Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

Da, ali to nije glavni razlog. Glavni razlog je sto bi bilo glupo da bude na istom albumu ime benda i ime albuma, a jos pride ima i pesma istog imena. Sto je mnogo, mnogo je. Ali, videcemo kako bude tekla situacije sa "Merciful Angel" konceptom. Ako to ne bude funkcionisalo, mi smo fleksibilni ljudi i mozemo da se prilagodimo situaciji, tj. imamo rezervne ideje.

 

Sto je glupo?Evo ti 2 najbanalnija primera - Iron Maiden i Black Sabbath...seti se njihovih prvenaca :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, под условом да нисмо хтели. Сем тога, на албуму имамо више ратних песама, него оних везаних за свемир. Заправо 'Space Eater' је једина са таквом тематиком.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta samo sto nismo stigli i da odsviramo bas sve pesme, dve nisu mogle da upadnu u vreme predvidjeno za svirku.

 

Nismo ih ni zamisljali, posto ih necemo raditi, barem sada nije planirano. U stvari, jednom sam sa Karlom pricao o toj temi i slozili smo se da bi moralo da bude mnogo snimaka bombardovanja Srbije 1999.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moram da vas pohvalim kao sto i vec jesam veceras,ali evo i ovde zvanicnije mnooogo bolje zvucite uzivo nego na snimku,pogotovo vokal i solo gitara,ipokusajte ako ikako mozete tu energiju da prenesete na album.

P.S.Sledeci put bez Testamenta ne racunam da ste imali svirku :mhihi:

pozz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sajta (zivi snimak) ili sa dema? Ceo demo ima lose vokale, ponavljam po 100. put. Cak onaj zivi snimak iz Studija 6, sto nam je kao prvi demo i sto stoji za download na sajtu, ima bolje vokale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam "Crush.Kill.Destroy." i stvarno je odlicna pesma,iako se nisam nesto preterano iznenadio posto sam je vec cuo uzivo.Pesma je stvarno super,ali moram reci da mi se produkcija uopste ne svidja.Zvuk gitara me podseca na "Hell Awaits",jako staromodno.Ali predpostavljam da je to i bio cilj.Bass je dobar,ali bi po mom ukusu trebao biti izrazeniji.Ovo je razumljivo posto je u pitanju thrash metal,ali mi je kod velike vecine thrash bendova uglavnom uvek smetalo to sto je bass tih.E sada bubnjevi...bass pedala je previse tupa,cinele su jako tihe i skoro se uopste ne cuju,prelazi su dobri ali bi mogli biti glasniji a zvuk dobosa je stvarno los - ko kanta.I preglasan je,u nekim momentima preterano dominantan.

Eto,moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hell Awaits :rockdevil:

Meni se gitare dopadaju, 'bem li ga, i to je E stim, navikli su ljudi danas mnogo na spustene namudjene stimove, al ovo je old school. Bass je mnogo prebasiran, nema ono "klonk", al snimao sam ga preko mrtvog control24 di box-a koji je sranje, tako da se tu slazemo uglavnom. Noga takodje, kada sam posle doradjivao mix i digao joj 5 khz bila je bas fino ostrija, prelazi mi se dopadaju, dobos mi se dopada i jeste, negde malo previse izlazi. Mada su sve pomenute stvari generalno vezane za ukus. Eto tako, ja sam za svoj prvi kompletno zivi snimak i mix zadovoljan, a bice bolje svakim sledecim.

 

 

I da, ono sto svima napominjem, slusaj snimak bez ekvilizacije na winampu, pojacalu ili cemu vec.

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, samo jedna stvar vezana za to sa ekvilajzerom, to je stalno radio i onaj mirko iz studija 6, a to je da on namesti snimak tako da sa ekvilajzerom kvaris zvuk, i da se muzika pusta bez njega, ali ti bi trebao da namestis univerzalan zvuk, pa da ga ekvilajzerom samo popravljas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hell Awaits :rockdevil:

Meni se gitare dopadaju, 'bem li ga, i to je E stim, navikli su ljudi danas mnogo na spustene namudjene stimove, al ovo je old school. Bass je mnogo prebasiran, nema ono "klonk", al snimao sam ga preko mrtvog control24 di box-a koji je sranje, tako da se tu slazemo uglavnom. Noga takodje, kada sam posle doradjivao mix i digao joj 5 khz bila je bas fino ostrija, prelazi mi se dopadaju, dobos mi se dopada i jeste, negde malo previse izlazi. Mada su sve pomenute stvari generalno vezane za ukus. Eto tako, ja sam za svoj prvi kompletno zivi snimak i mix zadovoljan, a bice bolje svakim sledecim.

I da, ono sto svima napominjem, slusaj snimak bez ekvilizacije na winampu, pojacalu ili cemu vec.

 

Pa jeste,generalno primedbe i jesu vezane za ukus.I rekao sam da je to po meni.Stim je ok,klasika,ali ja ti govorim o boji gitare koja se meni ne svidja.Cisti "Hell Awaits" album.To je to.Po meni staromodno.Ali ponavljam,stvar ukusa.

Bubanj je po meni stvarno losh.Bas pedala je ko da lupas po stiroporu.Tupo.Dobos u momentima preterano dominantan.No,da se ne ponavljam sve sam rekao.

U principu,za prvi put si odlicno odradio posao,nema sta.Ja sam izneo svoje kritike o onome sto po meni ne valja,jebiga,profesionalna deformacija.Radimo slicne poslove,pa primetimo takve stvari. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, samo jedna stvar vezana za to sa ekvilajzerom, to je stalno radio i onaj mirko iz studija 6, a to je da on namesti snimak tako da sa ekvilajzerom kvaris zvuk, i da se muzika pusta bez njega, ali ti bi trebao da namestis univerzalan zvuk, pa da ga ekvilajzerom samo popravljas!

 

To vazi za produkciju od pre 15+ godina, tako da se nikako ne slazem, ja svaku noviju produkciju slusam bez ekvilizacije jer je tako najbolje(zvuci) i najispravnije, mozda neko voli da na novom exodusu otpanji bas da mu fercera i prdni non-stop, sve starije slusam i sa visokim i sa niskim pojacanim, ali novije nista. Pojacaj visoke na dew-scentedu poslednjem, mozak ce ti iscureti na usi. Danas je znanje(moje jos jaaako daleko) i tehnika(opet dovoljno daleko) napredovali da se moze napraviti snimak koji uvek i svuda zvuci do jaja bez potrebe za eq.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, valjda je i cilj da napravis takav snimak koji nece morati dodatno da se podesava. Mislim, mozes ti u studiju da snimis kako god, pa onda svako nek' podesava kako mu odgovara, ali cemu bi onda sluzio snimatelj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vazi za produkciju od pre 15+ godina, tako da se nikako ne slazem, ja svaku noviju produkciju slusam bez ekvilizacije jer je tako najbolje(zvuci) i najispravnije, mozda neko voli da na novom exodusu otpanji bas da mu fercera i prdni non-stop, sve starije slusam i sa visokim i sa niskim pojacanim, ali novije nista. Pojacaj visoke na dew-scentedu poslednjem, mozak ce ti iscureti na usi. Danas je znanje(moje jos jaaako daleko) i tehnika(opet dovoljno daleko) napredovali da se moze napraviti snimak koji uvek i svuda zvuci do jaja bez potrebe za eq.

 

E jebiga,to je sada pitanje o cijem materijalu se radi.I naravno,od uredjaja koje konzument poseduje.Naravno da ces drkati neke krs zvucnike za komp koji daju samo uzasne visoke i to je to (iako ni onda verovatno neces nista uraditi).Ja volim dobro da cujem bas.Novi Slayer album ima fantastican zvuk,ali mi je bas malo pretih (kao sto je slucaj i na svakom Slayer albumu).Lepo +2 do maksimalno 4db bass,i meni super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, tu opet dolazimo do ukusa, ali ocgledno znas o cemu pricas, i stoji da je u pitanj i uredjaj na kome se slusa, 2-4 dB je apsolutno ok, svi mi razlicito cujemo, tebi tako vise prija i to je ok, sve dok se to ne radi u prokletom winamp-u(i slicnim programima) koji ima najgori eq i najgore presete na svetu. Imam srecu da sam nasledio dobro Technics-ovo pojacalo i ja takodje na njemu uvek dizem za oko 1-2 dB niske i visoke(stare snimke i za po 4-5). Za Slayer se slazem, narocito za GHUA, malo previse visokih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...