Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Uz ovo sam se uspavljivao nekad i budio. Nepreyebiv bend.

 

Aria nastupa na Sonisphere festivalu u Finskoj. Uh, kad sam video tu objavu, za trenutak sam se ponadao da će ih biti i na još nekom Sonisphere. Kako bi to bilo moćno da dođu u Bugarsku sa sve velikom četvorkom, ne bi me ništa zadržalo od odlaska...

Iz tvojih usta u bozje usi. ako dodju u Bugarsku prezalicu tribine i eto me na parteru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pojma imao da ovo postoji inace bih otkinuo od srece ranije.U najkracem Ariju slusam od 1988 godine kada sam ih prvi put cuo u Moskvi.

Jos nesto ove, godine sam u trenucima dokolice pisao management-u banda sa pitanjem da li bi svirali u Srbiji ako se zatvori finansijska konstrukcija na sta su oni odgovorili potvrdno. Imam skoro 40 godina dvoje dece i dosta posla te dalje nisam jurio ideju , ali sam skoro siguran da bi NIS, ruska ambasada, Lukoil ABS i slicni sponzorisali koncert ako bi se neko pozabavio organizacijom. Takodje pre 15-ak dana sam bio u Rusiji i doneo kojesta ukljucujuci i Master XX let zivi album master-a koji mi je mnogo manje zanimljiv od arije, ali imam jos ponesto na CD-ovima kao i na vinilu.

Dakle Arija je apsolutno fenomenalan band cak i van heavy metal okvira i drago mi je da ima ljudi koji dele to moje milsjenje u Srbiji a da nisu u grupi onih koje sam ja zarazio. Ako je neko zainteresovan da se bavi organizacijom koncerta neka mi se javi na e mail [email protected] kako bi eventualno razmenili ideje i planove.

 

I jos i ovo: meni je Kipelov kao vokal legao kao niko pre i niko posle! Berkut je dobar ali Kipelov je za mene jedinstven glas rok muzike. Inace ako se ne varam covek je zavrsio muzicku akademiju sto nije bilo neuobicajeno za muzicare u sovjetsko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pojma imao da ovo postoji inace bih otkinuo od srece ranije.U najkracem Ariju slusam od 1988 godine kada sam ih prvi put cuo u Moskvi.

Jos nesto ove, godine sam u trenucima dokolice pisao management-u banda sa pitanjem da li bi svirali u Srbiji ako se zatvori finansijska konstrukcija na sta su oni odgovorili potvrdno. Imam skoro 40 godina dvoje dece i dosta posla te dalje nisam jurio ideju , ali sam skoro siguran da bi NIS, ruska ambasada, Lukoil ABS i slicni sponzorisali koncert ako bi se neko pozabavio organizacijom. Takodje pre 15-ak dana sam bio u Rusiji i doneo kojesta ukljucujuci i Master XX let zivi album master-a koji mi je mnogo manje zanimljiv od arije, ali imam jos ponesto na CD-ovima kao i na vinilu.

Dakle Arija je apsolutno fenomenalan band cak i van heavy metal okvira i drago mi je da ima ljudi koji dele to moje milsjenje u Srbiji a da nisu u grupi onih koje sam ja zarazio. Ako je neko zainteresovan da se bavi organizacijom koncerta neka mi se javi na e mail [email protected] kako bi eventualno razmenili ideje i planove.

 

I jos i ovo: meni je Kipelov kao vokal legao kao niko pre i niko posle! Berkut je dobar ali Kipelov je za mene jedinstven glas rok muzike. Inace ako se ne varam covek je zavrsio muzicku akademiju sto nije bilo neuobicajeno za muzicare u sovjetsko vreme.

 

Svaka čast, ja već dugo čekam da se na ovom forumu javi neko sa dugim stažom slušanja Arije. :da: Ideju o koncertu u Srbiji bi naravno bilo fenomenalno ostvariti, samo naši promoteri su ti koje treba juriti, teško da će neko od njih sam da se javi na mejl kad bude video post. Ako je tačno to da može nešto da se izmulja sa sponzorima, uz dobru reklamu mi se čini ostvarljivim. Kad mogu do Izraela, mogli bi i kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, krenuo sam ja da pricam sa nasim kako ih ti zoves promoterima, pa mi ponestade vremena.Meni treba neko ko je entuzijasta da mi pomogne da spakujem projekat, nadjem sponzore i predam sve u ruke tim promoterima da urade koncert. U zavisnosti od sponzora birali bi i prostor (skc, hala sportova ili sl) pa onda i promotera prema prostoru. Radi li Dragance jos koncerte?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Juče izašao novi singl, Поле Битвы. Evo linka:

 

http://rapidshare.com/files/307264290/Ariya_single_.rar

 

1. Поле Битвы 5:50

2. На Крыльях Ветра 4:44

3. Попурри 10:11

 

Tek sad izvalih ovo, evo skida se, a i primetih da nemam nijedan live album pa svlačim sad komada 4 :lol: malo da se prisetim ovog kulta :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema najnovijim vestima, i dalje rade na snimanju novog albuma. Na njemu će biti minimum 10 pesama, u standardnom stilu ovog benda. Ime albuma se još uvek ne zna, niti ko će biti izdavač. Ipak, očekujem da uskoro završe snimanje i obelodane datum izlaska, jer je bilo priče da će izaći ubrzo nakon novog Maiden albuma.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЮБИЛЕЙНЫЕ КОНЦЕРТЫ: АРИЯ XXV лет

 

«Ария» давно вписала себя в историю российской музыки, став по сути основоположниками отечественного heavy metal. За 25 лет существования группе довелось пережить и взлеты, и падения, но ее участники никогда не останавливалась в своем движении. Вот и сейчас «Ария» полна творческих сил и идей.

Ни для кого не секрет, что группа стала своеобразной кузницей кадров для российского «тяжелого» фронта. Из ее лона вышли такие уникальные коллективы как «Мастер», «Маврик», Кипелов, «Артерия». Еще не разу за двадцать пять лет эти группы не собирались вместе на одной сцене.

В честь своего юбилея Ария приготовила поклонникам сюрприз: впервые пройдет большой Ария-фест, на котором выступят все группы, вышедшие из легендарного коллектива. Все без исключения участники «Арии» всегда старались сочетать в своем творчестве крепкий профессионализм и новомодные музыкальные тенденции. Поэтому в этот день можно будет, например, услышать, как добротный мелодичный хард-н-хэви от группы «Маврин», так и плотный индустриальный метал «Артерии».

 

http://aria.ru/action/

 

Da mi je otići na ovo, pa makar nijedan koncert u životu više ne posetio...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...