Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

O cemu se ovde uopste prica kada kod nas nema ni jednog gota? O subkulturni tek nema govora jer nema ni jednog clana. Oni koji sebe nazivaju gotima, a ima ih previse, su psiholoski receno licnosti (?!) sa Idom metalca ili "rejvera", Superegom fensera ili bilo koga ko privlaci paznju. To je dalo Ego koji se ovde naziva 'got'.

errr..sto bi reko Radovan III:

"sta seres bre. eto ovako covecanski te pitam: sta seres!

za hranu ga pitaj." ko je najstariji?" pizda ti materina seljacka

 

dabome da je najstariji deda! deda je najstaiji zato sto je deda star covek!!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu se ovde uopste prica kada kod nas nema ni jednog gota? O subkulturni tek nema govora jer nema ni jednog clana. Oni koji sebe nazivaju gotima, a ima ih previse, su psiholoski receno licnosti (?!) sa Idom metalca ili "rejvera", Superegom fensera ili bilo koga ko privlaci paznju. To je dalo Ego koji se ovde naziva 'got'.

ja sam zbunjen jer nemam pojma sta je pisac hteo da kaze

molim da mi neko objasni?

icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu se ovde uopste prica kada kod nas nema ni jednog gota? O subkulturni tek nema govora jer nema ni jednog clana. Oni koji sebe nazivaju gotima, a ima ih previse, su psiholoski receno licnosti (?!) sa Idom metalca ili "rejvera", Superegom fensera ili bilo koga ko privlaci paznju. To je dalo Ego koji se ovde naziva 'got'.

Posto vidim da se razumes u pojmove ida,superega i ega ajmo ovako;Ako ima id metalca ili rejvera(znaci ono sto mu je urodjeno i nasledjeno) a superego fensera(znaci ono sto mu je nametnuto od okoline obrazovanjem,moralnim pridikama itd(tesko da moze da bude fenser al dobro)) dolazimo do zakljucka da ta osoba ima ogorman sukob ida i superega a ti naravno znas da kada su id i superergo u sukobu nastaju razne psihoze i neuroze.Da li su svi ti koji se "ovde" nazivaju gotima psihijatrijski slucajevi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

livia objasni mi dalje ili moram da grabim jungove knjige, zato sto na ovo jos nisam naleteo?

 

Id je rezervoar sve psihicke energije.Sacinjavaju ga instinkti.U tom najdubljem nagonskom i nesledjenom delu licnosti lezi snaga svih akcija coveka.Id tezi po svaku cenu da postigne zadovoljenje instinkata.

Ego vodi racuna o realnoj situaciji rukovodeci se ne principom zadovoljstva nego principom realnosti.

Superego se sastoji od principa,normi,moralnih propisa ideala koje pojedinac vaspitanjem u kuci,ugledanjem,usvojio,Satoji se od ego idela i savesti.Taj deo ocenjuje dal je nesto krivo ili pravo,da li je neki postupak u skladu sa moralnim principima.............itd itd

rece cika Frojd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ego je nadlezan za ocuvanje licnosti i za licni identitet, ego obavlja proveru stvarnosti oko nas i u nama

 

cika jung

 

ali mi i dalje nije jasno kakve crne got kulture ima da se izjednacavaju sa egom individue?

Pa dobro sto se tice ega su se nase cike slozile.

 

Ego nadlezan za licni identitet-osoba X kao svoj identitet ima(pre uzima) pojam "goth"

A requiem je pokusao da objasni kako je doslo do toga da goth postane osnovni identitet licnosti koja se "ovde" izjasnjava kao goth.A repliku na to imas u mom prvom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

(a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda")

i ? sta fali kome kaze da se taj tip ljudi zove metalci ???

svemu se moze dati ime cim postoji i ima nesto slicno...

 

ne znam kako je u ex- jugi, ali u parzu je moda da goth kazu : nisam goth, sta je goth, vezak od stvari sto posebicne nemaju veze ...

 

 

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

nisam klinac, imam 31 godina, i sam u goth druzinu vec 11 godina...

prije sam zivio gde su punu crnaca i arapa, sto se zove sensitivna zona...

nekolko metalace, i ne sto se u crno oblace, nego sa puno "patch" i nacrta od benda na majcima i jaknama...

 

nisam bio cuo za goth , ni niko nije se oblacio u crno ...

i vise u crnim farmericama sa perfecto sam se dobro oseco, da mi vise ide sa "personality" .

druzio sam se sa metalcima, u poceo da slusam neke bendove sto mi se svideli, ali nisu bili bas oni od drugova...

i u clubu jedan put sam cuo sisters, i video neke ljude sto plesu na tu muziku..

polako sam se upozno, i volio muziku, ti ljudi sto posto u to vreme nije uopstze bilo ni poznato, ni u modi, ljudi koji su imali veliku kulturu, i ukuse sto se priblizali od mojih...

i poceo da idem u goth nightove ...

sad dolaze klinci, sto hoce da se pokazivaju rugaciji, kupuju hodela u trgovini goth i misle da cim se obucu u crno i foliraju, su gothi ...

pa pocelo da dolaze puno sto nemaju veze, sto kad su saznali da ima lepih, sexy cure, plus sto medije pokazivaju ( klini "in rebelion" ) da budu vise nego gothi u nightovima ...

 

i duh te posebne se izduva...

 

gothi sto znam se ne prave tamni vise nego sto su, puno imaju sensitivnost za neke stvari sto nama imaju nesto sto nam prica, i to ti je ta subcultura ...

muzika, arhitectura, neka umetnost...

neke stvari nemaju uopste nista zajedno za nekog drugog: hocico i dead can dance, katedrale, i za neke ezoterizam ...

nista kad ih stavis posebno, ali po mojoj sensitivnost u tome svemu, osecam nesto ...

i to nova publika klinaca sto se samo foliraju ne poznaju, i ne interesuje ih ...

ze dve tri godina, bit ce metalci, pa techno, pa ....i kad budu imali 25, rugat ce se ...

 

ti me ne interesuju ...nek se rugaju u ulici bas me briga ...

stari goth sto znam imaju dece, znam i stare metalce, i sve je super, oni se stvarno interesuju ...

vidice se kolko od vas sve u tom forumu u 30 godina ce uvek se baviti sa gothic...

 

ovde francusku, velika moda je hip hop, drugi svetski market posle yankee...

na televizoru nema smisla da se vidi neubauten ko sto sam video zadnji put sto sam dosao tu, nema radio kao radio beograd da pusta christian deat na metal concert ( bilo u nedelju navece...bio sam na concertu ) i da se ljudi raduju ...

ovde van hip hop ima samo techno ...

redki sto se interesuju u druge muzike ...

i da mediji nisu poceli da prave cirkus pokazavajuci budale od blackmetalci sto su izkopali grobove i da ih zovu : u gothic druzini, ne bi se znalo za goth ...

bilo bi nesto bolje ...

 

 

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

ne sminkam se , neki da, i sta TEBI to smeta, slobodni su, ako ti smeta, gledaj dalje,

volis da gledas sexy devojke, pa i one vole sexy muskarce...

mozda imas veliki trbuh, i gadnu seljacku facu pa si ljubomoran na njih ?

 

pa to je tvoj problem ...

sto sam vislje reko o sensitivnost, to se i ovde nadze ...

u BG nisam puno bio, 2 puta u KST sa gajom, i jedan sa stivi, jedan put u fili, i nisam jos priliku u akademiju,

po sto sam video, nemate neki bisexualnih kao se vidi dalje ( london, toronto, u_ nemackoj, etc... gde sam bio ...)

goth je cesto pomesan sa bisexualnost, i to u celom svetu,

curama sto imaju tu sensitivnost, vise vole finog decka, osetjivog, nego neandertala...

 

 

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

prolazi, ali samo izlazi iz nepoznanja,

a moda je sto izlazi iz mode, proce ...

i za nekolko vremena videt ce se kolko ostaje ...

 

i ovi sto se foliraju, vec sam odgovorio...

i ako prate, to je njihov problem ...njihova sloboda...

 

sto je bilo posebni look sto se neki oblace tako postigne uniforma...steta, i jos nisi nista video, nema goth butika ( ili ne znam ...) pa onda bi mogo reci da se svi isto oblace ...

posto sam video setajuci se u BG, nema tolko da se kaze poplava...

vise volim videti gothg obucenih, nego ovi sto se misle u bronx, i se prave mafijasi, i napadaju ljude da se pokazu hrabri....naj manje 10 protiv 1

 

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

 

u bg seto sam se celu noc, svagde, i nisam se nikada osetio pod pritiskom ko u parizu , sto ,ne treba ti biti obucen goth da ti se napadne bez razloga...

 

 

hteo bi samo te pitati nesto, pa ako neces da ti se kaze da si metalac, jel nije

 

ti sramota ob sta bi ti se reklo ?

jel nije neki nacin da se pravis vazan da neces da te se kaze neka etiketa ?

i da se pravis neki nad te gothe ,

 

complex ?

 

 

mhihi.gif

 

izvinite jezik, ali ne pricam srbski cesto ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta pametnih stvari rece Zverz....dosta...samo mi nije jasna jedna stvar....prvo si rekao da ti se cini da je odnos izmedju androginih muskarca i goth devojaka nalik lozenju muskaraca na babuskere sa naslovnih strana Stripziza.... a onda si rekao kako tu opet ima nekog sekipila (sagledavajuci stvari iz ugla suprotnog pola, pretpostavljam)??? Kontradiktorno....., pa sta ti od toga stvarno mislis??? icon_confused.gif

 

Poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

(a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda")

i ? sta fali kome kaze da se taj tip ljudi zove metalci ???

svemu se moze dati ime cim postoji i ima nesto slicno...

 

ne znam kako je u ex- jugi, ali u parzu je moda da goth kazu : nisam goth, sta je goth, vezak od stvari sto posebicne nemaju veze ...

 

 

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

nisam klinac, imam 31 godina, i sam u goth druzinu vec 11 godina...

prije sam zivio gde su punu crnaca i arapa, sto se zove sensitivna zona...

nekolko metalace, i ne sto se u crno oblace, nego sa puno "patch" i nacrta od benda na majcima i jaknama...

 

nisam bio cuo za goth , ni niko nije se oblacio u crno ...

i vise u crnim farmericama sa perfecto sam se dobro oseco, da mi vise ide sa "personality" .

druzio sam se sa metalcima, u poceo da slusam neke bendove sto mi se svideli, ali nisu bili bas oni od drugova...

i u clubu jedan put sam cuo sisters, i video neke ljude sto plesu na tu muziku..

polako sam se upozno, i volio muziku, ti ljudi sto posto u to vreme nije uopstze bilo ni poznato, ni u modi, ljudi koji su imali veliku kulturu, i ukuse sto se priblizali od mojih...

i poceo da idem u goth nightove ...

sad dolaze klinci, sto hoce da se pokazivaju rugaciji, kupuju hodela u trgovini goth i misle da cim se obucu u crno i foliraju, su gothi ...

pa pocelo da dolaze puno sto nemaju veze, sto kad su saznali da ima lepih, sexy cure, plus sto medije pokazivaju ( klini "in rebelion" ) da budu vise nego gothi u nightovima ...

 

i duh te posebne se izduva...

 

gothi sto znam se ne prave tamni vise nego sto su, puno imaju sensitivnost za neke stvari sto nama imaju nesto sto nam prica, i to ti je ta subcultura ...

muzika, arhitectura, neka umetnost...

neke stvari nemaju uopste nista zajedno za nekog drugog: hocico i dead can dance, katedrale, i za neke ezoterizam ...

nista kad ih stavis posebno, ali po mojoj sensitivnost u tome svemu, osecam nesto ...

i to nova publika klinaca sto se samo foliraju ne poznaju, i ne interesuje ih ...

ze dve tri godina, bit ce metalci, pa techno, pa ....i kad budu imali 25, rugat ce se ...

 

ti me ne interesuju ...nek se rugaju u ulici bas me briga ...

stari goth sto znam imaju dece, znam i stare metalce, i sve je super, oni se stvarno interesuju ...

vidice se kolko od vas sve u tom forumu u 30 godina ce uvek se baviti sa gothic...

 

ovde francusku, velika moda je hip hop, drugi svetski market posle yankee...

na televizoru nema smisla da se vidi neubauten ko sto sam video zadnji put sto sam dosao tu, nema radio kao radio beograd da pusta christian deat na metal concert ( bilo u nedelju navece...bio sam na concertu ) i da se ljudi raduju ...

ovde van hip hop ima samo techno ...

redki sto se interesuju u druge muzike ...

i da mediji nisu poceli da prave cirkus pokazavajuci budale od blackmetalci sto su izkopali grobove i da ih zovu : u gothic druzini, ne bi se znalo za goth ...

bilo bi nesto bolje ...

 

 

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

ne sminkam se , neki da, i sta TEBI to smeta, slobodni su, ako ti smeta, gledaj dalje,

volis da gledas sexy devojke, pa i one vole sexy muskarce...

mozda imas veliki trbuh, i gadnu seljacku facu pa si ljubomoran na njih ?

 

pa to je tvoj problem ...

sto sam vislje reko o sensitivnost, to se i ovde nadze ...

u BG nisam puno bio, 2 puta u KST sa gajom, i jedan sa stivi, jedan put u fili, i nisam jos priliku u akademiju,

po sto sam video, nemate neki bisexualnih kao se vidi dalje ( london, toronto, u_ nemackoj, etc... gde sam bio ...)

goth je cesto pomesan sa bisexualnost, i to u celom svetu,

curama sto imaju tu sensitivnost, vise vole finog decka, osetjivog, nego neandertala...

 

 

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

prolazi, ali samo izlazi iz nepoznanja,

a moda je sto izlazi iz mode, proce ...

i za nekolko vremena videt ce se kolko ostaje ...

 

i ovi sto se foliraju, vec sam odgovorio...

i ako prate, to je njihov problem ...njihova sloboda...

 

sto je bilo posebni look sto se neki oblace tako postigne uniforma...steta, i jos nisi nista video, nema goth butika ( ili ne znam ...) pa onda bi mogo reci da se svi isto oblace ...

posto sam video setajuci se u BG, nema tolko da se kaze poplava...

vise volim videti gothg obucenih, nego ovi sto se misle u bronx, i se prave mafijasi, i napadaju ljude da se pokazu hrabri....naj manje 10 protiv 1

 

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

 

u bg seto sam se celu noc, svagde, i nisam se nikada osetio pod pritiskom ko u parizu , sto ,ne treba ti biti obucen goth da ti se napadne bez razloga...

 

 

hteo bi samo te pitati nesto, pa ako neces da ti se kaze da si metalac, jel nije

 

ti sramota ob sta bi ti se reklo ?

jel nije neki nacin da se pravis vazan da neces da te se kaze neka etiketa ?

i da se pravis neki nad te gothe ,

 

complex ?

 

 

mhihi.gif

 

izvinite jezik, ali ne pricam srbski cesto ....

u tri recenice

 

kakve veze ima ghot sa egom ili JA

 

da li JA, uvek mora pripadati masi?

 

ko to bije gote?

 

prvo ghotik ponasanje ja bi definisao kao problem sa egom

( slab ego )

 

drugo fenseri ( daleko su mocniji )

 

pravi metalci su nazalost umrli jos 95 ( ima jos po neki )

 

nacin oblacenja icon_confused.gif sam znas da odelo ne cini coveka, ja neki put mogu da izgledam kao goth ali sam daleko od toga

 

kad smo kod gotic muzike svidja mi se i slusam je ( ponesto )

 

ako pricamo o modi to je nesto, po meni onaj koji prati modu stapa se sa masom i gubi svoje ja

 

a ovde je bilo postavljeno GOT JE EGO

 

ta izjava nije na mestu

 

pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta pametnih stvari rece Zverz....dosta...samo mi nije jasna jedna stvar....prvo si rekao da ti se cini da je odnos izmedju androginih muskarca i goth devojaka nalik lozenju muskaraca na babuskere sa naslovnih strana Stripziza.... a onda si rekao kako tu opet ima nekog sekipila (sagledavajuci stvari iz ugla suprotnog pola, pretpostavljam)??? Kontradiktorno....., pa sta ti od toga stvarno mislis???  icon_confused.gif

 

Poz

kad sam hteo da "quote " citav deo, nije radilo ko sto imam obicaj, pa ko ne pazi, ne vidi da odgovaram onome sto je bilo receno u otvaranju ovog topic, deo po deo ...

 

 

zato mozda ...

druga stvar, boli me glava, i nisam uspeo da tacno razumem, sta si sve reko ...

 

zadnji pout sto sam bio u srbiji je bilo u januaru, i 10 dana, i prcam francuski stalno, ovde sam odrasto i nisam ucio srbski...

so, ne kapiram sve kako treba ...

 

sad za black_totem213,

 

jel o onome sto sam reko odgovaras ili ono sve prije ?

 

na onome sto neme mesta ovde, ???

 

odgovorio sam na "opening message" ....

 

o sta je po meni ta subcultura, jel nije to topic ?

 

druga stvar, odakle gothi imaju slab ego ???

cuo sam puno stvari, cudne, a ta prvi put... mozes objasniti meni ?

 

dali ja mora da pripada masi ?

da i ne, zavisi od koje mase pricas, jako generalna: svi smo ljudska bitsa jedemo, pijemo, disemo, ne ?

u jedoj masi smo...cak i puno...

 

posle masi ljuda, pa ne moras da pratis ceo svet, bas to ti je data sloboda, mozes da se ponasas ko tele, ili da gledas dalje, i sve nema nista lose, samo kako se sluzis slobode ...ili ne...

ne mora se biti originalni, to je samo sloboda...posle kako drugi postuju tvoju slobodu je uvek bio problem ...

 

 

ne znam sta su fenseri ...

 

 

 

pravi metalci su umrli u 95 ???

i to , odakle ??? ko ???

znam ih dosta sto imaju dece i jos se smatraju metalci.ako pricas o bendovima, to ti je tvo a misli, slobodan si da mislis sta hoces, ali bi mi bilo prijatnije da razumem, i to nije problem od jezika ...

 

 

odelo ne cini coveka: eh pa sta sam i reko ...

 

 

moda je jedan put da se pravi ja pokaze, pratiti ili ne, ali nije samo u tome biti poseban covek, ili po tome kazes da se odelom zna sta je covek, i prije si reko da odelo ne cini coveka ...

nije jasno ...

 

i sta nije na mestu...to ne kapiram ...

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

paravi metal fanovi su uglavnom nestali 95 ( ex-yu ) ne svi

 

ghoti i nihov ego, slab ego, ok ne bas svi, ali me nervira jer su 95% mizantropi ili pate od mizopsihije uglavnom tu se i razvija slab ego

 

ja ocekujem odgovor na polu uvredu onoga cuvenog GOTH je EGO

 

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mrzim kada non-stop vodite rasprave u fazonu sta jeste goth a sta nije.

Zasto mora da svaki goth bude stereotipan i tuzan. icon_confused.gif

Ja volim gothic muziku i nacin oblacenja. Cesto volim samocu, ali uopste nisam nesrecan i tuzan.

Oblacenjem moze covek da se iskaze, ali i ne mora ako nece.

 

Svako ima pravo da radi sta hoce sve dok to ne skodi drugima.

 

Ostavite se tih glupih rasprave kojima se samo gubi dragoceno vreme. Svaki izgubljeni sekund je otisao u nepovrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mom gradu sam vidjela par turista koji se trude izgledati kao goticari,i to je tako prozirno..ja sam uvijek u crnom,ali radi sebe,ne drugih,i ne vidim tu nikakvu preseranciju,a kada me netko popljuvno pogleda,cak mi je i drago (ne zato sto volim izazivati kod ljudi gadenje i sl.,nego radi cirkulacije -moje i njihove,dobro protiv celulita biggrin.gif ).

tko bije goticare? koliko je meni poznato,u zagrebu su prije bili glavna meta skinsima,valjda jer ih smatraju pregej..ali u stvarnu srz netrepeljivosti,ne bih ulazila..no ni toga nema vise kao prijasnjih godina. stvarno ne trebas biti itko odreden,da dobijes batine - bolesnici te napadnu jer oni stvore nekakvu sliku o tebi i misle da imaju zbog toga pravo na napad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Na ovom delu foruma se vecina price vodi od strane ljudi i o ljudima koji nemaju nikakve sklonosti prema gothic-rock/pop muzici vec im se samo svidja/ne svidja neka izmisljena etiketa i neki "stil" takozvanih "gothicara"... koji se taaaakoooo dobro "prodaje" uz neku preforsiranu depresivnost... I uglavnom sluze za sprdju o gothicu (u nekom klinackom "troo" / "ne-troo" fazonu... jedno je malo sale ali je to vec postalo preterivanje/neka vrsta komplexa...)...

 

- ljudi koji stvarno imaju neku ljubav (ili fetis...) prema gothic muzici iz mog iskustva (a licno dobro znam jedno sedmoro-osmoro ljudi sa foruma i van njega za koje znam da to stvarno slusaju) nisu uopste ni depresivni ni mracni vec veoma slobodomuni , veseli , pozitivni , ne agresivni i senzitivni. (razlikovati od ljudi koji bi samo da se etiketiraju , sablonizuju i poziraju)

 

... i ja apsolutno na verujem u postojanje tkz - "gothic-sub-kulture" ! Postoji tkz - "gothic-moda" i "gothic kao muzicki pravac nezavisno od metala " i to se nekom svidja , nekom ne , a neko voli da samo "pozerise" i upada u oci ... Individualizam koji krasi ljude koji vole gothic muziku nikad nece postati sub-kultura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i ja apsolutno na verujem u postojanje tkz - "gothic-sub-kulture" ! Postoji tkz - "gothic-moda" i "gothic kao muzicki pravac nezavisno od metala " i to se nekom svidja , nekom ne , a neko voli da samo "pozerise" i upada u oci ... Individualizam koji krasi ljude koji vole gothic muziku nikad nece postati sub-kultura.

Svaka cast!

 

Apsolutno tacno, i lepo receno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...