Jump to content

Oglas - Chasovi Gitare


shreddlord

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam znam...onda nisi dobro shvatio shta sam hteo da kazhem...moji "uchenici" su mojih par drugara koji mi dodju ponekad, otprilike jednom nedeljno. Jednom ne naplacujem.Drugi placa 100 po chasu, zato shto njemu uglavnom objashnjavam teoriju.

Boli me uvo...ako ne mozhe da skonta da mozhe sam da nauchi, nek daje pare, od vishka glava ne boli, a ako si student, znacesh... brate dragi...

Zar nisam u pravu. Sledeci put bolje prochitaj post :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Zile, ali ucitelj zna sve to u mali prst( ili bi trebao da zna :rolleyes:) tako da zna cake sta je bitno, ima moc da sagleda ukupnu sliku, kapiras. A kad neko sam krene, velika je sansa da ce da uci nebitne stvari. Ucitelj zna kakav redosled treba da se napravi, da bi se ucilo progresivno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Zile, ali ucitelj zna sve to u mali prst( ili bi trebao da zna :rolleyes:) tako da zna cake sta je bitno, ima moc da sagleda ukupnu sliku, kapiras. A kad neko sam krene, velika je sansa da ce da uci nebitne stvari. Ucitelj zna kakav redosled treba da se napravi, da bi se ucilo progresivno :da:

 

E, to je ono shto sam hteo da chujem...dobro je da neko konta...ne volim da se raspravlam, nisam jak na rechima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

od chega je sastavljen CmM7#9...kad ne zna ni shta je mali molski septakord, a ne veliki...ma vecina ne zna ni od kojih lestvichnih tonova se pravi septakord i kako...ti ljudi uche hvatove napamet...jednog dana ce jednostavno udariti u plafon...

 

...

 

chasovi kod mene su 400(90min), pa ko hoce to da zna i razume, nek mi se javi...ja sam u NS.

 

CmM7#9 ne postoji. U molu se nona ne alteruje. Taj D# bi bio enharmonijski isti kao terca (Eb). U molu možeš da alteruješ samo kvintu, i samo na dole. tako nastaje "mol-minus-pet" ili "mol-pet-be", što opet nije isto što i poluumanjeni, jer poluumanjeni nije alterovani akord. Jasno?

 

Ovaj čas ti je bio besplatan, kao i svaki prvi koji ja dajem. :):):)

 

Časove naplaćujem skoro kao i ti (5 evra do 500 dinara za 90 min), a imam diplomu... Bruka i sramota za mene.

Takođe sam u NS.

 

Basiste sa diplomom kod nas možeš izbrojati na prste jedne ruke. Neki od njih uzimaju i po 20 evra za 90 min. Ja nikad nisam imao srca za to. Čak i dok sam živeo u truloj EU sam uzimao 10 evra za 90 min, a tamo sam imao i neko ime.

Da sam neki tipičan taksimetarski profa, sa više propagande nego zalaganja, bih mogao da tupim priču da sam JEDINI školovani basista METALAC, i koji ne zasniva svoje časove na striktnom kloniranju Praistoriusa, i mogao bih hladnokrvno da uzimam 20 evra za 60 min. Čik nađi drugog...

 

:muzicar: Ja teoriju objasnim samo najosnovnije, a detaljnije zalazim samo ako učenik izrazi želju, a pre ili kasnije svi to urade.

Prilično sam brutalan po pitanju poznavanja tonova, ali imam i metode za to. Uglavnom mi učenici skontaju posle nekoliko časova SVAKI ton na vratu gitare. Nema onoga "koji je ovo ton?" pa da razmišlja. Za enharmonijske greške kastriram. :D

 

Ono što je po meni bitno a malo ko obraća pažnju na to, je da sve stvari tražim da se odsviraju i stojećki, jer se na bini retko sedi, jelte?. Takođe vrlo rado tupim i oko zvuka, mada taj deo nikada nisam računao u oficijelnih 90 min.

 

 

 

Pa otprilike. Ono ajde, matorci daju pare kad treba da se popravi kec iz matematike, a ovako mi nešto žao da uzimam jaču kintu. Mada kad vidim ponekad da neki "stručnjak" naplaćuje duplo više od mene, nešto se razgoropadim

 

Apsolutno kontam, saosećam...

...same here.

 

Koliko su tebi časovi, ako rešim da učim bas, ili čujem da neki Novosađani hoće da gule prste? A i da uskladimo cene, vreme je da se formira sindikat!

 

Pa eto, vidiš iz priloženog.

Iskreno govoreći, sve manje dajem časove, baš zbog te smešne cene (a nekima je i to puno). Nekako mi postaje manje cimanje da nekom objasnim za džaba kad ga zanima, bez vremenskog okvira i obaveza, nego da sad tu analiziram pristup, stil i radim program za x puta nedeljno za svakog učenika posebno (što inače radim) i to za mizernih 500 dindži, majkumu...

Zajebi brale.

Jebemliga, nisam trgovac. Muzičar sam. Još gore - basista.

 

Sindikat? Treba! Pomogo bi. Još ako bi i žice nabavljali preko sindikata i kad bi se organizovali koncerti... :D:):mrgreen:

...samo treba da nađemo sposobnog predsednika istog, jer ako ćemo ga ti i ja praviti, završiće se turnejom širom zemlje u okviru koje držimo džaba časove i sami snosimo putne troškove.

:mrgreen:

 

 

Ne znam koliko tebi finansijski znače časovi, ali ja sve više razmišljam da odem na 10 evrića, što bi definitivno smanjilo broj kandidata, kojih ni ovako nema baš jako puno.

Ja, srećom ili nesrećom, ne živim od ovoga, pa mi nije frka ako imam manje učenika ili ih nemam uopšte, i mogu da opalim astronomsku sumu koja mi se isplati, pa ko voli nek izvoli. Možda treba biti bezobrazan, a ne treba biti crveni krst.

 

Počeću da idem kod psihologa da me uči kako da to saopštim klincima. Znaš ono, kad ti dođe klinac sa svetlećom reklamom na čelu koja vrišti "HOĆU DA UČIM!!!", i pita te pošto je, a ti svestan toga da nema više od 1000 dinara džeparca za ceo mesec mu odbrusiš, "Vidi brate... blabla ...des' jura sat"

...ili čak i " petnes' " :mhihi:

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect! Spustio si me onako ljudski :D

I ja debil u cilju da naidjem na neki "zajeban" akord bash izaberem neki falichan...ne razmishljam, pomislih CM7#9 je standarno chest akord, pa ajd da ubacim to malo m, al sam ispao debil, hwhehe :D...al opet, ja nisam uchitelj, tako da se nadam da mi je oproshteno :D

A skroz si u pravu shto se tiche stojanja i onoga o dzeparcu.

Jebiga, ako odesh na deset jevreja, smanjice ti se broj kandidata, to stoji...al ako nishta kad vidish da je neki klinac bash zainteresovan, spustish mu na 600 din i jebiga, ako ima ima, ako nema, nek prochita moj post, i pochne sam da uchi...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo gatje ,carape ,paprike ,zamrzivac najfetinije najpovoljnije:P

 

Ne znam koliko tebi finansijski znače časovi, ali ja sve više razmišljam da odem na 10 evrića, što bi definitivno smanjilo broj kandidata, kojih ni ovako nema baš jako puno.

Ja, srećom ili nesrećom, ne živim od ovoga, pa mi nije frka ako imam manje učenika ili ih nemam uopšte, i mogu da opalim astronomsku sumu koja mi se isplati, pa ko voli nek izvoli. Možda treba biti bezobrazan, a ne treba biti crveni krst.

 

A si razmisljao da neko ide bash kod tebe zato sto te postuje i zeli od tebe da nauci?A recimo da sad zbog cene nemoze da ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A si razmisljao da neko ide bash kod tebe zato sto te postuje i zeli od tebe da nauci?A recimo da sad zbog cene nemoze da ide?

 

Pa upravo iz tog razloga uglavnom pomažem za skoro džaba, i na kraju to ide na uštrb mojih živaca i vremena. Sve više počinjem da budem u fazonu "Evo ti ovaj video, ove note, drndaj se, i ja sam učio bez ičije pomoći najvećim delom. Ako zapne zovi, tu sam".

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate vi se zajebavate ali ja bih hteo da znam koliko je kod tebe,Dushane,stvarno cas???

Pa pet jura, ako si pratio fabulu, (mada može i više za tebe) :bigblue:

 

Pa eto, vidiš iz priloženog.

Iskreno govoreći, sve manje dajem časove, baš zbog te smešne cene (a nekima je i to puno). Nekako mi postaje manje cimanje da nekom objasnim za džaba kad ga zanima, bez vremenskog okvira i obaveza, nego da sad tu analiziram pristup, stil i radim program za x puta nedeljno za svakog učenika posebno (što inače radim) i to za mizernih 500 dindži, majkumu...

Zajebi brale.

Jebemliga, nisam trgovac. Muzičar sam. Još gore - basista.

Pa i mene malo mrzi, uglavnom držim ljudima koji pokazuju dobru volju da rade zbog sebe. Ali ima svega, dajem recimo časove jednom sedmogodišnjaku a posle toga i njegovoj kevi! :D I super je trip, mali ima malu akustičnu gitaru i ono, učimo akorde, snalazi se, mislio sam da je rano ali vidim da ide nekako :da: Keva uči za sebe ono sportski, fan muzike koji želi da odsvira poneku pesmu koju voli za sebe.

 

Sindikat? Treba! Pomogo bi. Još ako bi i žice nabavljali preko sindikata i kad bi se organizovali koncerti... biggrin.gif icon_smile.gif icon_mrgreen.gif

...samo treba da nađemo sposobnog predsednika istog, jer ako ćemo ga ti i ja praviti, završiće se turnejom širom zemlje u okviru koje držimo džaba časove i sami snosimo putne troškove.

icon_mrgreen.gif

Pa možda da držimo neke show off clinic-e na kojima sviramo samo Bijelo Dugme ali u Meshuggah obradama, tako da bude za široke mase, od babe do metalca :mrgreen: Nakon toga časovi za socijalno ugoržene, po 10 učenika besplatno, a finansira nas neka humanirna organizacija :da::mrgreen:

 

 

Ne znam koliko tebi finansijski znače časovi, ali ja sve više razmišljam da odem na 10 evrića, što bi definitivno smanjilo broj kandidata, kojih ni ovako nema baš jako puno.

Ja, srećom ili nesrećom, ne živim od ovoga, pa mi nije frka ako imam manje učenika ili ih nemam uopšte, i mogu da opalim astronomsku sumu koja mi se isplati, pa ko voli nek izvoli. Možda treba biti bezobrazan, a ne treba biti crveni krst.

Pa ne živim, to mi dođe onako, delimično i meni da ne zarđam u periodima kad mi se ne hvata instrument previše. Teško je reći gde je realan balans. Mislim da je sad sa obzirom da je evro pao 5 evra verovatno premalo, ali još neko vreme ću držati aj ges.

 

Počeću da idem kod psihologa da me uči kako da to saopštim klincima. Znaš ono, kad ti dođe klinac sa svetlećom reklamom na čelu koja vrišti "HOĆU DA UČIM!!!", i pita te pošto je, a ti svestan toga da nema više od 1000 dinara džeparca za ceo mesec mu odbrusiš, "Vidi brate... blabla ...des' jura sat"

...ili čak i " petnes' " mhihi.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa možda da držimo neke show off clinic-e na kojima sviramo samo Bijelo Dugme ali u Meshuggah obradama, tako da bude za široke mase, od babe do metalca :mrgreen:

:pivopije:

 

1)Evo ja se oma prijavljujem za Meshuggah Dugme...

2)Bilo bi mi zanimljivo da uchim nekog klinca takve stvari, naravno ako mali to zheli...

3)Sad kad jevrej pade...na kraju ce ljudi pochinjati da drzhe chasove za 6 jevreja :D..i ono..dodju ti 6 jevreja na chas...:D

 

Rspect za Dushana S. i Secracona... :pivopije: sa sve sokom od zove u kriglama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Ajde, kad je neko vec oziveo temu staru skoro godinu dana, da to iskoristim.

Treba mi neko iz Novog Sada da mi daje chasove gitare... Sviram oko 3 godine, i treba mi prvenstveno teorija i neke tehnichke vezbe (sweeping, string skipping i tako te shred stvari). Pa ako neko zna takvog, nek' mi se javi :)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...