Jump to content

Beyond Fear


Angelystor

Recommended Posts

Solo projekat Ripper Owensa, sasvim nepotreban IMHO icon_smile.gif

 

Skoro su bili predgrupa Anthraxu na evroturneji..

 

Sasvim prosechna mjuza..heavy do zla boga, distorzija bije..a provalio sam da me Ripper malo smara (barem ovde) jer lik bre svuda peva isto..u svim bendovima tj.

 

Od boljih pesama na (za sada jedinom) albumu tu su Scream Machine i Words Of Wisdom.. Koj je slushao nek ostavi mishljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

А, пева и те старе ствари. Маму му, било би лепо да изводи 'Cathedral Spires' или 'Bullet Train'. То су две најбоље песме из тог периода.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Imaju KONCERT u Budimpeshti 31.10.2006.! Znachi za 10-ak dana.

 

Za NOVOSADJANE:

 

Jedan tip bi organizovao odlazak na koncert iz NS-a ako bi bilo MINIMUM 10 LJUDI. Prevoz sa kartom bi koshtao oko 50 eura. Sama karta je 18 eura.

Krenulo bi se ujutru oko 9-10 h, pa bi se malo razgledala Peshta. mhihi.gif

 

 

Da li ce neko ici iz NS-a? icon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solo projekat Ripper Owensa, sasvim nepotreban IMHO icon_smile.gif

 

Skoro su bili predgrupa Anthraxu na evroturneji..

 

Sasvim prosechna mjuza..heavy do zla boga, distorzija bije..a provalio sam da me Ripper malo smara (barem ovde) jer lik bre svuda peva isto..u svim bendovima tj.

 

Od boljih pesama na (za sada jedinom) albumu tu su Scream Machine i Words Of Wisdom.. Koj je slushao nek ostavi mishljenje

Album je sasvim solidan, heavy je, a i Owensov glas je okej, šta ima koji moj da pravi varijacije. Peva kako peva. I Diamond u Faith-u a i u svom bendu peva isto, Hansi Kursch takođe ne menja svoj glas ni na jednom od svojih bendova (Demons & Wizards, Blind Guardian). Pevaj ti ko on uostalom.

''Beyond Fear'' je u odnosu na mlohavi ''Glorius Burden'' od ''Earth-a'' pravo osveženje. Čak šta više, Timov glas je ovde mnogo jači i rasplinutiji. Čak bolje da nastavi sa ovim materijalom dalje, a mikrofon u Iced Earth-u nek prepusti nekom drugom, ali ne zato što ne zna da peva, već jednostavno, ne uklapa se on u power i uopšte na 'ziku Iced Earth-a.

Što se BF albuma tiče, najbolje pesme su ''Telling Lies'', ''Scream Machine'' i ''Words Of Wisdom''.

Verujem da bi sami Priest-i naparavili ovakav album da je Ripper ostao. Ima taj Priest vajb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je sasvim solidan, heavy je, a i Owensov glas je okej, šta ima koji moj da pravi varijacije. Peva kako peva. I Diamond u Faith-u a i u svom bendu peva isto, Hansi Kursch takođe ne menja svoj glas ni na jednom od svojih bendova (Demons & Wizards, Blind Guardian). Pevaj ti ko on uostalom.

''Beyond Fear'' je u odnosu na mlohavi ''Glorius Burden'' od ''Earth-a'' pravo osveženje. Čak šta više, Timov glas je ovde mnogo jači i rasplinutiji. Čak bolje da nastavi sa ovim materijalom dalje, a mikrofon u Iced Earth-u nek prepusti nekom drugom, ali ne zato što ne zna da peva, već jednostavno, ne uklapa se on u power i uopšte na 'ziku Iced Earth-a.

Što se BF albuma tiče, najbolje pesme su ''Telling Lies'', ''Scream Machine'' i ''Words Of Wisdom''.

Verujem da bi sami Priest-i naparavili ovakav album da je Ripper ostao. Ima taj Priest vajb...

Nikada ne bih poredio Rippera ni sa Diamondom ni sa Kuschom. Pre svega mislim da Ripper dosadashnjim radom i songwritingom ne moze ni da prismrdi ni jednom ni drugom, a i hansi i King su daleko inventivniji sa vokalom od Rippera..u stvari..i ne kapiram zasto si ih sa njima poredio? Dve legende bre.

 

A Glorious Burden smatram, josh uvek, dobrim albumom, koji doduse ima svoje mane, ali ipak dobrim, a BF mi je nesto slabiji od njega, al daleko od nekog osvezenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja govorio o kvalitetu Rippera prema glasovima Petersena i Kurscha, već o tome kako oni koriste svoje vokale, bez obzira uz kakvu muzičku podlogu oni pevali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Beyond Fear'' je u odnosu na mlohavi ''Glorius Burden'' od ''Earth-a'' pravo osveženje. Čak šta više, Timov glas je ovde mnogo jači i rasplinutiji. Čak bolje da nastavi sa ovim materijalom dalje, a mikrofon u Iced Earth-u nek prepusti nekom drugom, ali ne zato što ne zna da peva, već jednostavno, ne uklapa se on u power i uopšte na 'ziku Iced Earth-a.

Tim je taj album, zapravo, lepo otpevao. Problem je muzika koja je sva nikakva. Ovaj novi Demons & Wizards je mnogo bolji od "The Glorious Burden" (jebote, kako samo pompezan naslov ima album). Jedino sto mi se kod tog albuma zaista svidja je omot koji je Leo Hao uradio, iako ne i njegova tematika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim je taj album, zapravo, lepo otpevao. Problem je muzika koja je sva nikakva. Ovaj novi Demons & Wizards je mnogo bolji od "The Glorious Burden" (jebote, kako samo pompezan naslov ima album). Jedino sto mi se kod tog albuma zaista svidja je omot koji je Leo Hao uradio, iako ne i njegova tematika.

Na muziku sam i ja milsio, što se tiče ''Burdena''...a koncept je totalno latino sapunski. Creva su mi se razvezala kad sam video spot za ''...Eagle...''

Po meni, jedina pesma koja se izdvaja sa Burdena je Don't Tread On Me, ali mislim da je uopšte ne izvode uživo, bar koliko sam čeprkao po bootlezima.

 

Ma, fin je Beyond Fear...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 months later...

BF uopshte nije losh, svidja mi se shto je heavy. Za mene najbolje pesme su Scream Machine, And... You Will DIe i The Faith. Ni malo mi se ne svidja Dreams Come True.

A shto se Rippera tiche... Chovek peva kako peva, i ne treba da menja svoj stil. Kome ne odgovara, ne treba da slusha. U IE se i onako nije uklapao. Bolje je ovako za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam da li je do Ripper-a, kao pevač je fenomenalan, ali mi nije jasno zašto bend u koji on dođe usere muziku koju je do tada pravio. Tako je bilo i sa Judas Priest i sa Iced Earth. Ali, ja sam spreman da mu dam treću šansu i uskoro nabavljam Beyond Fear, pa ću videti. Najjači utisak do sada, Ripper je na mene ostavio u obradi Mr. Crowley, koju je uradio sa Malmsteen-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...