Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Naravno da ne znaci. :rockdevil:

 

Danas sam bas slusala neke pesme sa Renegade-a i stvarno su odlicne (dobro, to sam znala i ranije, samo sam se malo podsetila).

Kad bi tako nesto danas napravili, bilo bi lepo...

 

Destined for Glory, Templars of Steel, The Champion, The Way of the Warrior, A Legend Reborn, i da ne nabrajam dalje... Sve su to odlicne pesme.

 

Al' dobro, eto, dacu sansu ovom novom albumu.

 

Nego, sto se tice onih likova kojima dolazak na koncert zavisi od novog albuma... To mi je bezveze.

K'o da ce oni svirati samo pesme sa novog albuma!

Idemo da se podsetimo dobrih starih albuma! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што, пак, не значи да треба престати слушати старе добре албуме.

 

Taman posla, da zavrsim zapocetu misao - mogu ja i dan danas da odslusam "Death or Glory" i uzivam, ali treba isto uvideti, voleo taj bend ne voleo, da nisu vise nekog kvaliteta... A samim tim i nisu neki bend, jer zaista dobri muzicari ne presuse tako lako, nije bitno da li Hammerfall, Running Wild...

 

Najbolji pozitivni primer je mozda Iron Maiden... I oni bukvalno furaju isti stil od ´82 ali su im albumi uvek bili nekako drugaciji od predhodnih, i zbog toga su postali i sto je jos bitnije OSTALI VELIKI BEND...

 

...troll off :pivopije:

Edited by Assignment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji pozitivni primer je mozda Iron Maiden... I oni bukvalno furaju isti stil od ´82 ali su im albumi uvek bili nekako drugaciji od predhodnih, i zbog toga su postali i sto je jos bitnije OSTALI VELIKI BEND...

 

...troll off :pivopije:

Meni HF bolji od Mejdena. :razz::da:

Bez obzira na ovaj album. Mis'im, to sto je ovaj ovakav, ne mora da znaci da ce svaki sledeci da bude los. Moze, al' ne mora da znaci.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ту долазимо до мало другачије проблематике, а то је да су поменута два бенда изградила себи имиџ концептуалних бендова, у оквиру једне тематике. Истина, сами су себе ограничили тиме и ту се може тражити разлог пресушивања. Мејдени себи нису наметнули такве окове, па су могли да се крећу у различитим правцима, да експеримантишу, а опет да задрже свој печат.

Мада, не бих ја рекао за Running Wild да нису неки музичари, нити да су пресушили тако лако. Треба имати у виду да је гро музике ту ипак правио само један човек, Ролф је л' те, уз повремено мешање других. Па, и тако, 15 година добрих албума (од који су неки стварно изузетни), у мом случају закључно са "The Rivalry", је успех за поштовање.

 

Meni HF bolji od Mejdena. :razz::da:

Ти си мала и волиш Сонату Арктику, па ћемо ти опростити ову бласфемију.Кад порастеш, све ће ти се само касти.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zesca blasfemija!

 

Rolf pre svega nije dozvoljavao mesanje - on je u mnogo navrata zeznuo stvar, ali nije bitno, za mene je zavrsio pricu sa "Masquarade" koji je bio poslednjii album koji sam kupio i turneju koju sam gledao...

 

Nije ni bitno - poenta je vazna - danas su shit, i to se treba reci, druga je stvar sto su Running Wild po ucinjenom u proslosti jos uvek svetlosne godine ispred Hammerfall-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Word!

 

А неке од мојих омиљених песама су правили Мајк Моти и Иан Финли, "Death Or Glory" абум наравно.

 

HammerFall-у се може одати признање на враћање интересовања за класични хеви метал, када је исто било на најнижем нивоу икада. Такође, мора им се одати признање за савршен избор обрада на прва 4 албума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tи си мала и волиш Сонату Арктику, па ћемо ти опростити ову бласфемију.Кад порастеш, све ће ти се само касти.

Sonata nema veze sa ovime o cemu mi raspravljamo.

 

Nisam rekla da su Mejdeni los bend, nego jednostavno da je meni HF bolji od njih. Vise mi odgvaraju pesme HammerFall-a, nego Mejdena.

Ne kazem, imaju Mejdeni gomilu dobrih pesma, i jesu velicina, sve to stoji, al' meni HF vise odgovara.

 

Sta vam tu sad smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, vrlo duhovito.

 

Da, dobro mi je poznato da tebi to smeta, al' ne znam samo zbog cega. :no:

Samo te molim bez odgovora da su gej, mada mislim da to i nije u tvom stilu.

 

Moram da spomenem recimo to sto je ne idem na teme black metal bendova i pisem kako su oni ovo, kako su oni ono, a na Sonatinoj temi se s' vremena na vreme pojavi neko da izjavi da su gej il' tako nesto (ovo je mozda i nepotrebna recenica u postu, al' nema veze).

 

No, dobro, odosmo sa teme.

Ovo je tema o HF-u.

 

Sto se tice njihovog novog albuma, sad ga slusam opet, i nije bas tol'ko los kol'ko je mozda ostavio utisak posle prvog preslusavanja.

'Between Two Worlds' je prelepa pesma.

Osim nje, i 'Any Means Necessary', ne mogu jos uvek da izdvojim nijednu, al' verujem da cu za par dana moci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam preststao da slusam ovaj bend posle izlaska chapter V(naravno starije albume, pogotovo prva tri, i dan danas slusam) ali kad vidim kako pljujete poslednji album dobijem zelju da ga preslusam :)

ako moze neki link please

 

edit: sad sam prelistao poslednjih par strane, je li to Jesper saradjivao sanjima na ovom albumu?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: sad sam prelistao poslednjih par strane, je li to Jesper saradjivao sanjima na ovom albumu?

Da, cini mi se da je u pitanju pesma 'One Of A Kind'.

 

Mislite vi sta hocete, ali album definitivno nije toliko los koliko je bio na prvo slusanje.

Ne kazem da je remek-delo, daleko je od toga, al' nije bas toliko razocarenje kakvim ga vi smatrate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislite vi sta hocete, ali album definitivno nije toliko los koliko je bio na prvo slusanje.

Ne kazem da je remek-delo, daleko je od toga, al' nije bas toliko razocarenje kakvim ga vi smatrate.

 

Tebe bas niko ne moze da ubedi da je ovaj album njesra. Mislim, volem i ja HammerFall. To mi je jedan od omiljenih bendova ali ovaj album realno ne vredu qrtzu. Opet, ostaje mi onih ostalih 6 da slusam.

A na koncert idem sigurno, to nema veze sa ovim albumom.

 

Ajd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto ne mislim tako. Niko me nece ni ubediti!

Lepo kazem. Nije nesto posebno, al' nije bas toliko razocarenje kakvim ga vi smatrate. Znate, ima ljudi kojima je sjajan album (citala sam po netu), mozda i najbolji do sada (i necu njih sigurno ubedjivati kako nemaju pojma, kako je album bezveze, itd.).

Po meni svakako nije sjajan album i njihov najbolji do sada, al' nije odvratan. Ima tu elemenata koji ga ne cine OGROMNIM RAZOCARENJEM I ODVRATNIM ALBUMOM.

 

Mozda se cini bezveze kad ga uporedis sa ostalim albumima, al' sam po sebi nije uopste toliko los.

 

U svakom slucaju, zao mi je sto nije bolji.

Sad slusam 'Renegade' i to je stvarno sjajan album, bilo bi dobro kad bi i ovaj bio tako dobar.

Al' nije. Steta.

Mada, posle par slusanja cu, verujem (u stvari, nadam se), doci do granice kad cu moci da kazem da je bas dobar album.

 

'Ajde da 99% njih kaze da je album bezveze, pa jos i da poverujem (mada, i tad opet ne bi bilo fer da tih 99% ubedjuje ovih 1% kako album ne valja), ali stvar je u tome sto se vecini svidja album, cak i onima koji nisu jako veliki njihovi fanovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar je u tome sto se vecini svidja album, cak i onima koji nisu jako veliki njihovi fanovi.

 

E ovo nisam znao, izvini onda. Ma, ne ubedjuje tebe niko, vec mi nije jasno kako mogu da ti se svidjaju i prethodni albumi i ovaj, a uopste ne lice. Ovo bre nije HammerFall, ovo je neki drugi bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo nisam znao, izvini onda. Ma, ne ubedjuje tebe niko, vec mi nije jasno kako mogu da ti se svidjaju i prethodni albumi i ovaj, a uopste ne lice. Ovo bre nije HammerFall, ovo je neki drugi bend.

Pazi, slozices se da su ostali albumi odlicni (ili prvih par - zavisi od osobe do osobe), al' nije ovaj bas tako los.

Ne svidja se meni nesto preterano, samo sam rekla da nije bas takvo razocarenje kakvim ga smatrate (ovo ponavljam stoti put :) ).

Stvarno album nije nista posebno, al' nije ni bas tol'ko sranje.

 

A mnogima je sjajan i najbolji do sada (ne znam na koji foru, al' OK).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...