Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

i kako ide?

Ide skroz lepo. Jos uvek se navikavam, tako da na treningu radim sve cetiri grupe misica + trbusnjake. Za dve nedelje krecem standardno. :da:

 

Osecam bol u ledjima,trenje u vratu i donjem delu kicme.Nije to nesto bash da je nepodnosljivo ali me nervira jako...

sto se tice bicepsa :D,danas radim ledja,triceps,ali cu raditi sa manjim kilazama kontam!

Ledja su vrlo bitna, nemoj da se igras. Ako te boli nesto sedi sa strane. Ortak je povredio ledja jos dok smo ranije trenirali, ponekad jedva uspeva da se sagne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ako teretana ima onaj ram ili stubove sa sajlama, radi slobodno i ove vežbe za biceps, opterećenje ostalih mišića je minimalno a brže osetiš opterećenje i naprezanje bicepsa. Meni je recimo ovo "udobnije" za rad, ne bole podlaktice kao na šipci (treba opterećivati i podlaktice, ali na početku može biti bolno ako preteruješ sa kilažom).

 

zn4f7s.jpg

 

29dinme.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo sam poceo sa vezbanjem...(valjda sad necu praviti pauze) Sklekovi, trbusnjaci, propadanje na stolici(sa nogama ispruzenim na nekoj peci) plus par vezbi sa tegovima...I naravno, posle toga trcanje...nista bez trcanja...Dzabe sve ovima sto se napumpaju a nemaju snage i izdrzljivosti da istrce ni 500 metara...to je samo trenutna snaga...

Mudri ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Крећем на трчање данас, доста је било зајебанције. Имам 88 кила, што је на 192 висине сасвим довољно, ал' морам килограме са дупета да пребацим у руке и груди. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom leta se rasturam od plivanja. Svi prave glupave balone za fudbal, niko da se zajebe da napravi bazen - ne bih dolazio kuci.

 

Lepo receno...sramota da nema bazena...

 

 

Ja sam trenirao biciklizam, ali sam prestao pre dve godine.

 

Cepalo se i po 100 kilometara.

 

Ja idem dosta biciklom, do Dunava...ali mi utrne dupe kad duze vozim...promenio sam sic, malo je bolje ali i dalje mi smeta...

Izgleda imam neznu guzu :) Ili tvrd sic :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Крећем на трчање данас, доста је било зајебанције. Имам 88 кила, што је на 192 висине сасвим довољно, ал' морам килограме са дупета да пребацим у руке и груди. :)

Ne radi se to trčanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satane Feniks ti je objasnio za mene

Dzabe ti je pumpanje u teretani kad ne dobijes pravu snagu i izdrzljivost od toga

Zato bacite se na vezbe telom i trcanje,plivanje,bajs.To su prave fizicke aktivnosti...

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim malo i sa tegovima(benc, i sa bucicama) ali i trcanje, sklekovi...voznja biciklom...sve po malo...

I odvratno mi je kad je neko previse naduvan...moje misljenje...zavisi ko sta zeli i voli...meni je bitno da sam u odlicnoj kondiciji i da se dobro osecam...mada, ja sam prirodno ludo izdrzljiv, ali kad vezbam, onda se jos bolje osecam...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vegeta:

 

Al si smorio sa time, ko pokvarena ploča.

Jel ti shvataš da različiti ljudi imaju različite prioritete?

 

Znači imaš ljude kojima je bitnije da imaju veću masu od izdržljivosti, kao recimo meni što je bitnije. Neću cepati drva po ceo dan pa da mi treba izdržljivost, jebo mater, oću prosto da izgledam snažno jer posao kojim se bavim podrazumeva da ceo dan sedim i ako ne bih išao u teretanu, mišići bi mi totalno atrofirali. Isto tako imaš gomilu trgovaca, pravnika, ekonomista, programera, koji će njima kurac izdržljivost? Da podižu olovku?

 

A i u teretani kad vežbaš, moraš prethodno da odlučiš da li ti je cilj masa (veće težine, manje ponavljanja) ili snaga (manje težine, viša ponavljanja). Pričaš ko da si posisao svu pamet i otkrio ultimativnu istinu fizičkog vežbanja, a celu stvar giedaš isključivo iz svoje perspektive kao da ništa drugo ne postoji i kao da svi u teretanu idu da izbacuju sto kila iz benča.

 

Btw vežbanje u teretani je postalo obavezan deo treninga u svakom ozbiljnom sportu, uključujući i fudbal i basket. Kod nas u teretani ima nekoliko mlađih fudbalera koje trener od 60 godina dovodi da vežbaju, naravno sa manjim težinama, ali svejedno koriste većinu sprava kao i "bilderi". A imamo i dedicu od šezdesetak godina koji trenira ko mladić (isto sa manjim težinama, ali radi sve vežbe), i ništa mu ne fali. Po građi i tehnici cenim da je bio neki profesor fizičkog dok je radio.

 

Takođe u svakoj krštenoj teretani postoje i trake za trčanje i bicikli i skije, tako da zajebite te priče o "statičnim" treninzima bez kondicije.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...