Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Za trenutak mi je delovalo kao da ste slucajno prozvali jedno drugo, mislim onda kad si je ti citirao :)

A nesto sumnjam da femije ( :) ) privlace muskobanjaste, pre ce biti da ce biti drugarice sa njima :)

 

edit: u tami KST-a ne treba vam sveca :)

Edited by heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja volim taj fazon ali se ne pronadjoh u ovoj tvrdnji...niti sam tu zbog imidza,niti zivim gotik...sta to znaci ziveti gotik? :mrgreen:

 

jbg,dete sa sela,nemam pojma.. :)

prosto voleti tu mjuzu i celu tu pricu. :da:

to te ne cini niti pederom, niti bilo sta drugo...

 

i elfe, posto je ocigledno da prezires celu pricu, zasto uopste blejis ovde? mislim, kod nas uvek nasha posla, sve se svodi na to da na nekoj raspravi bleje uglavnom ljudi koji su striktno protiv te neke price, znaci pricamo o gotici, i svi koji su tu, tu su radi pljuvanja. ok, ali cemu care? po cemu si ti bolji, pametniji, iskreniji, bilo sta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@heavy jerk

 

Treba, zbog romantike. :P

 

 

@LeX69

 

Niko ovde ne pljuje gothic. ;) Smeshno je, ne znam zashto bi nekoga ko kapira sushtinu gothica ovo i najmanje uvredilo ili bilo shta slichno. :da:

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

i elfe, posto je ocigledno da prezires celu pricu, zasto uopste blejis ovde? mislim, kod nas uvek nasha posla, sve se svodi na to da na nekoj raspravi bleje uglavnom ljudi koji su striktno protiv te neke price, znaci pricamo o gotici, i svi koji su tu, tu su radi pljuvanja. ok, ali cemu care? po cemu si ti bolji, pametniji, iskreniji, bilo sta?

Opusti se čoveče... ne prezirem ja Gothic, ja prezirem Manowar (a na toj temi me nema). ;)

I sam slušam Gothic (metal), a ono je bila zajebancija... da tako kažem... i na svoj račun. ;)

 

@Litthia

Mala samo ispravka. ;)

Ne postoji suština u Gothicu... možda se može reći da postoje "neke suštine" i to ponekad. Gothic je generalno kao pravac više vizuelno - stilski sladunjavo orijentisan (misleći i na muziku), a manje koncentrisan na duhovnu ili filosofsku sadržinu. Više se peva o lepoti, nego o suštini te lepote.

Tako ja bar to shvatam, možda grešim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma opusteno, ne vredja me na nivou nekoga ko tako nesto voli, mislim mjuza je ipak samo moja stvar, nego me generalno zanimaju likovi kao sto je ovaj darkelf, po kom je on to osnovu prozvan da ocenjuje bilo koga..

Jesi pročitao ti moj odgovor tebi na prethodnoj strani?

 

@Full_Metal_Yakuza

Otkud ti sad pa ta izjava?

Na osnovu čega su manje Gothic, ne razumem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@d4rk3lf

 

U svemu postoji suština. ;)

Kad kažeš "sladunjavo orijentisani" ne znam na šta misliš. To bi onda značilo da svaki bend koji nije sladunjav ima suštinu, mada bolje je reći poentu.

 

 

@Full_Metal_Yakuza

 

Ovde se ne radi o gothic metalu, zaključujem- ne razlikuješ pojmove. :da: Mada, pošto ljudi danas misle da je Nightwish gothic, ništa mene ne čudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes ja ne razlikujem pojmove :razz:

Poceci goth muzike sezu pre pojave gothic metal bendova-tj prica pocinje od tzv post punk bendova kao sto su Cure i Sisters Of Mercy

Koliko ja znam to je negde pocetak 80-tih,dok su gothic metal bendovi krenuli da se pojavljuju tek kasnije,tacnije skoro 10 godina posle,pocetkom 90tih

I ocigledno su bili inspirisani goth pokretom koji je vec uvelike postojao,bar sto se tice tematike ali ne i muzickog stila ;)

Gothic metal je dakle pravac u metalu dok je goth subkultura nesto skroz drugacije-uostalom "pravi" gothicari i nesto ne slusaju metal toliko :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Full_Metal_Yakuza

 

Prvobitni gothic nastao je od post punka, darkwave-a, new wave-a, a tek kasnije se pojavljuju Sistersi i The Cure i blah blah... A sredinom 90-ih tu se ubacuje i emo, ebm, gothic rock, industrial... Koliko ja znam. :P

 

Dok gothic metal ima veze sa death-doom metalom, nisu bili inspirisani gothicom u tolikoj meri, kao što kažeš. To što danas ljudi ne prave razliku imeđu ovoga, uzrok je mnogim nesuglasicama. A i ima bednih gothic metal bendova.

Draže mi je da čujem Fields of the Nephilim nego Lacuna Coil.

 

 

 

EDIT: Povlačim reč... :) U pravu si, donekle...

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada iskren da budem mislim da su se gothicari jednostavno prisljamcili industrial i electro pokretu-iz prostog razloga sto su svi bendovi iz starije epohe(goth rock,post punk,ovo ono)pukli ili su slabije aktivni pa su morali da nadju novu vrstu muzike oko koje ce se okupljati,a jos bolje ako je trendy-a industrial i EBM im je legao kao kec na desetku,a vidim u skorije vreme ni to vise nije "in" vec se pusta skoro pa cista psy i goa trance prziona ;)

Inace meni je goth rock i post punk muzika neverovatno gay ukljucujuci i Fields Of Nephilim-gothic metal je pak muzika za prave muskarce :D

Ali nadje se pokoji solidan bendic i u tom fazonu kao sto je npr Inkkubus Sukkubus :da:

Gothic metal jednostavno nije deo goth pokreta,nastao je kasnije iako imaju srodnu tematiku

Lacuna Coil je sve samo ne gothic metal-jedini metal bend koji je najpriblizniji goth fazonu bi po meni bio TON-ironija je da su oni pre svega dobri zajebanti i da su pre neka vrsta parodije na sve te stvari,ali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu se "prišljamčili"... Sve to vuče korene od gothica, ali je potpuno drugačije, što je sasvim u redu, jer da nije sad ne bismo pravili razliku između toga.

Ja recimo prezirem elektro goth i ebm... Jedino mogu da izdvojim And One i Diary of Dreams. Ima ljudi koji su dobri u tome, ima onih koji su jadni, ali svako ima svoj ukus.

 

Ako cemo tako, meni gomila navodnih gothic metal bendova nije metal... Počevši od Within Temptation, Epica, Lunatica, Xandria pa na dalje... :P ToN ne volim, osim par stvari. :P

Kombinacije koje meni najviše odgovaraju jesu gothic-doom i gothic-death, ostalo ne bih komentarisala. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj pa ne znam bas-pravi industrial koji spada u cistu elektroniku i nastao je dosta pre goth pokreta-recimo prvi radovi ni manje ni vise Jean Michele Jarre-a(a to je pocetak 70-tih)spadaju u taj neki fazon-experimentalna elektronska muzika sa belim sumom,snimljenim semplovima i bukom

S obzirom da slusam i elektro zvuk,ja volim EBM i electro industrial-Combichrist je prilicna prziona,a interesantno je da su i prilicno poznati za jedan relativno underground pravac :rockdevil:

Inace meni najvise leze bendovi poput FAL-a i Velvet Acid Christ-a :rockdevil:

Daj bre nije WT gothic metal :D to je bre neki sympho metal buckuris slicno Nighwishu,ali su daleko bolji po meni nego potonji :opusteno:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

O industrialu znam isto koliko i o power metalu, pa necu da lupam. :D

 

Ništa se to meni ne svidja... M-m... I dalje tvrdim da je Fields of the Nephilim bolji od svega toga. :P I da ne zaboravim- London After Midnight. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propustas mnogo ako ne slusas Jean Michele Jarre-a-covek je ipak genije i umetnik kakav se retko vidja,ono ko kaze da electro muzika ne moze biti i to :bigblue:

Dakle prosto je za ne poverovati koliko se prva dva albuma razlikuju od treceg Oxygena i posle toga ultra popularnog Equinox-a sa kojima je i krenula njegova svetska slava...

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo ljudi otkud se prica o industrialu na goth temi??

i daj molim te d4rk3lf ne kenjaj, gothic metal, cak i ako postoji, nema veze s prvobitnim goth pokretom.

"rani goth mi najmanje lici na goth", ne znam da li si mogao vecu glupost da lupis....

inace, jos jedna stvar me zanima - koji su to gothic metal bendovi koje slusas, a koji goth rock koje si cuo?

 

nego, mislim da goth rock dosta duguje i pokojnome Joy Division-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, ništa ne propuštam. Da mi se to ikad svidelo, zainteresovala bih se. :P

 

Jednog dana spoznaces pravi put :razz:

A dotle nabavi negde i NIN soundtrack za Quake-da vis sta se zove perfekcija :rockdevil:

 

Well,pa po goticarima industrial i goth su povezani,mada se ja ne bi bas slozio sa time jer su koreni industrial muzike dosta stariji,zato i pominjah ono prisljamcivanje

Svojevremeno sam na Debrisu procitao kratak istorijat industrial zanra-tekstic je fin,ali me se ne svidja sto autor koji je ocigledno goth,prica o pocecima industrial muzike i to pokusava da poveze i sa pocecima goth pokreta,sto ipak nije bas tako jer se simbioza,prisljamcivanje whatever gothicara sa industrialom desila dosta dosta kasnije :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo ljudi otkud se prica o industrialu na goth temi??

i daj molim te d4rk3lf ne kenjaj, gothic metal, cak i ako postoji, nema veze s prvobitnim goth pokretom.

"rani goth mi najmanje lici na goth", ne znam da li si mogao vecu glupost da lupis....

 

Da vidimo, Gotika kao Gotika se prvo pojavljuje kao pravac u arhitekturi. Sad ja tebe pitam, kakve veze ima taj pravac u arhitekturi sa Joy Divisionom?

Drugo, to što je moj subjektivni doživljaj Gothike takav da ni G od Gothike ne vidim ni u Cure-u, ni u Joy Division-u, niti u bilo kom bendu te stare dark-new wave garde, ma kako se oni žanrovski zvali, već nasuprot tome, itekako vidim u gothic metalu nešto što se može nazvati muzičkim nastavkom i nadogradnjom jedne vrste umetnosti od pre par vekova, bilo da je u pitanju književnost, arhitektura, slikarstvo...

Treće, kad sam ja rekao da Gothic metal, podseća na rani Goth? Ne daj Bože da podseća, jer da podseća, ne bih ga ni slušao.

 

inace, jos jedna stvar me zanima - koji su to gothic metal bendovi koje slusas, a koji goth rock koje si cuo?

Pa recimo, prva tri albuma Theatre of Tragedy, Moonspell isto tako (mada su oni sad nešto tvrđi), Tiamat, The sins of thy beloved, Tristania... i još gomilu bendova koji imaju pored gothic-a i još poneki žanr u sebi (doom, black, death... whatever)

 

A što se tiče tog ranog goth-a , pun kurac toga sam čuo od ortaka koji samo to sluša ceo svoj život. Čak sam gledao i neki koncert Joy Divissiona na pohabanoj VHS kaseti za koju je taj moj ortak tvrdio da je nema niko u bivšoj Yugi.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...