Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 1 month later...

Prelistavao sam malo ovu temu od prve do poslednje strane i video koliko je tu bilo raznih netačnosti u postovima. Pokupio sam par jačih bisera:

 

Meni se na prvim albumima ne svidja produkcija. Jeste da je Berkut bolji pevac, to se jasno moze cuti na njihovom live albumu. Nema neku tehniku ali zato visina glasa je nenormalna.

 

I Berkut i Kipelov imaju nenormalnu visinu glasa, s tim što Kipelov ipak za nijansu lakše izvlači tu visinu. Da se primetiti na živim albumima.

 

Jao pa ja sam pomesao pevace jer dugo nisam slusao ariju. Hteo sam da kazem da mi je stari pevac bolji, zove se Sergey Popov. Preslusaj live album iz 99` "sdjelaju v rosi" :) he he, posebno pesme (paranoja, raskacajem eta mir, antihrist, balada o ruskom vojniku) i cuces kojom visinom izvlaci neke delove... haos.

 

Naravno, Kipelov je dotični pevač, a Popov je aktuelni gitarista Arije. Album Sdjelano v Rossiji je iz 1996.

 

Ja imam neki felericni primerak Himere, sve sami instrumentali.

 

To nije Himera, već kompilacija instrumentalno odrađenih pesama sa više različitih albuma, za svrhu video igre Dalnoboishiki.

 

Megalomania...great for a start! odlichan 80's heavy/power...vokal je najveci plus IMHO, Kipelov ima veoma topao power vokal, lik ga odlichno koristi, i ima stvarno dobrih vokalnih melodija na albumu

"Whom Are You With?" - "Will And Reason" je preterana pesma..da sam je skinuo kao unknown track, zakleo bih se da je ovo neka hidden Accept numera sa nejasnim vokalom :)

 

Naravno da sa powerom ovaj bend nema blage veze, čist heavy od prve do poslednje pesme.

 

Meni pesma Volya i razum ne liči na Accept, već na Judas Priest, štaviše očigledna je sličnost refrena sa pesmom You've Got Another Thing Coming.

 

Aria je u pocetku kopirala Accept pa posle Iron Maiden.

 

Ni ovo nije tačno. Na prvom albumu se mešaju uticaji raznih heavy bendova, uključujući i Maidene. Na drugom ima najmanje Maidena, a najviše Judas Priest-a, jer je većinu pesama s tog albuma komponovao Boljšakov, koji je veliki fan Priest-a. Od trećeg albuma bend liči pre svega na Maidene i to ponajviše zahvaljujući dolasku u bend basiste Vitalija Dubinina, koji je komponovao veliki broj pesama. Čovek je očigledan rip-off Steve Harris-a, i po načinu sviranja, i po komponovanju, i po nastupu na sceni (ko je gledao najnoviji DVD, može jasno da vidi o čemu pričam).

 

Eto, pošto sam ja najveći fan Arije u Srbiji i intenzivno pratim njihov rad i proučavam ono što su dosad radili, da vas malo orijentišem. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da se uozbiljimo, pitanje za one koji slušaju Ariju - koju pesmu iz Berkutovog perioda (poslednja dva albuma) smatrate najboljom? Ja sam dugo izdvajao pre svega brze i hitične pesme, poput Patriot, Posledniy zakat, ili Kolizei, kao i balade Tam visoko i Svet biloy lybvi. Sada bih rekao da je realno najkvalitetnija pesma, koja poseduje sve što jedna dobra heavy pesma treba da ima - Palač. Jeste da je iz drugog plana, ali kida, naročito kad je više puta uzastopno preslušaš. Naravno, i tekst joj je izuuetan, kao i većina tekstova ovog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Aria je sasvim okej bend... u poslednje vreme dosta slusham Blood for Blood iz '91 ...

Otac mi je prichao da stalno sviraju po Moskvi na onom njihovom danu metalista i da ih ljudi jednostavno obozavaju ,kako mladi tako i stariji i da je nekoliko puita bio na njihom koncertima ,a isto tako mi je i obecao da ce da mi donese njihove ploche ako bude uspeo da ih nadje....JEdan od boljih bendova,sa ruske heavy metal scene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao si ,,Mala ispravka, nije jedan od boljih nego ubedljivo najbolji heavy bend iz Rusije " shto znachi da nigde nisi naglasio da je to po tebi najbolji hevi metal bend iz Rusije... Rusija samo na metal enciklopediji ima preko 1500 bendova,a ko zna koliko ih josh ima ,tako da mi ne znamo da li je to najbolji bend,ali znamo da je zasigurno najpoznatiji hevi metal bend.Slazem se ja da je to najbolji hevi metal bend koji sam chula ,ali ima josh mnogo bendova koje nisam chula,pa stoga ne mogu reci da je najbolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, u suštini, ja, odnosno, svi na ovom forumu ovde iznosimo svoje lično mišljenje i to što ja pišem da je neki bend dobar ili loš je odraz mog muzičkog ukusa, koji ne pokušavam nikome da nametnem. Naravno, ne mora da znači da sam u pravu jer svi mi razmišljamo drugačije. Tebi se nešto dopada, meni ne i to je jednostavno tako. Smatram da je to i suština ovakvih foruma. U svom prvom postu nisam napisao da je to moje mišljenje jer sam mislio da se to i podrazumeva. Odoh sad predaleko, tako da ,ako nemaš ništa protiv ovu raspravu prenesemo na pp ili tako nešto i da ne spamujemo ovde. Uzgred, preslušao sam brdo Sovjetskih bendova, ima tu stvarno mnogo dobrih albuma, ali je ipak Aria na MENE, ponaljam MENE ostavila najupečatljivi utisak

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aria je sasvim okej bend... u poslednje vreme dosta slusham Blood for Blood iz '91 ...

Otac mi je prichao da stalno sviraju po Moskvi na onom njihovom danu metalista i da ih ljudi jednostavno obozavaju ,kako mladi tako i stariji i da je nekoliko puita bio na njihom koncertima ,a isto tako mi je i obecao da ce da mi donese njihove ploche ako bude uspeo da ih nadje....JEdan od boljih bendova,sa ruske heavy metal scene....

 

Uh, ovo ne valja, Prince je samozvani "najveci fan Arije u Srbiji", tvoj otac bi mogao da mu ugrozi teskom mukom stecenu poziciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome da je Aria najveći ruski bend, uopšte ne treba raspravljati, jer im po veličini na ruskim prostorima nijedan bend ne može prići. Tako da je svako poređenje drugih ruskih bendova s njima besmisleno. Kamo sreće da Srbija ima neki takav bend. Štaviše, meni je Aria i u svetu u samom vrhu, odmah posle Maidena i Judasa.

 

Inače, album je u engleskom prevodu Blood for Blood, a zove se Krov za Krov, ili ako ćete ćirilicom - Кровь за кровь. Ja taj album ne odvajam od dva prethodna i narednog - ta 4 su u dosta sličnom fazonu i na njima ima pregršt jakih pesama. Na samom Кровь за кровь albumu, meni je najjača pesma Следуй за мной, ujedno i najbolja koju je Kipelov ikad komponovao, i u kojoj je u punom smislu pokazao snagu svog vokala.

 

Naravno, tekstovi Arije su vrhunski i nadmašuju sve što sam ja u metalu na engleskom ikada čuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ovo ne valja, Prince je samozvani "najveci fan Arije u Srbiji", tvoj otac bi mogao da mu ugrozi teskom mukom stecenu poziciju ;)

 

Javio mi se jedan lik što živi u Moskvi, koji je gledao Ariju jedno dvadesetak puta. Čudio se da ih neko sluša i u Srbiji. Ja rekoh - u Srbiji malo ljudi sluša i poznatije bendove, koji imaju tekstove na engleskom i prave svetske turneje. Međutim, tu je četa mala, ali odabrana, koja sluša sve te bendove, između ostalog i Ariju. Naravno, sebe proglašavam za najvećeg fana, zato što nikome nisu tako visoko na listi omiljenih bendova, kao meni. Upravo ih slušam, dok ovo kucam... pesma Otšeljnik. Mislim da se neko teško može nazvati kompletnim heavy metalcem, ako ne obrati pažnju na ovaj bend. "Anglofili", koji slušaju metal samo na engleskom, pokazuju da nisu nikakvi slušaoci, jer im je jezik na kome se peva važniji od same muzike. Na kraju krajeva, Rusi su naša braća, i ako već svi uče engleski kao svetski jezik, mogli bi makar mi Srbi da obratimo pažnju malo na ruski.

 

Još jednom ću ponoviti - kamo sreće da u Srbiji postoji ovakav bend, koji svira čisti heavy metal već četvrt veka i pritom puni dvorane i stadione. Daleko smo mi od metalskog duha kakav je prisutan u Rusiji...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javio mi se jedan lik što živi u Moskvi, koji je gledao Ariju jedno dvadesetak puta. Čudio se da ih neko sluša i u Srbiji. Ja rekoh - u Srbiji malo ljudi sluša i poznatije bendove, koji imaju tekstove na engleskom i prave svetske turneje. Međutim, tu je četa mala, ali odabrana, koja sluša sve te bendove, između ostalog i Ariju. Naravno, sebe proglašavam za najvećeg fana, zato što nikome nisu tako visoko na listi omiljenih bendova, kao meni. Upravo ih slušam, dok ovo kucam... pesma Otšeljnik. Mislim da se neko teško može nazvati kompletnim heavy metalcem, ako ne obrati pažnju na ovaj bend. "Anglofili", koji slušaju metal samo na engleskom, pokazuju da nisu nikakvi slušaoci, jer im je jezik na kome se peva važniji od same muzike. Na kraju krajeva, Rusi su naša braća, i ako već svi uče engleski kao svetski jezik, mogli bi makar mi Srbi da obratimo pažnju malo na ruski.

 

Još jednom ću ponoviti - kamo sreće da u Srbiji postoji ovakav bend, koji svira čisti heavy metal već četvrt veka i pritom puni dvorane i stadione. Daleko smo mi od metalskog duha kakav je prisutan u Rusiji...

 

није проблем у томе да ли ми имамо или немамо врхунске бендове. чињеница је да имамо, можда не врхунске, али веома добре бендове, којима не би био проблем да напуне неке осредње дворане. али је проблем у српском (а може се рећи и балканском) менталитету. Арија је бенд који у Русији сматрају херојима музике. и то не само металци! кад ће да се деси овде да се тако сматрају нпр. Хелер или Бомбардер или Аннатему?!?!? наравно, никад!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...