Jump to content

Derbi Utakmice


Frankenchrist

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Драго ми је што се тема вратила у нормалу, то јест, на здраво, безразложно, детињаство и надасве интересантно пљување између нас и цигана. Сморило ме оно јучерашње Манчестер, Челси, Ливерпул, ово, оно будалесање....

 

Него, Кинетиче, хоће ли Грбаљ из Радановића, српска перјаница, у Куп УЕФА? :)

А Зета у ЛШ, или су лагали господина Бушковића? ;)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, od ovih pet utakmica koliko je ostalo do kraja, čini mi se da Zeta samo jednu ne može da riješi u četiri predsjednička oka, a to je utakmica protiv Koma... Što se ostalih tiče, upiši im za svaku po 3 boda :D

A Grbalj...Trenutno su blizu, mada mi se čini da nemaju snage da izguraju to do kraja :D

 

Što se ovog kola tiče, Budućnost očekuje "teško" gostovanje (o Bože, zar je do ovoga došlo :) ) u Budvi, protiv Mogrena... Momci su izgubili ovdje svoju jedinu utakmicu ove sezone, na otvaranju proljećnog dijela prvenstva, ali trenutno igraju bolje iz utakmice u utakmicu, pa se nadajmo novim bodovima :D

 

 

edit: Mlada reprezentacija Crne Gore pobijedila danas Albaneze u Skadru, 2:1...

Zanimljivo, tu se desio taj prelaz 1-2, i imam osjećaj da su "upućeni" ovih dana masovno uplaćivali sa obije strane Skadarskog jezera :)

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, od ovih 5-6 utakmica koliko je ostalo do kraja, čini mi se da Zeta samo jednu ne može da riješi u četiri predsjednička oka, a to je utakmica protiv Koma... Što se ostalih tiče, upiši im za svaku po 3 boda :D

A Grbalj...Trenutno su blizu, mada mi se čini da nemaju snage da izguraju to do kraja :D

 

Значи Зета по старом. Зар братски Ком да прави проблем? :)

 

Let's go Grbalj let's go... 

 

Što se ovog kola tiče, Budućnost očekuje "teško" gostovanje (o Bože, zar je do ovoga došlo ) u Budvi, protiv Mogrena... Momci su izgubili ovdje svoju jedinu utakmicu ove sezone, na otvaranju proljećnog dijela prvenstva, ali trenutno igraju bolje iz utakmice u utakmicu, pa se nadajmo novim bodovima
 

Јел' се и даље игра на врућем терену поред хотела Парк? :)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudna je zemlja Engleska, odvajkada se tamo igrao najlepši fudbal....

 

Liverpool - Everton

 

Man Utd - Man City

 

Tottenham - Arsenal, a može i

 

Chelsea - Arsenal, ili pak

 

Tottenham - Chelsea, a što ne bi moglo i

 

West Ham - Fulham, pa zatim

 

Arsenal - West Ham, i tako u nedogled......

 

Uh,obožavam Nottingham Forest, veliki je to klub nekada bio, nego sahranio ih je onaj seronja David Platt. Veliki kao igrač - nula kao trener.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubi nas Milan...

Vidic je igrao ochajno, za drugi gol je direktni krivac, za prvi Hajnce, a za treci svi zajedno. Manchester nije imao nijednu shansu, nishta! Ronaldo je igrao jako loshe, vishe nije ni mogao pored Gatuza i Oda. Kaka je majstor, bolji je od Ronalda. Ronaldo je vishe cirkuzant, dok Kaka igra za tim, bez suvishnig poteza lepih za publiku. Shteta, najbolja ekipa u Evropi je ispaa zbog povredjenih igracha. Milan je zasluzheno proshao Manchester, ali nije zasluzhio da uchestvuje u Ligi shampione. Od Serije B, preko minusa od 8 bodova, taman da udje u kvalifikacije, zatim Zvezde, pa najlakshe grupe i potom Seltika, pa do finala. Jako mi je zhao, nadao sam se da ce Junajted 23. maja, na moj rodjendan, osvojiti pehar s ushima...

Dobro je rekao Murinjo, teshko je igrati na tri fronta protiv klubova kojima je jedino LSh ostala.

Chestitam Milanu.

 

Shto se tiche Zvezde, nishta novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako se u polufinalu nalaze 3 engleska kluba (zamalo da kazem benda) javlja mi se da nijedan nece uzeti Ligu sampiona.

 

Finale

 

Milan - Chelsea (dobija Milan 2:1)

 

 

Ok, falio sam za Chelsea. Sad sam jos vise ubijedjen u Milanovu pobjedu u finalu. Rezultat naravno 2:1.

 

Sinoc su razguzili Manchester!

Edited by Cosmic Sailor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da je Partizan izgubio u basketu, ne bi me vise videli na ovom forumu, niti bilo gde. Ubio bi se... Ali dobro... makar je Partizan u derbiju dobio... zao mi je mnogo za manchester, milan je pokazao ko su i sta su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubi nas Milan...

Vidic je igrao ochajno, za drugi gol je direktni krivac, za prvi Hajnce, a za treci svi zajedno. Manchester nije imao nijednu shansu, nishta! Ronaldo je igrao jako loshe, vishe nije ni mogao pored Gatuza i Oda. Kaka je majstor, bolji je od Ronalda. Ronaldo je vishe cirkuzant, dok Kaka igra za tim, bez suvishnig poteza lepih za publiku. Shteta, najbolja ekipa u Evropi je ispaa zbog povredjenih igracha. Milan je zasluzheno proshao Manchester, ali nije zasluzhio da uchestvuje u Ligi shampione. Od Serije B, preko minusa od 8 bodova, taman da udje u kvalifikacije, zatim Zvezde, pa najlakshe grupe i potom Seltika, pa do finala. Jako mi je zhao, nadao sam se da ce Junajted 23. maja, na moj rodjendan, osvojiti pehar s ushima...

Dobro je rekao Murinjo, teshko je igrati na tri fronta protiv klubova kojima je jedino LSh ostala.

Chestitam Milanu.

 

Shto se tiche Zvezde, nishta novo.

Slazem se sa celim tvojim postom. :da: :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, kakva je poseta na utakmicama Buducnosti?

 

Posjeta odlična, ako govorimo o "običnim" simpatizerima kluba, koji sjede na zapadu...

Kad je riječ o kopu, okupi se nekih stotinjak ljudi koji redovno prate utakmice, uz jedan solidan broj osnovaca :)

Činjenica je da više ljudi ide na "gostovanja"...

 

 

 

@Аксеаносилас: Kom je prošle sezone bio filijala Budućnosti, dok ove godine dosta igrača koji nisu našli mjesto u prvom timu Budućnosti igra za Kom... Tako da mislim da oni ne bi namjestili tu utakmicu :D

 

Što se tiče "stadiona" u Budvi, mislim da je jedan od rijetkih(uz stadione u Nikšiću, B. Polju, Pljevljima i Beranama) koji zapravo ima tribinu za gostujuće navijače... :D

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, ruski tajkuni su očigledno postali veoma aktivni u Crnoj Gori kad je riječ i o fudbalu...

Kupili su dva primorska kluba, Mornar iz Bara, kao i Bokelj iz Kotora, i ovi klubovi će dogodine dobiti nove stadione (nekih 6-7 hiljada mjesta), nove pomoćne terene i škole fudbala...

 

Mornar je ove sezone imao čak 8 igrača iz Rusije u ekipi, dok ih nisu vratili u domovinu kad su, pet minuta prije utakmice, uočili jedan veliki oblak koji izlazi iz svlačionice i otkrili da momci uživaju u čarima kanabisa :)

 

A kako stoji Zeta iz Golubovaca? Jel istina da partizanovci navijaju uglavnom za Buducnost a zvezdasi za Zetu?

 

Sumnjam da za Budućnost navija iko sem Varvara, bilo bi glupo da je drugačije...

Zeta je uvijek bila partizanov klub...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA bilo je krajnje vreme da neko ulaze i u crnogorski fudbal. Vazno je da se sagrade stadionu koji to jesu, a ne ono sto se zvalo stadionima. NPR. u Bar i Budvu tokom zime mnoge ekipe dolaze na pripreme, a koliko znam stadion u Baru je bio u ocajnom stanju.

Koliko se secam u Budvi su igrali i neki Nigerijci.

 

Sto se navijacke pripadnosti tice, to da Zecani navijaju za Zvezdu sam cula kada su svojevremeno nasi reporteri isli u posetu Simonu Vukcevicu u Golubovce, gde on nije bas omiljen od strane navijaca.

PS. Jel istina da su navijaci Koma cetnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U crnogorski fudbal taman ne ulaže niko sem tih Rusa... Budućnost, koja se eto smatra nekom "institucijom" kad je CG fudbal u pitanju, i dan-danas nema pomoćni teren, vozi se autobusima koji su stari 20-30 godina(poređenja radi, busevi kojima mi Varvari idemo na utakmice su bar deset puta bolji) ... u prevodu, raspad sistema :P

Jedino je taj stadion pod Goricom u normalnom stanju, mada i toga ne bi nikad bilo da im nije potreban za utakmice nacionalne selekcije...

 

Što se tiče navijača Koma, oni ne postoje, možda si mislila na navijače Grblja ... S tim što to nisu navijači, već malo mjesto na primorju (ako se ne varam, 700 mještana) u kome žive neviđeni fanatici :D

U Podgorici se igrala utakmica između domaće Mladosti i Grblja, i čak jedan navijač iz Radanovića je došao da bodri svoje igrače, sjedio sam na tribini, opremljen šajkačom, zastavom, i naravno - bradom :D

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ne postoje navijači Koma :D

Stadion pod Goricom je rekonstruisan, i trenutno prima 15.000 gledalaca, dok će sa završetkom gornjeg dijela istočne tribine moći da stane nekih 20.000 ...

Jedino što me nervira je što je rađen na brzinu, zbog prve utakmice nacionalnog tima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

онда ће домаћи цигани моћи да се ваде да се нису квалификовали за ЛШ јер су у 3. колу квалификација играли са будућим прваком Европе. :)

 

Ma daj kako mozes reci da su cigani :mhihi::cool:

 

vodjadelija.jpg

cigani.jpg

692974.jpg

 

 

Nista licno,ako sto neko rece,valja se malo prepucavati..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manchester United Player Ratings

 

Van der Sar (6): The tall goalie who first hoisted Champions league silverware as an Amsterdammer was rolled and smoked by the Milanese he’d hope to see hammered flat and breadcrumbed. Not so much as his own fault – not even the age-old failings that have spattered an otherwise shining trajectory – but the fault of a defense that wasn’t up to scratch. Not as bad as Barthez’s recent experiences - two great saves - but bad enough to feel pity for a man who at least deserved a decent defense as he (probably) bows out of the Champions League.

 

 

 

O'Shea (5): Although there was nothing much wrong with O'Shea's defensive performance he seemed mesmerised by the san Siro spotlights and disappeared while waiting for instructions on how to proceed. Nothing that bad, just one of those that stood on the deck of the Titanic saluting and doing their job…

 

 

 

Brown (4): Iceberg

 

 

 

Vidic (6): The Serbian had pushed it to make the date, but was evidently unprepared to take on a Milan that had been badly painted as past it by a prematurely ejaculating British tabloid press that will now be either preparing the gallows or delivering one of those tacky patriotic balms. Given the circumstances – a gutsy showing.

 

 

 

Heinze (5): It’s a childish rhyme, but when he‘s good he’s very, very good, but when he’s bad he’s awful. The Albiceleste was found wanting yet again, many now starting to question if he expends too much effort of seeming to be busy rather than dosing it, learning from Passarella and predicting more than reacting.

 

 

 

Ronaldo (4): Stepovers that seemed to be bordering on the Mickey-taking – in a poor rather than wicked way – were all that the Portuguese star left at San Siro apart from a slight disappointment that the locals hadn’t seen anything that one of their own subs couldn’t do. In performance terms closer in liveliness to real namesake Ronald Reagan than the Milan man.

 

 

 

Fletcher (6): Not dire, but anodyne. The international scuffed his best shot wide but was hardly a scapegoat. Then again, with that sort of performance there’ll be calls for the lad to be put out to pasture. Predicted to be a hard man, but was too much of a softy in everything from attitude to finishing.

 

 

 

Scholes (7.5): The Gattuso of the Red Devils – what may seem like a backhanded compliment, but a true mark of respect. The flame-haired midfielder was ubiquitous at San Siro and wore the United badge with the pride and dogged determination it deserves. It’s a shame that his team-mates lacked his dedication to the MUFC cause.

 

 

 

Carrick (4): As disappointing as Maria Carey without make-up.

 

 

 

Giggs (4): Too much energy invested in getting that perpetual frown to stay just the right side of constipated sapped his strength. Looked like a pork chop at a Bar Mitzvah on the right. The Welshman left his fans counting sheep as well as proving that his game as much as his head suffers from bald spots. If United fans had joked that some Milan men needed walking sticks, Giggsy Wiggsy needed a Zimmer frame.

 

 

 

Rooney (5): A shame that his play wasn’t as offensive as his mirror-cracking appearance, the number 8 was left exasperatedly short of real chances as nothing came his way and the Milan men kept him under tabs without much stress.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC Milan Player Ratings

 

Dida (7): For large stretches of the game the Brazilian could have spread out a large golf umbrella and practised his wet putting game. The vaunted and flaunted Red Devil artillery was basically composed of a cap gun and a water pistol, although when any danger did come near the man with the multiple partings was alert and on guard. Kudos to a defense that kicked sand in its critics’ faces.

 

Oddo (7.5): Much more offensive than in San Siro as Man U laid out a red carpet along the flank and barely troubled the ex-Lazio man in defense. Although his forward moves weren’t decisive he showed verve and pace along the line and ability to cross with persistence and danger.

 

 

 

Nesta (8): Maldini’s absence seemed to galvanise the veteran centre-back into a repeat of him at his previous youthful best with a supple and commanding display. He kept his younger team-mates in order, but, if truth were told, he was hardly troubled by a challenge worthy of the first leg rivals. Nevertheless, he dripped poise and class from start to end.

 

 

 

Kaladze (7): Calm and composed as well as accepting and giving orders with flair, Maldini’s ‘understudy’ may not have caused any sharp intakes of breath with dazzling play, he was a perfect piece in the machinery that ground up and spat out the visitors.

 

 

 

Jankulovski (6.5): Improvised and showing it in certain moves where he was caught out of position and leaving his team open to attack, the Milan stopper was perhaps the least convincing of the Rossoneri defenders, but did his job soberly.

 

 

 

Gattuso (9): If anybody could bottle this sort of pint-sized energy Duracell would go bust. Under that shaved head and bulldog underbite beats the heart of a true midfield warrior, capable of turning a world-class team like United into an apparent gang of asthmatic and arthritic old men. Almost shook Ancelotti’s jowls off at the end.

 

 

 

Pirlo (6): Not his best game as he failed to put shots on target with his habitual ease. The dead-ball chances were patent, but it was one of those nights where every little modification just led to a slightly different error.

 

 

 

Seedorf (8.5): A real old Dutch master, the number 10 galloped where others grazed, passing with incredible precision and moving with sense to tear the united rearguard apart, he scored an excellent goal and would only be a slight notch below the Plutonium-fuelled Gattuso.

 

 

 

Ambrosini (7): Workmanlike performance without the same shine as the illuminated Kaká and Seedorf. Combined defensive and offensive functions well without really being outstanding in either: a key, yet grey piece of the Rossoneri machinery.

 

 

 

 

 

Kaká (9): Although the screen may be pelted with knickers and slapped with handbags, I can’t give the Brazilian 22 a perfect ten. The inspiration he provides is just as vital as the perspiration that Gattuso provides to this team, but there’s this lingering – and self-admitted – suspicion that Kaká’s still got more to give. If some mad scientist manages to combine both players we may just have found a player capable of making Maradona or Pelé look like Timmy from South Park.

 

 

 

Inzaghi (6): Although Claudio Ranieri named him as the man to watch, SuperPippo was easy on the ‘Super’ as he showed that the heart still bets as strongly, but the legs can’t carry the body as swiftly. If he was back at his peak it may have been a different story, but the number 9 is finding it hard to keep up with the whippersnappers.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeno sranje i jebeni smrdljivi Milan, pichka im materina.

Shampion Evrope ce biti ili Milan, najveci prevaranti na svetu ili Liverpool, ekipa koja u Engelskoj ne mozhe da bude ni druga. Sramota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, sve je to u redu, ali ipak i nije.

Zanimljivo je ono shto se dogadja na www.b92.net/sport , tamo se svakog dana javljaju navijachi klubova koji pobedjuju. Pre polufinala je bilo milion navijacha Chelzija i Manchestera, a sada su se navukle horde fanova Milana i Liverpula. Mrzim one koji "navijaju" pola godine za neki tim, kao i one koji kazhu, npr. "simpatichni su mi Liverpul i Manchester". Kako bre mogu da ti budu simpatichna dva najljuca rivala???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...