Jump to content

Rage


Elldamar

Recommended Posts

Hm, da, pojavili su tekstovi na arhivama i kaže ovo za serial killera :haha: Inače koliko vidim veći deo tekstova je o ubicama i raznim zlim sranjima, inače Peavy čak i growluje u navedenoj pesmi :D. Nisam pomenuo jednu vrlo bitnu stavku koja će vam se sigurno svideti - album je dosta tvrđih rifova i više thrashy od par prethodnih - recimo Destini je full on trešagija, nemojte da vas zajebe dužina albuma, nema epike neke niti mršenja muda, samo rifovanje i jebačko soliranje. Ima i na kraju ona pesma Eternally koja je bila na onoj Nuclear blast kompilaciji.

 

I dalje mi ostaje jedna od najvećih hevi metal misterija iz kojih muda vade sve ove pesme, a jedan od najvećih kriminala zašto nisu bar za nijansu veći bend. Eto tako israh se ja o albumu, izlazi za 9 dana, sad će to da curne pa da pričamo, mislim da će vam leći lepo :rockdevil: .

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kompilacija, ono Nuclear Blast All-Stars? Malo mi glupo sto sad to izvlace, em nije snimljena kao Rage pesma, em zvuci kao da je dovoljno dug album i vez toga.

 

A jebiga, da su veci bend, sigurno ne bi morali ovako cesto da izbacuju albume, tako da je to sa 'osrednjom' popularnoscu i stancovanjem nekako uzrocno-posledicno. Joj, i Desaster novi za tipa 10 dana, bice ovo sad lep period...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kompilacija, ono Nuclear Blast All-Stars?

 

M-hm.

 

A jebiga, da su veci bend, sigurno ne bi morali ovako cesto da izbacuju albume, tako da je to sa 'osrednjom' popularnoscu i stancovanjem nekako uzrocno-posledicno.

 

True that.

 

edit: mislim da i Desaster i Rage izlaze zvanično isti dan :D

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova vest je prosla nezapazeno:

 

RAGE & LINGUA MORTIS ORCHESTRA - Make two out of one!

 

2010-08-16 12:00 - In 1996 RAGE were pioneers by releasing their „Lingua Mortis" album, along with a real orchestra. This was continued with their follow ups, also on stage. In 2010 RAGE and the LINGUA MORTIS ORCHESTRA returned on stage again, headlining the „Rock Hard Festival" in Gelsenkirchen. Everyone who has watched the incredible show, will still be overwhelmed by this great performance. If you missed the show, you can get some impressions now under the following LINK! In future, RAGE and the LINGUA MORTIS ORCHESTRA will play two different shows. Producer Victor Smolski will envolve different guest musicians at the LINGUA MORTIS ORCHESTRA, who will also release orchestral records, while RAGE will focus on the heavy tracks. Both bands will be on Nuclear Blast Records.

 

Ne bi me cudilo da LMO postane poznatiji od Rage-a, kao sto je npr. TSO postao poznatiji od Savatage-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Refren je u redu, ostatak pesme mi se ne svidja. Nadam se da nije ovo najbolja na albumu...i dalje ce mi biti Carved in Stone najbolji iz "nove" ere Rage-a

 

Bravo Angelystor-e...oma se skida i slusa :rockdevil:

 

Jel sam ja prost ili ne moze da se skine album sa I foldera? Kako to funkcionise? :confused:

Edited by heavyervin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo ovo.

 

Nisam od onih sto kukaju na prvo slusanje, ali na prvu evo, ovo mi je bas predosadan by-the-book Rage. Niti riffa niti refrena primetnog.

 

Ne znam samo gde Grobodan nadje tog thrasha, nema ni t. Ovo su standardni Rage fazoni, uber-heavy strofe, pa onda uber-uber-melodicni refren. "All I Want" meni tu bio i ostao vrhunac. Jedina prava razlika je sto su sympho style maltene potpuno izbacili, i samim tim oduzeli dodatnu dimenziju bendu.

 

Nesto sumnjam u to da ce mi se popraviti album, ali videcu vremenom, mozda gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto činio slabo na prvo slušanje, al ima nešto definitivno da ga vredi obrnuti još jedan put. Refreni su mogli biti mnogo bolji. Realno kakve refrene ume Rejdž da napravi ovo je baš prosek. Al ajd da obrnem još koji put pa ću videti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle treceg slusanja albuma, pa ono, nije lose a nije da se pamti nesto posebno. Prva polovina albuma mi se cini da je bolja..21, Forever Dead i Destiny mi je ostao u secanju (Destiny refren malo ko da podseca na Carved in Stone, melodija) a Serial Killer je bas iznenadila sa onim brutalnim vokalom. Idalje je Carved najbolji iz Victor ere

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo nije samo slab album nego i najslabiji album Rage-a do sada. Sta iko u ovoj bezidejnoj i predugackoj hrpi muzike moze toliko da nadje kvalitetnog, stvarno nemam ideju.

 

Dobro..mozda maalo preterujem, sam album nije los, ali ovo je neka ona indiferentna sredisna soidnoca koja me nervira koliko i los album. Do "Psycho Terror"a i ima ponesto pamtljivo, ali posle toga mi uvek paznja ode u ponor koliko je dosadno. I da, da je ovo bolje od Carved :haha: No, k'o sto rekoh, ne bih ga stavio ni ispred kog Rage albuma...

 

Bonus live bootleg vrlo mrsava kvaliteta, ne verujem da je ovo jebeno stavljeno na original...bukvalno kao da su morali na silu da stave jos jedan disk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ево, после једног свежег вртења да кажем да ми је албум баш супер. Није ништа да се усереш од среће, али мени баш лепо леже. И дефинитивно су ми хајлајт ултра тврди и сабијачки рифови као и рефрени. На шта, видим, вас неколико посебно кука. :haha: Скроз фино улази у уши (као што већ рекох, маса catchy делова) и може лепо да се млати главом док пичи.

 

А да, као слабу страну дефинитивно издвајам текстове, Мислим, "I knew it, you've posted your feelings on facebook, yeah". :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

On Friday, August 2, LINGUA MORTIS ORCHESTRA will release its new album titled "LMO". The three RAGE musicians — Victor Smolski (guitar), Peavy Wagner (vocals and bass) and André Hilgers (drums) — worked at full stretch to finish their opulent orchestral project that can be considered a continuation of 1996's "Lingua Mortis" album, back then a true piece of pioneering work.

 

lingualmocd.jpg

 

http://www.blabbermo...wsitemID=190063

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...