Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

Moram priznati da rane radove nisam slusao, ali od novijih je "Krescenje agnjom" (to bi bio transkript na sprski) zakon, jer mi je pre svega Artur Berkut mnogo bolji pevac od svog prethodnika, a i taj album ima mnogo bolje pesme nego "Himera".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao pa ja sam pomesao pevace jer dugo nisam slusao ariju. Hteo sam da kazem da mi je stari pevac bolji, zove se Sergey Popov. Preslusaj live album iz 99` "sdjelaju v rosi" icon_smile.gif he he, posebno pesme (paranoja, raskacajem eta mir, antihrist, balada o ruskom vojniku) i cuces kojom visinom izvlaci neke delove... haos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Evo ja krenuh sa slushanjem ovog benda..i za sada mi se podosta svidja..pa cu izneti ovde moje thoughtse u vezi albuma..

Megalomania...great for a start! odlichan 80's heavy/power...vokal je najveci plus IMHO, Kipelov ima veoma topao power vokal, lik ga odlichno koristi, i ima stvarno dobrih vokalnih melodija na albumu, tako da iako su svi lirici na ruskom, "Eto Rock"(chiji refren mi je u pocetku bio "previse melodichan", ali navikoh se vremenom..+oddddlichan opening riff), "Pozadi Amerika" i "Life For Free" su mi ostali u glavi i extra su dobri(and easy) za pevushenje...jedina dosadnija pesma na albumu mi je "Dreams"..."Volonter", podobra epicna pesma, koja, mene barem, u

pocetku dosta podsecala na "Heaven And Hell". Pored spomenutog vokala, najveci naravski plus je dzitra i odlichni riffovi bez kojih ovaj album ne bi zasluzio neku bolju ocenu, a za mene je to 9/10...rifferski

mi je najjaca "Torero"..ak ne i najbolja pesma albuma! :rockdevil:

 

"Whom Are You With?" - "Will And Reason" je preterana pesma..da sam je skinuo kao unknown track, zakleo bih se da je ovo neka hidden Accept numera sa nejasnim vokalom :) Ova pesma izvlaci inace dosta mediokretan album..doduse i "Stand, Overcome The Fear" je oddlichna, zarazna headbangerica, i jos bih kao dosta dobru izdvoji "Games not for us". U odnosu na Megalo, jeste slabiji album po kvalitetu, chak i sporiji, jer

na Megalomaniji se izdvaja vishe neka powery-speed crta..al opet..tu je ocena negde oko 9/10

 

and the listening goes on.. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aria je u pocetku kopirala Accept pa posle Iron Maiden.

 

Kad vec spomenu Maidene, "Hero of Asphalt" nije bas IM rip off, ali definitivno vishe vuche na njih mjuza..ovaj album se debelo razlikuje od prethodnika. U stvari, zvuk je jos kol'ko tol'ko isti, Kipelov ubija, ali nema pesme krace od 4:57, ima mnogo vishe soliranja i zanimljivih lead delova(a la IM(?)), koji se dosta izdvajaju, posebno u "Ballad about ancient Russian Warrior"..najjacha pesma u "Serving The Evil Force" sa albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh nejasan, posto je na ruskom jel'te..a muzika je Accept, pa da se zakune chovek. A taj UDO hidden track ne chuh...

Pa, nije skrivena. To je jedna od pesama sa albuma "Thunderball", 'Trainride In Russia'. Mozda sam se zajebao, hocu reci mozda ona nije na ruskom, ali znam da je Udo imao neku pesmu na ruskom, mogu da se zakunem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam najvise preslusao njihov live album "sdjelaju v rosi 1999" i mogu da kazem da neke pesme od arije su radjene u fazonu kao pesme iron maiden-a... hocu da kazem da dosta lici po dinamici najvise.

Angelskaja pil (Angels dust) - Wasting Love

Antihrist - ne mogu da se setim koja od maidena

Ballad about a ancient russian warior - Rime of the Ancient Mariner(live)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto i "What Have You Done With Your Dream" - uvod preterano podseca na "Halloweed by the name"..previse..pa chak i melodije koje slede posle..previshe Maidenovski, heh, but still, it's a good song. "Let's move this world" pesma me ubija u pojam..sve do 2:32, e tu vec stvari krecu pod uglom od 89 stepeni nabolje. Extra catchy bass riff, pracen ludim solazama. Najbolja pesma albuma, a i najbolja Aria pesma koju chuh do sada je "Playing With Fire". "The Battle goes on" takodje ima riff koji je

previshe slichan jednoj Maiden pesmi..ali ne mog da povezem koja..nesto iz kasnijih 80tih. Sve u svemu, album je solidan ali me veza sa maidenima jednostavno nervira na trenutke.

 

"Blood For Blood" mi je za sada najslabiji Aria album..u stvari prvi album, koji ima slabih momenata..ali ih IMHO ima pun kurac. "All that have been" je polu-balada i..chak i na ruskom, zvuchi do jaja,. Maideni se manje chuju..a takodje ona uvodna melodija iz "Farewell, Norfolk"(verovatno najbolja pesma albuma), me prokleto podseca na neku pesmu..shevdskog or finskog power benda..al bes mi sve ne mogu da se setim koji..dakle, osim ako se nisam utripovao, eto..desava se da i neko zajmi od Arje, a ne samo Arja od Maidena, Accepta.. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao bih daleko vece mishljenje o ovom bendu da nema tol'ko trenutaka kada me neka njihova pesma odmah podseti na neku Maiden numeru. No i pored toga, izvrstan bend...nisam naishao na neki los album za sada. I pored Maiden-melodija, "Night is Shorter Than Day" je svakako odlichan album, na trenutke me podseca na prvi Aria album :da: Naslovnica, King, Take My Heart, Slavery Of Illusions, odlichne pesme.

"Generator" je ok album. "Deception" mi je u top10 aria pesama for sure. A podobra je i "Behold" sas sve svojim "Speed King" introm : ) "Chimera" je actually prvi album koji sam nabavio od Arie i koji mi se svideo podostao, da nije, verovatno ne bih ni jurio ostatak albuma, heh.

 

Heaven Will Find You :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...