Jump to content

Antologija


Telcontar

Recommended Posts

Kbg, sta da ti kazem!

 

Sledeca svirka:Subota,klub Pik As-Reopening

A to cudo se ponovo otvara? Lepo, zanimljivo mestasce bejase, solidno za svirke. Najvise mi se svidela ona prostorija gde je sto za bilijar.

 

Znam da nije mesto da ovde to pitam, ali kako su se zvali oni grajnderi sto su obradjivali Cecu mukanjem, sto su zatvorili svirku kad je 202 bio tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@RNA ma to je onaj punk crush oi nesto neznam ni ja!

 

@Strahinja pa od 10 pesama svaku svirku nekie druge sviraju i tako ih menjaju.Mislim da je to sasvim uredu jer pored toga sviraju dots zahtevnih pesama:Dream Theater-Home,Star One-High Moon,Metallica-par pesama,Iron Maiden-nekada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, oni nikad nisu krili da su tezgarosi po pitanju tih svirki. Uostalom, da sviraju samo svoje pesme, ne bi mogli da popune ceo repertoar kad sviraju sami. A ako zarade pare od sviranja rokica, ja nemam nista protiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, oni nikad nisu krili da su tezgarosi po pitanju tih svirki. Uostalom, da sviraju samo svoje pesme, ne bi mogli da popune ceo repertoar kad sviraju sami. A ako zarade pare od sviranja rokica, ja nemam nista protiv.

 

Tu si u pravu, sigurno ne bi imali toliko ljudi na koncertu da sviraju samo svoje pesme a ne bi ni zaradili...

Nadam se da ce snimiti dobar materijal i objaviti to...

 

Tako i NOISERESPOND nema svog materijala za 90-100 minuta svirke, svog materijala imaju oko 60 minuta pa ostatak sviraju obrade(Sepultura, Exploited, RATM, Megadeth, Pantera, Machine Head, Fear Factory, Bjesovi...)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je takodje tacno.Zato se treba podrzavati medjusobno,a ne stalno pljuvati.Ja lepo kada cujem neki novi bend uzmem njihov demo kao sto sam vas uzeo u Apatinu.Mislim jebem ti 200-300din.ako ce to vama pomoci.

 

Tako je, ja sam uvek kupovao sve domace, reklamirao bendove. Kada sam organizovao svirke, zvao sam i punk i hc, hevi, thrash/death , grind bendove, sve treba podrzati. mada, mnogi bendovi to dozivljavaju kao neko takmicenje, sto je van svake pameti...

Edited by Strahinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam ovo govorio drugde - ja cu takodje podrzati, ali naravno samo ako mislim da je kvalitetan.

 

Malo mi je bilo bezveze kad sam ih video vidno razocarane posle Gitraijade, jer su ocekivali da pobede. Mislim, svima je (osim njih, izgleda) bilo jasno da ce pobediti bend koji svira rok na srpskom. Metal nije imao sanse. Trebali su da se opuste, da sviraju i uzivaju u zajebanciji u Knjazevcu i Zajecaru. Mi smo to uradili i bilo nam je SUPER!

Pozdravi momke moje i ime Space Eater-a!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su iz BGa sve bi to bilo druga prica.

 

Jako ih cenim i sigurno su medju najboljim u zemlji, ali i dalje mislim da ima puno problema sa textovima/pevanjem. Pevac/gitarista ima stvarno super glas i to ne dovodim u pitanje, isto tako su i textovi skroz ok kada se procitaju, ali jednostavno zajdno na kraju ne izdadje kako treba. Mislim da ima previse reci koje trebaju da se otpevaju i sve mi zvuci jako zbrzano, skoro kao repovanje. Eto neka moja zamerka.

Inace, mnogo dobar bend koji bi trebao da uspe. Gitarista je sigurno medju 5 najboljih na domacoj sceni(sviranje + nastup)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka primdba je dobro dosla.Kako drugacije da se usavrsavaju.Kod Vlade je problem to sto mora da peva i da svira.Kada bi se mogao samo posvetiti gitari,e onda bi bila drugacija prica.Ali dobar vokal se tesko nalazi,a i mi smo malo udaljeni od vecih gradova pa tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA to ih je malo dotuklo jer se desava vec drugi put,a razlog se zna.Pa video si prosle godine sta se desilo i ko je pobedio.I hvala na pozdravima sigurno cu im uruciti.

Upravo sam ti bio izneo razlog. Nije to zato sto su ne znam odakle, vec zato sto ziri preferira rok bendove. prosle godine sam rekao da mi nije zao sto nismo pobedili, jer bilo ko iz proslogodisnjeg finala je mogao komotno da pobedi i da niko ne postavi pitanje. Ove godine se od starta znalo ko je favorit, jer je ziri bio u istom sastavu. nece sigurno iz godine u godine isti ziri imati drugaciji ukus.

Mislim, ne znam sta ima da ih dotuce. Isto se desava sa nama drugu godinu za redom, a prosle godine smo se nesto kao i nadali da mozemo pobediti. Kad sam pogledam unazad, dobro je sto nismo, ali je isto tako dobro sto smo svirali tamo.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se palite na gitarijadu, zna se da tamo nece metal bend pobediti, okanite se snova...

I ta pobeda ne znaci nista, osim Bjesova, posle niko od pobednika nije nista uradio. Mislim da je jos samo Galija pobedila na gitarijadi i postala poznata, velika vecina bendova je potpuno ostala anonimna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, kapiram da izmedju ucestvovanja na gitarijadi i pobede na istoj nema neke bitnije razlike. Sve sto mozes da dobijes tamo je snimak sa RTS-a koji ces kasnije staviti u nekakav promo paket i kurciti se strancima da ti je svirka isla u direktnom prenosu na nacionalnoj televiziji :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajuci ko je u ziriju, moze bar da se dobije dzabe snimanje prvog albuma, pa taman nista ne zaradio od toga, bar ne moram da se isprsim. To bi bilo vrlo korisno metal bendu da ima sta da da strancima da cuju, pa da ni naredne albume ne mora da placa iz svog dzepa.

E, sad, sto ljudi iz nase nacionalne izdavacke kuce misle da jedan srpski bend u Srbiji ne moze dobro da prodje ako ne peva na srpskom (mozda su i u pravu), to je druga prica. Opet, Antologija nema taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...