Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

men se na 1. slusanje podosadan ucinio, al opravdano s obzirom na stanje u kojem sam bila..ima pravo jebackih dijelova, konzistentanih vokala, ali i standardnog novog NOEVDIA pametovanja.druga mi je ostala najupecatljivija, pri kraju se malo ponavljaju, a i ima nesto vise smornih dijelova.

 

 

 

 

a ne znam ima li Mgla teme i koliko vas je poslusalo novi album, pa kad sam vec krenula s linkovima:

 

http://rapidshare.com/files/137577302/M ... derous.rar

 

PW: trulmalder.blogspot.com

 

 

ne znam..ja nisam imala apsolutno niti jednu zamjerku na Grozu.od prve do posljednje minute tece u savrsenoj suicidalnoj hladnoci.def. preporuka;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

men se na 1. slusanje podosadan ucinio, al opravdano s obzirom na stanje u kojem sam bila..ima pravo jebackih dijelova, konzistentanih vokala, ali i standardnog novog NOEVDIA pametovanja.druga mi je ostala najupecatljivija, pri kraju se malo ponavljaju, a i ima nesto vise smornih dijelova.

 

Nachi u sushtini album prosek?

 

 

a ne znam ima li Mgla teme i koliko vas je poslusalo novi album, pa kad sam vec krenula s linkovima:

 

http://rapidshare.com/files/137577302/M ... derous.rar

 

PW: trulmalder.blogspot.com

 

 

ne znam..ja nisam imala apsolutno niti jednu zamjerku na Grozu.od prve do posljednje minute tece u savrsenoj suicidalnoj hladnoci.def. preporuka;)

 

Intriguing , ali link neradi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korak nazad za Ofermod, steta. Pad sa profano-sakralnog na profano-profano (jer ne moze BM biti sakralan, on je sakralan kada je profan).

Hvala mnogo za link, ali mogla si da ga ripujes na malo bolji bitrate kada si se vec cimala i kompresovala ga... Inace, Groza je fenomenalna. A od UG noviteta preporucujem jos i Celestial Bloodshed sa Debemur Morti-a, pristojan materijal, nemacki Horn (album Naturkraft), i poljski Massemord (album Whore Of Hate) kojim sam fasciniran. Sve su relativno svezi noviteti...

Edited by I'm Calmer Than You Are

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korak nazad za Ofermod, steta. Pad sa profano-sakralnog na profano-profano (jer ne moze BM biti sakralan, on je sakralan kada je profan).

Hvala mnogo za link, ali mogla si da ga ripujes na malo bolji bitrate kada si se vec cimala i kompresovala ga...

 

 

neb bas rekla da je korak nazad, ali eto..s obzirom da je pod NOEVDIA zastavom, mozemo rec da se ovo i ocekivalo..vokal i zna bacat na novi ds i sotm..

 

 

ma dobila sam ga tako komprsovanog i u tom bitrejtu,a stvarno niusam bia u stanju ripovat ga vise.ionako je ovo jedna od prvih verzija s opbzirom da alb izlazi 29. mozda nadjete bolju verz na netu, al ja je licno ne bih skidala..

 

 

odo sad spavat.nisam bas dobro, : O

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja kasnim.. tek sad provalih novi album, stavljen na download uz novu Mgla-u. Ako je Tiamtu radjen u stilu Khabs Am Pekht, onda ce bit veselo veceras. Ovaj album na nevidjeno ima 9/10 od mene, a vidjecemo da li je u pitanju jos jedan potpuni 'masterpis' iz fabrike dobrih stvari NED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, meni nije masterpiss. Ne znam... valjda sam ocekivao da mi se Sotona prikaze pri slusanju, koliko je album bio iscekivan. Probacu ponovo kad malo zaboravim prve utiske.

E vidis, meni se satana prikazao :rockdevil: Tiamtu je odlican album koji podmuklo zalazi u odredjene sfere uma, i zahtjeva vremena da bi se prikazao u punom sjaju. Muzicki je u duhu Khabs pjesme sa onog reizdatog ep-ja, ali uz konstataciju da je to u osnovi onaj isti Ofermod sa pocetaka. Samo je produkcija malo prociscena i zbudzena, sto je meni licno minus u odnosu na cuveni EP iz 98-e(i jedina zamjerka ovom albumu). Vokal je odlican, i poprilicno jasan, sto je na neki nacin nadomjestilo nedostatak tekstova(jedva cekam to). Jasna i definisana struktura je ocigledna, vidi se da je paznja posvecena albumu kao cijelini. A obzirom da ja volim albume slusati iskljucivo od pocetka do kraja(bez preskakanja i repeticije pojedinih pjesama), to mu je ocigledan plus. I sam koncept je zanimljiv (tiamtu, tiamat, kaos, gnosticizam itd.), ali o njemu vise kad procitam tekstove.

 

Mgla mi je fino legla, iako je nisam puno slusao. Znam da mi se posebno dopao zvuk(produkcija) albuma, i mislim da ce se ovo dosta slusati u narednom periodu. Kao i poslednji Leviathan, prvo slusanje me bukvalno oduvalo. Nisam siguran da li tripujem, ali Wrest kao da je slusao SMRC, Kenose i FAS kad je radio ovo. To je taj zvuk i stil, ali ce trebat vremena da se to kvalitetno prostudira.

 

Grob, diabolus absconditus :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overi od Leviathana A silhouette in splinters, to je totalno ambijentalni album, bio izdat na vinilu a ovih dana reizdat na CDu. Meni bolje od sva 3 njegova, muzika sa vrlo malo promena ali melodije su podmukle nekako, bas pravi atmosferu pritajenog zla.

 

Josife, fala i ziv bio :pivopije:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja taj ambientalni jos od prije, pise mi da je izdat 2005-e. Slazem se da je album odlican, volim ovakve tripove. Ali sad imam namjeru da se posvetim zadnjem albumu, bas me 'navukao' na prvom slusanju. Mislim da se black metal definitivno krece u tom nekom smjeru koji su izgradili tzv. ortodoksni bm bendovi, a DsO lansirao u neke nove visine. A onda cujem da je black metal umro(otisao u mainstream) sa zadnjim COF albumom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...