Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

Cisto kao kuriozitet:

Bese neki Satriani intervju potkraj 80-tih ili pocetkom 90-tih i pitase coveka ko god da ga je intervjuisao :

 

"Koliko bi trebalo vremena da me naucis da sviram kao ti?"

 

Kaze Satch: "Godinu dana."

 

Kaze reporter: "Ali ja i ne sviram gitaru, nemam ni pocetnicko znanje."

 

Kaze Satch: "Jos lakse, ne bih morao da te oducavam od pogresno naucenog."

 

Reporter sav ozaren.

 

Doda na kraju Satch: "Shvatas da bi vezbali godinu dana, 12 sati dnevno?"

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da pishe "emotivnim osobama" ili osobama sa slabijim srcem video-i nisu preporucljivi za gledanje.... icon_cry.gif

 

u svakom slucaju ovo deluje tako ohrabrujuce... i svaka cast ovim momcima icon_wink.gif

pivopije.gif

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E 'vako ljudi, bendovi Seljacka Buna i Atomski Mravi 'oce da organizuju svirku krajem juna u Dangubi, i trazimo jos jedan bend koji bi bio zainteresovan da se pridruzi, dopuni repertoar i pomogne sa troskovima. Tematski bi odgovaralo manje vise sve osim gothica, blacka, brutal-deatha, ili neceg totalno gay.

Bend treba da bude u mogucnosti da uleti sa 50 evra (zakup dangube je 150) i bilo bi lepo da imaju jedno gitarsko pojacalo, posto mi ostatak opreme imamo.

Eto tako, pa ako nekog zanima nek se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek cek cek... Da li ti to hoćeš da kažeš da umesto da te plate da sviraš u onoj rupi, ili da sviraš za ulaznice, TREBA DA SE PLATI DA BI TAMO SVIRAO??? I da ti nameravaš da platiš za tu "čast" pa onda kao, ako se isplatiš od ulaznica??? icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek cek cek... Da li ti to hoćeš da kažeš da umesto da te plate da sviraš u onoj rupi, ili da sviraš za ulaznice, TREBA DA SE PLATI DA BI TAMO SVIRAO??? I da ti nameravaš da platiš za tu "čast" pa onda kao, ako se isplatiš od ulaznica???  icon_uhoh.gif

Ja ne znam gde ti zivis i sta mislis ko smo mi? Prvo, da, imamo nameru to da uradimo, jer ne znamo za neku bolju opciju za svirku, drugo, da, moze da se isplati, necu zaraditi nista, niti ziveti od toga, ali bicemo na pozitivnoj nuli, cak ce preteci nesto za pivo.

 

Mislim, ako imas neku bolju ideju, ja sam spreman da je cujem.

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam gde ti zivis i sta mislis ko smo mi? Prvo, da, imamo nameru to da uradimo, jer ne znamo za neku bolju opciju za svirku, drugo, da, moze da se isplati, necu zaraditi nista, niti ziveti od toga, ali bicemo na pozitivnoj nuli, cak ce preteci nesto za pivo.

 

Mislim, ako imas neku bolju ideju, ja sam spreman da je cujem.

Pazi, uopšte nisam napisao šta sam napisao kao neku kritiku na tebe, kažem to jer si zazvučao pomalo kao da si uvređen... Nego ne mogu da verujem da neko može da napravi takav "Bussiness model" icon_uhoh.gif

 

Mislim, čuo sam da postoje mesta gde je bend plaćen u kešu što svira. Pa i mesta gde se svira na ulaznice. Pa kako prođete, prošli ste. Ali ne i da postoji mesto gde treba da se plati da bi se sviralo. Mislim, razumeo bih da ono kao dođe neko i kaže... Evo vam sala sa 5000w razglasa, košta 150 evra kad je utorak bezveze dan, piće ide nama, vi se finansirate od ulaznica. Sala ima mesta za 300 ljudi, svira par bendova koji dele trošak... Ajd to u redu.

Ali ono nije koncertna sala , ono je jebena rupetina u zemlji!!! Jel neko negde dopisao "SKC" ili "Dom Omladine" tamo pa ja nisam primetio?

I ljudi ne bi ni dolazili da nisu ortaci ili da nisu svirke, vi ih održavate u životu. To je kafana, klub, šta već, to nije prostor u koji su uložene pare pa da se iznajmljuje, ne pravite vi rođendan i privatnu žurku. Da si mi rekao da on vama daje ceo prostor na noć za 150 evra, i da vi radite obezbeđenje i da donosite svoje piće pa da kažem, ok, dao vam mesto za 150 evra pa je sve do vas. Znači kakva seljoberska džiberska smrdljiva fora...

 

Pa nikad ALI NIKAD, da mi život zavisi, da je jedino mesto u BG-u gde se svira, ne bih svirao tamo, iz principa. Reci mi molim te da sam nešto pogrešno shvatio u celoj toj finansijskoj konstrukciji, pa sve ovo pišem u stvari bezveze!

 

Brate ako treba da PLAĆAŠ da bi svirao, zajebi posao. Usvirajte se, skinite repertoar za celo veče, a da nije neko nabijanje u mozak i svirajte po mestima van BG-a na primer, svako će da vas pozove za piće i čorbu, a posle bi bila i neka kinta "ako se gazdi dopadne". Jebote, kakvo ludilo, 150 evra da bi svirao TAMO!!!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, uopšte nisam napisao šta sam napisao kao neku kritiku na tebe, kažem to jer si zazvučao pomalo kao da si uvređen... Nego ne mogu da verujem da neko može da napravi takav "Bussiness model" icon_uhoh.gif

 

Mislim, čuo sam da postoje mesta gde je bend plaćen u kešu što svira. Pa i mesta gde se svira na ulaznice. Pa kako prođete, prošli ste. Ali ne i da postoji mesto gde treba da se plati da bi se sviralo. Mislim, razumeo bih da ono kao dođe neko i kaže... Evo vam sala sa 5000w razglasa, košta 150 evra kad je utorak bezveze dan, piće ide nama, vi se finansirate od ulaznica. Sala ima mesta za 300 ljudi, svira par bendova koji dele trošak... Ajd to u redu.

Ali ono nije koncertna sala , ono je jebena rupetina u zemlji!!! Jel neko negde dopisao "SKC" ili "Dom Omladine" tamo pa ja nisam primetio?

I ljudi ne bi ni dolazili da nisu ortaci ili da nisu svirke, vi ih održavate u životu. To je kafana, klub, šta već, to nije prostor u koji su uložene pare pa da se iznajmljuje, ne pravite vi rođendan i privatnu žurku. Da si mi rekao da on vama daje ceo prostor na noć za 150 evra, i da vi radite obezbeđenje i da donosite svoje piće pa da kažem, ok, dao vam mesto za 150 evra pa je sve do vas. Znači kakva seljoberska džiberska smrdljiva fora...

 

Pa nikad ALI NIKAD, da mi život zavisi, da je jedino mesto u BG-u gde se svira, ne bih svirao tamo, iz principa. Reci mi molim te da sam nešto pogrešno shvatio u celoj toj finansijskoj konstrukciji, pa sve ovo pišem u stvari bezveze!

 

Brate ako treba da PLAĆAŠ da bi svirao, zajebi posao. Usvirajte se, skinite repertoar za celo veče, a da nije neko nabijanje u mozak i svirajte po mestima van BG-a na primer, svako će da vas pozove za piće i čorbu, a posle bi bila i neka kinta "ako se gazdi dopadne". Jebote, kakvo ludilo, 150 evra da bi svirao TAMO!!!

mnogo lepo receno. icon_wink.gif

 

samo da dodam malo jadnog prozivanja...

 

ako bend MORA da plati takvo mesto da bi svirao...treba clanovi istog da se debelo zapitaju sta rade u istom... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ja uvek kazem...ima toliko lepih zanimanja...

 

man'te se muzike... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Aj sad šta ti zajebavaš

 

Pa mora nekako da se počne, i ne mogu svi odmah da budu dojajni, ono kao, vežbaćemo pa tek kad budemo najjači u gradu, izlazimo na prvu svirku. Doduše, ajd ja ne znam kako Wolf-ova ekipa svira. Ali stvarno je fora trula pa i da su punk bend koji ne može da se sastavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Aj sad šta ti zajebavaš

 

Pa mora nekako da se počne, i ne mogu svi odmah da budu dojajni, ono kao, vežbaćemo pa tek kad budemo najjači u gradu, izlazimo na prvu svirku. Doduše, ajd ja ne znam kako Wolf-ova ekipa svira. Ali stvarno je fora trula pa i da su punk bend koji ne može da se sastavi!

ja sam mnogo svirao uzivo kao maji...

 

i kad sam skapirao negde u trecem srednje koliko ne znam...resio da vise ne sviram... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

dok ne naucim...

 

jel to toliko lose...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mnogo svirao uzivo kao maji...

 

i kad sam skapirao negde u trecem srednje koliko ne znam...resio da vise ne sviram... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

dok ne naucim...

 

jel to toliko lose...???

Nije loše orangelistening.gif dapače podržavam. Ja sam bio u tom tripu uvek, svirao sam gitaru 4 godine kad sam prvi put izašao da sviram pred ljudima. Ali neki ljudi vole binu znoj, fanove koji vrište, ribe koje seku sise i bacaju na binu, ne možeš im zameriti, jel icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...