Jump to content

Recommended Posts

sad ispada da smo blize smislu zato sto nemamo nuklearno naoruzanje... :haha: ali realnost je nesto (citaj:mnogo) drugacija. oni bar imaju jedno od ta dva, a mi nista. :icon_ne:

 

@ El Kanisero : jbg takav nam horoskop danas :haha:

Edited by ^TK^

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne shvatam zasto dajete coveku te silne minuse? ima dosta dobrih stvari u njegovom izlaganju sa kojima bih se slozila. u svakom slusaju, kad se malo bolje razmisli oni verujuci bolje prolaze od tzv ateista. u slucaju da postoji bog njima je super, dok ce ateisti biti kaznjeni. ako bog ne postoji, nikom nista. ateisti ce eventualno imati moralnu satisfakciju koja ce biti kratkog veka.

imam samo jednu zamerku tj sugestiju. mislim da nije logicno da bog a ni eksplozija bude ex nihil. nama je to po ljudskoj prirodi neshvatljivo. tako da logicki nije moguca tvrdnja da jedno jeste a drugo nije nastalo ex nihil, jer nemamo zapravo pojam sta je ex nihil u sustini.uostalom, logika i verovanje su dva suprotna pojma. tacnije verovanje je u najvecoj meri odsustvo logike

Elitista je malo avangardan pa ga zato svi minusiraju.Nego ti sto bolje prolaze ili ne ako to rade samo na siguricu ako ima boga bice mi super ako nema jbg su kukavice,trebas verovati u nesto zbog svog misljenja a ne interesa ali vekovna samozivost i narcizam koji se propoveda u vecini ljudskih drustava i zapravo je savrsena priprema za relgiju.Jer si ti sav gresan,ovakav onakav ali bog ce ti to sve oprostiti ako verujes u njega.

 

Ateizam nije anti religiozan vec je areligiozan to jes bez religije,muka mi je vise od ljudi koji biraju jednu stvar samo kao kontrast drugoj.Ateizam je verovatno nastao pre religije,i sta sada?Kome je veci da izvinete???

 

Veliki prasak nije bilo ex nihil,vec je imala masu,jer da nije bilo nicega ni ne bi bilo nicega.Materija ne moze nastati iz nicega vec samo moze menjati oblik.

 

Verovanje je odsustvo i logike i zdrave doze skepticizma,verovanje je priznavanje autoriteta i njegovih izaslanika na zemlji koji su obicni smrtnici kao i ti.Sto se sve vise razvija nauka sve se vise pobijaju tvrdnje religija.

 

Ako je bog stvorio ljude i sve oko nas,ko je stvorio njega???

 

Stvarnost je da smo mi najsposobnije zivotinje zbog nase sposobnosti koriscenja mozga i to je to.A sebi pridajemo vaznost kao da smo bogom dani(uz svu ironiju izraza).Zivot nema neko dublje znacenje koliko god ga ljudi trazili,zivot prosto jeste.

 

Edit:Nadam se da se zezas oko horoskopa-jedna od najvecih glupost ikad je verovanje da zvezde u daljini cija svetlost putuje godinama,a nekad i hiljadama i milionima godinama moze uticati na nas.Astrologija je najveci degradator astronomije i mora se objasniti ljudima da ne utice na njih.Evo sta svetski ppriznat naucnik Carl Sagan je pricao o astrologiji 1980 godine,koga zanima neka odlgeda

http://www.youtube.com/watch?v=spIcBDUSF_U

Edited by Vuvuzela
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ispada da smo blize smislu zato sto nemamo nuklearno naoruzanje... icon_smile.gif

 

Sigurno je da se nuklearno naoruzanje moze imati ili nemati. Nije ista stvar i sa smislom.

 

ali realnost je nesto (citaj:mnogo) drugacija. oni bar imaju jedno od ta dva, a mi nista. icon_ne.gif

 

Ali ako smo mi blizi smislu pa ga prvi shvatimo, onda njihovo nuklearno naoruzanje nece mnogo da znaci. To pod uslovom da smisao nije u nuklearnom naoruzanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svrha ne postoji, nista veliko se ne krije iza price o zivotu - mi smo tu samo kao puka slucajnost, posledica necega sto se desilo samo zato sto se eto desilo. dovoljno vremena je proteklo, da se izvrti ogroman broj kombinacija gresaka u biohemiji, i tako je nastao zivot.

 

vec se potvrdjuje postojanje mikroorganizama i na drugim planetama, imaju li oni neke svoje bogove, drugacije od nasih? ili je bogu dosadila plava boja, pa je presao na crvenu.

Drejkova Jednacina koja sluzi za procenu vanzemaljskog zivota.Kada se sve trenutne cifre stave u jednacinu dobije se ovo,mora se priznati veoma depresivna cifra

N = 7 × 0.5 × 2 × 0.33 × 0.01 × 0.01 × 10000 = 2.1

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation

 

drake.gif

 

P.S.Sto se ti ce smisla,odvlacenja sa vaznijih tema i ostalog,filozofi se cimaju vec hiljadama godina i nesto im ne ide da provale smisao zivota da se tako izrazim.Nuklearno oruzje je najvece zlo covecanstva,a zanimljiva stvar je da zapravo sav zivot na zemlji postoji zahvaljujuci nuklearnim reakcijama u Suncu.

Edited by Vuvuzela
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elitista je malo avangardan pa ga zato svi minusiraju.Nego ti sto bolje prolaze ili ne ako to rade samo na siguricu ako ima boga bice mi super ako nema jbg su kukavice,trebas verovati u nesto zbog svog misljenja a ne interesa ali vekovna samozivost i narcizam koji se propoveda u vecini ljudskih drustava i zapravo je savrsena priprema za relgiju.Jer si ti sav gresan,ovakav onakav ali bog ce ti to sve oprostiti ako verujes u njega.

i ja sam protiv tog poltronizma i cinizma. zato mi se i ,, gadi`` religija i svaki vid slicnog potcinjavanja i obezvredjivanja coveka

 

Ateizam nije anti religiozan vec je areligiozan to jes bez religije,muka mi je vise od ljudi koji biraju jednu stvar samo kao kontrast drugoj.Ateizam je verovatno nastao pre religije,i sta sada?Kome je veci da izvinete???

ateiymu razume se. :bigblue: znam, to je veoma cesta greska, ali onih nedovoljno upucenih. ako hoce kontrast neka je traze u satanizmu.

 

Veliki prasak nije bilo ex nihil,vec je imala masu,jer da nije bilo nicega ni ne bi bilo nicega.Materija ne moze nastati iz nicega vec samo moze menjati oblik.

:da:

Verovanje je odsustvo i logike i zdrave doze skepticizma,verovanje je priznavanje autoriteta i njegovih izaslanika na zemlji koji su obicni smrtnici kao i ti.Sto se sve vise razvija nauka sve se vise pobijaju tvrdnje religija.

 

kao i ti . ne zaboravi! ili se pak tezi iracionalizmu u vidu sve veceg bezanja u religiju. nadolazece vreme ce po svemu sudeci doneti samo lose stvari. najslabiji utehu ce traziti upravo u religiji. a ona je vekovima ucila coveka da bude slab. tako da sumnjam da ce ikada religija nestati jer je u covekovoj prirodi da bude rob. nikada mu nije dodeljen drugi polozaj. da jeste, ne bi dopustio da ga nista a pogotovo jedna obicna dogma i gomila reci ponovo potcine

 

Edit:Nadam se da se zezas oko horoskopa-jedna od najvecih glupost ikad je verovanje da zvezde u daljini cija svetlost putuje godinama,a nekad i hiljadama i milionima godinama moze uticati na nas.Astrologija je najveci degradator astronomije i mora se objasniti ljudima da ne utice na njih.Evo sta svetski ppriznat naucnik Carl Sagan je pricao o astrologiji 1980 godine,koga zanima neka odlgeda

naravno da se zezam. iznenadjuje me to da nisi video/la da je to receno kao fraza :haha:

 

Ali ako smo mi blizi smislu pa ga prvi shvatimo, onda njihovo nuklearno naoruzanje nece mnogo da znaci. To pod uslovom da smisao nije u nuklearnom naoruzanju.

zasto bi mi bili u prednosti? da li mozes da mi to pojasnis. mislis da najtezi uslovi stvaraju najvece i najznacajnije stvari?

 

P.S.Sto se ti ce smisla,odvlacenja sa vaznijih tema i ostalog,filozofi se cimaju vec hiljadama godina i nesto im ne ide da provale smisao zivota da se tako izrazim.

odgovo si dala sam/a sebi. zato sto su i oni smrtnici kao i mi.

Nuklearno oruzje je najvece zlo covecanstva,a zanimljiva stvar je da zapravo sav zivot na zemlji postoji zahvaljujuci nuklearnim reakcijama u Suncu.

jos jedna od brojnih antinomija na kojima pociva ovaj svet. jos malo cemo poceti da zivimo i hranimo se kontradiktornostima

 

sve samo nemojte da citate sta pametan narod pise i prica. slobodno, siroko vam internet polje.

nisam nikada videla pametnu masu. svaka ti cast ako jesi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuklearno oruzje je najvece zlo covecanstva, a zanimljiva stvar je da zapravo sav zivot na zemlji postoji zahvaljujuci nuklearnim reakcijama u Suncu.

Nuklearno oruzje nije najvece zlo covecanstva, vec je to ljudska glupost. Period.

 

I zajedno s njom territorial pissing, zbog koga je to oruzje u sustini i napravljeno. Sutra to moze biti neka jaca bomba, preksutra jos veci pistolj, itd. Tu se lepo vidi koliko je covecanstvo odmaklo od stadijuma zivotinje, a htelo bi se raspravljati o nekim apstraktnijim stvarima? I svi se prave pametni kao da su popili svu pamet sveta i imaju copyright na istinu. Ja bar eonima nisam cuo da neko kaze ne znam, svi imaju neku svoju teoriju o zivotu, svemiru i svemu ostalom, ma kako glupa ona bila.

I kad se pojavi neka druga organizovana gomila (drzava, sekta, partija...) koja zahteva taj copyright za sebe, tu su onda macevi, krstaski ratovi, dzihad, bombe & stuff.

Sieg Heil, izgleda da je na ovoj planeti kalibar konacna mera svih stvari. Ja biti veci od tebe, moja istina bolja od tvoje, moj bog veci i jaci od tvog. Me big. BIG. Hurr.

 

2. Druga alternativa je: Mi to ne mozemo shvatiti, 'ajde da to lepo zakopamo 6 feets under i da se posvetimo pitanjima od prakticnog znacaja. Sto seljak ne poznaje, to seljak ne jede.

Naravno pritom se ne zaboravlja da su svi popili svu pamet sveta, pa je svakome sve dozvoljeno. Jer vrednosti su tek stvar dogovora sveznajucih malih univerzuma zarobljenih u zapreminu lobanje. Ili su puka tradicija, konvencija.

Stare tablice su razbijene, a nove jos nisu napisane. Recept za pakao na Zemlji.

 

Pa kad lekar prepise recept nekome, samo ce budala taj recept da proucava sa svih strana trazeci mu pravopisne greske, i ako nadje neku, onda ce reci ne, to nije tako.

Ili ce ga okaciti na zid pa mu se klanjati, ali nece uciniti nista da ispostuje prepisano.

Takav je danasnji pristup stvarima, puki formalizam, pa nije nikakvo cudo sto je svet na rubu propasti.

Moze neko sada da uzme da analizira pravopis i logicku strukturu, ne znam, zlocina i kazne, ali ne vredi, tako nikad nece shvatiti poentu. A danas ljudi uglavnom tako i rade, sude o sumi po drvecu. Pathetic fools, all of them.

 

Edit:

Materija ne moze nastati iz nicega vec samo moze menjati oblik.

Netacno. Davno prevazidjena teorija. Materija konstantno nastaje ni iz cega. http://www.braungardt.com/Physics/Vacuum%20Fluctuation.htm

Edited by Doom
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuklearno oruzje nije najvece zlo covecanstva, vec je to ljudska glupost. Period.

da zakljucimo. zlo koje je kreirala ljudska glupost licno.

1.Tu se lepo vidi koliko je covecanstvo odmaklo od stadijuma zivotinje, a htelo bi se raspravljati o nekim apstraktnijim stvarima? I svi se prave pametni kao da su popili svu pamet sveta i imaju copyright na istinu. Ja bar eonima nisam cuo da neko kaze ne znam, 2.svi imaju neku svoju teoriju o zivotu, svemiru i svemu ostalom, ma kako glupa ona bila.

1. da je covek krenuo na drugu stranu (da trazi apstraktno) , a ne okrenuo ka novom stadu uspeo bi u tome. neko/ nesto mu je saseklo krila u korenu. smatram da je jednom davno covek bio predisponiran za velike stvari. sada nije nista

2.ocigledno je imas i ti . zasto mislis da si povlascen i da si u pravu ako pljujes po tudjim teorijama. kao i svi izlazes svoje shvatanje. preti ti opasnost da i ti ostanes mokar od produkata sopstvenih pljuvacnih zlezda. ne svidja mi se taj nadrkani (da izvinete na izrazu) stav koji zauzimas prema svima ostalima i hejtujes sve redom. ne priznajes nista i i mas svoju verziju. zasto ocekujes da ti neko uvazi misljenje ako ti tako ne postupas ni prema kome.jbg lancana reakcija...od tolikog ,, ogradjivanja``te necemo videti. nemoj vise... mislim da je dobro sto ljudi izlazu stavove i imaju teorije. to je znak da se polako bude. ali niceg previse, jer se brzinom svetlosti pretvara u glupost :pivopije:

I kad se pojavi neka druga organizovana gomila (drzava, sekta, partija...) koja zahteva taj copyright za sebe, tu su onda macevi, krstaski ratovi, dzihad, bombe & stuff.

Sieg Heil, izgleda da je na ovoj planeti kalibar konacna mera svih stvari. Ja biti veci od tebe, moja istina bolja od tvoje, moj bog veci i jaci od tvog. Me big. BIG. Hurr.

cista volja za moc i nista vise! otkrio si Nicea

 

2. Druga alternativa je: Mi to ne mozemo shvatiti, 'ajde da to lepo zakopamo 6 feets under i da se posvetimo pitanjima od prakticnog znacaja. Sto seljak ne poznaje, to seljak ne jede.

Naravno pritom se ne zaboravlja da su svi popili svu pamet sveta, pa je svakome sve dozvoljeno. Jer vrednosti su tek stvar dogovora sveznajucih malih univerzuma zarobljenih u zapreminu lobanje. Ili su puka tradicija, konvencija.

Stare tablice su razbijene, a nove jos nisu napisane. Recept za pakao na Zemlji.

objedinjavanje spomnutih teorija- odlicno. napredujes u ogradjivanju

Pa kad lekar prepise recept nekome, samo ce budala taj recept da proucava sa svih strana trazeci mu pravopisne greske, i ako nadje neku, onda ce reci ne, to nije tako.

Ili ce ga okaciti na zid pa mu se klanjati, ali nece uciniti nista da ispostuje prepisano.

Takav je danasnji pristup stvarima, puki formalizam, pa nije nikakvo cudo sto je svet na rubu propasti.

Moze neko sada da uzme da analizira pravopis i logicku strukturu, ne znam, zlocina i kazne, ali ne vredi, tako nikad nece shvatiti poentu.

izvini, ali si ovo tako odvalio... cista glupost

i hocemo li do kraja cuti tvoj stav? culi smo samo hejt prema svemu i svacemu, a malo mi je muka od onih koji bi nesto da kazu, pa ponavljaju vec receno.

Edited by ^TK^
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam.Pronasao sam smisao zivota.

 

A sto se tice Vakumske fluktuacije bacam se na izucavanje,glupi ja pa mi ostade urezana ta recenica kojom su me indoktrinirali u srednjoj i osnovnoj skoli dok ne pominju nista o tome na fakultetu,da je makar netacna.Prokleto skolstvo i uguravanje u prosecnost.Hvala na linku doom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem kaoko je genijalni fizičar Openhajmer u očima vas kretena ispao glup? El vi uključujete mozak na dve sekunde ili samo prenosite ono sto vam se servira?

 

Tokom Drugog svetskog rata bio je na čelu istraživačkog rada za proizvodnju atomske bombe u Los Alamosu. Posle rata negativno se odnosio prema projektu izrade H-bombe, pa je 1954. optužen zbog simpatija prema komunizmu. Iako su policijska ispitivanja dokazala njegovu lojalnost SAD, ipak mu je zabranjen pristup poverljivim dokumentima o nuklearnom istraživanjima.

 

Ja sam za spustanje atomske bombe u sva ratna zarista, znaci irak, znaci pakistan, i naravno palestina i pojas gaze. Da vidis kako prestaju ratovi left'n'right. Svi bi se usrali u gaće.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem kaoko je genijalni fizičar Openhajmer u očima vas kretena ispao glup? El vi uključujete mozak na dve sekunde ili samo prenosite ono sto vam se servira?

 

Tokom Drugog svetskog rata bio je na čelu istraživačkog rada za proizvodnju atomske bombe u Los Alamosu. Posle rata negativno se odnosio prema projektu izrade H-bombe, pa je 1954. optužen zbog simpatija prema komunizmu. Iako su policijska ispitivanja dokazala njegovu lojalnost SAD, ipak mu je zabranjen pristup poverljivim dokumentima o nuklearnom istraživanjima.

 

Ja sam za spustanje atomske bombe u sva ratna zarista, znaci irak, znaci pakistan, i naravno palestina i pojas gaze. Da vidis kako prestaju ratovi left'n'right. Svi bi se usrali u gaće.

Da li si svestan posledica nuklearnih bombi?Po toj logici su trebali nas 99 takodje da overe nuklearkama,ne bi nam nista bilo.Nuklearke su samo najskuplje igracke u ovom opicenom svetu u kome se balansiraju i natezu velike sile.Ergo,moja preporuka za tebe

 

save-planet-kill-yourself.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ft_N-skpXRs

 

http://www.churchofeuthanasia.org/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za spustanje atomske bombe u sva ratna zarista, znaci irak, znaci pakistan, i naravno palestina i pojas gaze. Da vidis kako prestaju ratovi left'n'right. Svi bi se usrali u gaće.

znaci to je fora ratom protiv rata??-klin se klinom izbija? zanimljivo...

pitam se ko ce na kraju baciti atomsku na poslednju naciju koja prezivi onako jadna i ozracena. mozda je to prava funkcija ,,Boga``.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je na ovom svijetu stvar ocigledna. Ako nemas nuklearno, sigurno je da ces da se pronadjes u zavisnosnom odnosu od onih koji ga imaju. Da ne kazem u ropskom. A da postoji neki drugi svijet, pricale su to samo babe u brijacnici, kroz svu istoriju filozofije i religije, a i sire. Da rezimiram, ovo je jedini svijet, i mozes da budes rob ili gospodar. Dobro, mozes da budes i intelektualac/svestenik/umjetnik, da posredujes medj robovima i gospodarima, pa u zavisnosti od odnosa snaga, zauzmes isplativ stav. Haug!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, na zalost, tako je... vec duze vreme. i kako stvrai teku, ljudski rod nece da se proslavi. ostace i dalje takvostanje, ma koliko raspravljali. jer kako onja Necro kaze, treba zasuci rukave i shvatiti da su teorija i praksa uzajamne i da su skladne samo ako se medjusobno dopunjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto na zalost? Tako je kako je i drugacije ne moze da bude. Shvatiti kako jeste, pa otud krenuti putem zapomaganja, sigurno nije put koji ce nas izvuci iz nezavidne situacije u kojoj smo se pronasli. Nezavidne, da ne kazem ropske. Moramo da napravimo nuklearnu, ako nam je stalo do zivota iole primjerena covjeku. Inace, sve i da postoji neki drugi svijet, za ove koji su napravili nuklearno, taj svijet sigurno ne bi bio bolji. Sa nuklearnim, njima je ovdje najbolje, jerbo se ovdje samo njih pita. A svijet u kojem se samo tebe pita, sigurno je najbolji, nema boljeg od toga. Haug!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci to je fora ratom protiv rata??-klin se klinom izbija? zanimljivo...

pitam se ko ce na kraju baciti atomsku na poslednju naciju koja prezivi onako jadna i ozracena. mozda je to prava funkcija ,,Boga``.

 

zapravo, ima logike u takvoj tezi - kad bi sve države ovog sveta imale dovoljno naoružanja (nukleranog ili hemijskog ili kakvog god) da mogu na svaki napad da odgovore istom merom, tj. kad ne bi postoajo disparitet u posedovanju nuklearnog naoružanja, ratova verovatno ne bi bilo, pošto bi cena napada bilo koje države bilo uništenje sopstvene.

 

e sad, to što g-din dadaist posmatra stvar iz pomalo iskrivljene perspektive - da nuklearno oružje treba koristiti u iraku, pojasu gaze itd, da bi se ratovi okončali je pozicija prilično zagađena predrasudama.

cenim, da je irak stvarno bio u posedu oružja za masovno uništenje, rata u iraku nikada ne bi bilo, isto kao što ni izrael ne bi okupirao palestinske teritorije da su palestinci raspolagali jednakom vojnom moći i podrškom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je,ameri nemaju muda da napadnu drzave koje imaju nuklearno oruzje.Vidite severnu koreju,zato i zajebavaju iran a iran je mirna zemlja ali zeli nuke da bi ih nanisanili na izrael pa ako ameri zajebavaju paf odose im braca jevreji.

 

Amerika i rusija smanjuju nuklearno naoruzanje ali nesto mizerno mada se radi na vakum bombama koje su isti djavo,samo sto nema radijacije.A to inace ima toliko veze sa ateizmom ubi boze da izvinete na izrazu :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada se radi na vakum bombama koje su isti djavo,samo sto nema radijacije.

pa kako isti đavo, zdravije su vakum bombe (i verovatno su envajrmentali frendli), pa kad odeš na ateistički onaj svet nećeš morati mnogo da brineš da li imaš zdravstveno osiguranje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...