Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

Pa jebiga,ubacicu i ja u svoje tekstove stihove o kvalitetu deterdzenta i o svrsavanju u carapu,pa cu ici okolo i pricati kako je moj bend originalan.Kakve to crne veze ima sa originalnoscu?Originalno treba biti sve,a ne samo tri stiha u pesmi.A i po tome niste originalni,takvih tekstova imas koliko ti srce pozeli.

 

Nego,preslusah ja Daggerspawn.Nazalost,sjeban mi flash nesto,pa ne mogu na myspace slusati.Nadjoh na youtube neke vase live snimke.Od kada su ne znam,ali jebiga samo to nadjoh,pa cu to i prokomentarisati.

Dakle,muzika mi se definitivno ne svidja.Brutal death je nesto sto ne prija mojim usima.Ali moram priznati da dobro zvucite.Live ste uigrani,fino to sve pici,a i muzika ne zaostaje nista po pitanju kvaliteta (u poredjenju naravno sa bendovima slicnog pravca).Ali,onda dolazimo do one stavke po kojoj si ti napusavao nekoliko bendova ovde,a po ovome sto sam video i cuo nemas apsolutno nikakvo pravo.To je naravno,originalnost.Vi ste jedan najobicniji brutal death bend,koji nema ni trunke originalnosti u sebi.Al' ni trunke.Takvih imas na sve strane ove nase planete.A koliko vam pevac imitira Corpsgrinder-a iz Cannibala,o tome da ne pricam.Vokalno,izvodjacki,cak i stav tokom nastupa mu je isti.I gde je tu originalnost?

Ponavljam,ovo su snimci sa youtuba koje sam nasao,i komentarisem njih.Sutra cu vam preslusati snimke sa myspace-a pa cu i to prokomentarisati.

 

Suma sumarum,definitivno nemoj vise nikoga prozivati i napusavati,jer na to nemas pravo.Gledaj u svoje dvoriste,i trudi se da guras svoj bend i svoju muziku.

 

to sto si poslusao je prva ili 3. svirka daggerspawna ...do sad smo snimili i album ,okacicemo ga kad produkcija bude gotova

daggerspawn svira kombinaciju pld school +nova skola brutalnog death metala a da to slusas znao bi zasto je to retko,ovde kod nas to niko i ne svira..

 

tekstovi nadimaca nemaju veze sa time sto si naveo,idi na temu nadimac i imas tamo 3 nova teksta a stari su ozbiljni ali pisani na metaforican i zabavan nacin (kazem ima i par njih koji i sluze za izdrkavanje al to se vise ne svira )

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,to niko kod nas ne svira. :) Eto u Subotici ima jedan bend koji to svira,Vicious Eclipse se zovu.I dosta su dobri.A garant ima jos bendova po Srbiji koji sviraju tako sta.Ali na kraju krajeva,i da nema,i da ste jedini bend koji to u Srbiji svira (a niste),kakve to veze ima sa originalnoscu,crni covece?Originalnost je muzicki izrazaj,a ne kvantitet i zastupljenost.Ako cemo po tome,onda je tamo neki death bend iz Lesota kao originalan,samo zato sto su jedini u svojoj drzavi koji to sviraju.

Ti totalno pogresno shvatas pojam originalnost.

 

Jao covece,ja sa tim nisam mislio konkretno na vas,to je bilo karikiranje,i primer za tvoje razmisljanje.Kakvi su vam novi tekstovi nije ni bitno...bitno je to sto tvrdis da je Nadimac originalan,a poenta je da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se o ovome uopšte i raspravlja na space eater temi?

 

Nadimač ili Nadimac, ako je to onaj bend što ima pesmu ''vukodlak'', čini mi se da su neki delovi spota snimani kod mene u kraju, ali ne znam...ja jedino što sam razaznao bili su oni samrtni ropci što valjda predstavljaju refren. Šaljivi tekstovi...pa i Satan Panonski se onda moze podvesti pod taj fazon. :)

 

teško da je šta danas originalno...

evo recimo, ''I Hate'' records, koliko sam se njihovih promosa nadobijao, iako sve ima dežavuisani prizvuk, space eater mu tu spada medju originalnije (po zvuku) sastave. ereb altor je recimo najogoljenija kopija bathoryija iz 90-ih, gates of slamber-koliko god bili ok sastav, replika su saint vitus/cirith ungola po gomili tačaka. Mislim, space eater mozda jos nije uspeo, ali je za razliku od većine domaćih bendova koji samo serenjdaju unaokolo načinio veliki korak. Koliko domaćih bendova iz mladje generacije ima ugovor sa nekom iole poznatijom izdavačkom kućom (kolumbijska, uzbekistanska i ostala ''troo'' govna nemojmo pominjati-ništa nisu bolji od one records-a)? ugovor sa ''I Hate'' im itekako može biti odskočna daska ka nekoj još boljoj etiketi. I zašto bi momci imali niske standarde? para nema, ok, ali ako organizator pravi gažu, neka obezbedi bar tu opremu...zadovoljavanje pivom i tim sranjima...kome je potrebno? sitna zadovoljstva obično idu u prilog jajarama. Space Eater ima potencijala u to nema sumnje, što bi neka Gehennah ili Vulacno (navodim primer) bili bolji od njih...i po čemu su bolji...samo zato što nisu iz Srbije? Meni je nedavno stigla ponuda od irskog benda ''Era Vulgaris'' za izradu logoa, ne vezano za konkurs koji su objavili za isti. Pitali su me šta mogu da uradim, izneli mi neke svoje ideje i pitali za uslove. Normalno je da sam izneo cenu, i način rada, sigurno ne bih rekao, ''ma pošaljite mi six pack ginisa, biće dosta''. Uz svaki trud ide i naplata, pa zašto bi onda i sam Space Eater gubio vreme na raspad od pojačala, krš prostor, gomilu nekih kvazi metal bendova koji sviraju ''zbog ortaka i par klinki'' i ostalo...

I ''speed dead'' na pomen onoga ''mogli smo i mozemo da sviramo u inostranstvu, ali niko neće da zapostavi fakultet''...kad su takve prilike u pitanju, faks moze i da istrpi bez ikakvih problema, kad si već posvećen nečemu onda guraj to do kraja...NO GUTS, NO GLORY!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ko sto reko docekao sam da nemam vise obaveza na faxu pa sad mogu i sviracu okolo naokolo,

nisam rekao da netereba da imaju prava na opremu i sl ,samo su mi malo cudni nece da sviraju u kuglasu,livingrumu itd,..pa zar su kad su sa 202 svirali po SR svirali svaki put u koncertnim dvoranama?:P

 

pocetak price je bio u tome kako navodno postoje troo klanovi ,i ja sam samo rekao da S.E moze kad god pozeli da bude deo tog "klana" ali to uslovljava odnos prema drugim bendovima a to je da smo svi skoro jednaki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ko sto reko docekao sam da nemam vise obaveza na faxu pa sad mogu i sviracu okolo naokolo,

nisam rekao da netereba da imaju prava na opremu i sl ,samo su mi malo cudni nece da sviraju u kuglasu,livingrumu itd,..pa zar su kad su sa 202 svirali po SR svirali svaki put u koncertnim dvoranama?:P

 

pocetak price je bio u tome kako navodno postoje troo klanovi ,i ja sam samo rekao da S.E moze kad god pozeli da bude deo tog "klana" ali to uslovljava odnos prema drugim bendovima a to je da smo svi skoro jednaki..

 

Kuglaš, danguba, living room su kafići i nikako nisu mesta za metal svirke, bar one tipa gde ljudi hoće da se izdivljaju...to su mesta poput ''tramvaja'' i ''miss money penny'' gde najbolje prolaze tribute i nebitni bendove koji tu rade za honorar. Koliko moze biti zanimljivo izaći s ribom u ''dangubu'', pritom nema mesta za sedenje, i onda se naći u delu gde gomila majmuna pravi šutku na neki šugavi 100x prezvakani cover metalike ili mejdena...a prostora za šutku u gore pomenutim kaficima ima ko u dupetu, a prostranost ''bine'' i da ne pominjem.

 

i te priče sa klanovima, ili je to prosuo Rogošić nekada davno ili neki bubuljičavi pubertetlija pa se sad od toga pravi nešto...tipa...kao...

 

ovo mi deluje ko uslov za ulaz u neku sektu : S.E moze kad god pozeli da bude deo tog "klana" ali to uslovljava odnos prema drugim bendovima a to je da smo svi skoro jednaki..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заправо сам ја био поменуо кланове, а не Рогошић. То су већ кланови на неком мало вишем нивоу од самих бендова, а било је и више него очигледно да постоје. Највећи проблем овде је менталитет "или си са нама или против нас". Колико сам видео, та се прича мало стишала, тако да нећу претерано да евоцирам.

 

pa ko sto reko docekao sam da nemam vise obaveza na faxu pa sad mogu i sviracu okolo naokolo,

nisam rekao da netereba da imaju prava na opremu i sl ,samo su mi malo cudni nece da sviraju u kuglasu,livingrumu itd,..pa zar su kad su sa 202 svirali po SR svirali svaki put u koncertnim dvoranama?:P

Са 202-ком смо заиста свирали по свакојаким местима. Не могу сад да се сетим свих, али ми је јагодински "ДНК клуб" остао у сећању по томе што музичари не да немају издигнути простор који би се назвао бином, него су људи у рупи, а публика стоји на узвисини. Такође смо свирали у пицерији у Пироту и у билијар клубу у Ковину, коме се увече столови прекрију неким плочама, па постану шанкови, али су и даље ту.

Али, од таквих места не могу да очекујем нешто боље. Од Београда и могу и хоћу. Кад свираш у КЦК у Крушевцу или у "Алкатразу" у Суботици, баш ти се не мили да икад одеш у сауну од "Куглаша".

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,to niko kod nas ne svira. :) Eto u Subotici ima jedan bend koji to svira,Vicious Eclipse se zovu.I dosta su dobri.A garant ima jos bendova po Srbiji koji sviraju tako sta.Ali na kraju krajeva,i da nema,i da ste jedini bend koji to u Srbiji svira (a niste),kakve to veze ima sa originalnoscu,crni covece?Originalnost je muzicki izrazaj,a ne kvantitet i zastupljenost.Ako cemo po tome,onda je tamo neki death bend iz Lesota kao originalan,samo zato sto su jedini u svojoj drzavi koji to sviraju.

Ti totalno pogresno shvatas pojam originalnost.

 

Jao covece,ja sa tim nisam mislio konkretno na vas,to je bilo karikiranje,i primer za tvoje razmisljanje.Kakvi su vam novi tekstovi nije ni bitno...bitno je to sto tvrdis da je Nadimac originalan,a poenta je da nije.

 

nikad cuo ,eto moja bab svira fjuzn/crosove/anarho/pawer metal:P

 

nisi me opet razumeo jer se ne razumes u tu vrstu muzike ,nisam rekao da smo jedini koji sviramo dm ovde vec jedini i prvi koji svira oldschool+new school BRUTAL dm ,ko se razume zna da je razlikqa velika..

 

@RNA - i danguba i living rum umeju da budu odlicni mada se slazem da su inace kurc od prostora ,mada ako vi mozete da dovedete ljude u recimo dangubu nemoze da bude lose,ako se secas kad je azazel snimao DVD bilo je fantasticno ,i mesta da se sedne i skakanje sa bine i gazenja itd... living rum -jbg al moze da stane dosta ljudi i to je ok ,nikad nisam svirao tamo al sam bio na svirkama i ume da bude cool

 

PS:RNO jel znas nekog ko radi tres logoe -besplatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebiga,nisam ni ja nikada cuo vasu muziku.

Daj,mani se tih varijanti "prvi smo koji sviramo old school picke materine".Nista ga izmislili covece,vec svirate nesto sto je prezvakano milion puta.Znaci,niste originalni.

 

 

opet nisi shvatio to je nov pokret i jos nema standardnih predstavnika osim mozda aborted,dajing fetus il diflest,

al to i jeste nova skola a ne nova i stara u jednom.

ja nisam nikad cuo bend koji svira na isti fazon ko mi (mada sigurno ga ima-al kad ga nadjes ti javi)

a da to nije neki gateral,gor,hc metal,grind i sl ,nego bas ovo sto mi sviramo//

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna veoma bitna stavka kod naseg putovanja sa radiom 202 jeste da svaki put kada smo isli nismo znali gde cemo svirati...da li je to hala, klub, kafic ili ambar...to je bio u neku ruku i rizik, koji smo prihvatili da bi se predstavili u shto vecem broju gradova...vise se nismo vracali pod drugi put u kafice. Poenta je bila da ako u nekom selu ima 5 metalaca, tih pet metalaca cuje Space Eater uzivo i to je to. Ako im se svidimo docice oni kada budemo svirali u susednom gradu u adekvatnom prostoru!

Mi u Beogradu, gde god pravili svirku ne mozemo dovesti ni 30 ljudi. Koji je razlog za to ne mogu da shvatim, niti cu sad posebno da se opterecujem...tako da mene te svirke u Bg-u uopste ne zanimaju...ako ima neka OK ponuda sviramo, ali vise volim da sviram u drugim mestima...zbog publike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok to je u redu , mislim da skoro svaki tres bend ovde zajedno sa vama ima grupicu ljudi koji podrzavaju najvise taj jedan bend neki bendovi dele "fanove":P tako da se za svirke skupi maksimum 150 ljudi,

 

al recimo kad sam svirao na brutal beast attack I. bilo je 450 ljudi jer je bilo dosta razlicitih bendova..:P

 

ja ne znam kako privuci ljude da masovnije dolaze na certove u bg:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Speed Dead: Daca bese,izvini ako gresim...daj bre Daco odjebi vise covece ,raspravili ste sve i sad zajebi vise ,sta si se navrzo ko Sultan na orasnicu,sviraj sa Nadimacem, Daggerspawnom i zajebi da kenjas Space Eateru,ne kapiram sto si oni toliko trn u oku ,imam trip kao da ti je dosadno pa ovde ubijas dosadu,dosta vise majku mu! :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam kako privuci ljude da masovnije dolaze na certove u bg:P

Никако. Ако неће да долазе, неће па то ти је,. А ја некоме да титрам јајца да би дошао на нашу свирку немам намеру. У толико других места имамо гомилу фанова. треба да видиш каква је атмосфера кад свирамо у Крушевцу или Зајечару.

 

Што се логоа тиче, ја их радим кад имам добру инспирацију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna veoma bitna stavka kod naseg putovanja sa radiom 202 jeste da svaki put kada smo isli nismo znali gde cemo svirati...da li je to hala, klub, kafic ili ambar...to je bio u neku ruku i rizik, koji smo prihvatili da bi se predstavili u shto vecem broju gradova...vise se nismo vracali pod drugi put u kafice. Poenta je bila da ako u nekom selu ima 5 metalaca, tih pet metalaca cuje Space Eater uzivo i to je to. Ako im se svidimo docice oni kada budemo svirali u susednom gradu u adekvatnom prostoru!

Mi u Beogradu, gde god pravili svirku ne mozemo dovesti ni 30 ljudi. Koji je razlog za to ne mogu da shvatim, niti cu sad posebno da se opterecujem...tako da mene te svirke u Bg-u uopste ne zanimaju...ako ima neka OK ponuda sviramo, ali vise volim da sviram u drugim mestima...zbog publike.

ne stavljam se ni na ciju stranu i ne zanima me vasa rasprava. Ali morao sam jedno da primetim. Trazite kul opremu i prostor.

E sad ok je to ici sa 202-jikom i predstaviti se sto vecem broju ljudi. Ali ti kazes da niste nikad znali de cete svirati pa ste u fazonu da rizikujete. i to je ok. Ali svakako ste morali da znate na cemu cete svirati, a ako vam oni marshalcici odgovaraju onda i nemate neki kriterijum... i jos jedna stvar kad svirate u BG-u zasto ne bi donosili svoju opremu na svirke? Realno samo tako znate sigurno na cemu cete svirati i najbolje poznajete svoja pojacala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svaku malo vecu svirku u BG smo i nosili svoja pojacala. A kada sviramo sa 202(a i kada ne sviramo, a u prilici je da bude s nama) Lale nam je tonac, a on covek ZNA, tako da dobro zvucimo i na 202-ojkinoj opremi, prilicno je dobro poznajemo i u kombinaciji sa Laletom uspevamo da iz nje izvucemo maximum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...