Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Inace uzeo sam pre dve nedelje kreatin , najobicniji monohidrat sa dekstrozom pijem i protein . Ne znam ocekivao sam vise , jest dobio sam malo ruke i ojacao ... im aneko iskustva , plasim se da ce me ugojiti - naduvati , dobio sam mozda o koju kilu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

100IsoWhey.jpg

 

Ovo je do jaja, ja sam za kratko vreme nabacio 2kg cistog misica. Odlicna je stvar jer ne sadrzi ni masti, ni hidrate, samo cis' protein. Super je za nas kojima se sve sto pojedu zalepi :D A i sadrzi visoku koncentraciju glutamina koji sprecava razgradnju misica.

 

Ketlbel je zakon. Pogotovo za ovo:

 

best-kettlebell-exercises-300x200.jpg

Edited by tier_mfkr
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreatin ne moze lepo da sljaka bez redovnog unosa kvalitetnih proteina iz (belog) mesa. Ja prvi put kad sam ga uzeo skoro mi nista nije pomogo, malo snagu dao i to je to, al sad kad sam sredio ishranu sije kako radi :D Uzeo sam jos i glutamin, za brzi oporavak! Ne znam ko te je to lozio, ne mozes se naduvati od proteina i kreatina, kreatin moze da povuce vodu ako nemas dovoljno kvalitetnih proteina u sebi i to je to. Mozes se naduvati tipa da ti se prdi do jaja posto je protein takav posle varenja... Da se naduvas jedino mozes od masti :)

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko me nije nalozio , isto su mi rekli kao i ti , ja tripujem .

Sumnjam da cu nastaviti sa tim , ostajem veran samo proteinu .

Najveci problem mi je odmor tj spavanje , max spavam 6 sati , ne mogu pre 23h da zaspim...

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja današnja večera: 150 grama slanine, tri kuvana jajeta, veliki paradajz, 600 ml mleka, jedno parče hleba.

 

Pre toga odrađen trening:

145 sklekova

vežbe sa bučicama za grudi i ramena

 

Al' zato

 

 

 

:D

Ti si Kuruz u bodibildingu.

 

A?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem napalio sam se na ovo , jer probao neko :

 

http://www.kettlebellsrb.com/

 

Vredi pogledati vezbe na youtube-u za ovim ketlebellom , deluju bash hard core :D .

 

Meni ta oposta pomama za girjama :D, u zadnje vreme, deluje kao odlican marketinski trik :surprised: Mislim, ako vec postoje sipke i ploce kojima mozes postepeno da povecavas tezinu, zasto komplikovati sa ketlbellima. Plus, tehnika rada cucanja i deadlifta je vec proucena u sitna crevca i moze se lako naci na netu, ketlbelima se rade samo neki trzaji i snechovi, sto je tehnicki mnogo zahtevnije....

 

LOL @ naduvanje od proteina :mhihi: I suplementi su precenjeni, bez zdranja piletine, ribe, posnog sira ne verde nista.... Nista ne naduvava brze o steroida, al ima sovju cenu :red: ne bih se zez'o ja s time...

Edited by mrgud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, lik je bio zakleti antiteretanista, ratovao je sa celim forumom pre jedno dve godine, a vid' ga sad... :)

 

A to, hah. Šta znam, ni ja ne idem, zato što sam uspeo sebe da nateram da svakog dana radim kod kuće. Doduše, imam neke tegove, nisu Bog zna šta (dve kratke šipke od po otprilike kilo i po i 8 onih "točkova" od po 1.25 kg), vratilo za zgibove i šipku za trbušnjake zašrafljenu za zid.

 

Tegovi nisu teški, ali se dovoljnim brojem ponavljanja sve sredi. Burazer je, recimo, podizao te bučice koje imaju po 6.5 - 7 kg podizao po 300 puta. :haha:

 

Ne jedem slatkiše i grickalice, ne pijem nikakve sokove (dakle ni gazirane ni negazirane), alkohol jaaaaaako retko, a to bude do tri piva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

Sve je to kul, i ja sam tako vežbao kad nisam imao para za teretanu ili kad me je jednostavno mrzelo ići. Ali opet nikad ne možeš kući da odradiš trening lepo kao što možeš u teretani. Naročito ako imaš mali stan i još na svu ovu vrućinu vežbati u stanu je smrt. Plus hiljadu stvari koje ti začas odvuku pažnju i počneš da praviš pauze od 10 minuta dok ubrzo ne prekineš da vežbaš...

Pričali smo o tome više puta ovde.

 

Ja imam pedeset - šezdeset kila tegova pa opet idem u teretanu kad uhvatim vremena. U zadnje vreme idem samo jednom nedeljno zbog posla al' jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je DMW...

 

Ja evo na primer, mnogo cu lakse da se u teretani 'nateram' da odradim trening. Ako bih uzeo kod kuce da vezbam, sto stvari bi mi skretalo paznju, i onda ne bi imao zeljeni intenzitet. Zato lepo odem u teretanu i onda sat, sat i po odradim kako valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

Sve je to kul, i ja sam tako vežbao kad nisam imao para za teretanu ili kad me je jednostavno mrzelo ići. Ali opet nikad ne možeš kući da odradiš trening lepo kao što možeš u teretani. Naročito ako imaš mali stan i još na svu ovu vrućinu vežbati u stanu je smrt. Plus hiljadu stvari koje ti začas odvuku pažnju i počneš da praviš pauze od 10 minuta dok ubrzo ne prekineš da vežbaš...

Pričali smo o tome više puta ovde.

 

Ja imam pedeset - šezdeset kila tegova pa opet idem u teretanu kad uhvatim vremena. U zadnje vreme idem samo jednom nedeljno zbog posla al' jebiga...

 

Pauze su mi po dva minuta, eventualno 3 kad baš moram da ih produžim. Vežbam u svojoj sobi koja je površine 15 kvadrata, a šetam po celom potkrovlju dok pauziram. Naravno, imam klimu, tako da je temperatura uvek prijatna za vežbanje.

 

A odvlačenju pažnje sam u neku ruku i pričao kad sam rekao da sam uspeo da se naviknem na svakodnevno vežbanje. Jednostavno, između 4 i 7 svakog dana se radi po sat, sat i 15 minuta. Pustim muziku, koncentrišem se i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fokus na vežbanje je stvar na kojoj mora da se radi, ako sitnice odvlače pažnju za vreme treninga. Ja isključim šta sam radio za kompom (ako sam radio), sklonim stvari koje bi mogle da smetaju, spremim tegove i počnem. Pauze su mi uglavnom po jedan minut, za to vreme se malo šetam po sobi, pazim na disanje, popijem malo vode i gledam na štopericu dok ne dođe vreme za sledeći set ili vežbu. Sve je stvar uhodanosti, kao što reče i Kuruz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno prostora, vazduha i motivisuca muzika su presudni faktori. Jos bolje ako je tu i dobar trener , koji motivise da predjes granicu kad mislis da ne mozes dalje, i koji ce da te zaustavi da ne preteras kad tripujes da mozes jos.

Edited by Gospa na Sivcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...