Jump to content

Vukodav


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Hmmm...

 

Dobra knjiga!

 

Mada, meni se lično mnogo više dopada Martinov stil, ali ni Semjonova nije loša, iako se iz aviona vidi da je žena pisala knjigu. To mi u mnogim momentima smeta, nisu žene ni bolji ni gori pisci od muškaraca ali često vle da isteruju tyv nebesku pravdu. Verovatnop zato što se i danas osećamo ugroženim.

 

Meni je Vukodav kao dobar crossover izmedju Berserka (Gatts FOREVER) i Konana. Ima dosta sličnosti, naročito sa vucaranjem ranjenog Vukodava. I deo sa psom mi se dopada, mada ne znam čija je to uopšte mitologij,a kao neko ko je prvo pročitao Martina, to mi se ne dopada jer liči. Mada, znam dosta takvih primera i iz indijanske mitologije, čovek pas, čovek vuk...

Ne dopada mi se to što je grozno dobar. Martin mi se tu mnogo više dopada, likovi su realni - oholi, pokvareni i svi gledaju svoje dupe. Vukodav je nerealno dobar i idelan muzškarac. Takav ne postoji.

 

Ne dopada mi se ni uvodjneje magije na mala/velika vrata... Krom je veliki.. Zvuci poznato.

 

Ipak, knjiga mi se veoma dopala, procitah je nocas, i nije mi zao, jedva cekam da nadjem od nekoga nastavak.

 

Pravo osvezenje u odnosu na sve te Tolkinovske svetove. nema jebenih vilenjaka, ogrova, FRPera i sl icon_smile.gif I mi Konana za trku imamo.

 

Nacin na koji se posmatar priroda me dosta podseca na stil Ursule Legvin, ali je bolji.

 

...I deo sa sismisem je super. Neleteći Miš je iznenadjenje u odnosu na besne pantere, zmajeve i sl koje uglavnom šetaju glavni junaci. Mada, priča sa mačem je malo... Preterana?

I po tome kako se svi nekako uvek podmalde ('čarobnjak' pa na kraju krajeva i sam Vukodav) vidi se ženska ruka koja drži pero.

 

Nadam se da je nastavak stilski bolji i razradjeniji.

 

Na početku je sasvim lepo tekla priča, ali kada je Vukodav postao bodyguard sve je nekako zbrzano, ne vidi se više bogatstvo detalaj, verujem da ju je sama priča ponela p aje želela što pre da je ispriča. Nedostaje mi malo bolje gradjanje likova, kao i malo boljih opisa stvari i ljudi oko samog Vukodava.

 

Mislm da je knjiga malo neorganizovano pisana, ali ako se to ispravi u narednim delovim, onda to ni mlo neće umanjiti značaj Vukodava.

 

Vidi se da je Semjonova daloko mladji pisac (mladji po stilu, ne znam koliko ima godina) od martina. On sa neverovatnom lakoćom prati nekoliko likova, a ona ponekada i sa teškom mukom ovog jednog. recimo tokom Vukodavljevog puta sa knesinicom, niti jednom nam nije pokazala šta se dogadja u gradu... Martin je tu ipak majstor.

Nemate pojma koliko mi je drago što sam knjigu pročitala. Od filma Gospodar Prstenova kao da niko nije bio u stanu da zamisli neki drugi svet.

Nemam ja ništa protiv Leglolasa i ekipe....

 

Ali slovenska krv.... Živeo Vukodav!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Procitao sam oba izdata dela . Prvi deo proslog leta pa sam cekao godinu dana da izadje drugi nastavak , a cini mi se da cu cekati jos godinu za treci deo.Knjiga je odlicna , prosto sam je progtao , mada se primecuje da je pisac zena , Cuo sam da se snima film po knjizi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

knjiga je toliko losa... pisana je izgleda za feministe... ok ideja o propagiranju slovenske mitologije, samo mnogo nafurana na neki idealizam, izvedba = 0...

 

Semjonova je bolja pesnikinja no spisateljica icon_smile.gif pesme na pocetku svakog poglavlja su lep detalj, ali nedovoljan, jer je radnja bljutava... neko je vec spomenuo isterivanje nebeske pravde ( dodao bih, na svakom koraku, u sakom momentu i u bilo kojoj dimenziji icon_smile.gif ... ovo poslednje se odnosi na drugu knjigu, koja je naprosto nepodnosljiva sto se tice "odbrane nejaci" icon_smile.gif lol )

 

mislim da je to ipak raal sazeo mnogo efektnije:

Zliklovci su svi do jednog retardirani gubavci dok je nas junak blistavi dijamant

 

Neshvaceni dragulj dobrote i odanosti igrom zlohude sudbine biva bacen u govna do guse i samo zahvaljujuci visokoj viskoznosti svog neizmerno dobrog srca uspeva da se ne ispralja

 

doduse uz par gresaka u kucanju icon_smile.gif

 

film ce verovatno biti zabavan, ako nista drugo...

Edited by urs

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Nije losha knjiga... Na kraju krajeva, zabavna je : )

 

Nego, malo mi je bilo chudno shto u pochetku, prva glava totalno odudara od cele knjige... Ono pominjanje drvaza umazanih krvlji, koplja koje ne mora da promashi, tri noci posta nakon ubijanja...

Sve je to kasnije nestalo i pretvorilo se u klasichan hack&slash...

Ima mnooogoo takvih preterivanja u celoj knjizi...

Narochito kad kaze za Vukdava da je bash krupan, pa posle je njegov protivnik josh krupniji, a onaj posle njega krupniji od obojice zajedno!! Jbt. zapitam se koliko li ce metara biti visok sledeci na kojeg naidje :D :D

 

Najvishe mi se u knjizi svideo deo kada je vuk spasio devojchicu. "Vuk je imao ljudske ochi!"

 

Josh nisam prochitao nastavak, ali nadam se da je dobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Moram priznati da sam se sve vreme citanja kajala sto sam je uzela. Kako prepricati nekome tu knjigu: Bio jedan Vukodav (opises kako izgleda, malo o njegovom karakteru, malo o kulturi iz koje potice) i onda on nalece na neke bezvezne likove, smaraju se, makljaju, razvlace i tegle. I onda dodjes na poslednjih stotinak stranica, kada postoji odredjena sansa da ti bude zanimljivo i da ne zazalis sto si poceo da je citas.

 

Na kraju prve knjige sam skontala da sam na neki nacin i uzivala, samo mi je sve to nekako presporo. Svidja mi se detalj sa devojcicom u sumi.

 

Tako da mi je drago sto sam procitala prvi deo, ali nemam nameru da citam ostale delove. Prepricace mi decko (njemu se, inace, izuzetno svidja :mrgreen: )

 

Takodje, zelim da dodam, da su mi i opisi i likovi i uopste celokupna atmosfera je pomalo infantilna. Mislim, nekada se previse zanese, pa razvije pricu tako da izgubi ukus. Kako kada nam opisuje vezu Sis-misa i Vukodava. Kao, OK shvatili smo. Jos samo fali da mu mis brise guzu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam dobio prvi deo knjige na takmicenju u FRPu u Domu Omladine prosle godine.Kao moje ekipa pobedila i tako...Nego,meni se knjiga svidela jer je drugacija...jednostavno nema zmajeva i kojesta.I radnja je OK,i on je lik :mhihi:

Procitao sam i drugu knjigu.Nije losa,mada je prva po meni bolja

Toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Vukodav je super lik!

Prebije nekog bad guy-a i onda razmislja "Mati Kendarat bi to uradila drugacije, pricala bi sa njim, na kraju bi sedeli pored vatre i zlikovac bi se pokajao sto je bio los, nikad ne bi to ponovo urardio..." bla, bla...

I uvek tako. Cova se nenormalno bori, ubije boga u nekome i onda dobrica "joj sto sam to uradio"

Najzesci je opis njegovog osmeha. :mhihi:

Mada dvojka me je prijatno iznenadila uvode se nove rase, koje su u prvom delu zapostavljene, neznam kakva je trojka ali za sada obecava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

ja trenutno chitam Pravo na dvoboj i iskreno sam odushevljena atmosferom knjige..ne znam shta je vama suvishe "zensko" u Vukodavu kad krvi ima do kolena i gomile finih detalja koji se tichu Vukodavove tehnike borbe (shto se i ochekivalo jer Semjonova trenira neke borilachke veshtine, ako se ne varam).strashno mi se dopada shto celu knjigu prozima jedan slovenski duh koiji je po prirodi emotivan i pravdoljubiv, nazalost, te osobine nisu preterano popularne u danashnje vreme pa mnogima neko isterivanje pravde i analiziraje sopstvenih emocija moze da bude smorno :confused: ..zato je i Martin popularniji od Semjonove, vrlo je lako skapirati likove koji brinu samo za svoje dupe, to su prava cheda kapitalizma i liberalne ekonomije :).najvishe mi se dopada specifichan odnos prema Prirodi i njenim mocjima, tako zdravu atmosferu davno nisam osetila u knjigama ovakvog tipa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

prve dve knjige su mi ok. Treca je preglupa. Desilo se sveukupno 5 stvari u njoj, nikakve konkretne akcije. Zapravo, chini mi se da je to neka vrsta uvoda u chetvrtu knjigu koju ne mogu da dochekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve tri knjige, prva je naravno najbolja, druga mi je u nekim trenutcima umarala, trecu sam dosta brzo preleteo...I meni se svidja sto je slovenska mitologija zastupljana. Treba procitati knjige, zanimljii su likovi, atmosvera je odlicna, samo mi je mana sto je nekako prica razvucena, nepotpuna...

Nije zenska knjiga ali nekako se primecuje da je zenski pisac ( il sam se ja mozda istripovao ) pojedini detalji, sitnice, opisi koji su zastupljeni u knjizi su nekako vise karakteristicni za zensko oko.

U svakom slucaju cekam cetvrtu knjigu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...