Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Od "Demonica" je bez pogovora bolji,zato sto je meni taj album totalno bezveze.Da su izdali i duplo slabiji album (tj."The Gathering 2"),opet bi mi bio bolji."The Gathering" je dobar album,ali ni blizu ovoga nije.Ni blizu.

Ali dobro,to je moj ukus,verovatno se nekom vise svidjaju neki prosli albumi.I to je ok.Ali reci da je novi album los,prosecan,bezveze...ili bilo sta od komentara koje sam video ovde,veze nema sa realnoscu,zato sto je album stvarno odlican (ovo sto sam cuo,bez tri pesme,ali ako su sve sjajne,ostale nemogu biti toliko losije da pokvare celokupni utisak).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde su tu negde sta vi pricate??!! Gathering ima hitova, ima za sta da se uhvatis, ovo nema, osim naslovne, mada je i ona nista vise od dobre pesme, previse vi respekta imate prema tome sto je to Testament, npr. Violator-ov album iz 2006 im sije ovaj album uzduz i popreko, da ne govorim o tome sto je npr. "War is my sheperd" pesma koja sije ceo ovaj album. Ajde kao, nismo culi jos ceo, cekamo dok iazdje ceo, tad cu mu dati jos jednu sansu, ali ne verujem da ce se misljenje ozbiljnije promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се са свиме, осим да је бољи од "The Gathering"... Ту су негде, ал бољи није!

 

Pa to ti kazem...stvar ukusa.Meni jeste,tebi nije.

 

Ma gde su tu negde sta vi pricate??!! Gathering ima hitova, ima za sta da se uhvatis, ovo nema, osim naslovne, mada je i ona nista vise od dobre pesme, previse vi respekta imate prema tome sto je to Testament, npr. Violator-ov album iz 2006 im sije ovaj album uzduz i popreko, da ne govorim o tome sto je npr. "War is my sheperd" pesma koja sije ceo ovaj album. Ajde kao, nismo culi jos ceo, cekamo dok iazdje ceo, tad cu mu dati jos jednu sansu, ali ne verujem da ce se misljenje ozbiljnije promeniti.

 

Nisu tu negde,meni je novi bolji!

Hitova?!?Kakvih hitova ima "The Gathering"?Sta uopste znaci rec hit za jedan thrash metal bend u 21.veku?!?Kakv crni hit.Ne svidja se meni album zbog rispekta prema Testamentu,vec zbog toga sto je stvarno jebacki dobar.Po cemu si dosao do zakljucka da "War Is My Sheperd" sije ceo album?Ajd' objasni mi to majke ti.Ali ako cemo vec vrsiti komparacije,ta pesma ne zasluzuje da se nadje na ovom albumu posto nije dovoljno dobra.Eto...sada ja pricam svoju pricu.I tako mozemo u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti ovako, hit, Disciple, Violent Revolution(i svaka druga pesma s tog albuma), War is my sheperd, Scar spangled banner, Enemy of god(i svaka druga pesma s tog albuma), thrash 'till death, nailed to the cross, burn, killing peace, acts of rage(preveliki dew scented, imaju oni jos hitova, ali je ovaj najveci) svaka druga pesma sa Chemical Assault-a, DNR, 3 days of darkness, i tako dalje i tako dalje(sve navedeno je iz 21. veka, osim dnr i 3 days jer si trazio hitove sa tog albuma), to su one pesme koje su sroz nove, a ljudi opet totalno odlepljuju na njih uzivo i tacno je jasno pre turneje da ce biti svirane na istoj, to su hitovi, a takvih pesama na ovom albumu nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki

Mozete vi ovako i do 200ote stanice...

Ukusi su bre razliciti, neko ce za Cecu da kaze da je bolja od svega ovoga i sta,ce da ga iznapusavamo??? Album je super, nije neki klasicni prosek, dobar je, svidja mi se, od Testamenta gotivim samo ranije radove, kasnije manje vise, ovaj album mi je ok!Cekaju se jos te 2 pesme cini mi se i to je to...Neko je ocekivao vise, neko manje, ali mislim da generalno album moze da se slusa, i mislim da je vredan da se kupi na nekom org izdanju...

Sto se tice toga da ovaj album nema potencialnih hitova, to ce da vidimo uzivo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su bre razliciti, neko ce za Cecu da kaze da je bolja od svega ovoga i sta,ce da ga iznapusavamo???

Ако тако нешто изјави на овом форуму, наравно да хоћемо!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако тако нешто изјави на овом форуму, наравно да хоћемо!

 

Hahaha...moj co'ek :pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

 

a sto se tice poredjenja The Gatherning-a i The Formation Of Damnation-a i ostalih albuma, ja sam svoje misljenje vec napisao, novi album je posle The Gathering-a po meni najjaci koji su napravili, riffovi rezu, bubnjar ga drobi samo tako, a Chuck Billy-ja da ne spominjemo..........ali ni jedna thrash pesma nece stici D.N.R. po mom misljenju. To je besmrtan riff i celokupno gledano, mozda nije teska za svirati, ali zato jebe zguza celokupnu diskografiju Metallice i Anthrax-a....ta pesma mi u potpunosti opisuje kako Testament treba da zvuci........jednostavno nemam reci za tu pesmu, jebe mamu i mamine, mame, mamu......eto da se tako izrazim.....

 

Ja naravno postujem i drugacija misljenja, neki misle da je Testament najbolje zvucao na The Ritual-u ili na Low-u....ali meni je The Gathering vrhunac Thrash-a, a D.N.R. jedna od najboljih stvari u celokupnom metalu.......mada moram priznati da je naslovna numera sa novog albuma zesca prziona i svakako, po meni, jedna od jacih koje su napravili....

 

 

Sad kad krene pljuvanje..... :glare: :glare: :glare: :glare:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti ovako, hit, Disciple, Violent Revolution(i svaka druga pesma s tog albuma), War is my sheperd, Scar spangled banner, Enemy of god(i svaka druga pesma s tog albuma), thrash 'till death, nailed to the cross, burn, killing peace, acts of rage(preveliki dew scented, imaju oni jos hitova, ali je ovaj najveci) svaka druga pesma sa Chemical Assault-a, DNR, 3 days of darkness, i tako dalje i tako dalje(sve navedeno je iz 21. veka, osim dnr i 3 days jer si trazio hitove sa tog albuma), to su one pesme koje su sroz nove, a ljudi opet totalno odlepljuju na njih uzivo i tacno je jasno pre turneje da ce biti svirane na istoj, to su hitovi, a takvih pesama na ovom albumu nema.

 

Dobro,slazem se sa tim.Vecina pesama koje si naveo jesu "hitovi" (iako je hit ipak prejaka rec za njih),ali takodjer je cinjenica da su sve pesme koje si naveo biseri sa albuma a ostale koje se na njima nalaze nisu ni blizu tog kvaliteta (sem naravno olmajti Sleja i Kreatorovih "Violent Revolution" i "Enemy Of God").A na ovom albumu su sve pesme,ali apsolutno sve,odlicne i mogu postati potencijalni "hitovi" (kako to cudno zvuci kada pricas tako nesto u 2008.)..."More Than Meets The Eye" ima takav potencijal...refren,zarazni riff,oooo vokali...ima veci potencijal od vecine pesama koje si naveo.I dosta pesama sa albuma.

Da ne duzimo,kao sto sam rekao mozemo ovako do beskonacnosti...

 

Ако тако нешто изјави на овом форуму, наравно да хоћемо!

 

Zavisi gde...po meni je sasvim prirodno reci da su Kemal Malovcic i Sinan Sakic gospodari univerzuma u poredjenju sa kojekakvim gore i grind sranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada cemo samo ostati na ovoj gore konstataciji.

 

Apsolutno.To je nepromenjiva konstanta. :da:

 

Afterlife, recimo, je stadionska stvar... Iako nema himnican refren.

 

Pa stadionska bas i nije,ali ima potencijal...odlicna pesma."Fear" ima jebacki zarazan refren."Danger Of The Faithless" takodjer...strofa sa odlicnim riffom i onim istripovanim glasom i onda eksplodira u zaista sjajan i zarazan refren.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gde...po meni je sasvim prirodno reci da su Kemal Malovcic i Sinan Sakic gospodari univerzuma u poredjenju sa kojekakvim gore i grind sranjima.

Такве бендове не узимам у разматрање, то није метал. Метал мора да има структуру и мелодију, колико толико, али мора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki
Zavisi gde...po meni je sasvim prirodno reci da su Kemal Malovcic i Sinan Sakic gospodari univerzuma u poredjenju sa kojekakvim gore i grind sranjima.

 

U potpunosti se slazem!!!

 

 

Henchman Ride je potencialni hit uz noslovnu za live nastupe, takodje gore pomenuta more then meets the eye...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fear" ima jebacki zarazan refren."Danger Of The Faithless" takodjer...strofa sa odlicnim riffom i onim istripovanim glasom i onda eksplodira u zaista sjajan i zarazan refren.

 

Управо сам те две песме хтео и ја да наведем као до јаја кечи, уз наравно MORE THAN MEETS THE EYE и THE FORMATION OF DAMNATION! :da:

 

ПС: заборавих до јаја хитичну KILLING SEASON - до јаја риф, кечи рефрен! :rockdevil:

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је добра песма The Persecuted Won't Forget, али ми је некако уводни риф, и тај што се провуче кроз песму још пар пута, колико год био металски и до јаја, некако безвезе... Мислим да је у ствари проблем у начину на који је одсвиран... Добар је кад пређе у двојку, али сам увод и кец ми нису нешто... Мислим до јаја је риф, али ми се реализација не свиђа!

 

А има и једна занимљивост у вези албума коју је приметио Ђига, а то је да скоро свака песма почиње са неком фором на бубњу!

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,u pravu je...svaka pesma.Nije u svakoj bubanj prvi koji upada,ali naglasi i bude dominantan.Dobra fora.

Meni je taj intro riff super....nemam zamerke.Ali riff na strofi,i sama strofa u globalu su sjajni.Meni se jako svidja onaj deo pred prvi solo,riff je odlican a taj Chuck-ov growl/scream je odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je agresivni growl u modi danas u svetu metala.

Verovatno za tu naslovnu numeru planiraju da snime i spot - kako bi privukli ljubitelje malko ekstremnijih podžanrova.

Samo sam i tu pesmu skinuo - takođe mi se ne dopada.

 

Album nisam - ali uskoro ću i njega, kad se pojavi u kompletu sa maximum kompresijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...