Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

@

lunja , moni-zvonchica , calavera

 

- treba da otvorite "spam crew" - samo u jednom trenutku uletite i povecate temu za jedno 5 stranica besmislenim postovima i onda nestanete sa teme do daljnjeg... icon_da.gif i jos maksimalno povecate potpise tako da sve to zauzima jos vise mesta... mhihi.gif i mozda jos da se ubace i neka drecava slova u sve to... da bole oci... icon_cool.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto-ne vijerujes mi da sam full on Goth! Pa recimo samo pola

mog fax-a di studiram je puno Goticara poput mene-zamisli samo! icon_wink.gif

Ponekad se bas upitam dal' zapravo zivim u 21 vijeku il'!?

 

Ima nas ima! icon_rockdevil.gif

A kakve ti crna veze imas sa gotikom kad slusas Iron Maiden i lozis se da si nacista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakve ti crna veze imas sa gotikom kad slusas Iron Maiden i lozis se da si nacista?

e, da, sad vidim... icon_smile.gif U pravu je michele 100% To je pleonazamchina nevidjena. ti ne mozesh da budesh goth nikako... Goti su introvertni, liberalni, miroljubivi ljudi icon_uhoh.gif . Dok su nemachki darkeri, ti koji su ekstremni desnichari icon_twisted.gif , napaljeni na arijevstvo icon_rockdevil.gif i konstantno

revolucionarnog raspolozenja mrred.gif ... ti mu dodjesh vishe to... ili eventualno neka rivethead-ka, ali pretpostavljam nisi celava tako da... mhihi.gif

 

postavljeni smajliji verujem da veristichno iskazuju prirodu svake drushtvene grupacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, da, sad vidim... icon_smile.gif U pravu je michele 100% To je pleonazamchina nevidjena. ti ne mozesh da budesh goth nikako... Goti su introvertni, liberalni, miroljubivi ljudi icon_uhoh.gif . Dok su nemachki darkeri, ti koji su ekstremni desnichari icon_twisted.gif , napaljeni na arijevstvo icon_rockdevil.gif i konstantno

revolucionarnog raspolozenja mrred.gif ... ti mu dodjesh vishe to... ili eventualno neka rivethead-ka, ali pretpostavljam nisi celava tako da... mhihi.gif

 

postavljeni smajliji verujem da veristichno iskazuju prirodu svake drushtvene grupacije...

trebao si za ono da su gothi mirni da stavis opoostenog..

 

--> musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto-ne vijerujes mi da sam full on Goth! Pa recimo samo pola

mog fax-a di studiram je puno Goticara poput mene-zamisli samo! icon_wink.gif

Ponekad se bas upitam dal' zapravo zivim u 21 vijeku il'!?

 

Ima nas ima! icon_rockdevil.gif

puno toga danas se naziva gothicom i puno njih gothicarima...bilo bi bolje da porade na tome,nego da prichaju. no.gif

ako se uopce moze i treba poraditi na tome..forsiranje ne valja...i nije tru icon_wink.gif

Edited by m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto-ne vijerujes mi da sam full on Goth! Pa recimo samo pola

mog fax-a di studiram je puno Goticara poput mene-zamisli samo! 

Ponekad se bas upitam dal' zapravo zivim u 21 vijeku il'!?

 

pa kakav ti je to potpis nesreco?! ta naci-sranja?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, 'ajmo polako...

Posto vidim da postoje ljudi koji zastupaju ''gothic outfit'' i opisuju isti, zanima me da li oni misle da se se neka shvatanja gotik stajlinga poklapaju sa sadasnjim ''metal'' stajlingom? icon_uhoh.gif

 

Da se ne lazemo- svaka metalkica nosi kozni mantil, siroku suknju (uz kombinaciju sa bluzom sa sirokim rukavima) i martinke...

O kakvoj se onda individualnosti prica? Dajte, molim vas... Jako malo ljudi sam videla, ciji bih izgled povezala sa gothic-om....

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvoj se onda individualnosti prica? Dajte, molim vas... Jako malo ljudi sam videla, ciji bih izgled povezala sa gothic-om....

icon_smile.gif Eto vidisH tu ti je problem-dodji ovdi pa cesH da se uvijeris

koja je razlika izmedju metalki i goticarki i punkheadz! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, 'ajmo polako...

Posto vidim da postoje ljudi koji zastupaju ''gothic outfit'' i opisuju isti, zanima me da li oni misle da se se neka shvatanja gotik stajlinga poklapaju sa sadasnjim ''metal'' stajlingom? icon_uhoh.gif

 

Da se ne lazemo- svaka metalkica nosi kozni mantil, siroku suknju (uz kombinaciju sa bluzom sa sirokim rukavima) i martinke...

O kakvoj se onda individualnosti prica? Dajte, molim vas... Jako malo ljudi sam videla, ciji bih izgled povezala sa gothic-om....

bez obzira da li se na ovo moze nesto pmetno odgovoriti tj. tocno, zasto bi sve bilo u obleci? mnogo njih, bilo metalaca ili gothicara po obleci ne slushaju ni k. od onoga so bi covjek pomislio da slusaju kad ih vidi. iako npr. gothicarom se smatra i osoba koja ne slusa gothic ali je zanima otalo i tako se oblaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne povezujem u svom prethodnom postu slusanje odredjene vrste muzike i stil oblacenja. Poenta price- Hellen je govorila o karakteristikama gothic look-a (garderobi), a moja konstatacija je da ovde, u Beogradu, ako uzmemo u obzir njen opis tog outfit-a, ne mozemo razlikovati gotha i metalicara. Kao sto rekoh, svaka metalkica nosi marte i duge suknje, ''sismis'' bluze... Iz tog razloga, mislim da bi beogradski gothi trebalo da uvedu malo originalnosti, ne bi li se razlikovali od metalicara... Uostalom, mora li sve biti crno?

 

For example...

 

user posted image

icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veciti problem "goticara" je to sto se zapravo BOJE originalnosti i individualnosti, i zato se uniformisu u taj 'alternativni" stil, a opravdavaju se nedostatkom izbora garderobe u nasoj zemlji (sto je zapravo notorna glupost).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ovo ispod/iznad mene je smisleno?

nekom jeste , a nekom nije... u svakom slucaju je u vezi teme.

 

@michelle

 

- mislim da nije ok omalozavati ljude koji se , kako kazes , "uniformisu u taj "alternativni" stil"

- za to treba hrabrosti (pogotovu kod nas).

- neke ljude jednostavno nije previse briga za modu (mrzi ih da sede kuci i smisljaju nesto "totalno oreginalno sto niko drugi nema" , vec im je totalno ok da se "uniformisu" u taj alternativni stil i vise vremena ostave za neke druge stvari...)

- a nekima je zadovoljstvo da se na taj nacin sto vise individualisticki izraze.

 

...

i sad reci za ljude koji nemaju previse smisla/vremena/interesovanja za modu da se boje oreginalnosti i individualnosti ... ????

 

...a to sto nema gothic shopova je po meni plus... ako se vec ide na oreginalnu garderobu - bolje je nesto sasiti nego kupiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@michelle

 

1- mislim da nije ok omalozavati ljude koji se , kako kazes , "uniformisu u taj "alternativni" stil"

 

2- za to treba hrabrosti (pogotovu kod nas).

 

3- neke ljude jednostavno nije previse briga za modu (mrzi ih da sede kuci i smisljaju nesto "totalno oreginalno sto niko drugi nema" , vec im je totalno ok da se "uniformisu" u taj alternativni stil i vise vremena ostave za neke druge stvari...)

 

4- a nekima je zadovoljstvo da se na taj nacin sto vise individualisticki izraze.

 

...

5. i sad reci za ljude koji nemaju previse smisla/vremena/interesovanja za modu da se boje oreginalnosti i individualnosti ... ????

 

6. ...a to sto nema gothic shopova je po meni plus... ako se vec ide na oreginalnu garderobu - bolje je nesto sasiti nego kupiti....

1. Nikoga ne omalovazavam, ne znam odakle ti to.

 

2. Give me a break. Zasto? Obuces dugu crnu suknju, crnu Kosulju (majicu) i martinke i kaput- jaka hrabrost- pa 30% omladine tako izgleda

 

3. To maksimalno,postujem- ali onda i mislim da ti ljudi nisu kompetentni da diskutuju o stilu

 

4. Ovo mi je u protivrecnosti sa ostatkom recenice- nije mi jasno sta si hteo da kazes

 

5. Pogresno si me razumeo, ja to kazem za one koji taj nacin oblacenja predstavljaju kao "izgradjeni stil"

 

6. Slazem se, uglavnom je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

- za ono "3 & 4" sto me nisi razumela - nije protivurecno - neki vole da se individualisticki izraze kroz modu , a neki ne i nijednu od te dve grupe ne treba bacati u neke stereotipe potpunih individualaca/ne individualaca...

...mislio sam da malo opstije govoris kad si rekla da se "tkz. goticari boje individualnosti i oreginalnosti..." - nisam znao da pricas samo za modni stil... slazem se da je jedno imati stila , drugo je imitirati druge... moda je kompleksna umetnost i ne moze svako da ovlada njome... icon_biggrin.gif

 

- nekim devojkama koje znam su dobacivali zbog crnih haljina tipa : "pogledaj se na sta licis" i "mozda bi i bila neka riba kad bi se obukla normalno"...

a koliko sam ja primetio (za muskarce) ovde te prvo malo cudno gledaju kad imas dugu kosu... a ako se oblacis u crno oni manje agresivni vicu "SEKTA!" za tobom , a ako ti (ne daj boze) viri malo cipke od negde ili se nadzire naka sminka i ako si u tom trenutku sam veoma se povecava sansa da ce da se nadje neka grupa dokonih dizelasa/navijaca/or something... (vise puta potvrdjeno na zalost)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nisam citala bas sve prethodne postove, a vec ko zna koji put me kopka ova tema, iznecu svoje misljenje. Gothic stil, nacin zivota (sta god to bilo), je subkultura za one koji nisu deo toga, niti znaju ista o tome. Ljudi koje poznajem, a smatraju da su goth, prihvataju tu cinjenicu kao nesto potpuno normalno i prirodno. Zar je toliko tesko da se prihvati da neko nosi mahom crnu odecu, ima neobicnu frizuru, tetovazu, piercing ili sta ja znam sta je sve tim ljudima cudno? Beograd je mesto u kome se razlike tesko prihvataju i jos teze razumeju, narocito u odredjenim segmentima drustva, npr. penzioneri! Jedna baka samo sto nije dobila infarkt pre jedno par godina kada je videla da ja imam kratku, a moj decko dugu kosu!?! Pa sta? icon_confused.gif A klinci osnovci su mi omiljeni, super, ja sam Mortisha, on je Sveti Sava. Pa pazi kada su mi cak i mali Romi prilazili nudeci sitnish da mogu da se vratim kuci, iako provereno ne delujem kao neko ko nema ni za autobus!?! laugh.gif A dobacivanje iz arsenala “sekta”, “ubica”, “narkoman”, to je vec deo svakodnevnog zivota za mene i mog decka. no.gif Vec smo se navikli da nam tipovi prilaze sa zvakom “devojke, mnogo ste slatke kada se tako drzite za ruke…”, a onda uz “izvini, brate…”, kada on demonstrativno pokaze bradu, beze glavom bez obzira. Tu se, eto, kriju dve patoloske osobine – homofobija, plus ta nemogucnost prevazilazenja razlika, a o elementarnoj kulturi ophodjenja i da ne govorim. Jednom su se neki idioti zaleteli kolima na nas da bi nas uplasili, zaustavili se u poslednjem trenutku blizu trotoara, otvorili prozor da bi viknuli “sekta”! Da sam stvarno sektas, ne bi se eksponirala odecom, vec bi se, verovatno, trudila da izgledam sto neutralnije ne bi li nekog zavrbovala! U Beogradu je umnogome favorizovano uklapanje u sheme i shablone koji se komercijalno diktiraju. Mislim da gothic, kao subkultura ne postoji, ali da je taboo za one koji nista ne znaju o tome. Ja nemam problema sa ljudima koji me dobro poznaju (kolege, familija). Cak moja uza familija dobro prihvata cinjenicu da volim vise tamne od svetlih boja, iako su po prirodi konzervativni ljudi. Prosto imam utisak da mi tamno bolje stoji, to je moj ukus, a o ukusima se ne raspravlja. Ako nekom smeta moj ukus, neka to zadrzi za sebe. I meni smeta kad uvlacis duksericu u farmerke, brijes glavu iako ti to ne stoji, nosis naocare za sunce na potiljku, roze brushalter ispod drecavo zute majce i zelene tange sa sargarepicama koje vire iz belih pantalona, ali ti to ne govorim! Tvoj ukus, tvoj problem! A u toj, nazovimo Goth frakciji stanovnistva, koga, ruku na srce, nema bas nesto mnogo, verovatno ima ljudi koji forsiraju odredjen nacin ponasanja zato sto je goth, ali opet, pa sta? Ako mogu mnogi da se uklapaju u sheme, mogu i oni, ali imaju osnovno ljudsko pravo da izaberu u koju shemu ce da se uklope…Ali to je samo moje misljenje i nista vise od toga, izvinjavam se sto sam ga ovako nasiroko i naveliko opisala…

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Gothic stil, nacin zivota (sta god to bilo), je subkultura za one koji nisu deo toga, niti  znaju ista o tome....

 

... ovo mi se vec svidja... pivopije.gif

 

...ima tu jos finih stvari , samo me mrzi da editujem... icon_da.gif

Edited by ^Toza^

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako se oblacis u crno oni manje agresivni vicu "SEKTA!" za tobom

Зашто мени нико никад не виче "секта"? Осјећам се одбаченим. Дискриминација!

Ахааааа, можда ме се плаше mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...