Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=3117674

 

Na jednoj svirci sam pokidao svih 6 zica. E sad, kako je srednji deo tela, bio sastavljen iz dosta manjih, da kazemo greda, mesto na koji je usrafljena kobilica, nije izdrzao silu zatezanja i napuklo je drvo. (popustio lepak)

Generalno je to jako lose odradjeno u samom startu i mnogo je uticalo na masivnost zvuka i samu rezonancu instrumenta.

 

No. Odeneo sam gitaru kod ortaka, isekli srednji deo na frezi, uradil novu gredu od mahagonija i sklopili je. Sada radi mnogo bolje i masnije, ali je ruzna k`o djavo, pa bih da to sredim i estetski.

 

Jedna varijanta je da stavljam plocu preko svega, a mozda meni, cak interesantnija je da `istetoviram` gitaru na mestu ispod kobilice, ili mozda cak celu gredu mahagonija i sa prednje i sa zadnje strane.

 

Predlozi i sugestije su dobrodosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

STo bash je extravagantna trebao si josh vishe delova da ugradis pa da izgleda ko da je iz parcica al zvuk jbg:P A za tribale pitaj onog servisera Zana on ima nekog lika koji ti napravi shablon i to sve farba ,makar je imao pre par godina:P Uradi neki duborez kad vec eksperimentishes:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ima da napisem na tom mestu na gitari, markerom za CD sledece:

 

Evo kako ce ti izgledati gitara,

ako na svirci ili gde god, pozelis,

ili flipnes, pa pokidas svih 6 zica,

a pri tom je gitara stara, a srednja greda,

ne preterano kvalitetna. Naravno, svi ce te

gledati kao ludaka, ili barem paljevinu

na tren, ali opet, ti si pokidao sve zice!

Edited by J.J.Jesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=3117674

 

Na jednoj svirci sam pokidao svih 6 zica. E sad, kako je srednji deo tela, bio sastavljen iz dosta manjih, da kazemo greda, mesto na koji je usrafljena kobilica, nije izdrzao silu zatezanja i napuklo je drvo. (popustio lepak)

Generalno je to jako lose odradjeno u samom startu i mnogo je uticalo na masivnost zvuka i samu rezonancu instrumenta.

 

No. Odeneo sam gitaru kod ortaka, isekli srednji deo na frezi, uradil novu gredu od mahagonija i sklopili je. Sada radi mnogo bolje i masnije, ali je ruzna k`o djavo, pa bih da to sredim i estetski.

 

Jedna varijanta je da stavljam plocu preko svega, a mozda meni, cak interesantnija je da `istetoviram` gitaru na mestu ispod kobilice, ili mozda cak celu gredu mahagonija i sa prednje i sa zadnje strane.

 

Predlozi i sugestije su dobrodosli!

 

 

Ma samo osmirglaj ako negde zapinje na spojevima i prefarbaj gitaru i bog da te vidi.a onda preko toga i tetoviras ako zelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znate nekoga ko bi bio voljan da mi uradi prohromsku plocu za stratokastera?

Znaci da isece oblik, tako da ide preko celog tela, sa sve rupama za magnete, potove, srafove...

 

1. Oni kablovi što si mi ih prodao su stvarno dobri, naročito za te pare. Pozdravljam te ovom prilikom!

2. Ne stavlja se "prokronska" ploča na gitaru već gvozdena koja je niklovana ili hromirana. To ti je jevtinija i jedina varijanta, jer je nikl ili hrom onaj sjajan sloj (takvu ploču ima Fil Lajnot na Precision), a prokron služi za pravljenje roštilja i drugih ne tako izglednih, ali stvari otpronih na sve vremenske uslove.

Daklem, uzmeš lim (u bilo kojoj gvožđari) debeo 2 mm, nađeš negde plastičnu masku i precrtaš je na taj lim. Onda makaze za lim u ruke i sec-sec pažljivo po liniji. Onda uzmeš finu polu-okruglu turpiju, pa obradiš ivice te nove maske. Onda probušiš odgovarajuće rupe na ofgovarajućem mestu za šrafiće, a većom burgijom i finom testericom rupe za magnete (posle ih isto malo isturpijaš). Onda odneseš u neku fabriku (u NS se zove "DES") da ti to neko "iznikljuje" ili "ishromira" i dobiješ za male pare lepu i kao ogledalo sjajnu masku + kupiš nove sjajne šrafiće umesto starih i, verovatno, potamnelih i zarđalih.

E sad, izvinjavam se ako ti se ovakav posao čini nemoguć, ali ja stalno nešto majstorišem i verujem da ćeš se snaći; ako ne možeš ti, daj nekom drugaru koji je vešt s alatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma da li pitam na pravome mesto ali ajde de... :)

 

LM< zna li neko nekog pouzdanog majstora za set up gitara... ono, vrat, toniranje i to...?

 

btw. ajde neki link o tako tim stvarima na netu...? posebno me zanima NUT ili kako se to vec zove, onaj donji deo glave gde zice prelaze... uhh, alla sam objasnio... :D :D :D ali kontam da ste skontali! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da je skroz blentavo da neko pita nesto sto se vec pitalo i na sta se vec odgovaralo... ali, prvo, nisam bas pri vremenu, spor mi je net... drugo, znam skoro sve "poznatije" meshtere u Bg-u... zato sam i naglasio POUZDANOG... Sa goranom sam se dogovarao barem 5 puta i nikada se nismo videli iz ko zna kojih razloga a skoro svi ostali su me pitali zasto lepo ne nastimujem gitaru u E kao sav normalan svet...? a ja bih da sviram u H... :D hvala u svakom sloochaju! :D

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako se zove ta kobilica. :shy: ali znam da je fixirana tj. nije nikakva varijanta floyd-a. a takodje je i set neck... btw. dobih potvrdu od vrlo pouzdanog izvora da je goran pouzdan tako da cu se verovatno dogovoriti sa njim! tebi u svakom sloochaju mnogo hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da li neko zna gde mogu da nadjem parce javora dovoljno za vrat i rosewood za fingerboard i koliko to kosta otprilike?Jasen za telo sam nabavio ali ovaj javor je kod nas izgleda tesko naci!Da li moze neko drugo drvo da se koristi kao zamena za javor tj. od cega se jos pravi vrat?

Unapred zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da nadjem parce javora dovoljno za vrat i rosewood za fingerboard i koliko to kosta otprilike?Jasen za telo sam nabavio ali ovaj javor je kod nas izgleda tesko naci!Da li moze neko drugo drvo da se koristi kao zamena za javor tj. od cega se jos pravi vrat?

Unapred zahvalan!

 

 

Za javor,probaj na stovaristima il negde gde prave namestaj i sl,a za palisander ne znam gde bi moglo da se nabavi.Ili da juris ove likove koji prave djitre pa njih da pitas gde nabavljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...