Jump to content

Harmonija


Shuma

Recommended Posts

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ups...zaboravih jednu rechcu...evo, evo oma cu da editujem post, nisam ga izgleda dobro prochitao kad sam pisao, al bash ste carevi :D XEXEXEX!!! Nemoj ti sad da "pizdish" bre ljepojko xexexexe

 

/*zile_kondic goes to edit his post, and gets distracted by an enharmonic butterfly, and then a meteor fell and killed Zeljko Joksimovic*/

Edited by zile_kondic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opushteno, zezam se ja :D

 

By the way...skontao sam da su nam profesori pominjali Berkley literaturu i metode, pa reko da kazhem, skinuo sam s neta Berkley Harmoniju, 4 knjige 12Mb...to je sve o kvalitetu pdf formata, al zato, to je takav metod uchenja, da morash biti potpuno debil(amerikanac) da ne skontash, prva knjiga bukvalno pochinje onim: Evo vidite, ovo vam je notni sistem, a ovo tu sa crnim je nota", a za trideset strana: "Subdominantina Dominanta vam je..bla bla bla", toliko jednostavni primeri u raznim tonalitetima koji odgovaraju svima, ton po ton ili akord po akord, najtipichnija primena...stvarno strashna literatura za one koji zhele neshto vishe od svog sviranja. Ako nekom treba mogu da share-ujem i neke knjige koje imam, i jako su pouchne.

Ovo sam stavio samo da ne bi spamovao :D nemam druga posla sem da gledim po forumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam druga posla trenutno nego da kazem Berkley = Berklee ;). Inace, ta konkretno knjiga, skript, literatura, kako god hoces, pocinje tako jer na Berklee moze da se upise bilo ko ako plati. Nije potrebno nikakvo predznanje ili polaganje prijemnog ispita. Trust you me, imaju oni itekako napredne programe. Bez tablatura and shit :lol: .

 

Aj' :pivopije: i citaj, guslaj to, kad ces ako nes' sad.

 

P.S. Mojne da smarate Nikodijevicevu.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod berklee-ja

 

da li neko ima neke informacije o ogranku u barseloni... sta treba za upis, skolarine,smerovi, prijemni itd itd itd...

 

Sve imas na njihovom sajtu (L'AULA de Música Moderna i Jazz – Conservatori Liceu, Barcelona, Spain). To je nezavisna akademija, ali je deo BIN (Berklee International Network). Nema Berklee 'ogranke', bukvalno. Ili gresim?

 

Anyway, klikni ovde da vidis sve institucije clanice mreze.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam... postoji ogranak, FILIJALA :D u barsi i atini u sklopu neke druge akademije... to je to sto si mi ti rekao.. vec sam bila na sajtu..

 

Ovo sto sam ti ja naveo nije filijala ni ogranak, jednostavno svi ucestvuju u tom nekom programu razmene, koliko vidim uglavnom predavaci sa Berklee-ja idu tamo. Ovaj licej u Barsi postoji nezavisno odvajkada.

 

Mada, definisi tvoj pojam filijale.

 

P.S. Barcelona moje mladosti je kidala. Ponabolji sladoled na svetu as well :da: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam... postoji ogranak, FILIJALA :D u barsi i atini u sklopu neke druge akademije... to je to sto si mi ti rekao.. vec sam bila na sajtu..

Drugar mi je sad nedavno otišao nazad na Berkli da da par poslednjih ispita, na koje je čekao uredno dve godine... namerno ga drkali ameri za vizu. Došao malo da vidi familiju i...cvrc.

Elem, pričali smo u trenutku kad je izgledalo da ni ovaj put neće moći da ode i kao nešto ja ga pitao da li je mogao da smisli neki plan B. Tad je pomenuo taj ogranak u Barseloni. Tom prilikom mi je objasnio, da je to i nešto jeftinije nego USA, ali da nisu ni oni ludi da puste da smao neko drugi uzme pare, tj američki Berkli ima superviziju i ako se ne varam rekao mi je da prvu i poslednju godinu minimum moraš da završiš u USA. Proveri naravno.

 

 

јеб' га, ја немам обавезе у студију као ти, да ми држе мисли... :):):)

 

@ Дућа

 

Како не ради кад ради? :ввинк:

 

пиес - тењкс, нисам ни Видоје да не ради :бирџринказ:

Evo radi, lepo, fala :bigblue: Ipak sam ja dao pojetski doprinos lepoti sajta :mrgreen: Inače sam ima TFT pa nisam više mag fosfornog odsjaja :icon_ne:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOLIKO SAM JA CULA pominje se neka cena od 1200e... dodjes na prijemni... ako si primljen oni te smeste u internat i dodele ti bend sa prve godine sa kojima ti tezgaris i tako sebe izdrzavas... to sam odavno cula tako da se ne secam od koga uopste ali se secam da mi tad informacija nije bila nebulozna jer sam imala poverenja u tu osobu... e sad da li je to bio profesor ili neko ko je vec tamo ne mogu da se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sa bendom je ok fora za početnike da se ispraksaju malo, nije loše uopšte, još i ako ide radni staž.. ( valjda je to regulisano preko..)

 

Mada treba kinte za tu godinu, a to nije mala stvar 1200e. Mada opet sa druge strane, neki državni fakulteti kod nas uzimaju isto, ne znam koliko je samo cena godine na Akademiji. Verovatno je baš jeftino. A u inostranstvu je veći standard, i to tamo uopšte nije toliko puno. Ajde ako saznaš još nešto ti napiši ovde Wisper..

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOLIKO SAM JA CULA pominje se neka cena od 1200e... dodjes na prijemni... ako si primljen oni te smeste u internat i dodele ti bend sa prve godine sa kojima ti tezgaris i tako sebe izdrzavas... to sam odavno cula tako da se ne secam od koga uopste ali se secam da mi tad informacija nije bila nebulozna jer sam imala poverenja u tu osobu... e sad da li je to bio profesor ili neko ko je vec tamo ne mogu da se setim...

 

Ne znam za to u Barsi. Znam neke koji su išli u "onaj po tim amerikama" :D .

Spominjali su mi mnogo veće sume od 1200 evra, ima tu i po koja nula više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...