Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ej,jel neko zna da li su na nekom koncertu svirali Gethsemane ? Bas me interesuje.

 

HEHEHEEHE Svirali su ga puno puta, a recimo da ovo sigurno ne znate! Svirali su ga i na nama dragom FWTE ali su ga izbacili sa snimka jer zvuk nije valjao... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto cemo to skidati u Carrion-u,pa me bas interesuje...

 

Bas steta sto su ga izbacili icon_cry.gif ,inace najbolji deo te pesme je u mom potpisu,mislim da su na tom delu klavijature jednostavno jebitacne,kao i u celoj pesmi icon_mrgreen.gif .Barem meni. icon_da.gif Onako utisane, moras da udjes u zvucnik da bi skontao lepotu.Inace pesma je,kako nas drug Toma (Tuomas) kaze BOMBASTICNA !!!!

Edited by Ilija_CarrionBand

Share this post


Link to post
Share on other sites

HEHEHEEHE Svirali su ga puno puta, a recimo da ovo sigurno ne znate! Svirali su ga i na nama dragom FWTE ali su ga izbacili sa snimka jer zvuk nije valjao... biggrin.gif

Aha, a i na FWTE koncertu je prvo svirana She is My sin, pa tek onda Kinslayer.

 

Inache, poslednji put su svirali Gethsemane 2000, sa izuzetkom koncerta iz Oberhauzena 2003 kad su je uradili kao specijal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno nisam znao

pa zar je toliko loshe bilo???

jer to bila jedina koju su `izbacili` i iz,edju kojih pesama je bila???

Gethsemane su svirali kao trecu pesmu, i mozesh videti da zaista pre Deep Silent Complete ima crn ekran, gde se chuje samo masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja mnogo tih `spotova`

ne svidja mi se ni jedan

ja imam taj i imam Phanton Of The Opera....Phantom je ocaj.....a Ever Dream onako.....u principu bezveze mada ima nekih dobrih tripova......nasao sam sad za 10th Man Down....ne znam da l da ga skidam icon_rolleyes.gif

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,crownless je laksi od Gethsemane-a.Gethsemane rules icon_rockdevil.gif .Btw.Skinuo sam celu,ljudi sta znaci oprema,majko mila.Ko da su iz srbije,a ne iz finske.Jedino mi je malo smesno,tarja kad popizdi na drugoj strofi,i ono kako izgovori "Your Paradise",he he.Anyway dobro je.

 

@Planetarni:Mislio je na carrion,ne na nas koje visimo na forumu.Mada i ja mislim da to nisu nikad svirali Live.

 

@Fanta:Znam,Znam da ga potresa kao i OceanSoul i ForeverYours.Sta ce jadan.... icon_cry.gif

Edited by Ilija_CarrionBand

Share this post


Link to post
Share on other sites

da skinemo bezkrunichnog... [uh al sam ga izvuk`o.. icon_smile.gif ]

ja mislim da nikada nisu svirali tu pesmu uzivo...

ali mi se jako sviDZa pochetak te pesme...

Sviralisu Bezkrunichnog 30. 5. 2000 na prvom koncertu Wishmaster turneje!

Mada mnogo je jednostavna pesma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve njihove pesme su manje više proste (sem vokala naravno), al ova je jedna od retkih koja ima onu pravu solazu gde su zajedno u oktavi sint i djitra. Mada je i ona prosta... Onako nije baš tipična Nightwish pesma....

 

Gethsemane ima puno materijala za sviranje da se nauči .... ima onih zglobnih stringova da se odvališ ....

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gethsemane ima puno materijala za sviranje da se nauči .... ima onih zglobnih stringova da se odvališ ....

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Ali najjakija je Fantasmic sto se tice sviranja,mada je tu pesmu nemoguce odsvirati(frulica icon_smile.gif ),al ajde,good practice.Jos kad navezbas sa jednom rucicom onaj pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...