Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

Nego ne mogu da verujem da neko može da napravi takav "Bussiness model" icon_uhoh.gif

Whisky-A-Go-Go nije neka rupetina recimo ali imas istu foru. Danima kada je 'slow' oni imaju foru da uzimaju demo bendove koji moraju da plate nastup unapred jer gazde nikad ne znaju da li ce ovi uopste dofurati ikoga na vrata. Onda ti dzaba kinta od bara

ph34r.gif .

 

Fasizam, in it's finest no.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whisky-A-Go-Go nije neka rupetina recimo ali imas istu foru. Danima kada je 'slow' oni imaju foru da uzimaju demo bendove koji moraju da plate nastup unapred jer gazde nikad ne znaju da li ce ovi uopste dofurati ikoga na vrata. Onda ti dzaba kinta od bara

ph34r.gif .

 

Fasizam, in it's finest no.gif .

ti se usudjujes da poredis jedno (nama koji nikada nismo bili tamo) kultno mesto...sa "dangubom"... ???icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

eis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Whisky-A-Go-Go nije neka rupetina recimo ali imas istu foru. Danima kada je 'slow' oni imaju foru da uzimaju demo bendove koji moraju da plate nastup unapred jer gazde nikad ne znaju da li ce ovi uopste dofurati ikoga na vrata. Onda ti dzaba kinta od bara

 

Pazi Whiskey-A-Go-Go je ako ništa drugo ime. A ti ne znaš kako izgleda ovo mesto, nisam mislio figurativno da je rupa. Znači bivši St. James u Domu omladine je u odnosu na ovo Karnegi Hol! Znači tri nakačena reflektora koja biju na pogrešnu stranu par drvenih stolova i stolica i neki loš razglasčić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi Whiskey-A-Go-Go je ako ništa drugo ime. A ti ne znaš kako izgleda ovo mesto, nisam mislio figurativno da je rupa. Znači bivši St. James u Domu omladine je u odnosu na ovo Karnegi Hol! Znači tri nakačena reflektora koja biju na pogrešnu stranu par drvenih stolova i stolica i neki loš razglasčić.

Dobro, de. Nisam nikad bio u tom lokalu...Dangubi. E sad, nemojte ni mene pogresno shvatiti, Whisky je po meni zesca rupa (verovatno su i oni poceli kao Danguba laugh.gif ). Nije ni nesto velik, par stotina dusa primi. Mislim, stvarno. Ko saloon Boga ti.

 

Nego, bas tamo sam gledao onomad promociju Time Machine. Nekako nam dopale saka neke propusnice mada su nas smarali na vratima. Uglavnom udjosmo. Malo se druzili sa Joe-om i ekipom iz Frisca. Popili po pice pa razlaz, radilo se ujutro ph34r.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, uopšte nisam napisao šta sam napisao kao neku kritiku na tebe, kažem to jer si zazvučao pomalo kao da si uvređen... Nego ne mogu da verujem da neko može da napravi takav "Bussiness model" icon_uhoh.gif

 

Mislim, čuo sam da postoje mesta gde je bend plaćen u kešu što svira. Pa i mesta gde se svira na ulaznice. Pa kako prođete, prošli ste. Ali ne i da postoji mesto gde treba da se plati da bi se sviralo. Mislim, razumeo bih da ono kao dođe neko i kaže... Evo vam sala sa 5000w razglasa, košta 150 evra kad je utorak bezveze dan, piće ide nama, vi se finansirate od ulaznica. Sala ima mesta za 300 ljudi, svira par bendova koji dele trošak... Ajd to u redu.

Ali ono nije koncertna sala , ono je jebena rupetina u zemlji!!! Jel neko negde dopisao "SKC" ili "Dom Omladine" tamo pa ja nisam primetio?

I ljudi ne bi ni dolazili da nisu ortaci ili da nisu svirke, vi ih održavate u životu. To je kafana, klub, šta već, to nije prostor u koji su uložene pare pa da se iznajmljuje, ne pravite vi rođendan i privatnu žurku. Da si mi rekao da on vama daje ceo prostor na noć za 150 evra, i da vi radite obezbeđenje i da donosite svoje piće pa da kažem, ok, dao vam mesto za 150 evra pa je sve do vas. Znači kakva seljoberska džiberska smrdljiva fora...

 

Pa nikad ALI NIKAD, da mi život zavisi, da je jedino mesto u BG-u gde se svira, ne bih svirao tamo, iz principa. Reci mi molim te da sam nešto pogrešno shvatio u celoj toj finansijskoj konstrukciji, pa sve ovo pišem u stvari bezveze!

 

Brate ako treba da PLAĆAŠ da bi svirao, zajebi posao. Usvirajte se, skinite repertoar za celo veče, a da nije neko nabijanje u mozak i svirajte po mestima van BG-a na primer, svako će da vas pozove za piće i čorbu, a posle bi bila i neka kinta "ako se gazdi dopadne". Jebote, kakvo ludilo, 150 evra da bi svirao TAMO!!!

Dućo, nisam se ja uvredio, samo ovaj posao za mene je malo frustrirajuci, a i ovih dana sam nesto na ivici zivaca, tako da sam osetljiv na pametovanje, a pogotovu od strane kucnih gitarista (ne mislim na tebe), nekim ljudima je dovoljna publika njihova riba, a vidish, ja bi hteo sve ono sto si nabrojao (binu, fanove, znoj icon_smile.gif ). Meni je ovo hobi, znam da od ovog necu ziveti, tako da je meni u ovom trenutku najveca briga da ljudi cuju neke nase tripove i da mi ne puknemo finansijski za to. Ovo za placanje, ja jos moram da proverim posto mislim da ima jos jedna opcija, otici cu krajem nedelje da ja popricam sa likovima, ove informacije koje imam su od gitariste Atomskih Mrava.

Elem, mi smo bend koji svira uglavnom autorske stvari, trenutno imamo oko sat vremena repertoara, imali smo 2 svirke, od kojih je jedna bila u Starchevu ( icon_rockdevil.gif ), a za drugu smo saznali da smo uleteli samo nedelju dana ranije, gde smo nastupali pred publikom koja bas i nije nasa ciljna grupa. Malo ljudi zna za nas, odnosno kako konkretno zvucimo i sta sviramo, tako da ne znam ko bi nam eto tako dao u ovom trenutku neke pare za svirku.

Ono sto me nervira, kao sto rekoh, je kad mi ljudi seru i prave se pametni, ja sam ovo napisao zato sto ne znam, nov sam u svemu ovome, svaka pomoc mi je dobrodosla, ako iko ima ikakve bolje ideje za svirku, ako iko organizuje svirku i treba im bend, slobodno neka pise mi smo otvoreni za predloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas klub? icon_confused.gif

 

Sviramo agro metal icon_smile.gif u prevodu sviramo zajebancije, nismo zanrovski dosledni, imamo 2 heavy stvari, jednu omnibus (objasnjenje je dugo ) pesmu, jednu ol' school bluz/rokenrol pesmu, jednu metal baladu, jedan bolero, jedan thrash, obradu Nervoznog postara, Indire i Green Jelly-a, radimo jos na dve stvari trenutno, ali nece biti gotove jos nekih mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije moj...ali ko da jeste...planiram dogodine da ga otkupim od strica...zajedno sa jednim ortakom...icicu preko leta da sljakam u Rusiju icon_smile.gif ...ozbiljno icon_da.gif

 

Nego furate neki comedy fazon...svidja mi se icon_da.gif ...ako budete iskombinovali to za dangubu banucu da vas cujem icon_wink.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, mislim da bi bilo najbolje da se skines samo do pojasa (mislim na gornji deo), jer onda time zaintrigiras ljude, ali ne das im sve icon_cool.gif

Sto se muzike tice, to prepustam tebi, kao i to kada ces koji deo odece odbaciti... ili ces se mozda na sceni pojaviti poluodeven odma'...?

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda da se pojavim go(l) pa da se sa salvama negodovanja polako oblacim? Reverzibilan striptiz.

Neeeeeeeee, pa neces valjda da ides na to da ti obozavatelji negoduju. icon_razz.gif

 

Elem, imamo svirku na Demo Mastersu sledeci cetvrtak, pa ono dodjite da zajedno namestamo rezultat pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je osnovna greška domaćih bendova upravo žanrovska nedoslednost i generalna zajebancija. Mislim, bolje svirati i tr00 brutal grindcore i imati kakvu-takvu fan bazu nego prcati nekakve kaubojske pank/rok/blues zajebancije gde ćeš publiku imati dok ista ne svrši sa srednjom školom i ne zaposli se/ode u vojsku/krene da studira. Ako misliš da te neko shvati ozbiljno, moraš i ti biti ozbiljan. A i pre ćeš izgraditi ime kao kopija Vadera nego The Toy Dolls meet The Ramones, što je po meni dobro.

Inače nemam pojma kako je imati bend, sve ovo pričam sa stanovišta publike koja treba da se otvori da bi slušala nekog po raznim beograckim rupama bez ventilacije i osnovne higijene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je osnovna greška domaćih bendova upravo žanrovska nedoslednost i generalna zajebancija. Mislim, bolje svirati i tr00 brutal grindcore i imati kakvu-takvu fan bazu nego prcati nekakve kaubojske pank/rok/blues zajebancije gde ćeš publiku imati dok ista ne svrši sa srednjom školom i ne zaposli se/ode u vojsku/krene da studira. Ako misliš da te neko shvati ozbiljno, moraš i ti biti ozbiljan. A i pre ćeš izgraditi ime kao kopija Vadera nego The Toy Dolls meet The Ramones, što je po meni dobro.

Inače nemam pojma kako je imati bend, sve ovo pričam sa stanovišta publike koja treba da se otvori da bi slušala nekog po raznim beograckim rupama bez ventilacije i osnovne higijene.

Pazi,malo mnogo seres.....Zanrovska nedoslednost mladog benda sluzi da bi se pronasao zvuk,zanr i sl.

Potom,hocer reci da je Rambo Amadeus ozbiljan?Fazon je u tome da preko kjekakve zajebancije i autenticnih textova nadjes put do publike.....Da ne pominjem Prti BEE gEE i Ajsa.....A to mozes shvatiti i kao avangardu.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ja bash ne volim bendove koji iskreno sviraju sranje muziku i sto su to uglavnom tribjut bendovi koji malo promene text ili u najboljem slucaju pola rifa..... icon_cool.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je osnovna greška domaćih bendova upravo žanrovska nedoslednost i generalna zajebancija. Mislim, bolje svirati i tr00 brutal grindcore i imati kakvu-takvu fan bazu nego prcati nekakve kaubojske pank/rok/blues zajebancije gde ćeš publiku imati dok ista ne svrši sa srednjom školom i ne zaposli se/ode u vojsku/krene da studira. Ako misliš da te neko shvati ozbiljno, moraš i ti biti ozbiljan. A i pre ćeš izgraditi ime kao kopija Vadera nego The Toy Dolls meet The Ramones, što je po meni dobro.

Inače nemam pojma kako je imati bend, sve ovo pričam sa stanovišta publike koja treba da se otvori da bi slušala nekog po raznim beograckim rupama bez ventilacije i osnovne higijene.

Isuse Hriste icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...