Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

ne stavljam se ni na ciju stranu i ne zanima me vasa rasprava. Ali morao sam jedno da primetim. Trazite kul opremu i prostor.

E sad ok je to ici sa 202-jikom i predstaviti se sto vecem broju ljudi. Ali ti kazes da niste nikad znali de cete svirati pa ste u fazonu da rizikujete. i to je ok. Ali svakako ste morali da znate na cemu cete svirati, a ako vam oni marshalcici odgovaraju onda i nemate neki kriterijum... i jos jedna stvar kad svirate u BG-u zasto ne bi donosili svoju opremu na svirke? Realno samo tako znate sigurno na cemu cete svirati i najbolje poznajete svoja pojacala

 

 

Pa kao shto napisah...prioritet je bio da se predstavimo publici. Naravno da nije najsrecnija oprema sa 202-jikom, aji nije ni najkatastrofalnija. Znaci tu smo napravili kompromis zbog samog predstavljanja . A mislim da su Bg-u chuli za nas, shto je josh vaznije imali dosta prilika da nas slushaju uzivo, a k'o sto sam rekao uvek je ostajalo po 20 ljudi na nashim nastupima pa ne vidim sto bi se sada popsebno opterecivali svirkama u Bg-u. Shto se tiche opreme, nosimo na svirke u Bg-u, tj. nosimo ono shto imamo jer nemamo kompletnu binsku opremu. Da se ja pitam ja bih uvek i svuda nosio svoje pojachalo, ali posto se moj dzep pita (zbog prevoza)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smoriste za medalju :)

 

Kakvi bre klanovi, o cemu vi pricate? Kakva slava i uspeh? Price za malu decu!

 

Ako su klanovi 2-3 benda u kombinaciji, i ako je slava svirati kao glavni bend u Beogradu u Dangubi i imati celih 50 ljudi koji vas vole ili sl...a u p.m :)

 

Zivimo u Srbiji, tj. zivimo na Balkanu, tj. zivimo u jugoistocnoj Evropi...i sve van EU...nema ovde ni slave ni klanova.

 

Ako hocete slavu, bez'te preko granica EU, zajebanog menadjera pod ruku,pa se negde napolju probijajte...ovde se svira, jer volis da sviras i ako se nadje poneko kome se to tvoje isto svidja...do jaja i jeste. :metalac:

 

Shvatite da nikada niko od nas nece imati leba od ovoga.

 

Bosko..Dacho i svi ostali koji kenjate...pa valjda se bavite muzikom, jer vi to prvenstveno zelite, a ne da bi bili zapisani u ne znam kakvim analima metal istorije...da, bas ce se jedan dan pisati Enciklopedija metala, pa ce neko da vas spomene, hoce boli ga kurac :)

 

Ko hoce svirke, neka se iscima pa je sam napravi, nema ovde zvezda...ali ni jedne, sem mozda Stone-a i May Resulta (koliko god svi kenjali...oni se probise),(ovo je Bosko tebi...jebiga koliko bi realno svirali i Azazel i Kramp i Awaiting fear i 5 peti i deseti...da se mi sami ne cimamo da pravimo svirke) prema tome spustajte te noseve svi kolektivno i zajebite te fore ko kada svira i na kojoj opremi. Svakako nema ko novi da vas cuje i necete dobiti vecu "slavu" nego sto je vec imate.

 

Budite zadovoljni malim stvarima, jer jebiga, jedino cete takve i doziveti ovde.

 

Nego ljudi, pivo u ruke, ortake u kola i na rostilj!!! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto zivimo u Srbiji ne znaci da ne treba dati sve od sebe i potruditi se da podignemo standarde, bilo ko, niti znaci da ako sada zivimo u Srbiji da cemo u njoj ziveti i sutra.

 

 

Brate...trudi se ti koliko hoces...i lepo je biti optimista...ali... :)

I da, bas cemo mi podici standarde....u jeee...mnogo smo jaki, hehe :) Pogotovo tako, sto pljujemo jedni druge....da, da...mnogo smo jaki :)

 

Cek tacno, ko od nas ima para za zajebane reklamne trikove ili zajebane menadzere ili zajebane promocije, da nas ceo svet cuje? A ruku na srce, kapitalizam jebiga...ne moze se bez para nista....entuzijazam...machku o rep obesi...nema nista bez para :)

 

A ako ne budes ziveo ovde...tim bolje, mozda i uspes nesto napolju da uradis sa muzikom i veruj mi da bi bila srecna :pivopije:

 

Opet da ponovim...ja sam prezadovoljna kada vidim nasmejana lica onih 50 ljudi koji su tu dosli da me slusaju i pri tome platili ulaz i placaju pivo koje piju, umesto da bleje negde u parku i da ih boli dupe, a da ne spominjem srecu, srecu, radost, radost kada vidim da krene sutka...i koliko god svetski vrh metala primamljivo zvucao...nekako mi je i ovo sasvim dovoljno :D

 

Ako nista, nemam deadlinove, ne moram da pravim kompromise za muziku koju volim i sviram kako mi oni diriguju i naravno ne guze me svetski majmuni u dupe :pivopije:

Edited by Wolfshade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre kakvi ste vi ljudovi...pa zamislite kada bi sada svako od clanova ovog foruma ishao ne teme domacih bendova i pricao im da ne rade tako nego po njihovom...ovo je bolje, ovo mozesh ovo ne mozesh...aj dosta vishe... ''slushao'' samo onog tri stranice unazad i sad opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nista, nemam deadlinove, ne moram da pravim kompromise za muziku koju volim i sviram kako mi oni diriguju i naravno ne guze me svetski majmuni u dupe :pivopije:

Овде се барем слажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate...trudi se ti koliko hoces...i lepo je biti optimista...ali... :)

I da, bas cemo mi podici standarde....u jeee...mnogo smo jaki, hehe :) Pogotovo tako, sto pljujemo jedni druge....da, da...mnogo smo jaki :)

 

Cek tacno, ko od nas ima para za zajebane reklamne trikove ili zajebane menadzere ili zajebane promocije, da nas ceo svet cuje? A ruku na srce, kapitalizam jebiga...ne moze se bez para nista....entuzijazam...machku o rep obesi...nema nista bez para :)

 

A ako ne budes ziveo ovde...tim bolje, mozda i uspes nesto napolju da uradis sa muzikom i veruj mi da bi bila srecna :pivopije:

 

Opet da ponovim...ja sam prezadovoljna kada vidim nasmejana lica onih 50 ljudi koji su tu dosli da me slusaju i pri tome platili ulaz i placaju pivo koje piju, umesto da bleje negde u parku i da ih boli dupe, a da ne spominjem srecu, srecu, radost, radost kada vidim da krene sutka...i koliko god svetski vrh metala primamljivo zvucao...nekako mi je i ovo sasvim dovoljno :D

 

Ako nista, nemam deadlinove, ne moram da pravim kompromise za muziku koju volim i sviram kako mi oni diriguju i naravno ne guze me svetski majmuni u dupe :pivopije:

 

Spominjala si Stone i May Result, sta ima fali? Imaju po nekoliko albuma, sviraju pa Spanijama, Portugalijama, Nemackama i gde sve ne. Imaju kontinuitet izdavanja albuma, i sve to ocigledno rade prilicno kvalitetno, to je ono o cemu govorim, tj. cemu treba da tezimo, i vise od toga, das sve od sebe pa dokle stignes.

 

Ajmo pasus po pasus.

1. Naravno da cu biti optimista, i uvek sam optimista, u suprotnom bih odavno zavrsio u pepelu polovinom na centru JNA, drugom polovinom na uscu.

Trebali bismo da se trudimo da podizemo standarde, svi, pa ce iz toga nesto izroditi. Poredjenje dva bilo ceka nije pljuvanje, nego poredjenje.

 

2. Od nas nema niko, ali ima neko drugi ko misli da ako ulozi u bilo koga od nas 3000-4000 Evra moze da mu se vrati 5000-6000 E i t je potpuno u redu, i tako ceo svet funkcionise.

 

3. Verujem, hvala! :pivopije:

 

4. I ja sam prezadovoljan, bas zbog tih ljudi i govorim da se treba teziti da se svira na dobrim mestima i dobroj opremi. Ali sam isto tako i prezadovoljan kada ima 300 ljudi koji rade sve to isto, sutka mnogo bolje izgleda kada je ima na sve strane... Zavidim Slejeru kada je 500-1000 ljudi sutka, i voleo bih to da nekada vidim sa bine.

 

5. Vidis, ne moramo ni mi, ali kontinuitet je pozitivna stvar sta god da radis, pa je zdravo da sam sebi stalno zacrtavas nove ciljeve, deadlineove itd itd... I bas zbog toga sto to sto radim toliko volim, hocu da stalno sviram, snimam, izdajem(plocu, a ne prijatelja :D )

 

Bem li ga, mislim da me od starta nisi najbolje razumela, mozda neces ni sada, ali nema veze, sta je tu je. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spominjala si Stone i May Result, sta ima fali? Imaju po nekoliko albuma, sviraju pa Spanijama, Portugalijama, Nemackama i gde sve ne. Imaju kontinuitet izdavanja albuma, i sve to ocigledno rade prilicno kvalitetno, to je ono o cemu govorim, tj. cemu treba da tezimo, i vise od toga, das sve od sebe pa dokle stignes.

 

Ajmo pasus po pasus.

1. Naravno da cu biti optimista, i uvek sam optimista, u suprotnom bih odavno zavrsio u pepelu polovinom na centru JNA, drugom polovinom na uscu.

Trebali bismo da se trudimo da podizemo standarde, svi, pa ce iz toga nesto izroditi. Poredjenje dva bilo ceka nije pljuvanje, nego poredjenje.

 

2. Od nas nema niko, ali ima neko drugi ko misli da ako ulozi u bilo koga od nas 3000-4000 Evra moze da mu se vrati 5000-6000 E i t je potpuno u redu, i tako ceo svet funkcionise.

 

3. Verujem, hvala! :pivopije:

 

4. I ja sam prezadovoljan, bas zbog tih ljudi i govorim da se treba teziti da se svira na dobrim mestima i dobroj opremi. Ali sam isto tako i prezadovoljan kada ima 300 ljudi koji rade sve to isto, sutka mnogo bolje izgleda kada je ima na sve strane... Zavidim Slejeru kada je 500-1000 ljudi sutka, i voleo bih to da nekada vidim sa bine.

 

5. Vidis, ne moramo ni mi, ali kontinuitet je pozitivna stvar sta god da radis, pa je zdravo da sam sebi stalno zacrtavas nove ciljeve, deadlineove itd itd... I bas zbog toga sto to sto radim toliko volim, hocu da stalno sviram, snimam, izdajem(plocu, a ne prijatelja :D )

 

Bem li ga, mislim da me od starta nisi najbolje razumela, mozda neces ni sada, ali nema veze, sta je tu je. :pivopije:

 

 

E tacno...kontinuitet da, trud i rad...apsolutno, samo cisto sumnjam da ce neko da ulaze u neki od nasih bendova...ti svo vreme pricas kao da zivimo negde u svetu, gde bi se eventualno nasao neki lik prepun kesha, koji bi pogurao neki bend...nazalost, ovde ljudi jedva krpe za klopu, a ko ima para za raznorazne perverzarije, kapiram da ce pre otici do tajlandskih masaza :D

 

Ali...super je sto si optimista...kazu ako se okruzis sa pozitivnom energijom, doci ce ti dobro :D Sa srecom u svakom slucaju. :metalac:

 

Ali ono na sta sam ja primarno skocila ovde, kada vidim oko kakvog sitnog zrna kolaca se bendovi kolju izmedju sebe...to mi nikada nece biti jasno...ali nije ni bitno.

 

Auuu, sta sam ja sada ovde sve ispricala....'bemu mu pivo, jos nije izlapelo od sinoc :metalac:

Edited by Wolfshade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заиста.

 

E tacno...kontinuitet da, trud i rad...apsolutno, samo cisto sumnjam da ce neko da ulaze u neki od nasih bendova...ti svo vreme pricas kao da zivimo negde u svetu, gde bi se eventualno nasao neki lik prepun kesha, koji bi pogurao neki bend...nazalost, ovde ljudi jedva krpe za klopu, a ko ima para za raznorazne perverzarije, kapiram da ce pre otici do tajlandskih masaza :D

Не мора да буде препун кеша, а и од нечег мора да се почне. Довољно је да знаш да неко хоће у тебе да уложи неке паре, да не мораш сам све да радиш. Не морају то да буду не знам колике паре, за почетак довољно да можеш честито да снимиш албум, да имаш добар омот и да то твоје издање има дистрибуцију, тј. да неће заувек бити осуђено да чами по којекаквим катакомбама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest AngelA

Uopste mi nisu jasni ovi ljudi koji su na poslednjih par strana pisali o tome sta space eater treba da radi...tj kakve tekstove da pise, kakvu muziku da radi, na kojoj opremi da svira, u koje vreme da svira, zasto da svira, da li da uopste nesto ocekuje, da li da ima neke svoje standarde ili ne....to je sve stvar benda! A ako ti ljudi misle da bolje znaju sta i kako treba, neka to primene u svom bendu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заиста.

 

 

Не мора да буде препун кеша, а и од нечег мора да се почне. Довољно је да знаш да неко хоће у тебе да уложи неке паре, да не мораш сам све да радиш. Не морају то да буду не знам колике паре, за почетак довољно да можеш честито да снимиш албум, да имаш добар омот и да то твоје издање има дистрибуцију, тј. да неће заувек бити осуђено да чами по којекаквим катакомбама.

 

:pivopije: Ali Bosko, ko ce da ulaze u muziku, pored tolikih svetskih problema? Suocimo se sa realnoscu...treba ti veza :) A veza neeeema :mrgreen: Ali *ebes to...dolazis na Beer Fest veceras? :)

 

 

@AngelA Ako mislis na mene, prvo malo procitaj moje postove ovde, pa onda pricaj :P Poenta je u pljuvanju, tj. ne pljuvanju drugih bendova, a ne kako treba da svira Speace Eater!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije: Ali Bosko, ko ce da ulaze u muziku, pored tolikih svetskih problema? Suocimo se sa realnoscu...treba ti veza :) A veza neeeema :mrgreen:

Чекај, а како смо ми добили уговор? О томе ти причам. Значи да има људи који умеју да препознају добру музику, или барем музика која им се свиђа, и да су спремни да у њу уложе неке новце.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чекај, а како смо ми добили уговор? О томе ти причам. Значи да има људи који умеју да препознају добру музику, или барем музика која им се свиђа, и да су спремни да у њу уложе неке новце.

 

 

Znam, ali to bar mora kasika u med da ti upadne :D

Ali ne znam bas koliko ce to da znaci na svetskom trzistu, sto ste izdali album...nemoj pogresno da me shvatis, ja sam bila i ostala pesimista :D Ali kapiram, dok te neki dobar menadzer ne uzme pod ruku, ne vredi ti ni za koga izdajes ni nista. Do jaja je sto ste izdali, ali da li to znaci za vas u smislu promocija, svirki i prodatih albuma?

 

 

Kako god, me stvarno sooo happy za vas....ajde bar neko da se probije :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако сам нешто закључио гледајући први Мејден ДВД је да поред квалитета и свега осталог мораш да имаш мноооого среће да би направио нешто стварно велико. Они су те среће и имали, нашли фантастичног менаџера у право време, који је преузео све аспекте бизниса у своје руке. Имали су они те исте песме и 4 године пре Смолвуда, али тек са њим је то почело да добија облик.

 

Да се вратим на нас, то што смо издали албум за кога смо издали нам не значи ништа у погледу свирки напољу, пошто се уговор и није односио на концерте, али је много боља стартна позиција пред други албум и евентуално нешто још боље. Да не причам о дистрибуцији коју сами, или са неком још мањом издавачком кућом, не бисмо могли да направимо. Овако нас има од Бразила до Јапана, имамо рецензије са свих страна света, изашао интервју у Терорајзеру... За први албум ја задовољан, још само да почнемо да свирамо по Европи.

Правог, великог успеха без доброг менаџера нема, то се слажем, али ако постигнемо неки успех, било какав, ја ћу бити задовољан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Space Eater znam jos od leta 2006 kada sam pronasao clanak o njma u Metal Hammer-u(srpskom-tada je jos uvek izlazio).Kada sam procitao da su uzori Agent Steel,Overkill i Testament bio sam pomalo skeptican(mislim,kako ce to da zvuci u interpretaciji jednog domaceg benda,u paketu sa zastarelom produkcijom),ali kada sam cuo demo Bombs Away bio sam iznenadjen.Prvo,vokal je i vise nego odlican(sve cestitke),produkcija je dobra(za nase uslove,i vise nego dobra),bubnjevi i ritam gitare sjajno odsvirani.Jedina mala zamerka je slabo odsvirana bas(mozda sam to primetio zato sto sam bas gitarista) gitara i problemi oko gitarskih solo deonica.Ali,ipak,za prvi demo album ocena 4+.Raduje me to sto je snimljen prvi album Merciful Angel i to za inostrano trziste(budimo realni,I Hate Records i nije neki gigant,ali koji je srpski metal bend uradio tako nesto?).Osnovna tema albuma je zaista orginalna(hrabro sa vase strane) i ne dovodi u pitanje moralnost benda-ako neko ima pravo da pise o bombardovanju '99,onda je to neki srpski bend,u ovom slucaju sjajni Space Eater.Takodje,sjajno je sto na albumu ima mnogo vise tema (odlicno napisani tekstovi,narocito Space Eater-zaista genijalno).Produkcija albuma je sjajna(cujem da je post-produkciju radio basista Marduka-svaka pohvala),ali smatram da uz ambijent albuma gitare i bubnjevi treba da budu malo brutalnije odsvirani,ovako sve deluje pomalo mlitavo.Sve pohvale za omot(sjajno bi izgledao u vanil formatu).Sve u svemu,sjajan thrash/speed album ali ima jos mnogo toga da se uradi.Smatram da bi drugi album(ako bude priblizno dobro uradjen) mogao da odluci o daljoj sudbini benda(kako to jadno zvuci),bar sto se tice inostranog trzista(nadam se jos napadnijim tekstovima i malo tvrdjem zvuku).Jos jednom,sve pohvale.Ima jos dosta toga da se uradi.Bend ocigledno ima snage da ucini ono sto nikada nije poslo za rukom nekom srpskom bendu.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...