Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

Prva ideja koja mi je pala na pamet je bila upravo vugla. Hteo sam da je secem da izgleda kao tanja varijanta PRSa (posto svi znamo da Pacifike imaju odvratne vugle). Imam u glavi varijantu koja bi ispala korektno. Druga stvar je pikgard drugog oblika.

Pitacu definitivno koliko bi kostalo drugo telo, jer ne verujem da je nesto puno skupo (100-150eur) a mislim da bi uticalo na zvuk do jaja. Treba mi stratoliki clean zvuk, tako da ce morati i neki singl kojl da se ubaci... Hell, mozda mi cak pa'ne na pamet da se ide sa nekim EMG... icon_wink.gif

Mislim da bi ti promena tela (osim ako ne ideš u neki potpuno drugi fazon tipa, mahagoni telo, maple top) najmanje poboljšala gitaru, jer drvo u njoj je za gitaru te cifre vrlo dobro. Menjaj magnete, i možda neka investicija u bolje čivije ili nešto slično, ako ti to treba. Moš zameniti samo humbucker i neck single, ostaviš srednji za sad ako si budget varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa daj neke detalje kako si radio pikgard: materijal, farba, tehnika farbanja (kako si dobio onakvu povrsinu) i slicno, to nas zanima. icon_da.gif

Err, ovako... Pikgard je oridjinale Yamasin icon_smile.gif i trepeo je metalik srebrnu zbog toga sto nisam hteo da sklopim gitaru koja je stajala rasklopljena a da nista ne uradim na njoj.

Malobrojni (pogled uprt u Gargameliosa) znaju da sam hteo da napravim kastm sechenicu od sperke. I da je lakiram. To ce da saceka - ovo je bila samo proba.

Oridjinale plasticni pikgard je bio izlizan i izgreban. Po nabacenoj prvoj ruci sve je izgledalo kul osim izvesnih gromuljica pukeface.gif. Trebalo je farbu nanositi sa velike udaljenosti a pikgard treba da 'visi'. U mom slucaju je pikgard bio u horizontali, na zemlji no.gif Nista zato. Resim da na semi-glatku povrsinu nabacim teksturu. Odmaknem sprej na vecu udaljenost i lagano pritisnem dozer tako da je bukvalno lagano kapljalo po pikgardu. Ispalo je i bilo kul - medjutim plastika nije lepo primila farbu (nisam siguran ni da li bi posle 10-15 dana upila a nisam hteo da cekam icon_wink.gif ). Nisam izlakirao preko tako da je slika koju sam postavio davno proslo vreme. Sada izgleda kao vintage metalic textured... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Izlizala se, otisci prstiju su prisutni - sve u svemu, lose joj je stanje! pivopije.gif Ideja je recimo 8.5/10 a realizacija 2/10... Svima bih mogao da predlozim srebrni pikgard uz bele magnete (posebno ovakvu textured varijantu) - izgleda stvarno eleganci + mnogo manje nadrkano nego sto se misli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi ti promena tela (osim ako ne ideš u neki potpuno drugi fazon tipa, mahagoni telo, maple top) najmanje poboljšala gitaru, jer drvo u njoj je za gitaru te cifre vrlo dobro. Menjaj magnete, i možda neka investicija u bolje čivije ili nešto slično, ako ti to treba. Moš zameniti samo humbucker i neck single, ostaviš srednji za sad ako si budget varijanta.

Zvuk "van pojacala" je tanak, bled, nikakav. Ekshn bi trebao da se povisi, a mozda cak i da se gejdz podigne za 0.01. Da vidim kako ide sa 0.11... Ne bih rekao da sam dobro prosao pri inicijalnoj kupovini. Magneti ili drvo, nesto od te dve stvari koci situVaciju. Civijama i hardverom sam ekstremno zadovoljan. Elektronika je njesra. Od svega sam najvise zavoleo vrat. Izlizan je do krajnjih granica "dok mu je selja zavrtao shiju". Samo se plasim da ga odnesem kod Zhana da mi ne lakira vrat dok sece glavu... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Jurim stratov zvuk na clean-u, raspukao ali sa karakterom. Zvonak. Mozda bi bilo dobro prvo probati sa fendzijevim magnetima... I to samo u neck-u i middle-u, ham mi i ne treba - imam LPa za te stvari. Ili mozda da kupim strata. Ne znam. Nisam pametan. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Znaci definitivno ne idem u kombinaciju mahagoni telo + javor - ne znam ni kako bi to zvucalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel bi mogao da napravis varijantu da kupis neki fender set magneta i novi pikgard? Onda bi ja mislim mogao da stavis singlica i u bridge poziciju. Negde procitah da se danas strtovi svi rade tako da im je telo po defaultu routovano za bridge ham, a sta ce u gitari biti zavisi, samo stave drugi pickguard i elektroniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurim stratov zvuk na clean-u, raspukao ali sa karakterom. Zvonak. Mozda bi bilo dobro prvo probati sa fendzijevim magnetima... I to samo u neck-u i middle-u, ham mi i ne treba - imam LPa za te stvari. Ili mozda da kupim strata. Ne znam. Nisam pametan. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Znaci definitivno ne idem u kombinaciju mahagoni telo + javor - ne znam ni kako bi to zvucalo.

Definitivno ne idi mahagony-javor ako ti je cilj 'Strat kleen' (nes' se Stratova nagledati od mahagony-ja i/ili javora no.gif ).

 

Da ti nije to telo od aldera u boljem slucaju. Ili od poplara?

Ako cenis da je drvo alder i solidno parce (iz 2 komada mislim pri tome, ako je iz jednog ih! icon_rockdevil.gif ) onda menjaj magnete kako kaze 'Dutch' (Dutja pivopije.gif ). Sad, srednji single magnet na Stratu retko ko koristi solo, pogotovo ako imas 5-pozicioni prekidac. Obicno se zmiksa sa jos nekim magnetom. Ergo, krajnji su malo 'uticajniji' na ton (pogotovu cistak). To ne znaci da ne treba da probas da nadjes neki svoj ton i na srednjem.

Taj humbucker se radvaja, da? Splituju mu se khaalemi? Cak i ako ne, mozda b' mogo to sam da prevezes (samo ako magnet ima 4 zicke + masu).

 

Svasta bi moglo tu da se radi. Da li tacno znas koji je to model?

 

Ajd' pivopije.gif

 

P.S. Trenutno, kazu ljudi, najbolje magnete za Stradzu rade jedan baja iz Australije i drugi baja iz Engleske. Nisu bas 'popularne' cene. Ako te zanima nevertheless, poslacu ti linkove.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ne idi mahagony-javor ako ti je cilj 'Strat kleen' (nes' se Stratova nagledati od mahagony-ja i/ili javora  no.gif ).
icon_wink.gifpivopije.gif

 

Da ti nije to telo od aldera u boljem slucaju. Ili od poplara?
Pacifike su po defaultu od aldera. Toliko je nabaceno laka da ne znam iz koliko je delova - ali se uz malo smirgle i to moze lako otkriti! icon_wink.gif

 

Sad, srednji single magnet na Stratu retko ko koristi solo, pogotovo ako imas 5-pozicioni prekidac. Obicno se zmiksa sa jos nekim magnetom.
Naravno, sa neck magnetom se koristi middle zbog hum-kenselinga... To za ritam, a za solo deonice samo neck! icon_wink.gif

 

Taj humbucker se radvaja, da? Splituju mu se khaalemi? Cak i ako ne, mozda b' mogo to sam da prevezes (samo ako magnet ima 4 zicke + masu).
Ne, nije splitovan. Iako mi to nije cilj - nije neizvodljivo odraditi u kucnoj radinosti.

 

Svasta bi moglo tu da se radi. Da li tacno znas koji je to model?
Jamahe? Ne znam koliko si u toku - najpopularniji socijalni model u SCG - 112J! icon_wink.gif

 

P.S. Trenutno, kazu ljudi, najbolje magnete za Stradzu rade jedan baja iz Australije i drugi baja iz Engleske. Nisu bas 'popularne' cene. Ako te zanima nevertheless, poslacu ti linkove.
Daj, ako nista drugo bar da vidimo kako se krecu cene! icon_mrgreen.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel bi mogao da napravis varijantu da kupis neki fender set magneta i novi pikgard? Onda bi ja mislim mogao da stavis singlica i u bridge poziciju. Negde procitah da se danas strtovi svi rade tako da im je telo po defaultu routovano za bridge ham, a sta ce u gitari biti zavisi, samo stave drugi pickguard i elektroniku.

Elektronika mi nije nikakav problem. U cemu je stos. Hteo sam da radim custom pickguard od drveta - znaci zbog "bazencheta" koje Jamaha ima za magnete mogu da stavim i dva hum-a. Cinjenica je da ja nisam ves'o zbog singla u bridge-u. Znaci definitivno nije problem imati singl na svim pozicijama, cak bih zbog novog pickguarda u tom slucaju mogao sam da povezem i 3. potenciometar pa da bude stvarno k'o strat (2xtone, 1xvolume)! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ludikud

 

mozda da probas onu "gradjevinsku" farbu sto sam ti pricao (150 dinara kilo icon_smile.gif), sto ima "mrvicastu" teksturu i hvata na sve zivo (kako mi rekose)? mozda ispadne dobro? bilo bi super kad bi bile negde da se kupe table od plastike pa da ih iseces po sablonu. icon_da.gif

 

e da, boja srafova je izuzetno bitna! icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda da probas onu "gradjevinsku" farbu sto sam ti pricao (150 dinara kilo icon_smile.gif), sto ima "mrvicastu" teksturu i hvata na sve zivo (kako mi rekose)? mozda ispadne dobro? bilo bi super kad bi bile negde da se kupe table od plastike pa da ih iseces po sablonu. icon_da.gif

 

e da, boja srafova je izuzetno bitna! icon_smile.gificon_smile.gif

Мислио сам да узНем ербраш па да радим к'о човек. Онда би пало и неко нацртаније.

 

Зезај се ти, али баш је трип када узмеш шрафове у боји "труле цигле"! icon_wink.gif

 

пиес Има да се купе табле од пластике. Мораћу опет да се распитам, али дефинитивно има!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ludikud

 

mozda da probas onu "gradjevinsku" farbu sto sam ti pricao (150 dinara kilo icon_smile.gif), sto ima "mrvicastu" teksturu i hvata na sve zivo (kako mi rekose)? mozda ispadne dobro? bilo bi super kad bi bile negde da se kupe table od plastike pa da ih iseces po sablonu. icon_da.gif

 

e da, boja srafova je izuzetno bitna! icon_smile.gificon_smile.gif

ja sam svojevremeno pravio plocu za les paul-a...hteo sam kastum varijantu...pa mi to vremenom dosadilo...sad ide bez ploce... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

kupis posluzavnik na buvljaku...neki kvalitetniji...i od njega cepas dalje...

 

ispadne odlicna ploca... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислио сам да узНем ербраш па да радим к'о човек. Онда би пало и неко нацртаније.

kakvo nacrtanije si imao na umu? imas li neke skice i ideje da vidimo?

 

dobra fora je sto mezes da napravis nekoliko pikgadova i da ih menjas po zelji. cini mi se da cak i ne moras da skidas zice, jel tako?

 

----------

 

@darijus

- odlicna ideja za posluzavnik! icon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod customizacije ja sam:

 

Na mojoj gitari sam skinuo celu farbu sa drveta i ofarbao je po sablonima u neke vatre,a podloga je svetlucavo crna boja....

 

Zatim sam ubudzio Seymor Duncan u bridge...(najbolja investicija)

 

Verovatno cu i neki Dimarzio u Neck samo ne znam koji pa vas pitam za preporuke?

 

Skalopirao sam pragove da bi bilo custom od 12 pa sve do 22 praga.Sve rucno i perfektno odradjeno.

 

Prelakirao vrat...

 

I ugradio gomilu sitnih detalja kao sto su jos jedan novi swich,ojacanje na ulazu za kabl,ofarbao trajnom bojom u neke cool tribale kao beckerove na plastike od magneta...

 

Gitara extra zvuci,do jaja izgleda i mnogo se lako svira podesena je za medalju....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recite mi po vasem misljenju koji su najbolji magneti za budzenje u neck poziciju, znaci dal hum canceling singl ili hum u single coil-u....

Dal su magneti ostrijeg tona i sa vise visokih frkvencija bolji od nekih meksih za tu poziciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime je najbolje farbati gitaru?

lakom za nokte, ali onim crnim koji koriste satanisTKinje... a iako ne zelis da ti djitra bude crna, moras to kao tr00 osnovnu boju da stavish... kako bi se iz djitre javio sam djavo... icon_da.gif

 

No, ja to ne bih radio, menja se zvuk gitari kada joj ti skinesh lak i prefarbash je posle... ali ako neko bash zeli onda moze da proba... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvo nacrtanije si imao na umu? imas li neke skice i ideje da vidimo?

 

dobra fora je sto mezes da napravis nekoliko pikgadova i da ih menjas po zelji. cini mi se da cak i ne moras da skidas zice, jel tako?

Mislio sam da odradim neke gay/fegetlijske ornamente... A kad darijus rece posluzavnik - skroz bi bio kul metalni pikgard sa ukrasima k'o na onim vintage posluzavnicima!

 

Moraju da se skidaju zice, ili bar da se do jaja olabave. Jebu pickup-ovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja sam glupi basista i možda treba da me bude sramota što do sada za ovog lika nisam znao:

 

Video možete pogledati

 

Vrlo poučno za sve (nas icon_smile.gif ) koji traže izgovor da ne bi vežbali, i serendaju okolo...

 

No comment...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja sam glupi basista i možda treba da me bude sramota što do sada za ovog lika nisam znao:

 

Video možete pogledati

 

Vrlo poučno za sve (nas icon_smile.gif ) koji traže izgovor da ne bi vežbali, i serendaju okolo...

 

No comment...

Нисам одгледао цео видео јер ми сецка нешто (5 скидања у исто време icon_smile.gif ), али просто могу рећи, да је и мене жешће срамота јер не вежбам уопште и још тражим неке изговоре. Овај тип је ВЕЛИЧАНСТВЕН! Шта ти је снага воље... А жао ми је лика страшно... icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...