Jump to content

Leb i Sol


KAYA

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

"Leb i sol" u Sava centru 19. i 20. novembra

 

Stare, nove emocije

 

U okviru turneje pod nazivom "Leb i Sol - 30th Anniversary tour 2006", ovaj legendarni sastav u originalnoj postavi nastupiće u beogradskom Sava centru 19. i 20. novembra, najavljeno je na jučerašnjoj press konferenciji na kojoj su se medijima obratili članovi benda. Ideja o ponovnom okupljanju začeta je prošle godine, i kako su rekli, nimalo nije bila laka za realizaciju s obzirom na to da su nakon raspada benda, članovi nastavili solističke karijere. "Bend je formiran pre trideset godina - 1976. i tada je muzika bila najvažnija na svetu. Šezdesete i sedamdesete godine prošlog veka bile su i ostale neprevaziđene što se inventivnosti u muzici tiče. Kada smo se sada ponovo sastajali odlučili smo da ne koristimo recepte od pre 30 godina, i nastupi u Bitolju i Ohridu potvrdili su da smo uspeli u tome. Zato očekujem značajan koncert i u Beogradu. Biće to dobra prilika da se podsetimo na čarobne trenutke koje smo svi zajedno proživeli tokom minulih 30 godina i da obnovimo emocije i sećanja", rekao je frontmen Vlatko Stefanovski.

Grupa se ponovo okupila 20. aprila ove godine, nakon dugih pregovora, i prvi koncert u turneji održan je u antičkom lokalitetu Heraklea u Bitolju, 4. jula. Drugi koncert bio je u ohridskom Antičkom teatru 2. avgusta i njemu je prisustvovalo više od 3.000 ljudi. Snimak tog koncerta biće izdat na DVD i CD do kraja godine, a prisutnim novinarima juče u Medija centru pušten je spot "Raskukala Šar planina" u novoj obradi. Prema rečima Vlatka Stefanovskog, a i ostalih članova benda - Arsovskog, Dimuševskog i Tavitjana, ponovna saradnja je bila više od očekivanog. Gotovo da se niko od članova nije nadao da će se ponovo okupiti, ali da se za to javila potreba zbog ogromnog interesovanja javnosti, u svim zemljama bivše SFRJ.

Arsovski kaže da je čak mislio da su zaboravili numere koje su nekada svirali, ali kada je uzeo gitaru u ruke, "kao da je počela da svira sama od sebe". U ime Sava centra, Vuk Žugić je istakao koncert "Leb i sol" u Beogradu kao koncert od posebnog značaja, jer će publika ponovo biti u prilici da doživi muzičku magiju koja nas je godinama oduševljavala.

 

"Danas", 11.10.2006.

 

Dobar je fazon bio u jucersnjoj "Politici" gde je izvesni strucnjak nabrajao postavu grupe Leb i Sol i naveo da ce "umesto Dragoljuba Djuricica svirati Garo Tavitijan".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karte za „Leb i sol“ od 1.500 do 1.900 dinara

 

Povodom dugo najavljivanih koncerata kultne grupe „Leb i sol“ u Beogradu, najavljenih za 19. i 20. novembar, juče je u Centru „Sava“ održana konferencija za medije, na kojoj su govorili članovi makedonske rok grupe.

 

- Veoma mi je drago što je bend ponovo na okupu. Ali, posebno mi je zadovoljstvo što ćemo ponovo ovde nastupiti, u Centru „Sava“ u kojem smo nastupili davne 1992. godine. Spremili smo puno iznenađenja za publiku, a na koncertu ćemo izvesti i pesme sa novog albuma. Publika će videti naše iskustvo i ljubav prema muzici koje je građeno punih 30 godina, od kada se i bavimo ovim poslom - rekao je Vlatko Stefanoviski, frontmen i gitarista benda „Leb i sol“.

 

Karte za koncerte grupe „Leb i sol“ naći će se u prodaji od danas, na blagajni Centra „Sava“, Bilet servisu i „Tiket lajnu“ po ceni od 1.500, 1.700 i 1.900 dinara.

 

 

"Blic", 11.10.2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ko slusao novi album Vlatka Stefanovskog i Miroslava Tadica "Treta majka" ?

Genijalan je. Gost na albumu je Teodosi Spasov koji svira frulu. Miroslav i Vlatko sviraju gitare naravno.

 

Inace Teodosi Spasov je svirao sa Vlatko na Exitu na World Music Stage-u.

 

Evo liste pjesama:

1. Sanoc Sedam Treno;

2. Ne si go prodavaj Koljo;

3. More Sokol Pie;

4. Anadolu Oyun Havasi;

5. Kalesh Andjo;

6. Kasapsko Oro;

7. Opa-Iha;

8. Kirajdzice, jabandzice;

9. Ej Ti Momce Ohridjance;

10. Eleno Mome.

 

Sad da zamolim nekoga ko zna makedonski da mi prevede neke nazive pjesama.

 

Vidjeh sad najavu za koncert Leb i sol u BG. Hmm mozda steknem pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ĐURIČIĆ SPECIJALNI GOST GRUPE LEB I SOL

 

Beogradski bubnjar Dragoljub Đuričić biće specijalni gost na koncertima makedonske grupe Leb i sol, 19. i 20. novembra u Sava centru u Beogradu, gde će nastupiti u okviru turneje u regionu, povodom 30. godišnjice postojanja. Đjuričić će sa članovima tog sastava, koji su se ponovo okupili posle deset godina, odsvirati pesme "Bistra voda" i "Kalabalak" koje je svirao i studijskim albumima grupe Leb i sol. Prema navodima organizatora, za slavljeničku turneju benda vlada nezapamćen interes od Skoplja do Ljubljane, a jedan koncert u Sava centru je već pred rasprodajom. Članovi grupe Leb i sol najavili su nedavno u Beogradu da će se na predstojećoj turneji predstaviti najboljim pesmama sa svih dosadašnjih albuma.

 

"Danas", 31.10.2006.

 

 

Boro, ovo bi bilo za tvoju dusu. Al' sumnjam da ces u BG na njihov koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su dvije pjesme, a ja bih u Beograd rado da pogledam i neke druge stvari, ali, postoje neki ne-tako-lijepi faktori razgraničavanja.

 

U Banjaluci su 24. novembra, trebam skuckati sebi pare da imam za kartu i da ponesem da si kupim neki disk. Imao sam par original kaseta ali ih poklonio, pa bilo lijepo bilo da ulovim drugi album i potpise na njemu.

 

Elem, ono što sam čitao prije dva mjeseca je tačno. Bili su ovdje prije nekih 15-ak dana, pretpromocija koncerta. Prijavljeno je da su odradili jednu novu pjesmu, obradu tradicionala "Šar planino" (ili tako nekako), a na novinarska pitanja o novom albumu Vlatko je rekao "nek su oni živi i zdravi, da će vidjeti kako će turneja proći pa odlučiti kako dalje..."

To je realno, DVD i živi album sa ove turneje, a novi album... Ja se ne bih usudio, a vjerovatno neće ni oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Читам да се није појавио Драгољуб као најављени гост, сигурно Гаро био љубоморан што је Драгољуб још увијек преплануо и згодан, и након свирања у хеви метал бенду... :пх34р:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Купих карту данас, дешавање је сутра. Иначе, карта је 7.5 еура, колико је била у БГ?

 

Поред тога, погледао сам промо ДВД спремљен за ову турнеју:

1. Распукала Шарпланина

2. Ја нисам твој

3. Бистра вода

4. Кумова слама

 

Само ћу рећи, прелијепо.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene karata su bile od 19 do 24 evra, u zavisnosti od sektora. Kupio sam i DVD i CD. Nisam mogao da odolim. Vlatko rece da ih nece biti u regularnoj prodaji, vec samo na turneji. Sta da kazem? Preterano mi se svidja. Mada je onaj "klavijaturni" "Skakavac" suvise razvodnjen (verzija na CD-u). Uzivo su ubili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Екстра је био концерт - Бистру воду сам открио тек на овом концерту. Студијска верзија није ни принети...

Нешто слично је на Ди Меоли било са нумером Сан Марцо. Ко има снимак концерта у Београду - дајем живи кеш, не питам за цену! :ово последње је само жвака док не дође до реализације смајли:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeee

Nikola, Nikola.

S obzirom da mi je prvo što sam čuo od Leb i Sol bio Live in NY, dobro znam učinak bistre vode.

Studijsku verziju sam čuo znatno kasnije, kad to više nije bilo bitno.

 

Elem, bio sam.

Ja sam blago razočaran, ali to je najmanje bitno, odmah da naglasim.

 

Ozvučenje nevjerovatno, ali džaba kad ni tonsku nisu odradili.

(Ako su je odradili, onda treba javno zapaliti tonca.)

Elem, tek nakon ovoga mi je Dragoljub definitivno omiljeni L & S bubnjar.

Garo je krajnje nepotrebno maltretirao dupli bas, a kad je trebao da udari, udario nije.

Klavijaturista je 90% vremena improvizovao. Nije svejedno.

Vlatko dobro svirao, izuzetno dobro, malo manje dobro pjevao.

Bodan solo tačkom smorio, ali odličan bio.

Izmorili smo treći bis, "Uči me majko" još jednom, u skraćenoj verziji.

 

ONO ŠTO JESTE BITNO:

Na ovom koncertu sam vidio neke ljude koje nisam vidio od poslednjeg rok koncerta na mjestu zločina - dvorani Borik, a, period je, na žalost, skoro pa neke 4 godine. Od poslednjeg pravog rok koncerta. Jelte.

Bilo je 80% popunjeno. Veoma sam zadovoljan i sa tim.

Eto.

 

I da, pazario sam DVD. Koštao je 7.5 eura.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

DVD je nazalost, prilicno jadno odradjen...slika jos i moze da prodje, ali je zvuk katastrofa...znaci Vlatko se cuje kao da se ustekao direktno u jebeni razglas preko nekog najkrsh procesora...jebem ti nesposobne Makedonce, koji kurac nisu dosli kod nas da odrade DVD...ili zasto barem nisu "pozajmili" sposobne ljude da im valjano odrade ovaj DVD...bas mi je zao posto je nastup u SC-u bio fantastican i Vlatko je imao toncinu do bola...

 

A sto se tice samog Certa, uglavnom se slazem sa Borom...Dragoljub "Dry Cooker" Djurichic jeste teska Bosanska sabancina, ali je zaista jebeno vrhunski bubnjar!...onaj matori pre njega je bukvalno stalno drkao duplu pedalu ko' neki napaljeni metalac :)

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...