Jump to content

Arkona


Recommended Posts

Stigao i meni album, posle dva slusanja je odlican! icon_da.gif Iznecu kompletnije utiske kada ga jos malo preslusam, a danas Europa Universalis III sa Rusijom + Arkona. icon_rockdevil.gif

 

Utisci, utisci? pivopije.gif

 

BTW, ovaj Kris Verwimp bas rastura kako radi: http://home.scarlet.be/krisverwimp/welcome.htm

 

A kome sve (pored Arkone) nije radio omote za albume: http://home.scarlet.be/krisverwimp/interest.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisci, utisci? pivopije.gif

 

Utisci? :D Pa, ovako: masivan album, pre svega. Bas treba vremena da se fino saslusa i "svari". Dosta je tvrdji od proslog i ima vise black metala i same pesme su manje zarazne i "folky" a vise mracne, brze, jake... Favorit pesme - naslovna, "Память" (e ova jeste sva folky i zarazna ;)) i "Лики бессмертных Богов". Fina je i ona 15-minutna ali ja sam, brate, ocekivao nesto pompeznije, ova je bas nekako usporena i elegicna. :haha: Sve u svemu, jako dobar album, ali "От Сердца к Небу" ipak ostaje neprikosnoven i nedodirljiv. :da:

 

Gospode, nisam jedini manijak ....

 

Hahaha. :D:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad sam nabavio disk ne prođe dan da ga ne obrnem, nekad i više puta iako traje 80 min. Usudio bih se reći - naj Arkona album, ako ne to onda svakako najozbiljniji, preko 40 gostujućih muzičara je radilo.

ne bi da ti kvarim temu ali...ja sam moje večeras rek'o :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kvaris, imas svoje misljenje, ja ga uvazavam ali ga ne delim ;)

K'o što rekoh, ono što sam čuo nije loše, fino je osmišljeno (naročito početak sa onim babama:) ali u suštini sve mi se svelo na neku čudnu verziju Nokturnal Mortuma koji je ubrzan i probačen kroz fuziju Finntroll-a.

U neku ruku album je i dosta ambijentalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobar je album. Favoriti za sada su mi pesme Yarilo, Pamjat i Kupalec. Na moei zemle je stvarno zanimljiva pesmica i nije mi dosadno da je slusam nekopliko puta uzastopno iako traje 15 minuta. :da: Svojski su se potrudili da naprave ovako dobar album, svaka im cast! Mada, i dalje su mi nekako drazi albumi Vozrozdenie i Vo Slavu Velikim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ajde jos jedan komentar posle pazljivijeg slusanja albuma. :zeleni:

Zadrzavam misljenje da je album dobar, mada po meni nije im najbolji iako su se bas potrudili da ovo snime. Secam se kad sam prvi put cula albume Возрождение i Во славу великим!, nije mogao da mi prodje dan a da ih ne preslusam. Sad prodje i vise dana dok opet ne pustim ovaj novi.

Dve pesme koje mi se nikako ne dopadaju na albumu (cak i posle 10-tog slusanja) su Тропою неведанной i Лики бессмертных Богов. Ne svidja mi se kako je Masha to otpevala i nekako mi zvuce "nabacano" obe pesme. Небо Хмурое, Тучи Мрачные…mi se bas dopala iako su reci "pomalo" melanholicne, cak mi je zanimljiv i onaj viseminutni cvrkut ptica. :zeleni: Память, Аркона, Ярило, Невидаль i ostale su sasvim dobre pesme. :da:

Dakle, ne govorim lose o ovom albumu i on mi se dopada ali.... cini mi se da su raniji albumi imali dusu...:zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...