Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Морам признати да немам идеју како би Тестамент могао да звучи.

Isto kao prije, samo lošije. :)

 

RNA, može biti, može biti.

Ili je istekao ugovor ili se ovi Spitfire kako neće živi dočekati novi album, pa da makar nešto izbace. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@@@@Da, onako usporena sigurno! Ajd' da se prebacimo an testament temu, da ne zatrpavamo ovde bez potrebe, ionako tema zvrji prazna vec neko vreme.

 

 

Mozda jeste sporija, ali je mocnija. Tacnije ne znam ni da li je sporija. Ceo Gathering je brzina. Skoro svaka pesma je bas brza.

Edited by Djordje Miljanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu sa daggerspawna, slusaj muziku, ne produkciju, danas svako ko ima pare moze imati "mocan" zvuk, toliko se napredovalo u znanju i tehnici, danas platis Andy Sneap-a i imas mocan zvuk, a rifove ko jebe. Danas retko ko(da ne kazem bas niko) ne moze kompozitorski i idejno ni do kolena da prismrdi rifovima i pesmama sa prva dva albuma (a i dosta onih kasnije), a dj dj dj zvuk je jer su oni snimani pre 20 godina i jos uvek su zakon i bice zakon! Ko je u fazonu "ne mogu da slusam to i to jer je losa produkcija" nije ni svestan da propusta najbolje albume u metalu.

 

Volim ja kad pustim novije albume thrash bendova pa kad grune onako sve, ali nikad ne bih to menjao za dobre pesme jer, ponavljam, dobru produkciju moze imati svako, a pesmu ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je u fazonu "ne mogu da slusam to i to jer je losa produkcija" nije ni svestan da propusta najbolje albume u metalu.

 

 

Ja Bathory i Burzum nikada necu moci slusati,bas zbog toga (ali doduse zbog toga sto su i losi).Pa neznam sta da propustam,necu da mucim mozak i usi sa krsevima na kojim se nemoze razaznati sta je gitara a sta cinela.

 

 

Ја се, једино, надам нечему новом, нечему што нисмо чули од њих па било како било.

 

 

Ja bih voleo da bude nesto staro,na fazon "Practice What You Preach". :da: Njima to vise lezi,nego da prase death metal,jazz ili NWOAHM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu sa daggerspawna, slusaj muziku, ne produkciju, danas svako ko ima pare moze imati "mocan" zvuk, toliko se napredovalo u znanju i tehnici, danas platis Andy Sneap-a i imas mocan zvuk, a rifove ko jebe. Danas retko ko(da ne kazem bas niko) ne moze kompozitorski i idejno ni do kolena da prismrdi rifovima i pesmama sa prva dva albuma (a i dosta onih kasnije), a dj dj dj zvuk je jer su oni snimani pre 20 godina i jos uvek su zakon i bice zakon! Ko je u fazonu "ne mogu da slusam to i to jer je losa produkcija" nije ni svestan da propusta najbolje albume u metalu.

 

Volim ja kad pustim novije albume thrash bendova pa kad grune onako sve, ali nikad ne bih to menjao za dobre pesme jer, ponavljam, dobru produkciju moze imati svako, a pesmu ne.

 

 

Oces da kazes da novi albumi imaju lose rifove. Smes li da kazes da pesma Riding The Snake ima los riff. Plus na tom albumu im svira jedan od najboljih thrash bubnjara (u stvari najbolji)... svaka pesma u gatheringu ima do jaja riff i do jaja zvuk i do jaja mocan vokal. Sewn Shut Eyes, Fall Of Simpledome, DNR... brate The Gathering je najbolji TestAmenT-ov album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako polako, mislio sam na nove bendove koji svi imaju do jajcine produkciju, nisam poredio stare i nove testament albume, i ja obozavam The Gathering, ali su mi prva tri omiljenija, al to je u ovoj prici nebitno... mada mi se cini da sam gore bio prilicno jasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, pominjao sam najbolje albume u metalu, e sad, najbolji dolaze iz thrash-a :D

Zezam se, da ne otvaramo novu raspravu i diskusiju, najvise volim thrash pa zato i tako kazem.

 

@Djordje Miljanic: nemam nista protiv da vise volis novi Testament, ali to misljenje ocigledno delimicno zasnivas na produkciji, sto nije ispravno i ravnopravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste sporija, ali je mocnija. Tacnije ne znam ni da li je sporija. Ceo Gathering je brzina. Skoro svaka pesma je bas brza.

Baš ga lome na "Allegiance" i "Careful What You Wish for"... :redface::):mrgreen:

 

Šalu na stranu, "Legions of the Dead" i "Fall of Sipledome" su i prebrze za moj ukus.

(Hoće to kad slušaš Poison.)

Ima anegdota da je Lombardo izolirkom lijepio palice prilikom snimanja. Lijepio ih za ruke, da mu ne ispadaju.

:ph34r:

 

Inače, što se produkcije tiče, na prvom albumu mi malo smeta produkcija, ali The New Order je sasvim dobar po tom pitanju. Štaviše, znatno mi se više sviđa takav zvuk nego ovo danas kompresovanje, trigerovanje, gejtovanje, mini-val i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja takodje preferiram fensi produkciju. Nemam mnogo zivaca da naprezem usi dok slusam socijalnu. I, naravno, to ne znaci da grupe sa fensi produkcijom bolje sviraju!

 

Daleko od toga... Testament je ipak oldschool i sviraju vise id 20 godina... to nije za zajebanciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo cisto i ja da se umesam! ja volim i prve ali i poslednje testament albume, ali vise slusam novije, zato sto su rifovi vise u onom fazonu u kojem sam ja sada, a plus im je i produkcija bolja... ma ne znam, testament shuri u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...