Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Evo jos jedna slika ovog mog ludaka beki.jpg

Bas mi zao sto niko nece da ponudi kuju :(

 

Evo ortakinja nasla bebu vranu. Ne zna sta ce sa njom,a mene mrzi da je odgajam, vec sam previse stvari imala XD

Da li je neko od vas imao vetrusku? Ja sam ponosno odgajila dve :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasla bebu vranu. Pokusavala sam da nadjem dobro mesto da je ostavim na drvetu ali svo drvece ima grane tek na nekom 2 metru visine :(

Sta da radim? Ako je ostavim,navatace je macka ili pas, a vrane je ne vide zbog visokih korsnji. Sedela sam dva sata skrivena da vidim da li ce neko doci po nju. Gakala je i niko nista. Dovela sam je kuci,dala sam joj zivo jaje(umutila i stavila u spric) i pojela je bez problema.

Ima krila, malo joj rep jos uvek kratak,ali to sve ukazuje da je pokusala da leti. Trebalo bi da vezba krila,ali ona nece :(

 

Heeeelp! Jel imate neku ideju ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasla bebu vranu. Pokusavala sam da nadjem dobro mesto da je ostavim na drvetu ali svo drvece ima grane tek na nekom 2 metru visine :(

Sta da radim? Ako je ostavim,navatace je macka ili pas, a vrane je ne vide zbog visokih korsnji. Sedela sam dva sata skrivena da vidim da li ce neko doci po nju. Gakala je i niko nista. Dovela sam je kuci,dala sam joj zivo jaje(umutila i stavila u spric) i pojela je bez problema.

Ima krila, malo joj rep jos uvek kratak,ali to sve ukazuje da je pokusala da leti. Trebalo bi da vezba krila,ali ona nece :(

 

Heeeelp! Jel imate neku ideju ?

 

ovako, moji su odgajili vranu. tj gačca, ispao je iz gnezda.

 

najpre, nabavi veću čvršću kutiju ili sanduk od letvica još bolje jer je ptičurina mnogo snažna (kad pusti krila naravno; malo kad ojača sama izlazi iz kaveza). da bi spavala, klasična fora sa prekrivanjem radi.

dok je mala mora da se kljuka redovno i stalno je gladna :)

kad krene da vežba letenje najbolje je izvesti napolje, samo je čuvaj od drugih vrana jer hoće da budu agresivne prema "došljaku". verovala ili ne, dosta su teritorijalne :)

 

ova naša je vežbala letenje sa zamrzivača do lustera i nazad, pa sjebala luster. veoma snažna 'tica. odlučili su da je puste napolje kad je keru počela da zoblje hranu... njegovom čudu nije bilo kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odgajila dva sokola,totalno drugog ponasanja. Jako mirne i poslusne. Ali problem je sto ja nemam vremena, maturski,atelje i mnoge obaveze,a nece niko da je pazi. Morala sam da je vratim tamo gde sam je nasla i rekla mi ortakinja koja tamo stanuje da su je napadale vrane, iako je samo jedan dan nije bilo. Ocigledno su tu vranu odpisale ko ubijenu. Kada se vratila,nije je bilo. Ili je uspela da poleti ili je nesto pojelo. Meni zao ali jbg, stvarno sam zauzeta. Juce sam je 5 puta hranila jajetom i 3 puta menjala novine. Stvarno zahtevna ptica. Bedak :(

 

 

Uspela sam da se slikam sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fileden.com/files/2008/6/14/1958968/Car.jpg

Мој џукс. У децембру 2006. неко је убио пса којег сам имао 8 година и леш бацио испред моје куће. На месту на којем смо га нашли смо остављали храну за луталице, а овај се задржао, па смо га примили у двориште. Никад нисам видео лењу животињу од овог цара. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...