Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

Pazi,malo mnogo seres.....Zanrovska nedoslednost mladog benda sluzi da bi se pronasao zvuk,zanr i sl.

Potom,hocer reci da je Rambo Amadeus ozbiljan?Fazon je u tome da preko kjekakve zajebancije i autenticnih textova nadjes put do publike.....Da ne pominjem Prti BEE gEE i Ajsa.....A to mozes shvatiti i kao avangardu.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ja bash ne volim bendove koji iskreno sviraju sranje muziku i sto su to uglavnom tribjut bendovi koji malo promene text ili u najboljem slucaju pola rifa..... icon_cool.gif

Isto tako ja ne volim kada bend pola sata vrti default punk rif i onda kao "jea idemo svi". A Rambo nije počeo sa "fantastičnim glasovnim mogućnostima", to što sad svira kurcu je drugo. Bar da naši bendovi furaju avangardu, već vrte ono što se sviralo milijardu puta i zamišljaju da je ovo '78... i dalje, ako bend pre početka sviranja po klubovima nije utvrdio šta želi da svira, što koji moj onda svira uopšte? Hoćemo dolaziti da ih gledamo i kako uče da sviraju? To se fino smisli, organizuje i uvežba pa se onda krene sa nastupima, a ne "danas sviramo bluz a sutra black metal, da bi i basista i bubnjar bili zadovoljni"... meni je zaista muka od hiljaditog tribjuta Deep Purpleu (isto ko i od tribjuta Metalici) a ljudski death metal slabo ko svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako ja ne volim kada bend pola sata vrti default punk rif i onda kao "jea idemo svi". A Rambo nije počeo sa "fantastičnim glasovnim mogućnostima", to što sad svira kurcu je drugo. Bar da naši bendovi furaju avangardu, već vrte ono što se sviralo milijardu puta i zamišljaju da je ovo '78... i dalje, ako bend pre početka sviranja po klubovima nije utvrdio šta želi da svira, što koji moj onda svira uopšte? Hoćemo dolaziti da ih gledamo i kako uče da sviraju? To se fino smisli, organizuje i uvežba pa se onda krene sa nastupima, a ne "danas sviramo bluz a sutra black metal, da bi i basista i bubnjar bili zadovoljni"... meni je zaista muka od hiljaditog tribjuta Deep Purpleu (isto ko i od tribjuta Metalici) a ljudski death metal slabo ko svira.

death metal nije posebno kvalitetna muzika u principu gledano....a i to je sablon k'o i svaki drugi....

 

drugo - i nisi konkretan predlog ovde izlozio kako treba da izgleda neko ko svira, rekao si da ne valja da menja pravce i da se gubi ne znajuci shta hoce, shto je apsolutno tacno, i da ne treba da fura klishe, al' nisi rekao kako bi trebalo koncepcijski da izgleda bend koji moze nesto da pruzi.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da smo se negde pogubili...

Prvo, baza fanova jednog prosecnog tribjuta Vejderu bi bila od 0-20 ljudi, drugo, baza fanova istog benda uglavnom bi bila u srednjoj skoli... ili zaostala na neki drugi nacin, trece, ne znam odakle ti trip sa '78om, neke stvari koje smo mi uradili su kontam cak i previse progresivne tj. avangardne, cetvrto, mi smo bend koji svira zajebancije, u smislu prozivanja raznih stvari, pojava, dogadjaja, ljudi... dakle zajebanti smo po tematici, s' muzicke strane stvari stoje ozbiljnije, napravimo pesmu kakva najvise prilici odredjenom textu, i ne zelimo da se ogranicavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je to sranje nego progresivnost i avangarda je prekrupan termin za vaS, realno, pretenciozan je i za muzicare kakvi ne biste skoro milijardu posto mogli biti ni za milijardu godina....

 

za veidr u principu stoji....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

death metal nije posebno kvalitetna muzika u principu gledano....a i to je sablon k'o i svaki drugi....

 

drugo - i nisi konkretan predlog ovde izlozio kako treba da izgleda neko ko svira, rekao si da ne valja da menja pravce i da se gubi ne znajuci shta hoce, shto je apsolutno tacno, i da ne treba da fura klishe, al' nisi rekao kako bi trebalo koncepcijski da izgleda bend koji moze nesto da pruzi.....

Treba da svira nešto što se sada ne svira preterano a interesantno je. Recimo thrash/death metal icon_smile.gif Tačno je da je šablon, ali opet je bliže većini publike, i vremenski i tematski. A tih hard&heavy tribjuta ima pun qrac gore na koncertima, tačno mi vrišti polni organ da mi yet another rok bend sa pevaljkom svira pesme Dženis Džoplin i opus Ajron Baterflaja. Lično ne mogu da smislim ni hipije ni celokupne šezdesete i sedamdesete.

 

Prvo, baza fanova jednog prosecnog tribjuta Vejderu bi bila od 0-20 ljudi, drugo, baza fanova istog benda uglavnom bi bila u srednjoj skoli... ili zaostala na neki drugi nacin, trece, ne znam odakle ti trip sa '78om, neke stvari koje smo mi uradili su kontam cak i previse progresivne tj. avangardne, cetvrto, mi smo bend koji svira zajebancije, u smislu prozivanja raznih stvari, pojava, dogadjaja, ljudi...

E pa ta zajebancija vas sjebava. A to za fanove vejdera je čista glupost, nešto ne vidim da srednjoškolci seku vene na death metal. A i ljudi se slabo jagme za ulazak na "progresivno-avangardne" hard rok svirke, uglavnom dođe ekipica koja hoće da izbleji negde ili da se napije. To liči na žurke sedamdesetih, niko ne zna šta se svira i zabole ih, bitno je da su pod alkoholom i psihoaktivnim supstancama. To nije ono kako ja zamišljam kvalitetnu svirku. Not my cup of tea.

Edited by voodoo_nbgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je to sranje nego progresivnost i avangarda je prekrupan termin za vaS, realno, pretenciozan je i za muzicare kakvi ne biste skoro milijardu posto mogli biti ni za milijardu godina....

 

za veidr u principu stoji....

Ajd' sto lupetas? Pa ti nas nikad nisi ni cuo kako sviramo, tj. cuo si onaj snimak od pre 6 meseci za novog bubnjara, gde se osim bubnjeva nista ni ne cuje kako valja... Nisam inace mislio da je u pitanju neka dosad nevidjena tehnika (citaj brzina), jednostavno koncept je neuobicajen... opet ponavljam, za neke pesme.

 

Voodoo brate, idi slusaj death-thrash i uzivaj, da sam hteo da pravim bend na koji ce da se lozi raja napravio bih neki gay brit-pop, ovako, probamo, sviramo ono sto nam lezi u ovom trenutku, ako se ljudima svidi, super, sviracemo i dalje, ako ne, jebAga, snimicemo dosadasnji rad da imamo za sebe i AUPM -razlaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wuke,zasto se svadjas sa ljudima?icon_smile.gif

O'ladi,bre....Svako ima pravo da ka'e s'a misli,ne?

 

E,sad sto debili povezuju ukus sa sobom,nema veze.....

Kakav bre death,kakav trash? To je,bre,umrlo pre 10 i kusur godina....icon_da.gif Ovde,bre,50% ljudi postuje scenu i to je to....icon_da.gif

 

Cekaj,Voodoo,jes' ti to izmislio tocak?

Znas li ti uopste koji je Rambov prvi album i koje su stvari na istom?

Niko ne prica o pravljenju tributa ni Metalici(koju apsolutno mrzim),ni Deep Purple-u....A sto se tice '60-tih i '70-tih....'Oladi,pa pola vrhunskih stvari je inspirisano ili su obrada istih.....O,boze dragi,ko sve ovde postuje....no.gif

 

 

@Delikvenat.....Zavisi sta smatras pod avangardom... icon_rolleyes.gif

Edited by Zaznojni Vozac FAP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

vuchicu, pazi 'vamo, avangarda je suvishe krupan termin, a koncept ti je daleko od novog, iako shto se mene tiche je na mestu sasvim....

 

a za rambovog choveka odgovor - avangarda je nesto napredno i novo u nekoj oblasti, to nije puka alternativa kakvih Ima na svakom cosku, problem je shto se cesto alternativa poistovecuje sa avangradom....

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako.....Alternativu uglavnom cine one stvari koje nisu mainstream.....Tako da pod alternativu potpada jako mnogo toga,te alternativa kao takva nije vezana za jedan pravac....Avangarda s druge strane predstavlja experiment,koji ocenjuje publika,te stoga avangarde mozes naci priblizno svuda oko sebe...Nije avangarda nesto sto je mnogo napredno i sl. vec ono sto tera coveka da se pomuci da shvati istu....icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije avangarda nesto sto je mnogo napredno i sl. vec ono sto tera coveka da se pomuci da shvati istu....icon_da.gif

Авангарда није гомила некреативних лезилебовића који своју неспособност да се укључе у друштвене токове правдају бављењем квази уметношћу?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Авангарда није гомила некреативних лезилебовића који своју неспособност да се укључе у друштвене токове правдају бављењем квази уметношћу?

Avangarda je predstraza iliti isturena patrola icon_da.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Авангарда није гомила некреативних лезилебовића који своју неспособност да се укључе у друштвене токове правдају бављењем квази уметношћу?

Jeste, ali i nije! icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako.....Alternativu uglavnom cine one stvari koje nisu mainstream.....Tako da pod alternativu potpada jako mnogo toga,te alternativa kao takva nije vezana za jedan pravac....Avangarda s druge strane predstavlja experiment,koji ocenjuje publika,te stoga avangarde mozes naci priblizno svuda oko sebe...Nije avangarda nesto sto je mnogo napredno i sl. vec ono sto tera coveka da se pomuci da shvati istu....icon_da.gif

ma nemoj....onda je avangarda svaki kvazi-inetlektualni pokusaj u najmanju ruku, a ja mislim da jednostavno nije tako, mislim da je to obicna alternativa jerbo i alternativa podrazumeva nesto novo, shto ti ovde rece eksperiment....

 

semanticko neslaganje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...