Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedem tunu , ali vise sardine , i u jednom i drugom slucaju maksimalno iscedim ulje

srknesh mi iz bulje xD zeam se.

 

nego, ako ne jedesh lan ili dosta ribe inache, onda nemoj da cedish to ulje. tunjevina i ostala riba ima omega3 kiseline koje pomazhu smanjivanju masti (npr. secjam se da jedna uvecjava kolichinu HDL lipoproteina- koji chisti arterije od holesterola) a pretpostavljam da jedesh meso i mlechne proizvode, pa samim tim imash zasicjenih masti u krvi, tako da jedenje ribe, i te tunjevine, dosta pomazhe onima koji vezhbaju da smanje telesnu masnocju, a te omega 3 ima naravno dosta i u tom ulju, tako da nemo da ga bacash.

Edited by рогозуб
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, ako ne jedesh lan ili dosta ribe inache, onda nemoj da cedish to ulje. tunjevina i ostala riba ima omega3 kiseline koje pomazhu smanjivanju masti (npr. secjam se da jedna uvecjava kolichinu HDL lipoproteina- koji chisti arterije od holesterola) a pretpostavljam da jedesh meso i mlechne proizvode, pa samim tim imash zasicjenih masti u krvi, tako da jedenje ribe, i te tunjevine, dosta pomazhe onima koji vezhbaju da smanje telesnu masnocju, a te omega 3 ima naravno dosta i u tom ulju, tako da nemo da ga bacash.

U kako si se sad izblamirao , dobro ti je odgovoreno u post-u iznad , to je biljno ulje , za pismene i pise to , riba sadrzi omega masne kiseline koje su zdrave ali ulje u konzervi je suncokretovo , u samoj ribi je omega , tako da treba cediti .

 

rovinj-brand-sardine-u-biljnom-ulju-100g.jpg

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад напишу "биљно уље", а није прецизирано од које биљке, углавном је то сојино уље... Све ми се чини да не могу никад да оцедим довољно, па зато ни не купујем. Кад се има парица, узмем или у маслиновом уљу, или у сопственом соку.

 

Што ме доводи до питања - јел' имате неке предлоге за произвођаче,да најјефтиније прођем? Она конзервица, шака јада, неваспитано скупа...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quattro Gold je tipa 120 dinara, sojino je ulje (vecina moze da se ocedi), drugaciji ukus od npr. La Perle al' 50 dinara jeftinije. Nisam kompetentan da poredim tune (jer sam jedino la perlu pored ove probao), al' ako naletis probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne, smanjujes kolicinu stetnog suncokretovog ulja u sardinama i tunjevini, koje su jedna od osnovnih namirnica za nas vezbace koji nemamo puno para :da:

 

Btw Rogi nasmejao si me propisno, kao i uvek kada lupas po ovoj temi, hvala ti :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da razjasnim, posto sam rekao "...kao i uvek kad lupas po ovoj temi...", nisam mislio na one momente kada si i nesto pametno rekao, mislim, i sam sam vec ovde rekao su neki od tvojih postova i meni bili korisni.

 

S druge strane, umes toliko samouverenim tonom da lupis nesto potpuno nepromisljeno, da je to prosto tvoja jedinstvena izvanredna sposobnost koja je meni uzasno zabavna :mhihi: Niko drugi ne moze tako da lupi i ostane ziv :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pada mi pamet da pretrazujem temu zbog toga, uostalom relativno skoro si bio na ladjenju upravo zbog svadjanja oko neceg na ovoj temi, priseti se sam :P

 

Ovako napamet mogu da ti kazem odmah da si jednom prilikom, dosta davno doduse, izjavio da zelis da izgradis telo bez modernih pomagala i opreme, kao sto su stari Grci, zanemarujuci cinjenicu da su upravo stari Grci izmislili dizanje tegova, barbell i dumbell :facepalm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temi o vezbanju citam o cedjenju sardina. Iskreno prvu put cujem da ih treba cediti (pogotovo vodom), samo mi nije jasno kako ovo pomaze vezbanju-ishrani?

Tema je teretana i sve sto uz to ide , a ishrana je sastavni deo teretane , realno ako mi je prioritet da smanjm BF , cedjenjem ulja iz konzerve sardine od 100g izbacim 270 nepotrebnih kalorija iz masti , 270 kal=20 min trcanja .

 

@rogozub

Imas dobrih postova ali da si odvaljivao jesi , imao si neke bisere oko nekih proklijalih mafina i kolicine proteina u njma , o sejtanu i slicno , pa sam nutritivnim cinjenicama pobio neke tvoje recepte .

 

Elem podrzavam sve vrste vezbanja , ako je neko zadovoljan napredkom sa klasicnim vezbama onda samo napred , dve najbolje vezbe svih vremena su sklekovi i zgibovi , ko drukcije kaze klevece i laze .

 

Није то проблем, само што треба много воље.

Za sve treba volje , evo ja se lakse nakanim da trcim nego da pogledam film :)

Danas mi stigla neka maznuta drva , drumska mafija , razbijao sam sa maljem i klinovima 2 sata , po kubika bagrema .E ovo nema veze sa teretanom , cisto se kurcim .

Edited by Hail Metal
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...