Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

Нешто нисам приметио, али ајде. Мада, истини за вољу, Брус и Адријан јесу донели оно Брусово наслеђе, а и много је већи удео осталих чланова при прављењу песама у поређењу са Харисом него икада раније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Odlican je album Armageddon iz 2006. Nije da sam cuo sve od njih, al' najbolje 'pozicije su mi : Vampir, Zakat, Svoboda (doduse obrada), Shtil, Antihrist, Potjeranij Raj...Kipelov je car - nije mu dzabe Victor Smolski gostovao na Reki Vremen (spot za Vavilon do jaja), Mavrin solo razbija (da li ste primetili da je Mavrikova stvar Padshij u sustini ista kao Kipelova Prorok) ?

 

Rusi kao da su izmislili heavy metal. Toliko dobrih bendova (a tako malo sire afirmisanih) : Legion (jeeee, vokal ima takav potencijal!), Arterija (opet Bulgakov iz Legiona :rockdevil: ), Arda, Devyatiy Val, Catharsis, Canonis, Epitafia, Dragonsi, Kruger, Rakoth, Retriem, Tenochtitlan, Epidemija, Reanimacija, Alkonost, Natisk, Miriada, Chernij Obelisk, mali milion paganskih grupa i oni vandali od Boney Nem-a :tongue: . Naravno da sam dosta izostavio...

 

Kao i Spanci, Rusi uglavnom prave muziku koja je nekako nesavrsena, neispolirana, ima propusta i do muzicara i do produkcije, ali ta muzika je prepuna duha i energije, puna neke svezine i ja ne mogu da u njoj ne uzivam. Idealno za one koje je poceo da gusi engleski jezik. Mogu ja jos. ali treba ponekad i :spava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavio sam i albume koji su mi nedostajali. Sa Geroi asfalta, Balada o drevnom ruskome voine je sjajna epska stvar, uporediva sa Iron Maiden - Rime of Ancient Mariner. Sa Himera bih izdvojio Štilj, Oskolok lda i Nebo tebya naydet. Sve u svemu, ovaj bend nema loš album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ehej, jel zna neko gde se mogu skinuti Kipelovi solo radovi, tacnije, Vavilon (single), Реки Времен (ali remaster iz 2007) i Moscow 2005?

 

Odlicna svirka, pa da kompletiram to, ali malo je potesko pronaci linkove medj ruskim internet portalima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Reke, ali nisam znao da remasterovan, evo nadjoh linka. Enjoy

 

http://rapidshare.com/files/63524908/_____...tered_2007_.rar

 

a imam i neki bootleg video od jedva pola sata, al bem li ga, ne mog sad naci linke za to..

Thanks, no poskidah sve u medjuvremenu, osim ovof Moscow livea zvanicnog, pa ako zna neko ima li negde, bio bih mu zahvalan.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pre neki dan odgledam koncert s orkestrom, odlicna zamisao, ali ima jedan komican detalj zbog koga sam se presamitio od smeha :)

Naime, dirigent je bio jedan mnogo simpatican debeljko, koji je dirigovao, naravno, orkestru, ali i publici. Dok je bio zanet u ovo potonje, sleti sa bine, samo ga nestade i to se odigralo na samom pocetku koncerta...Sta se zatim desavalo, kamere ne kazu, verovatno je u toku bila spasilacka misija :) (orkestar je nastavio svirku bez rukovodioca) , ali se kralj posle nekoliko minuta trijumfalno vratio na scenu i jos vise razmahao. Zagonetka mi je kako ostade nepovredjen...

 

1- iz vladanja onom ko je isekao skoro sve pesme :angry2:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj spot za pesmu (cini mi se da se zove) "Tam Visoko" je bas dobro izradjen. Ali, "Ja Zdes" od Kipelova je keva nad kevama. I spot i pesma !

Спот за песму 'Колизей' је један од најбољих метал спотова икад урађених, има сјајну причу и скроз је профи. Ако њега негде нађете, обавезно га погледајте. Ја га имам на оригиналном диску као видео бонус.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Спот за песму 'Колизей' је један од најбољих метал спотова икад урађених, има сјајну причу и скроз је профи. Ако њега негде нађете, обавезно га погледајте. Ја га имам на оригиналном диску као видео бонус.

Super.

Ja ga imam u 3gp formatu za mobilni :)

 

Evo, ako neko ne zna o cemu je rec, da se baci pogled:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...