Jump to content

Arkona


Recommended Posts

Ovo im je praktično prvi spot gde se pojavljuje ceo bend a ne samo Masha. Elem, pesma onako...simpa ali stvarno ništa posebno... ali šta da se radi, gube ljudi ideje pa prave lošije albume. Dosta je bendova tako zaglibilo, prvi albumi umetnička dela a kasnije sve nešto slabunjavo. Ipak, zanima me da čujem novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali tako ispada. Prvi albumi nekih grupa koje slušam su zaista fantastični, kako vreme prolazi prave sve neke slabo muzičke i tekstualne albume. Recimo konkretno za Arkonu, meni su njihova prva tri albuma sjajna, kako muzički tako i tekstualno. a kad sam čitala reči pesama sa poslednjeg albuma pomislila sam :"Ooooo jeeeee, al' ga sklepaše..." I tako to ide, napiše se 30-tak dobrih pesama i posle toga se izgubi ideja i melodija za dalje, pa sve ispada da se ponavlja i da se kopiraju drugi bendovi.

Ali daleko od toga da ja imam nešto protiv ovog benda, obrnem sa vremena na vreme i Goi Rode Goi, ali daleko mi je on slabiji od prethodnih. Zanima me baš da čujem novi album, ali ne polažem neke nade da će nadmašiti one sa početka karijere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "Goi, Rode, Goi!" možda i najbolji. Ok, ima nepotrebnih pesama (svaki Arkona album ih ima), ali naslovna, "Na Moey Zemle", "Liki Bessmertnykh Bogov", "Arkona" i "Nebo Hmuroe, Tuchi Mrachniye" su prejake.

Ova pesma je govnjiva, ali ipak očekujem da će na celom albumu moći da se nađe 5-6 dobrih.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce biti dobro. Dokle god prave ovakve komercijalne smejurije za napaljene klince koji misle da je ovo kul i tr00, ne mogu ocekivati nesto ozbiljnije.

Steta sto je pagan folk metal postao simbol za muziku uz koju se zdere, pije i divlja po sumi ko majmun. Zato se i drzim vise cistog folka, neofolka i tradicionalne pagan muzike. Tu je makar vise smisla i dubine.

 

edit - u folk pagan metalu Otyg je bio i ostao najbolji, za mene.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce biti dobro. Dokle god prave ovakve komercijalne smejurije za napaljene klince koji misle da je ovo kul i tr00, ne mogu ocekivati nesto ozbiljnije.

Steta sto je pagan folk metal postao simbol za muziku uz koju se zdere, pije i divlja po sumi ko majmun. Zato se i drzim vise cistog folka, neofolka i tradicionalne pagan muzike. Tu je makar vise smisla i dubine.

 

 

 

Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Arkona proudly announces, that sixth album, which is called "Slovo", is completely ready! According to band's opinion this album is the most controversial and the most diverse in all Arkona's history.

The band first time worked with professional choir and orchestra, booklet is made by good known artist Kris Wervimp.

Album will be released in the end of August on Napalm Records.

 

x_1ee707af.jpg

 

E da:

 

According to band's opinion this album is the most controversial and the most diverse in all Arkona's history.

 

Nemojte i vi, života vam.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...