Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Sad sam i ja bila, non stop me je neki cika snimao :ph34r:

 

Al, kul je sve u svemu, nista posebno ali je veliko i na jednom mestu.

Gde je taj Happy Dog? I zasto tamo imaju stvari za macke? ;)

 

Al ne slazem se bas za izbor, imaju super skalamerije za macke u Pet Centru.

 

A je, to sa cimanjem, imaju malo trip sa usluznoscu.. Proci ce ih, ipak im je danas prvi dan :)

 

www.happydog.co.yu

 

Ma imaju skalamerije za macke, ali ne treba meni skalamerija od hiljadu i vise dinara, trazim obicnu jednostavnu grebalicu... Mada sve mi se cini da cu pored ove "itisonske" da napravim sama jednu od kanapa po uzoru na kupovne.

 

@ Wizard

Ljubi i on tebe. A i hranu :)

 

 

@ DF

Ja cesto nisam bila kuci kada sam imala dve macke... Ako vec toliko nisi kuci a hoces da uzmes macku onda bolje uzmi dve da im ne bude dosadno. Ozbiljno. Samo , ipak ces morati prvih mesec dana da budes malo vise kraj njih da ih naucis sve...

Catproofing stana nije jednostavna stvar... Prvo srediti kablove za komp... Ja sam tu napravila nekakav "kokosinjac" ogradila to mrezom da ne moze da dodj edo njih, srecom pa se ne vidi toliko, jer macke vecinom obozavaju kablove :(

Zatim sve sto moze da se obori.. Oborice, samo im daj vremena... I nadam se da nemas kozni namestaj. Neke macke obozavaju da grebu kozni nametaj dok ga neke ne primecuju.... Kod izbora rasa meni su savetovali rusku plavu bez pedigrea jer navodno oni i persijaneri bolje podnose samocu.

E sad persijaneri treba da se cetakju sto mene mrzi....

Zatim da sklonis sa stola sve sitnice koje moze da proguta radoznalas macka - spajalice i slicno... Zatim mreza na prozore da ne poleti za vrapcem .... Mislim da je to okvirno sve...

 

Moje misljenje je da ako zelis macu i ako mozes da joj poklonis dovoljno paznje uzmi je . Ili njih ako si stvarno dugo odsutna. Ljudi rade o ceo dan i tako to... Ako maci poklonis dovoljno paznje kad jesi tu nece biti frka.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatim mreza na prozore da ne poleti za vrapcem .... Mislim da je to okvirno sve...

Капирам да ово не причаш без основа (значи - десило се некоме), али, мајку му, која је мачка довољно глупа да падне са прозора јурећи за 'тицом. Ако ко има развијену перцепцију и ако ко не срља за пленом, онда су то мачке...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капирам да ово не причаш без основа (значи - десило се некоме), али, мајку му, која је мачка довољно глупа да падне са прозора јурећи за 'тицом. Ако ко има развијену перцепцију и ако ко не срља за пленом, онда су то мачке...

 

zacudio bi se. Sve sto si rekao je istina.. Ali maca je pre svega lovac tako da lovinu stavlja kao primarni cilj.. Nece macak skociti sa prozora u suicidno-goth fazonu, ali ce se vrlo verovatno zaneti vrapcem i nece uspeti da odrzi ravnotezu, sto je za macke u zgradi pogubno... Nijedna macka nije glupa, ali svakom se omakne.... Moj bivsi macak je prhnuo sa prozora kada sam bial na Exitu, sad dal za zenkom u teranju ili za vrapcem nikada necemo saznati, al da je bio glup nije...

U svakom slucaju bolje spreciti nego leciti. Jer ako maca pogine onbda ni nema sta da se leci :(

 

Inace OVDE kao i ovde mozes pronaci mnogo korisnih saveta o mackama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacudio bi se. Sve sto si rekao je istina.. Ali maca je pre svega lovac tako da lovinu stavlja kao primarni cilj.. Nece macak skociti sa prozora u suicidno-goth fazonu, ali ce se vrlo verovatno zaneti vrapcem i nece uspeti da odrzi ravnotezu, sto je za macke u zgradi pogubno... Nijedna macka nije glupa, ali svakom se omakne.... Moj bivsi macak je prhnuo sa prozora kada sam bial na Exitu, sad dal za zenkom u teranju ili za vrapcem nikada necemo saznati, al da je bio glup nije...

U svakom slucaju bolje spreciti nego leciti. Jer ako maca pogine onbda ni nema sta da se leci :(

 

Inace OVDE kao i ovde mozes pronaci mnogo korisnih saveta o mackama....

 

Пре ће бити да се твом мачору омакло, нису ни мачке свемогуће, иначе их не би виђали згажене на улици. Наравно да је боље спречити, али ја немам потребу за мрежом (а кад нешто причам, причам из, миле ми, субјективне перспективе :) ), ем сам на првом, ем је доле нека травица...

 

Хвала.

 

Е, да, има ли неко средство које ће спречити крпеље да се каче на мачке. Синоћ је дошао са пет комада, једва повадих...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала.

:veseli:

 

Откад нисам употребио омиљени смајли млађанијех готичарки и васколиких представника женског рода које су склоне суициду и разноразнијем пороцима...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu.Meni ostaje ovaj levo ali nju moram da udomim :(

Zar nisu cakani???:)

 

Fenomenalni su :) ja sam razglasila svima to jos onda, ali nisam nasla zainteresovane. :(

 

 

A je, to sa cimanjem, imaju malo trip sa usluznoscu.. Proci ce ih, ipak im je danas prvi dan :)

 

www.happydog.co.yu

 

Ma imaju skalamerije za macke, ali ne treba meni skalamerija od hiljadu i vise dinara, trazim obicnu jednostavnu grebalicu... Mada sve mi se cini da cu pored ove "itisonske" da napravim sama jednu od kanapa po uzoru na kupovne.

 

Ha, te glupave grebalice koje oni prave se POMERAJU (skoro sve), moje macke bole K da grebu nesto sto im bezi kad imaju lepe stabilne fotelje i tepihe.

Tako sam skontala da bih mogla da napravim jednu horizontalnu grebalicu od itisona. Al ja bih otisla da mi presvuku dve daske, ne bih se sama cimala.

 

Da dodam jos jedan sajt koji je meni bio super, sajt kalifornijskog vet fakutleta (mozda i lazem, al je neki americki) namenjen bas macama koje zive unutra

 

www.indoorcat.org

 

Jel neko imao nekad onaj cat cruiser (suplji cilindar u kojem bi macka trebala da se kotrlja? Deluje mi jako zabavno, al ne mogu ja da stanem unutra, pa reko' da vidim jel oce macke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije se (mnogo) ugojila, ali je porasla... :D ona u tom skupljenom stanju izgleda debelo, a ima brdo krzna i tek kad se razvuce skroz se lepo vidi da je mrsava... :wub:

 

a kvakak ju je uzasno zanimala i pokusavala je da dodje do nje na sve moguce nacine, pa smo je stavili tu da je mine zelja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jej!!!!! Moj divni pametni macak je danas naucio da koristi sinoc instalirana pet-door tj vratanca za kucne ljubimce na mojim vratima od sobe i sad mogu opet napokon da ih drzim zatvorena!

Ja mrrrrrrrzim kada su mi otvorena vrata od sobe i sada sam mnogo srecna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jej!!!!! Moj divni pametni macak je danas naucio da koristi sinoc instalirana pet-door tj vratanca za kucne ljubimce na mojim vratima od sobe i sad mogu opet napokon da ih drzim zatvorena!

Ja mrrrrrrrzim kada su mi otvorena vrata od sobe i sada sam mnogo srecna :D

:rockdevil::pivopije::muzicar::opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u pet-centru 1500 dinara :mad: i ruzna su, ali nigde drugde nisam nasla... Ima da se naruci u happydog (www.happydog.co.yu) tamo su ona koja imaju u radnji 2500 a ta sto mozes da ih narucis su oko 800 din ... Ali to stize za mesec dana ako i stigne :/

 

Heheh stavljena je i mreza na prozor tako da moze macak sad da zvera sa simsa bez bjazni da odleti :)

 

maca-prozor-002w600.jpg

 

.. kako je vrljavo namestena zica, vidi se da sam je ja stavljala....

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...