izvrćeš moje reči. Nisam ni rekla da je glupa, naprotiv, ona je znala da su oni perspektivan bend i da ima šanse da projekat NW+Tarja Turunen bude vrlo uspešan. Na kraju se pokazalo da je zaista sve bio jedan lep plan sa njene strane, da imalo poštuje te momke ne bi se tako ponela... A taj intervju možeš da pročitaš na site-u HR RTL-a, nadam se da je još otvoren za čitanje.

A moram da ti kažem da to što su momci iz neke selendre ne znači da nisu talentovani, niti da je ona neka velika pevačica ako je završila akademiju. Mani se tih malograđanskih shvatanja. Nikad nisam rekla da ona ne zna da peva, daleko od toga, ali smatram da ima kvalitetnijih pevačica od nje. Mislim da sam obrazložila svoj stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona nije ni slušala metal tada....sve si rekao/la... Rekla sam, ponavljam poslednji put, da je ona loša pevačica u svom domenu, toga je svesna, to je i sama rekla u intervjuu na finskoj tv, prenela HR tv: Svesna sam da nikad ne bih uspela kao operska pevačica, zato sam se i okrenula ovoj muzici...

Mogla je i pop da peva odmah...nisam rekla da su NW već bili popularni kad je ona došla, nemoj da izvrćeš moje reči. Nisam ni rekla da je glupa, naprotiv, ona je znala da su oni perspektivan bend i da ima šanse da projekat NW+Tarja Turunen bude vrlo uspešan. Na kraju se pokazalo da je zaista sve bio jedan lep plan sa njene strane, da imalo poštuje te momke ne bi se tako ponela... A taj intervju možeš da pročitaš na site-u HR RTL-a, nadam se da je još otvoren za čitanje.

A moram da ti kažem da to što su momci iz neke selendre ne znači da nisu talentovani, niti da je ona neka velika pevačica ako je završila akademiju. Mani se tih malograđanskih shvatanja. Nikad nisam rekla da ona ne zna da peva, daleko od toga, ali smatram da ima kvalitetnijih pevačica od nje. Mislim da sam obrazložila svoj stav.

 

 

Bio bih ti zahvalan kad bi postovala ovde taj intervju, posto me mrzi da kopam ovde po sajtovima, ako nije problem. To me cudi, jer je ona toliko puta rekla da planira da posle NW-a postane profi operska radnica, da joj je zelja da glumi u Toski, na kraju krajeva, vec je imala nekoliko uspesnih lied koncerata itd......Ne kazem da je riba nova Marija Kalas, ne, naprotiv, ona je verovatno jedan prosecan sopran (kazem verovatno, jer nisam cuo neka njena operska izdanja, izuzev snimka jednog lied koncerta iz Frankfurta, koji je zvucao sasvim pristojno).

Dalje, nisam ni ja rekao da to sto su ti ljudi rodjeni na selu znaci da su netalentovani, procitaj bolje moj post, to sam rekao da bih pokazao da im je time put do uspeha izgledao jos tezi nego da su recimo svi iz prestonice. A ne mislim da je malogradjanski smatrati nekog za DOBROG (ne sjajnog, ne vanserijskog, vec jednostavno DOBROG) pevaca ako zavrsi muzicku akademiju. Takodje, svi su oni mnooogo puta ponovili da je NW kakav ga mi znamo bio jedna slucajnost, jer su oni poceli kao akusticni bend, bez metal uticaja, bez cak ikakvih koncerata ili novih albuma u planu, pa cak i kad su postali metal sastav, jednostavno je stvar rasla sve vise i vise, a oni nisu verovali. Ne verujem da je tu bilo ko, pa ni Tarja, mogla da pravi neki plan. Mozda u poslednje 2 ili 3 godine, ali te '96. ili '97 nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...