Jump to content

Nachtmystium


+Abigail+

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Century Media Records understands that many people have not received their copies of ‘The World We Left Behind’ even though they pre-ordered the album directly from front-man, Blake Judd. We know that this is not only frustrating but also a let down to the fans of the band. So, we’d like to help out in this situation and deliver the fans their pre-ordered copies on the format that they ordered.

Please e-mail us at: nachtmystiumorders AT centurymedia DOT com with proof of your order and we will get you your copy of the album on the format(s) that you ordered them on. We just ask that this e-mail address be used for issues with ‘The World We Left Behind’ band direct pre-order issues only. Blake will not be reading any of the e-mails and we will not be forwarding any e-mails about other items that Blake sold through his personal pages or the NACHTMYSTIUM Facebook page.

‘The World We Left Behind’ also marks the last album NACHTMYSTIUM has with Century Media Records. We wish Blake Judd the best of luck with all future endeavors, both musically and personally.

 

 

Ćao zdravo, pušiona kara banana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ustalasao na neki važan način, već se svi zgražavaju nad njegovim ponašanjem kao da je član crkvenog hora.

On je to što jeste i svoj teret nosi tako kako nosi, nikad se nije ni izdavao za nešto drugo. I ogroman broj drugih umjetnika (pisaca, slikara...) bili su govna, ali to na kraju nije ono što je važno.

 

Ono što Talvi kaže, meni je zanimljivo to što ponašanje jednog BM muzičara danas izaziva tolike negativne reakcije.

On je raspad, boli ga kurac, nepopravljiv je i govno i nikad se neće uklopiti u društvo, a na tome se i zasniva njegova muzika.

Poenta je, što je i u BM-u danas, kao i u svemu, postala rijetkost da iko uradi nešto što STVARNO (a ne na slici ili na omotu albuma) nije u skladu sa društvenim normama.

 

Mislim, daleko od toga da ga opravdavam za bilo šta, samo mi je zanimljivo fenomenološki.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ustalasao na neki važan način, već se svi zgražavaju nad njegovim ponašanjem kao da je član crkvenog hora.

On je to što jeste i svoj teret nosi tako kako nosi, nikad se nije ni izdavao za nešto drugo. I ogroman broj drugih umjetnika (pisaca, slikara...) bili su govna, ali to na kraju nije ono što je važno.

 

Ono što Talvi kaže, meni je zanimljivo to što ponašanje jednog BM muzičara danas izaziva tolike negativne reakcije.

On je raspad, boli ga kurac, nepopravljiv je i govno i nikad se neće uklopiti u društvo, a na tome se i zasniva njegova muzika.

Poenta je, što je i u BM-u danas, kao i u svemu, postala rijetkost da iko uradi nešto što STVARNO (a ne na slici ili na omotu albuma) nije u skladu sa društvenim normama.

 

Mislim, daleko od toga da ga opravdavam za bilo šta, samo mi je zanimljivo fenomenološki.

 

Mislim da će ti tekst jednog od njegovih bliskih prijatelja objasniti sve http://noisey.vice.com/blog/neill-krieg-blake-judd

 

Hajde da ne budemo licemerni i priznamo da je metal i sve njegove podgrane prevashodno eskapistička muzika. Velika većina nas smo privučeni osećajem koji on pruža, katarzičnim doživljajem simboličnog isterivanja najgrđih demona i nastavljanjem dalje čistim. Mislim da smo sličnih godina, evo ja imam 32 godine i radim kao lekar. Sutra idem u smenu, radiću 12 sati i kad se vratim pustiću recimo Tomb of the mutilated, Don't break the oath ili De misteriis dom sathanas. Vlasnik Nuclear war now koga je Blake izjebao se proslavio popularisanjem bendova kao Blasphemy i slične fele, šta je trebalo da ga zapali na groblju za rip off?

 

Moram prizati da i ja volim da vidim da muzičar "walk like he talks" ali kad sam malo detaljnije razmislio o tome sve se svodi na to da je dotični meni zanimljiv kao zabava koju gledam iz svoje udobne stolice dok vodim svoj lep život, u biti nema neke velike razlike npr od frikova koje vidim na Discovery-ju. Tako da bottom line - Blake je društvena nakaza koja je eto imala talenta, a i to je diskutabilno jer mu je dosta ljudi pomagalo pri pisanju muzike, nikakav fenomen niti strava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažemo se za 99% posto svega, mislim da me samo nisi u potpunosti razumio šta sam htio da kažem.

 

Uopšte ne opravdavam njegovo ponašanje, niti (NARAVNO) mislim da ekstremni muzičari TREBA da se ponašaju na razne umobolne načine, to smo valjda prerasli odavno (onaj drugi moj post sa šljagama je, naravno, bio šala :D).

 

Svako se ponaša i živi svoj život onako kako misli da treba. Pretpostavljam da taj "uklopljeni" i relativno udoban život i tebi ponekad predstavlja neku vrstu okova kao i meni (ne bismo ni bili ovdje da nismo ljudi nekog slobodnijeg duha), ali nam sa druge strane dobar posao obezbjeđuje drugu vrstu slobode i nezavisnosti jer nažalost živimo u takvom svijetu u kome je za 99% ljudi jedino kroz taj sistem moguće ostvariti bilo kakav privid neke slobode.

Zato ja uvijek imam određeno poštovanje za ljude koji imaju OGROMNA muda i kažu svemu tome fuck-it, ja živim kako ja hoću. Nebitno da li je to BM muzičar ili čovjek koji je iz BG otišao negdje da živi od zemlje ili ko god. Ta njihova sloboda uvijek dolazi uz strašnu ličnu cijenu.

 

Ja priznajem da sam suviše veliki hedonista da bih ikad mogao nešto slično uraditi, a često imam momente kad poželim da imam taj mentalni sklop i ta muda da pošaljem sve u kurac.

 

Zato uvijek imam sklonost da tim ljudima ne sudim, već da ih pustim na miru. U tom smislu sam govorio. A komentarisao sam samo reakacije koje njegovo ponašanje izaziva, jer mi je neobično da ljudi toliko reaguju na nešto suštinski banalno. Pogotovo ljudi iz BM miljea, što je, kao što Talvi reče, još jedan pokazatelj koliko je i BM postao "udoban" i bezopasan u ovom sistemu. Kao i svi mi.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Descender: Okej ali se ovde postavlja pitanja da li Blake živi kako hoće ili kako mu droga diktira, prvi put jeste uzeo zato što je želeo... A kad združim na to i ove priče njemu bliskih ljudi da je on u stvari patološka ličnost bio i pre adikcije sklapa se slagalica jednog apsolutnog bolesnka za kakvog ne mogu imati nikakvo ljudsko poštovanje. Meni ti njegovi postupci nisu nimalo banalni već za svaku osudu sa bilo koje strane.

 

Šta je black metal danas je veliko pitanje, to se slažem. Sad skačem sebi u usta i moram reći da su po meni Norvežani odradili vrhunsku stvar i svojim akcijama uobličili pokret koji je počeo osamdesetih, stvorili opipljivu ikonografiju i panteon simbolizma (Fenriz je negde lepo rekao da je tih godina bilo bitno pljuvati sve bendove, potpuno razumem šta je hteo da kaže) na šta je kasnije došla tehnologija ali srce samog black metala i jeste u tom prometejskom duhu. Vidim gde ciljaš kad kažeš da je degenerik kao Blake Judd u skladu sa postulatima black metala ali to je po meni ipak neki demagoški pristup. Ako uzmem i pojedem hrpu govana da li sam ja black metalac jer negiram norme? Po meni je aristokratski nihilizam Emperora vrhunac black metala, ne Profanaticino drkanje po Bibliji i Blake rip offovanje.

Edited by Grobodan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako se ponaša i živi svoj život onako kako misli da treba. Pretpostavljam da taj "uklopljeni" i relativno udoban život i tebi ponekad predstavlja neku vrstu okova kao i meni (ne bismo ni bili ovdje da nismo ljudi nekog slobodnijeg duha), ali nam sa druge strane dobar posao obezbjeđuje drugu vrstu slobode i nezavisnosti jer nažalost živimo u takvom svijetu u kome je za 99% ljudi jedino kroz taj sistem moguće ostvariti bilo kakav privid neke slobode.

Zato ja uvijek imam određeno poštovanje za ljude koji imaju OGROMNA muda i kažu svemu tome fuck-it, ja živim kako ja hoću. Nebitno da li je to BM muzičar ili čovjek koji je iz BG otišao negdje da živi od zemlje ili ko god. Ta njihova sloboda uvijek dolazi uz strašnu ličnu cijenu.

 

Ja priznajem da sam suviše veliki hedonista da bih ikad mogao nešto slično uraditi, a često imam momente kad poželim da imam taj mentalni sklop i ta muda da pošaljem sve u kurac.

 

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali srce samog black metala i jeste u tom prometejskom duhu. Vidim gde ciljaš kad kažeš da je degenerik kao Blake Judd u skladu sa postulatima black metala ali to je po meni ipak neki demagoški pristup. Ako uzmem i pojedem hrpu govana da li sam ja black metalac jer negiram norme?

 

Jesi, ako si to uradio jer zaista misliš da to radiš sa validnim razlogom, a ne zato da bi bio blek metalac. Isto kao što je u skladu sa tim postulatima i čovjek koji npr. napusti sve i ode na planinu da čuva ovce, iako možda nikad nije ni čuo ni za black metal ni za Prometeja.

U tom smislu poštujem (ali ne opravdavam) svačiji izbor.

 

Po meni je aristokratski nihilizam Emperora vrhunac black metala

 

Apsolutno. Možda i jedino donekle validno utočište za intelektualca u današnje vrijeme (ako govorimo o muzici i filozofiji koja dolazi uz nju, naravno).

Edited by Descender
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je kako sturo ovaj Imperial prica o sopstvenim manama: "all due to a complete nervous breakdown" - maltene kao da nije njegova krivica to sto se njemu desilo, a bas se pitam jeste li...

 

Mamini i tatini sinovi po 'Murici

 

"i tako, eto meni se digao kurac pa je moj najnovi bendprojekat ________ <- *insert name here* eto izdao album, i mene Blake zajebao nesto za taj album..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Iz intervjua koji sam uradio sa Dark Fortress:

 

You are probably aware of all the controversy that has been going on with Nightmystium’s mainman Blake Judd over the last couple of years, which culminated recently with Century Media’s decision to let him and his band off. Without asking you to speak negative about him, and in light of your touring history that includes partnering with Nachtmystium on several occasions (and establishing some personal relation with Blake), do you find these recent developments to be a surprise?

Morean: Not really, considering people have had these kind of complaints for years apparently. It seems obvious to me that drugs play the main role in all this. I don’t think Blake himself is the type who would consciously and wickedly and repeatedly betray his fans, who wouldn’t give a damn about stuff like that, because music is his life, he’s not uncaring, and he’s not a rookie in this business. But I guess ethics change with addiction. It’s very unfortunate for everyone involved, and I hope he finds some way to recover from this train wreck and find his way back. I suppose some serious gesture of willingness towards his fans, not just empty words, at least would go down really well at this point.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...