Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Stvarno album nije nista posebno, al' nije ni bas tol'ko sranje.

Kakva je to izjava? Od velikih bendova koji su najpopularniji na planeti ocekuju se i veliki albumi. Naravno da ce kritika da bude uperena extremnije ka njima, nego da je ovaj album recimo debi album nekog benda iz Novog Sada npr. Ovakav kakav je je najobicnije sranje, obrada je uzasna (i uzasno odabrana pesma za obraditi), a album totalno bezlican.

 

Prva dva albuma ovog benda, i to je to. Dalje sve osrednji rad, koji ide samo na dole.

 

A mnogima je sjajan i najbolji do sada (ne znam na koji foru, al' OK).

Na foru da nikada nisu ni culi kako treba prve albume, ili nisu tada ni slusali metal, ili su ih uhvatili u eri mp3-a odjednom, tj. nisu postepeno pratili razvoj benda. Isto kao i sa vecinom danasnjih velikih bendova, ljudi hvale poslednje albume, poput zadnjeg Maidena, Metallice, Dream Theater... to ide samo ako je neko nov u zanru, ili nije detaljno ni slusao najbolje albume tih sastava.

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavite je

svako ko imalo ima ukusa ce svatiti da je ovo njesra

Ma nemoj. Bitno da ti sve znas.

Da ja tako kazem za album koji je tebi OK, bilo bi isto. Govorio bi kako nemam pojma, ovo-ono.

 

Sad ja dodjem i uvredim neki album Gardijana (mis'im, samo dajem primer; volim ja Gardijane) koji se ljudima na yumu ne svidja, a tebi je OK, odreagovao bi verovatno kao i ja.

A ja ti sigurno ne bih rekla kako nemas ukusa, kao sto to necu reci ni onom ko kaze da mu se svidja novi album Gansa, koji meni i nije bas nesto.

 

Eto tako.

I nemoj vise da govoris da nemam ukusa jer to nije tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je to izjava? Od velikih bendova koji su najpopularniji na planeti ocekuju se i veliki albumi. Naravno da ce kritika da bude uperena extremnije ka njima, nego da je ovaj album recimo debi album nekog benda iz Novog Sada npr. Ovakav kakav je je najobicnije sranje, obrada je uzasna (i uzasno odabrana pesma za obraditi), a album totalno bezlican.

 

Prva dva albuma ovog benda, i to je to. Dalje sve osrednji rad, koji ide samo na dole.

Izvini, al' ne bih se slozila (i nisam jedina sigurno) da su samo prva 2 sjajna, a dalje sve ide na dole.

Poslusaj ti to malo bolje.

'Renegade', Crimson Thunder' i 'Chapter V' su odlicni, jedino je moozda 'Threshold' malko slabiji, al' i on je tu negde blizu odlicnom albumu, mozda cak i izjednacen sa ostalim prethodnim albumima.

 

Dobro, shvatam ja da se ocekuju veliki album, i da ovo jeste razocarenje, al' vi ga preteraste.

Mis'im, nije da je ceo album takav kakvim ga vi predstavljate.

Ima elemenata za visu ocenu od vase.

Ona balada 'Between Two Worlds' je prelepa.

 

 

Na foru da nikada nisu ni culi kako treba prve albume, ili nisu tada ni slusali metal, ili su ih uhvatili u eri mp3-a odjednom, tj. nisu postepeno pratili razvoj benda. Isto kao i sa vecinom danasnjih velikih bendova, ljudi hvale poslednje albume, poput zadnjeg Maidena, Metallice, Dream Theater... to ide samo ako je neko nov u zanru, ili nije detaljno ni slusao najbolje albume tih sastava.

 

:pivopije:

Pa dobro, mnogi ih verovatno ne prate od pocetka (mladji fanovi).

Al' eto, sam si rekao, mnogi veliki bendovi padnu posle nekog vremena, pa je tako i HF sa ovim albumom.

 

Mada, ako se nekom svidja, sto bi ga osudjivali zbog toga i govorili mu da nema pojma i da uopste nema ukusa?

 

Kome je ovo sjajan album, neka tako i ostane. Ja ga sigurno necu osudjivati zbog toga, cak i da mislim da je ovaj album uzasan.

 

:pivopije:

 

zasto ne naprave pauzu od 2-3 godine mozda bude bolje, a ne ovako izdaju koje kakva sranja svake godine..

Pazi, Threshold je izdat 2006., a ovaj sad.

Izmedju toga je bila jedna kompilacija i obrade skupljene na jedno mesto.

Pala je tu jos po neka nova pesmica, i to je to.

Recimo, 'Last Man Standing' koja je meni sjajna pesma! Bas je volim! :rockdevil:

 

Mada, da se nisu bavili time (nego da su bas pauzirali 2-3 godine), mozda bi ovo i ispalo bolje.

 

 

I slazem se da je ovo razocarenje (kao sto sam vec 100 puta spomenula, nekima nije), al' ne bas bas ogromno (album je jednostavno OK, donekle). Svi veci bendovi jednom valjda dodju do ove faze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj. Bitno da ti sve znas.

Da ja tako kazem za album koji je tebi OK, bilo bi isto. Govorio bi kako nemam pojma, ovo-ono.

 

Sad ja dodjem i uvredim neki album Gardijana (mis'im, samo dajem primer; volim ja Gardijane) koji se ljudima na yumu ne svidja, a tebi je OK, odreagovao bi verovatno kao i ja.

A ja ti sigurno ne bih rekla kako nemas ukusa, kao sto to necu reci ni onom ko kaze da mu se svidja novi album Gansa, koji meni i nije bas nesto.

 

Eto tako.

I nemoj vise da govoris da nemam ukusa jer to nije tacno.

kasljuc

 

Gardijani nemaju los album

i ne mozes da im najdes greske

dobar pokusaj

 

jednostavno album je sranje

a to vrtenje albuma

jbt ako vrtis svaki dan album naravno da ce ti uci u mozak ali zasto bi nesto sranje ubacivala u mozak

 

i sto se tice ukusa nije bilo namenjeno tebi vec ljudima kojima se svidja album ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih od kad sam to znao

nego bre nove Gardijane ne mozes da poredis sa novim HF jednostavno je pogresno

to je istina :pivopije:

ali opet ne mozes ni da tvrdis da gardijanima ne mozes pronaci gresku. mislim ne samo njima, nego bilo kom bendu.

vazno je da nas dvoje sirimo gej metal kvlt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasljuc

 

Gardijani nemaju los album

i ne mozes da im najdes greske

dobar pokusaj

Znala sam da ces to reci. :)

Inace, samo sam ih dala za primer, jer znam da ih volis.

Al' volim i ja Gardijane i nisam rekla da imaju los album, mada ne mozes bas tako da se postavis 'kao, oni su savrseni'. Jesu jako dobar bend, al' nisu savrseni. :da:

 

jednostavno album je sranje

a to vrtenje albuma

jbt ako vrtis svaki dan album naravno da ce ti uci u mozak ali zasto bi nesto sranje ubacivala u mozak

E pa da, taj rad, al' sto da ne.

Mis'im, stvarno mi se mozda i svidi.

Nije losa ona stvar 'Hallowed Be My NAme'. Brzo ulazi u usi.

 

i sto se tice ukusa nije bilo namenjeno tebi vec ljudima kojima se svidja album ;)

Aha, dobro, onda OK. :bigblue:

 

nego, album je ocajan, kao uostalom i prethodna 2.

'Ajd' ovaj da nazoves ocajnim, pa da ti i oprostim, al' prethodna 2 su daleko od ocajnih, pogotovo 'Chapter V'. :da:

 

Treba neko da otvori jedan i na Avantgardi :mhihi:

:rockdevil::)

Da, najbolje do kraja da na svakom podforumu stave po jednu HF temu. :):)

 

Ovaj band je gay! JEbu se sa macevima i kopljima, sads krzn!

Nisi nam morao to saopstiti.

Poznato je (bar meni) da ih mrzis, tako da se ne moras vise pojavljivati na ovoj temi, i nemoj, molim te.

 

Само Any means necessary & Between two worlds су вредне помена. Да се ове две песме налазе на прва два албума, вероватно би ми биле најгоре.

Slazem se za te 2 pesme, al' da se nalaze na prethodnim albumima, ne bi bile najgore.

 

Tj. 'Any Means Necessary' verovatno bi :) , al' 'Between Two Worlds' je prelepa pesma, a + sto cika Jens svira u toj pesmi. :da::bigblue:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teshko, Gledao sam HF 3 puta, i svaki sledeci je biogori od onog prethodnog. Decembar 2005, Strato-Hammer tour, razvalili su, savrshen koncert, kod nas tako-tako osrednje, Masters of Rock 2007me ocaj zivi.. pisao sam par strana unazad, ono je bilo tuzno slushati. Jeste Joacim bio boles`an i operisao glasne zice, ali zvucao je ocajno... toliko je zvucalo loshe da sam ortaku tj. Maxu iz Nightfalla posle koncerta poslao 'bolje da si ti pevao nego Joacim' :mrgreen:

 

Novi Album necu komentarishem, Chapter V je josh imao 2-3 stvarno dobre pesme, Threshold jednu i po, sve posle toga... brate..

 

 

P.S. Meni su Maideni 3 puta veci smor cak i od HFa. Od kad sam ih gledao prvi put smorili su me i ne pamtim da sam ih slushao kuci. Ne racunaju se X Factor i Virtual XI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album uopste nije TOLIKO losh koliko se ovde pishe, ali realno, kao i svi posle "Legacy" (za mene) vrlo zaboravni, 2-3 dobre pesme, ostalo od osrednjeg do budi-bog-sa-nama uzasnog. Da se uzmu najbolje pesme sa "Chaptera", "Thresholda" i novog pa bi se dobio decent album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zašto ljudi toliko vole album Legacy of Kings. Meni nije ništa posebno, daleko ispod Glory to the Brave pre njega i Renegade posle njega. Čak i ako bih uzeo da pesmu po pesmu da poredim Glory to the Brave sa Legacy of Kings, tek tu bi se videla razlika. The Dragon Lies Bleeding je daleko jača pesma od Heeding the Call, The Metal Age od Legacy of Kings, Hammerfall od let the Hammer Fall, balada I Believe šije baladu Remember Yesterday, da ne pričam o odnosu Glory to the Brave i The Fallen One, a pesma Stone Cold je zakon za bilo koju pesmu sa Legacy. Jedina prednost koju Legacy ima u odnosu na Glory je u obradi - Back to Back je jača od Child of the Damned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teshko, Gledao sam HF 3 puta, i svaki sledeci je biogori od onog prethodnog. Decembar 2005, Strato-Hammer tour, razvalili su, savrshen koncert, kod nas tako-tako osrednje, Masters of Rock 2007me ocaj zivi.. pisao sam par strana unazad, ono je bilo tuzno slushati. Jeste Joacim bio boles`an i operisao glasne zice, ali zvucao je ocajno... toliko je zvucalo loshe da sam ortaku tj. Maxu iz Nightfalla posle koncerta poslao 'bolje da si ti pevao nego Joacim' :mrgreen:

Haha, pa i mog'o je. :bigblue:

Mis'im, ja nemam pojma kako je Joacim pevao tad, al' ne znam... Po meni taj covek ima sjajan glas. Verovatno da mu se desava da nekad ne moze nesto da otpeva (moras uzeti u obzir te njegove operacije, nije mu bilo uopste lako, pretpostavljam :da: ).

 

Novi Album necu komentarishem, Chapter V je josh imao 2-3 stvarno dobre pesme, Threshold jednu i po, sve posle toga... brate..

Ljudi moji, Chapter V je sjajan album! :da:

Uopste mi nije jasno zasto ga ne volite?

Bas ima jako dobrih pesama. Tacnije, sve su odlicne! :bigblue:

Nije da ovo govorim zato sto sam ja njihov veliki fan, pa kao... 'oni nemaju losu pesmu', nego je stvarno tako. :da:

 

 

Btw, verujem da su razvalili te 2005. :rockdevil: , al' nije kod nas uopste bilo lose.

Dobro, jes' da se i ne secam koncerta bas najbolje :) , al' znam da nisam bila razocarana uopste.

 

Jebote sad sam se setio, pitam ja Joacima "Shta ste bre obradili 'My Sharona' to je tako uzasna pesma" i kaze on "kad cujesh skapiracesh" i ja kao O.K. ocekivao ne znam ni ja kakvu obradu, a ovo maltene isto... W.T.F. ... stvarno su malo 'prsli.'

Da, jeste skoro isto, al' meni se bas svidja. Cool zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...