Jump to content

Nachtmystium


+Abigail+

Recommended Posts

  • 3 months later...

 

Nachtmystium's cover of BURZUM's legendary epic track "Det Som Engang Var", from the "Hvis Lyset Tar Oss" album. This is unmastered at this time, but will be mastered with our new album "The World We Left Behind", as this was recorded during the sessions for this record in July and August, 2013 by Chris Wisco @ Belle City Sound. *NOTE* Our love for Burzum is purely musical and we do not share any of Varg Vikernes' personal political or racial ideologies, this is purely about the music. Enjoy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

idi slušaj romanse u izvođenju ruskih sopranistkinja, suviše je Silencing Machine grub i muževan za tebe

Fala kurcu, prvo Natalija, pa Jucifer, pa Leprous, pa Mozdzer i Danielsson, pa The Stone.

 

A dosadne BM albume preskačem.

 

U stvari, sad se setih da je bila priča za Addicts (možda i za Assassins) da je prestao da se radi da bi mogao da funkcioniše u studiju sa bendom. Eto, ne mora u ćuzu, samo da ga neko opet opasulji na koji mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da ne bude offtopic na Mastodon temi:

 

oni su meni baš definicija kako metal treba da zvuči danas, u isto vreme onako sumanuto divlje i prljavo a opet umetnički i sa stilom

 

da odem i ja u fanboy-isanje, meni je Nachtmystium isto jedna od definicija metala danas, iako je mnogima ovaj poslednji album koliko vidim krš ali meni je sjajan baš zbog te čiste black metal narko kurcobolje sa kojom je snimljen :D dok su Assassins i Addicts kultovi za sebe i o njima valjda ne treba ni raspravljati.

 

Meni se cini da je novi vise snimljen sa narko frkom nego narko kurcoboljom :haha:

Sa Assassins i Addicts bio malo kreativniji, pa se malo usrao sto ga napljuvali kako je izdao kvlt, pa uradio black metal album da se "vrati korenima", ipak treba novaca za pajd.

 

 

Btw, pogledajte vrat ovog lika u mugshot majici, sta je ovo? xD

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije zbrzan album ako na to misliš, jedno dobro vreme pre snimanja je Blejk govorio u intervjuima da želi da se opet vrati sirovijem zvuku, mislim da smo čak i ovuda kačili neke od njih

 

a i kapiram da bi on lakše namlatio pare od albuma da se držao tog psychedelic pravca nego što je ovo uradio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, jedno dobro vreme pre snimanja govorio u intervjuima, mora da se pusti odgovarajuca promocija i hajp da bi se album prodao :P

 

Pa nem pojma, mislim da na (crni metal) trzistu na koje idu albumi Nachtmystiuma bolje prolazi crni metal nego eksperimentisanje, to od tr00 blekera uvek bude popljuvano.

A cini mi se da 'Murica ima razvijeno black metal "trziste" kao takvo, izdaju se svakakvi black metal albumi, i tamosnje black metal neznalice to pazare, ide ko na pokretnoj traci, ni ne znaju sta je kvalitet, nekako je sve to homogenije nego u Evropi. Cim se kupuje Judas Iscariot, mora da je tako :haha:

Edited by Demon Seed
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam baš nešto siguran, Nacht-u je generalno baš eksplodirala popularnost posle Assassins-a, tad ih je Century Media uzela pod svoje, ceo svet je čuo za njih i krenuli su da po svim većim festivalima sviraju, čak i na Roadburn-u, a pre toga su bili tek još jedan USBM bend u očima većine

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam baš nešto siguran, Nacht-u je generalno baš eksplodirala popularnost posle Assassins-a, tad ih je Century Media uzela pod svoje, ceo svet je čuo za njih i krenuli su da po svim većim festivalima sviraju, čak i na Roadburn-u, a pre toga su bili tek još jedan USBM bend u očima većine

Pre toga im je muzika bila takva - samo još jedan USBM. Tek su sa pomenutim albumom imali nešto zanimljivo, što je, uz dobru reklamu nove izdavačke kuće, probilo bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...