Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

ona moja dzukela spava na ledjima,k'o covek...ja mislio nesto nije u redu sa njim,da nije krepao ili slicno...ma kakvi,on se izvalio,narodski receno digao sve 4 u vis i spava...ima i neka polu divlja macka,izgleda da je istraumirana...nekada je nahranim...a sto je tek macka bezobrazna...ja joj bacim klopu u drugo dvoriste,preko ograde(tu niko ne zivi),bacim joj dalje od kera,da ga ne nervira sto je u blizini...ona kurva namerno dodje do ograde,tu de je ker i namerno ga zajebava,tu sedne i jede...on popizdi,a ne moze joj nista od ograde...al to svaki put uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

macka mi se omacila jos pre dvadesetak i kusur dana..mozda i mesec..sakrila je mladunce negde u lomu nashe shupe,nema sanse da se nadju..

e sad,nisam siguran posle koliko vremena od rodjenja su oni spremni da izadju samostalno napolje?udjem u shupu i ne cujem da se ishta mrda,niti ikakvog glasa pustaju..

sa jedne strane se tripujem da ih neki macor nije podavio,ali opet zasmrdelo bi vec..sa druge strane,macka ima izrazene dojke,sto znaci da ih doji vec neko vreme..

Otprilike su tek u ovo doba progledali kako treba. Ako su živi, očekuj da počnu da mile iz šupe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Ја у дворишту имам око пет мачака па се пењу преко трешње на велику терасу и онда праве неред ту :haha:

 

И комшија има неко псето блентаво па када крене да лаје на мачке :udri:

 

Једино ми није јасно како неко може да затвори пса у 2x2m и да га тако држи пет година... :udri:

 

Мачке су : Марко, Сузу, Блеки, Хитлер (бела мачка с црним испод носа к'о Хитлерови бркови) и Сиви. Додуше, једино је Марко паметан. ;]

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvalili mi klinci iz zgrade malu svraku koja je ispala iz gnezda. Jos su mu oci malo plave, malo je ofucan, nema svuda perje, jos uvek je u soku malo.

 

Dala sam mu da jede, i sad spava u transporteru za macke. Izgleda da ga je dohvatila macka ili mu se nesto desilo jer nema bas sva pera na jednom krilu, ali za sad izgleda da mu nista nije polomljeno. Nema jos svo perje, uglavnom je paperje. I cjuti ko zaliven, ne ispusta zvuke, sem dok hrce. Nista mu nije polomljeno i zivahan je.

 

Jel imao neko iskustava sa malim svrakama ili vranama?

 

Imamo terasu na krovu, ali svejedno ga ne bih drzala kao ljubimca, sto se mene tice neka nauci da leti i nek ide gde hoce a dacu mu svaki dan sto dinara da ima da kupi da jede :haha:

 

Evo par slika

 

2011-06-19_19-09-21_843.jpg

 

2011-06-20_11-35-58_306.jpg

 

2011-06-19_21-54-16_230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moja sestra. Pre par godina je odgajila tako vranu tj gačca ispalog iz gnezda.

Moraš da je kljukaš, najbolje mesom. Voda na špric :haha: kao ja kera mog jaoo kad se setim... evo nekih dobrih postova ovde: http://forum.krstarica.com/archive/index.php/t-289641.html

 

I odšrafi sve lustere inače ćeš ih skupljati po stanu kad počne da vežba letenje :haha: tad bi već trebalo da je vratiš na drvo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Jel imao neko iskustava sa malim svrakama ili vranama?

 

 

Ja, 2006. crna mlada vrana, poletarac ,nasla je na Slaviji. Nije kontala da ume da leti pa je trcala ka ulici. Donela sam je kuci dala klopu(seckane virsle i vodu) i uvalila komsiji u bastu na nisko drvo,posto ima macora po kraju a prevelika je za stan. Al brzo se navikla na ljude,fazon nije htela sa ruke na drvo :D Tri dana sam je hranila , tj ostavljala joj , drala se u 4:55am kao i sve vrane u kraju,pa je skontala da zna da leti kad je dunuo prvi jaci vetar i otisla.

 

A do pre nedelju dana kod iste te komsinice u dvoristu je bila siva vrana, ali dohvatio je machor pa je vukla krilo. Ostavljali su joj hranu, oporavila se i pocela da trci ali ne znam da li joj je krilo ipak slomljeno. Pre nekih nedelju dana je zbrisala iz dvorista, nemam pojma da li je uspela da odleti.

Mali savet, kad spasavte ptice: cuvajte se jata ! Ovu drugu vranu su svih dana od napada non stop cuvale ostale, napadale ko joj pridje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost sada pokojni Boba, machak mog decka. Bio je neverovatno kulturan. Sto je najgore ja sam ga nasla, delovalo je kao da je otrovan, ili udaren, mada nije bilo povreda. :(

Ovde pozira baja na bench-u

Panther_look_by_HolyWoman.jpg

Btw ja sad imam 5 obicnih i 1 albno tigrastog barbusa al mi je akvarijum pun algi, pa cu slikati kad ga sredim XD

Edited by Gospa na Sivcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvalili mi klinci iz zgrade malu svraku koja je ispala iz gnezda. Jos su mu oci malo plave, malo je ofucan, nema svuda perje, jos uvek je u soku malo.

 

Dala sam mu da jede, i sad spava u transporteru za macke. Izgleda da ga je dohvatila macka ili mu se nesto desilo jer nema bas sva pera na jednom krilu, ali za sad izgleda da mu nista nije polomljeno. Nema jos svo perje, uglavnom je paperje. I cjuti ko zaliven, ne ispusta zvuke, sem dok hrce. Nista mu nije polomljeno i zivahan je.

 

Jel imao neko iskustava sa malim svrakama ili vranama?

 

Imamo terasu na krovu, ali svejedno ga ne bih drzala kao ljubimca, sto se mene tice neka nauci da leti i nek ide gde hoce a dacu mu svaki dan sto dinara da ima da kupi da jede :haha:

 

Evo par slika

 

2011-06-19_19-09-21_843.jpg

 

2011-06-20_11-35-58_306.jpg

 

2011-06-19_21-54-16_230.jpg

 

Daj update za svraku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili unutrasnju povredu, cim je cutao. Lom, infekcija, temperatura, gotov. :(

 

Ma, ko zna sta je, ja kad sam doveo tigricu u kucu, cutala je 2 nedelje samo od traume sto sam je prevezao dovde, mislio sam da je mutava...

 

Ko zna sta je sve ta svraka mogla da istripuje.

 

Mada, ono jes' logicno ako je mladunac da zapomaze za majkom, mozda je i bio povredjen.

Greota sto je lipsao u svakom slucaju, neka mu je laka zemlja.

 

Kad smo vec kod ptica i ljubimaca, mene fascinira batokljun:

 

hawfinch-8448.jpg

 

Kostaju oko 30ak eura, ali su zasticena vrsta u Srbiji i zabranjeni za drzanje (mozda uz neku posebnu dozvolu, znam da ima ta fora za gavrana)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A posto Gavran, sorta Ispod Tezge ? :mrgreen:

 

Mada sad je sezona izbacivanja iz gnezda, ima poletaraca po parkovima koliko hocete :) Inace, za vrane, kao pametnije ptice najbolje vreme za pripitomljavanje je kasna jesen i naravno zima-i ostavljanje hrane. Pamte :)

 

black-smoke-maine-coon-cat-21346674.jpg

Meni se mnogo svidjaju Maine coon machke <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...