Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sto bi reko Mirko: Stipe moj, pa sampitama da su me gadjali za ovih 20 godina, pa bi otisla hrskavica... Svakom, ko nema trcanje u treningu, imate pravo da kazete, dodji picko nabildovana da ti objasnim gde je Dzedzina kafana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bo88gdan Pa cek, a sto ne radis u teretani svaki dan biceps na primer? Pa ne bi valjalo, cak bi valjda i se sjebo tako. Tako i ovo, nem pojma, al msm da prekomerno trcanje i nije tako dobro. Tacnije, zasto bih koji kurac trcao dva puta ako bi mi isti efekat bio i da trcim jednom? To me zanima, imal tu istine. I ne trcim koji djavo cisto reda radi, nego da skinem jedno 5kg viska, aman zaman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bo88gdan Pa cek, a sto ne radis u teretani svaki dan biceps na primer? Pa ne bi valjalo, cak bi valjda i se sjebo tako. Tako i ovo, nem pojma, al msm da prekomerno trcanje i nije tako dobro. Tacnije, zasto bih koji kurac trcao dva puta ako bi mi isti efekat bio i da trcim jednom? To me zanima, imal tu istine. I ne trcim koji djavo cisto reda radi, nego da skinem jedno 5kg viska, aman zaman.

Па кажи тако да оћеш да скинеш вишак, откуд знам, има болесника који воле да трече.

Рекао сам ти, пази на интензитет, најбоље ујутру на празан стомак полако , то увече ти не треба баш.

Али да ти одговорим, не мислим да би требало да буде неких конкретних контраефеката.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre par godina trchao ujutro na prazan stomak = all kindz of strength and muscle losses

 

trchanje ujutro dobro topi mast, ali topi i sve drugo :)

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па зар није исти курац калоријски дефицит у пост режиму и ван пост режима ?

 

Ја сам се скоро наканио на овај фастинг, видео од близанца, радим овај 16/8, ево већ 4-5 дана гурам јер сам фејловао да издржим више од недељу дана на кето режиму.

Ово много лакше подносим, е сад, питање је дал ће бити ефективно пошто не рачунам калорије а и не знам дал сам у дефициту и та срања....

 

Искрено ме охрабрује што си рекао да може да буде видљив напредак за пар недеља ( ако пар значи два ), видећемо још, убацујем и неких пола сата-45 минута на траци кардио, ништа високог интензитета, само мало брзо шетање пошто испразним добар део гликогена...

 

Колко си масти скинуо од прилике ако би ми могао рећи ?

Teoretski nije bitno kad si u kal. deficitu,tj kako dolazis to deficita, ali post je zato dobar jer lakse ograničiš unos kalorija, treba jebena disciplina da se sa 6 malih obroka bude u kal. deficitu, recimo da sa 2000 kalorija imam deficit od 300 kal. dnevno, to znaci da po obroku treba da unosim 350kal, to je premalo i treba gvozdena disciplina, i da sam zivim u stanu,.. pov. post je zato dobar, diskonektujes se od hrane, ručaš redovno mamin ručak, to je odprilike 1000 kal, sve sa supom , odradis trenig i večeraš porodično 5 jaja na oko, da ga jebeš teško ćeš uneti 2000 kal u 2-3 obroka.

Ono što je isto veoma važno o to je odnos makronutrijenata u kal deficitu, jednostavno proteine treba malo povećati, hidrate smanjiti,

Bitno je da odlucimo sta zelimo, i ja imam sa tim problema, ne moze jare i pare, znam kako sam izgledao kad sam bio jaci, bolje mi je da sam mršavijii malo slabiji, postom se ne gube mišići, barem ne puno, gubi se energija brzo jer nema glukoze u mišićima , zato je možda najbolji trening u vreme posta velike tezine mala ponovljanja, max5-6, ja nisam gubio toliko u kilazama vec jednostavno nemam goriva jos za 2-3 ponavljanja, ...

Ovih dana citam o keto dijeti, zainteresovala me je, ali u svetu u kojem zivim sa svojih 30 god ne bih mogao da je ispratim vise od 5 dana,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski nije bitno kad si u kal. deficitu,tj kako dolazis to deficita, ali post je zato dobar jer lakse ograničiš unos kalorija, treba jebena disciplina da se sa 6 malih obroka bude u kal. deficitu, recimo da sa 2000 kalorija imam deficit od 300 kal. dnevno, to znaci da po obroku treba da unosim 350kal, to je premalo i treba gvozdena disciplina, i da sam zivim u stanu,.. pov. post je zato dobar, diskonektujes se od hrane, ručaš redovno mamin ručak, to je odprilike 1000 kal, sve sa supom , odradis trenig i večeraš porodično 5 jaja na oko, da ga jebeš teško ćeš uneti 2000 kal u 2-3 obroka.

Ono što je isto veoma važno o to je odnos makronutrijenata u kal deficitu, jednostavno proteine treba malo povećati, hidrate smanjiti,

Bitno je da odlucimo sta zelimo, i ja imam sa tim problema, ne moze jare i pare, znam kako sam izgledao kad sam bio jaci, bolje mi je da sam mršavijii malo slabiji, postom se ne gube mišići, barem ne puno, gubi se energija brzo jer nema glukoze u mišićima , zato je možda najbolji trening u vreme posta velike tezine mala ponovljanja, max5-6, ja nisam gubio toliko u kilazama vec jednostavno nemam goriva jos za 2-3 ponavljanja, ...

Ovih dana citam o keto dijeti, zainteresovala me je, ali u svetu u kojem zivim sa svojih 30 god ne bih mogao da je ispratim vise od 5 dana,

 

Тако некако и ја размишљам, мрзи ме да бројим калорије так ода једем кад сам гладан, до 6 сати и после ајздраво, ваљда је то што сам гладан увече неки индикатор калоријског дефицита.

 

То за макронутријенте важи за сваки дан и цео живот, не само за пост...

 

За колико времена си од прилике направио видљиве резултате пто се тиче fat loss-a ? Чисто да имам неки оријентир, пошто ево већ гурам можда неких 6 дана....

 

Ја сам раније видео кето као једини начин да се скине сало и да остану мишићи, али веруј ми, брутална је ствар, ја сам издржао 7 дана без резултата и баталио, не толко због тога што нисам видео резултате или што ми се пријело нешто слатко него због тога што нисам могао више да једем иста срања, смучило ми се и месо и риба и јаја.... Само сам бацио паре џабе.... ал добро, ваљда сам неко искуство и из тога извукао....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma druže ne treba se plašiti bilo šta probati, keto, post, law carb, low fat dijetu. :) Nisu to bačene parem imaš iskustvo, sigurno je samo da je 6 malih izbalansiranih obroka, low carb, keto diijeta... najbolje rešenje, tako rade profesionalci, ali mi to nismo, nema šanse da vecina prosečnih ljudi sa prosečnim poslovima to ispoštuje.

Za 2,3 nedelje ćeš sigurno videti rezultate.

 

Recimo 3 dana vezana nisam unosio do 16h hidrate, mozak pulsira, usporen je... jeben osećaj

 

Kad se odlučim ponovo za pot mislim da ću ipak ubaciti samo proteine za doručak, ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja trenutno radim neku varijantu HIIT-a, 15 sekundi trchim najbrze moguce 100%...a 45-60 sekundi shetam malo brze... i tako 6-7 serija,,,(vishe ne mogu da izdrzim)

 

ovo radim 2x nedeljno vec mesec dana i primetio sam najveci gubitak sala u zadnje vreme, stim da skoro uopshte nisam kalirao na snazi u teretani

 

samo da napomenem, ipak sam ogranichio UH i povecao malo proteine

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to radim jednom nedeljno, 7x100m sprint, 100m hodanje, crknem, samo pre toga dobro istegnuti tj zagrejati noge, pogotovo zadnju ložu, kao i u svemu većina se slaže da je najbolje kombinovati kardio vežbe, recimo 2x HIIT, 2x spori kardio nedeljno. Ja najviše volim vijaču recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubacim i vijachu ili ono pedersko nordijsko skijanje...po 20ak minuta posle treninga 2x nedeljno, neki slow pace...

ali dok nisam krenuo HIIT i skresao UH nishta se nije primetilo...

na 16% masti sam bio mesecima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je HIIT, ja sam grešio nekad kad sam ga radio na prazan stomak, jedino to treba izbegavati, i oporavak je duzi nego kod tradicionalnog kardija.

 

@ Yvette, jel daješ 100% na sprintevima? MNogi misle da rade HIIT , a u stvari rade samo HIT, ja sam posle 15-20min HIIT-a gotov, osećam posledice par sati posle njega, ubrzano disanje, puls, sve, a kad lagano trčim posle 10km trčanja oporavim se za kratko vreme

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ali ne radim ja to ovako, nego s vremena na vreme (za testiranje, otud znam da je 100 posto :))

Rekli su mi neki ljudi što se bolje razumeju da je to zato što je sprint više vežba snage (a meni je sve to lakše nego kardio :bigblue:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...