Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Na Zmaja zaboravite, Joacim mi rekao da 'Dragon Lies Bleeding' nece verovatno nikad vishe svirati live. Jedva sam se suzdrzao da mu kazhem da bolje sviraju to nego ono bljuvotinu od 'Threshold' (pesma ne album). Nije toliko losha pesma zaravo,al to mi u trenutku tada proshlo kroz glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' ја објасних? Ми ту песму чујемо једном у 2-3 године, а замислите да је само годину дана свирате на БАШ СВАКОм концерту који урадите. Кога не би сморило?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они су ушли у колотечину и баш их брига. Може им се да врте све те песме константно. У њиховим годинама је лакше то радити, него изнова навежбавати неке старе ствари које дуго или уопште нису свирали.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Zmaja zaboravite, Joacim mi rekao da 'Dragon Lies Bleeding' nece verovatno nikad vishe svirati live. Jedva sam se suzdrzao da mu kazhem da bolje sviraju to nego ono bljuvotinu od 'Threshold' (pesma ne album). Nije toliko losha pesma zaravo,al to mi u trenutku tada proshlo kroz glavu.

 

Koju englesku reč bi upotrebio za "bljuvotina"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš nešto i nisam primetio da je redovno sviraju. Nije uvrštena čak ni na njihov jedini live album, One Crimson Night. Dok, s druge strane, ima pesama bez kojih nijedan koncert ne prolazi, tipa Glory to the Brave, Heeding the Call, Let the Hammer Fall... Ako im one nisu dosadile, što bi im dosadila The Dragon Lies Bleeding, ne vidim logiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ja razmisljam da l' se nalazi na 'One Crimson Night' i sve se nesto ne secam da su je svirali tad (ovo ispadne k'o da sam bila na tom koncertu kad su snimali DVD :) ). Kliknem ja na onaj link, kad ono - pise da ima. E onda sam se zbunila. :)

Al' dobro, sad vidim o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš nešto i nisam primetio da je redovno sviraju. Nije uvrštena čak ni na njihov jedini live album, One Crimson Night. Dok, s druge strane, ima pesama bez kojih nijedan koncert ne prolazi, tipa Glory to the Brave, Heeding the Call, Let the Hammer Fall... Ako im one nisu dosadile, što bi im dosadila The Dragon Lies Bleeding, ne vidim logiku.

Nije mi jasno zašto forsiraju Let the hammer fall... A nesviranje Dragona je stvarno nezahvalno, s obzirom na činjenicu da su ogroman broj fanova stekli upravo zahvaljujući toj pesmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, razumem ja da ih smara pesma posle mnogo godina, ali imaju pesme koje sviraju mozda samo 2 godine krace nego 'Dragon' pa je i dalje sviraju... ako smem da primetim, mislim da zapravo ne vole Zmajceka iz dva razloga, zato sto zele da se malo distanciraju od klasicnog powera, jer oni su 'heavy metal' bend (ko da je bitno), i zato sto nisam siguran da Joacim to moze da izdrzi da otpeva na koncertu danas, to i sve ostalo shto treba... I joacim je rekao da ce svirati nesto sa prvog albuma samo da nece biti 'Dragon' (samo da nije HammerFall :D ) ... nadamo se nekim Stone Cold ili Steel Meets Steel ... moze cak i Metal Age ...

 

 

Ne znam da li sam to pisao ovde, ili sam pricao nekome van neta, ali ima josh jedna stvar koja me buni. Pitao sam Joacima da li 'fury of the wild' ima neke veze sa 'Song of Ice and Fire' serijalom od Dzordza Martina, i Joacim je bio u fazonu 'nijedna nasha pesma nema veze sa bilo kojim epic fantasyem' a Oscar je bio u fazonu 'da naravno da ima (doduse ne za fury nego sam ga pitao uopsteno da li imate neke pesme koje imaju veze sa time)' ...

A inace Oscar se lozi na taj serijal, to mu pishe i na spejsu, negde je pricao da mu je to preporucio Andi Deris :mrgreen:

 

Sve u svemu nesto su mi oni tu mnogo konfuzni i protivurecni u nekoliko stvari :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maricu, hvala za upozorenje sto se tice posta!

 

Dakle, ovo je moj 666 post!!! :rockdevil:

 

Eto, cisto da upadne u oci. :bigblue:

Steta sto smajliji ne mogu da se povecavaju. :)

 

Kakav je osecaj biti "proklet"? Hehe, uzivaj u prokletstvu! :mrgreen::rockdevil:

 

Uh...kad bi svirali Ravenlord...momentalno bi se popeo na binu i preuzeo mikrofon of Joakima !! :D

 

Potpisujem! :rockdevil:

 

Hm... Maidene duplo duže sviraju Run to the hills, The Trooper, Hallowed be thy name i Iron Maiden, a nikad se ne bi reklo da ih je smorilo, kada ih pogledaš.

 

Vala, ne znam za njih, ali mene su smorili! :udri:

Ozbiljno, imaju toliki repertoar, a vrte jednoteistotejednoteisto...

 

...mislim da zapravo ne vole Zmajceka iz dva razloga, zato sto zele da se malo distanciraju od klasicnog powera, jer oni su 'heavy metal' bend (ko da je bitno)...

 

Slazem se da ta klasifikacija power/heavy i nije tako bitna, ali sami su se ufurali u taj fazon, zacharani krug glory-warriors-fire-force-hammer and stuff...a koliko je to ogranichavajuce vishe od svega je pokazao poslednji album.

 

Ljudi, ja prob'o da slusham, vishe puta i da ostavim ovde komentar, ali... Ti pokushaji su rezultirali time da Chapter V posmatram kao masterpiece u odnosu na ovaj novi! With all due recpect - obozavam ovaj bend, ali ovo je uzas zivi! :cry::confused::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je osecaj biti "proklet"? Hehe, uzivaj u prokletstvu! :mrgreen::rockdevil:

Pa bogami, ovih dana mi je bas sve nesto divno, tako da mogu reci... Sjajan osecaj, za sad! :)

 

 

Vala, ne znam za njih, ali mene su smorili! :udri:

Ozbiljno, imaju toliki repertoar, a vrte jednoteistotejednoteisto...

Evo, da ne ispadne kako ja kontriram svima, slazem se da bi mogli malo promeniti, i recimo, ubaciti, 'Hero's Return' (i jos X nekih drugih pesma, al' himne ostaviti, naravno :bigblue: ). Sjajna stvar! :rockdevil:

 

 

Ljudi, ja prob'o da slusham, vishe puta i da ostavim ovde komentar, ali... Ti pokushaji su rezultirali time da Chapter V posmatram kao masterpiece u odnosu na ovaj novi! With all due recpect - obozavam ovaj bend, ali ovo je uzas zivi! :cry::confused::twisted:

Probaj jos koji put :bigblue: , pa ako ne ide, ne ide.

Jbg, sta ja znam, meni se ovo novo cudo (jako) svidelo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...