Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne, ja neću "The Legacy" i "The New Order". Hoću nešto novo, ali tog kvaliteta. Sem toga, ne mogu onio da naprave ponovo te albume jer nema Skolnika, a čak im je i eksperimetn sa preraživanjem tih albuma propao (po mom mišljenju). Mada sam skoro dobio informaciju o čemu se zapravo radi. Oni su hteli da reizdaju prva dva albuma remasterovana, ali naravno nisu mogli jer sva prava drži Atlantic, odnosno Time Warner, pa su onda uhvatili i ponovo snimili te pesme. Ako ni zbog čega drugog "First Strike..." je dobar jer je i Souza učestvovao. Bilo je lepo čuti ga kako peva stare Legacy pesme.

pa mislim nesto slicno - kao sto ti kazes istog kvaliteta biggrin.gif

gde sada svira Skolnik?

 

i po mom misljenju je First Strike dobar "album" iako su pesme sporije, zato sto je produkcija mnoooogo bolja nego na originalnim pesmama i solaze su malo bolje

to je prvo sto sam cuo od Testamenta, valjda mi se zato najvise svidja,

kao Reign od Slayera biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je to zato što je to prva stvar koju si čuo od Testamenta. Ja sam prvo čuo "Over The Wall" u originalnoj verziji. To mi je i dalje najbolja pesma u thrash metalu uopšte! Nisu solaže bolje. Radio sam intervju sa Skolnikom i on je i sam rekao da mu je bilo dosta teško da ponovo uvežba te stare solaže jer ih dugo nije svirao. Ako te stvarno interesuje šta sada radi, da ja ne bih mnogo pričao, poseti njegov sajt na www.alexskolnick.com. Tu možeš naći sve o njegovim projektima. Uglavnom svira džez i slične muzičke forme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto talenat trosi u JAZZ vodama.... sto se tice "Over The Wall" mislim da ti se ta solaza bas toliko svidja zato sto ima onaj deo koji se nekaoliko puta ponavlja, sto itekako utice na formu te ipak kvalitetne sole koja po nacinu sviranja dosta podseca na HEAVY solazu.... :x Koliko puta upotrebih termin "solaza" smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što talenat troši u džez vodama? ... Ja mislim da ne bi išlo drugačije, kako su Testament krenuli sve žešće i žešće mislim da njegovo sviranje ne bi bilo dovoljno agresivno (uzmite za primjer solo iz 'Legions Of The Dead', mislim da se Skolnick ne bi snašao tu na pravi način...). Šta je bilo, bilo je, ostaju nam piratizovani diskovi da prisjećamo njegove genijalnosti...

Btw. RNA da li si našao još nekoga ko dijeli tvoje mišljenje da 'First Strike...' nije pogodio u metu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto talenat trosi u JAZZ vodama.... sto se tice \"Over The Wall\" mislim da ti se ta solaza bas toliko svidja zato sto ima onaj deo koji se nekaoliko puta ponavlja, sto itekako utice na formu te ipak kvalitetne sole koja po nacinu sviranja dosta podseca na HEAVY solazu.... :x  Koliko puta upotrebih termin \"solaza\" smile.gif

Mnogo!

Uzgred, baš zato mi se i sviđa, kako si pogodio? Ma, ta pesma je savršen spoj melodije i agresivnosti, zato mi se sviđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. RNA da li si našao još nekoga ko dijeli tvoje mišljenje da 'First Strike...' nije pogodio u metu?

Ne, ali ja sam unikat! U stvari, jesam nekoliko tipova koji dele moje obožavanje prema prva dva albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, Over the wall je pesma (sem starih, dobrih 'Tallicinih i Alone in the dark) koja me je navela da slusam metal. Predivna muzika i teska atmosfera... Ma, citav The Legacy je genijalan.

 

Je li slusao neko melodic black projekat Erica Petersona - Dragonlord?

 

First strike je dobar album, ali nikako se ne moze porediti sa starim verzijama pesama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pravim ja ovde glasanje da vidim šta se kome više sviđa. Meni jsu jednostavno bolje originalne varijante i to je to. Ako se nekom ne sviđaju toliko kao meni, pa Bože moj. Mada, dragi mi je da ima ljudi koji se slažu sa mnom i što smo u manjini. Manjina je zakon! Uvek sam u životu bio u manjini i super mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gif  :)  :)  

Rijetke kao ti jesu, ali, malo polne diskriminacije nikom nije naškodilo. RNA još uvijek gubi...

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Ali ne zaboravi, RNA je svestenik, a svestenici su uvek u pravu, a posto se ja slazem sa njim, to znaci da sam i ja u pravu. Ma, faca sam 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice albuma "First Strike" mislim da su te stare pesme mnogo losije otpevane....jedino su rifovi nesto bolje odsvirani biggrin.gifa: Moderno producirano jebiga smile.gif Moja i dalje omiljena pesmica je "The Ballad" jedna od najlepsih Thrash pesama bez svake sumnje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto talenat trosi u JAZZ vodama.... sto se tice "Over The Wall" mislim da ti se ta solaza bas toliko svidja zato sto ima onaj deo koji se nekaoliko puta ponavlja, sto itekako utice na formu te ipak kvalitetne sole koja po nacinu sviranja dosta podseca na HEAVY solazu.... :x Koliko puta upotrebih termin "solaza" smile.gif

 

A zasto trosi?????Sta fali jazzu????

 

Meni se najvise svidja ma kolko rekli a je komercijalan Legacy ali svidja mi se mngo I BLack souls-da li mislite da ima malo progresive na ovom albumu mislim na bas i bubanj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gif progressive uticaja zasigurno nema... Ako si mislio na album "Souls Of Black" 8) - taj materijaL je pravi predstavnik ogoljenog thrash-a..... bubanj istina zvuci isuvise snazno, tako da su rifovi i definitivno u drugom planu ( sto u thrash-u u principu i ne bi trebalo tako da bude). Iskreno taj album najbrze dosadi jer bubnjevi stvarno biju u mozak, a i solaze su poprilicno siromasnije nego li na predjasnjim radovima.....btw. ovih dana ocekujem da mi stigne majica "First Strike Still Deadly" - jedva cekam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...