Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

De,ajd da pricamo o Ron Thal-u icon_smile.gif.

evo danas slusa celi dan  varios combos...

Taj covek ima toliko velika m+da da to vise nije normalno  laugh.gif

Slusa li ga neko od vas?

da li slusam? Ron Thal mi je uz Mattias Eklundh-a omiljeni gitarista!!!

i mnogo je dobar lik! dolazio je na jedan forum na kom sa ja nekada davno blejao, i cesto je odgovarao bas na moje postove icon_biggrin.gif

 

izmedju ostalog, jednom sam ga pitao da li je nekada video Bucketheada bez maske... icon_smile.gif kaze da jeste icon_wink.gif i da ga je buckethead zvao da peva na jednom od njegovih albuma ali da na kraju nista od toga nije ispalo...

 

inace, kad smo vec kod njih, Ron za malo da upadne u Guns n' Roses! bilo je skoro gotovo ali iz nekih glupih razloga se ipak nije desilo. I bolje...

 

e slowdiver, preslusaj od Buckethead-a solo na Sea Of Expanding Shapes sa Bermuda Triangle albuma! Beautiful, huh?

Nottingham Lace je cool takodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba mi auto limar nego "obican" limar, kao oni sto prave oluke i slicno. treba da mi napravi neka limena kucista. mada, mozda to moze da uradi i taj auto limar sto ga znas? ako te ne mrzi da ga pitas nekom prilikom, pa da mi javis, bio bih ti zahvalan. pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za optimiste koji misle narucivati stvari preko E-Ducana copy/paste maila koji sam dobio kao odgovor:

 

Poštovani gospodine Krstoviću,

na osnovu Vašeg interesovanja za navedenim proizvodima,

mi smo Vam obračunali krajnju cenu koju plaćate u e-dućanu 

u dinarskoj protivvrednosti:

- Cena na sajtu                     594.99$
- Provizija 20%                     119.00$
- Transport do NY                     0.00$
- Transport do EV                   75.00$
- Manipulativni troškovi              8.50$

UKUPNO                             797.49$

 
Kada poručeni proizvod stigne na Vašu kućnu adresu imate dodatne troškove

- carine 1%     5.95$ (okvirni iznos)
- pdv 18%       108.17$ (okvirni iznos)      
- 2000.00   dinara u koje je uračunato:

 - carinska taksa
 - aerodromska ležarina
 - otkup tovarnog lista
 - špediterski troškovi transporta

Dodatni troškovi ukupno: 141.07$

Ukoliko biste poručili gitaru direktno na Vašu adresu, iznos koji biste platili u e-dućanu u dinarskoj protivvrednosti je:

- Cana na sajtu            594.99$
- Provizija 20%            119.00$

U ovoj verziji put proizvoda vi sami pratite. Ukoliko se odlučite na kupovinu preko našeg sabirnog centra u New Yorku-u, put pošiljke prati e-dućan i mi Vas obaveštavamo gde se nalazi Vaša pošiljka.             

 

To mu dodje skoro duplo skuplje od cene gitare!

Bezveze no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damir Šimić – Shime je vrhunski gitarista koji je odselio iz svog rodnog Zagreba u potrazi za svjetskom afirmacijom. Njegovo novo prebivalište je Los Angeles gdje već gotovo 15 godina svira, stvara, sklada i surađuje sa najvećim facama gitarističkog svijeta. Tako je svirao sa Edie Van Halenom, Steve Stevensom (Billy Idol), Steve Lukatherom (Toto), Rudy Sarzom (Whitesnake), Simon Wrightom (AC/DC), Carmine Appiceom, Mike Terranom, Jeff Scot Sottom, Richard Blackom i mnogim drugima.

 

Svoju je afirmaciju potvrdio solo albumom "The Quest" (Metropolis Records), na kojem mu se kao specijalni gost pojavljuje još jedan gitarski virtuoso Tony MacAlpine. U svim važnijim svjetskim publikacijama urednici imaju samo riječi pohvale za sjajnu instrumentalističku izvedbu Shimeta i njegovog benda – tako ga hvale u Guitar Player magazinu, Guitar World, Music Conection, Rock and Roller, a on je uz to i sluzbeni endorser ('maneken') DiMarzio pickupa i omiljeni gitarista samom Larry DiMarziju.

 

 

 

Sa svojih nekoliko europskih gostovanja Shime je izabrao snimku iz Zagrebačkog kluba Pauk i objavio je kao novi ujdeno svoj prvi live album "Live In Zagreb". Fenomenalna svirka desila se nakon dugo godina u rodnom gradu i sve je bilo na mjestu – dobri glazbenici, sound, puna dvorana, svirka na svjetskom nivou…naravno da je iz toga morao proizaći live album.

 

Treba li napomenuti da je to bilo i prvo zagrebačko gostovanje najboljeg svjetskog heavy metal bubnjara Mike Terrane i što reći – postao je miljenik publike. Na albumu se čuje samo dio atmosfere sa prvog gostovanja, na drugom godinu dana kasnije bilo je još i bolje, a najavljeno je i iduće gostovanje za 2005. kada Shime dolazi promovirati svoj novi studijski album. Jedini način da nabavite ovaj album je da odete na službenu stranicu www.damirsimic.com i tamo naručite svoj primjerak.

 

Na albumu "Live In Zagreb" sviraju:

Damir Šimić – Shime – gitara

Mike Terrana – bubnjevi

Tihomir Lipošak – Kmica – bas gitara

Berislav Blažević – Bero – klavijature

 

Snimatelj: Žarko Fabek – Febo

Produkcija: Damir Šimić i Tihomir Borošak

 

Popis pjesama:

1.Fly High

2.She's Gone

3.Going Home

4.Freedom

5.Wellcome To My Noise

6.Never Say Never

7.Doodley

8.Trheason Without Reason

 

I još o vijesti:

Nakon što je bubnjeve za cijeli novi, još bezimeni studijski album odsvirao Mike Terrana, kao gost u studiju pojavio se Steve Stevens! Legendarni gitarski majstor koji svira sa Billy Idolom, a radio je i sa Michael Jacksonom i mnogim drugima, gostuje na jednoj pjesmi Shimetovog novog albuma.

 

Njihova suradnje počela je kada se Steve popeo na pozornicu na jednom Shimetovom koncertu i pridružio se Shimetu i Steve Lukatheru u jam-sessionu. No morat ćemo pričekati izlazak novog albuma krajem ljeta da čujemo što je to Steve odsvirao.

 

Po Šimetovim riječima: "…ludilo, odsvirali smo svaki po pola sola, a na kraju smo se trebali izmjenjivati u solo dionici, no kad sam čuo šta je počeo svirati samo sam rekao izvoli ti do kraja…".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...