Jump to content

Labyrinth


Elderane

Recommended Posts

Majke im ga pomodarske - kad je power bio IN svirali su power... Kako bih se slatko posrao na ovaj album...

Gde je tu problem? Kad je power bio IN, svirali su ga najbolje. Imaju svo pravo da sviraju sta hoce, a ako iole ozbiljnije pratis Labyrinth (a pretpostavljam da pratis), znas da im ni jedan album nije isti kao prethodni. Zato i jesu najbolji italijanski metal sastav melodicnije skole. Ostali umiru u moru prosecnosti i neinventivnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i jesu najbolji italijanski metal sastav melodicnije skole

Da, od čitavih 4 :mrgreen:

 

Realno gledano, koliko Italijanskih bendova poznaješ da su zaista uradili nešto sa svojom karijerom? Zato to i jeste problem sa Italijanima - što jure trendove. Meni ovako na prvu loptu padaju samo Rhapsody, Lacuna Coil, Sadist i Labyrinth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, od čitavih 4 :mrgreen:

 

Realno gledano, koliko Italijanskih bendova poznaješ da su zaista uradili nešto sa svojom karijerom? Zato to i jeste problem sa Italijanima - što jure trendove. Meni ovako na prvu loptu padaju samo Rhapsody, Lacuna Coil, Sadist i Labyrinth

Ma, kakve to trendove Labyrinth juri, sta pricas? Uvek su imali svoj trip, i nikad nisu licili ni na jedan drugi bend koji bi ti pao napamet. Prog momenti uvek su bili u njihovoj muzici, i sad je to slucaj. To sto nema "tupa-tapa" power metala ja vidim samo kao ogroman plus. Samo mi reci u ciji to fazon oni danas uskacu i koga kopiraju?

 

Nije bitno koliko italijanskih bendova ti ili ja znamo. Bitno je da ih ima MILION. Od njih milion, zasto je Labyrinth taj koji je uspeo? Ne mozes vekovima svirati jedno te isto, imati istu produkciju... Labyrinth su to na vreme shvatili. Bar ja se ne lozim na tako nesto (eh da, zaboravljam stalno da je tebi Stratovarius omiljen bend :cool:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi reci u ciji to fazon oni danas uskacu i koga kopiraju?

 

Ne bih ti znao reći sa preciznošću jer ne slušam metalcore toliko, ali reci mi: nije li zanimljivo da do sad nikada nisu imali blast ritmova? (ako sam dobro ispratio u dve pesme, doduše, Freeman nisam imao želudac da preslušam pa se izvinjavam, možda ima i tamo, ali sumnjam - metalcore je 2004. kada su snimali album još uvek bio u početnoj ekspanziji po Evropi, pa nisu ni mogli da znaju koliko će biti unosno ubacivati takve elemente, te nisu hteli da rizikuju kao što nikada i nisu) I nije li zanimljivo da ih ubacuju baš kada Roadrunner i drugi major labeli upravo forsiraju metalcore?!? :mrgreen:

 

Da se razumemo, nemam ništa protiv "mc" kao pravca, svakome svoje, not my cup of tea i to je to, ali zaboli kada bend koji je važio za jedan od top 10 power bendova napravi ovoliki preokret po pitanju stila, pa makar bio i postepen a nije baš kao što ti želiš da prikažeš. I ne, ne radi se o dugu-dagu, ne radi se o pirlitanju u solažama (svako ko voli Yngwie-ja razumeće). U svakom slučaju nisam ti ja kriv što si prerastao power i polako se okrećeš ka modernijoj strani jer si naravno okružen ljudima kojima je to OK. Šta ćeš, neke osobe vole da menjaju žanrove koje slušaju (tj. kako beše ono? da bude open-minded, da :)), a neke vole da budu "konzervativni" i uvek će pre slušati novu Angru i Nocturnal Rites koji preuzmu moderne elemente ali na kulturan način nego ovakve kameleone :mrgreen:

 

Ustvari, u pravu si :)

 

Oni uopšte ne jure nijedan trend, samo mi se učinilo da je nekolicina po meni, jako kompentetnih osoba kad je Labyrinth u pitanju došlo do istog zaključka - biće da svi lupamo ;) Ako tebi ovaj novi album ima istu vrednost i podjednako je dobar kao RTHD i SOT, onda nemamo šta dalje da pričamo. ;) ;)

 

U svakom slučaju, bacam se ja na novog Dominicija, Operation Mindcrime pt.2 1/2 u pravom obliku (eto, to ti je savršen album i jedno jako prijatno iznenadjenje za jednog close-minded metalca) :)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djedovicu, Djedovicu...

 

Vrati se lepo na moj komentar o novom albumu, ocigledno ga nisi procitao. Da li sam ga uporedio sa najboljim Labyrinth albumima? Ne bih rekao. Jesam li napisao da je vrh vrhova? Ne bih rekao. Evo ti uostalom: "Nije najbolji, nije ni odmah posle najboljeg, ali kome se svidja Freeman, moze naci dobrih momenata ovde."

 

Drugo, ovo za metalcore ne bih komentarisao, jer ako ti ovde cujes toliko metalcorea da je to vredno pominjati (ja ga ne cujem uopste), onda nisam siguran da znas sta je metalcore.

 

Trece, ovo ko menja pravce, zbog toga s kim se druzi, je podlo i glupo sa tvoje strane. Otvori Butcherian koji hoces broj pa pogledaj sta recenziram. Nista ja nisam prerastao, a pogotovo metalcore nije zanr koji pratim, tako da...

 

A nova Angra je sranje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, pogrešno si shvatio. Nisam imao zlu nameru nego realnu okolnost. Logično je da ako si okružen ljudima kojima je ovakva muzika OK da i sam na moderni metal gledaš barem malo blaže.

 

Znam ja da si i ti Don Kihot, samo bez konja, ovaj, gitariste trenutno, a nećeš da prihvatiš one blizu rumunske granice ;)

 

Ajd, nije to metalcore, neka bude moderni metal, jesam li sad pogodio? :) U svakom slučaju pošto sam napomenuo da ne slušam toliko da bih mogao precizno da razlikujem te modernije bendove meni je metalcore ~= modern metal. Verovatno grešim ali verujem da barem 90% ljudi koji slušaju metalcore sluša više ili manje i ostale modern metal "pravce".

 

Drugo, i sam pričaš uvek da si 100% open minded tako da ne znam što si se "uvredio" ili osetio "prozvanim" i ovo nije prvi put da se raspravljamo o tome. Nikakve low-kickove nisam imao nameru da zadajem ;)

 

Meni je samo zasmetalo što sam iz tvoje "odbrane" kao po običaju stičem utisak da hvališ album kao senzaciju (uostalom, seti se KSTa 2002. i priče o NW - Once albumu), a album je daleko od toga.

 

:pivopije:

 

edit: nova Angra u odnosu na Labyrinth treba da dobije 5 Gremija i 2 Oskara :)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla, bla...

Vidim ja da ti i ja raspravu treba da vodimo uzivo, ili nikako, posto smo ovde na razlicitim talasnim duzinama.

 

Evo sta sam ja shvatio iz ovog tvog izlaganja:

Logicno je da ako si okružen ljudima kojima je ovakva muzika OK da i sam na moderni metal gledaš barem malo blaže.

Jaoj, pogresno. Da li to znaci da u periodu dok sam znao 0,5 prog metalaca u BL i jedini slusao taj zanr, trebao sam lose da gledam na njega? Zabole mene neka stvar za metalcore, ali kazem ti, gresis, pogresno poredjenje, pogresan kontest, pogresan bend. Labyrinth nema veze sa tom pricom. A i ako ima nesto moderniju atmosferu u poslednje vreme, pa... vremena se menjaju, a oni su uvek tezili progresivnosti i menjanju zvuka, da se ne vracam na raniji post, vec sam to pomenuo. Uvek napred, nikad ponavljanje.

 

Drugo, i sam pricaš uvek da si 100% open minded tako da ne znam što si se "uvredio" ili osetio "prozvanim" i ovo nije prvi put da se raspravljamo o tome. Nikakve low-kickove nisam imao nameru da zadajem

Pa, ni ja. Samo sam napisao da ti nije u redu komentar. Ako ti se ne svidja OK, ali nisi se precizno izrazio zasto ti se ne svidja.

 

Meni je samo zasmetalo što sam iz tvoje "odbrane" kao po obicaju sticem utisak da hvališ album kao senzaciju (uostalom, seti se KSTa 2002. i price o NW - Once albumu), a album je daleko od toga.

Kako si samo to zakljucio, iz kojeg dela mog posta igde na ovoj temi? Ccc...

 

Nightwish - Once, je fenomenalan album, ne secam se sta smo pricali na tu temu (pogotovo ne 2002. kad je album izasao 2004)?! Ja NW volim, i to jos od prvog albuma, to sto ne ostavljam desetine postova dnevno na njihovoj temi ne menja stvar. A zasto uopste pricamo o tome?

 

Da budem sto jasniji, valjda iz ovoga neces izvuci neki uvrnut zakljucak: Novi Labyrinth je sasvim OK album, da je malo manje pesama, bio bi jos bolji, ima odlicne momente, nekoliko veoma dobrih pesama u kompletu, ne smara, super je da nije tupa tapa power metal (sa tim u pakao, ako se lose primeni, tj. ako pesme ne valjaju, a nisam cuo dobar power metal te vrste odavno), atmosfera je OK, solo deonice su OK (ne preteruju, ne proseravaju se), smirili su se... i to je to. Return... je nedostizan kao naj Labyrinth album, ali prica tu nije zavrsena, naprotiv.

 

Eto, i pusti me vise na miru gadni starkeljo :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jebote al sam se sjebao :) Mislio sam na Century Child album :)

 

Ma što jes jes, razumemo se k'o gluv i mutav na ovom forumu. Nastavićemo neki sledeći put kad se vidimo (verovatno na Kamelotu, pošto sumnjam da će nam se njuške sresti na Mejdenima u onoj gužvi ;)), pa ćemo lepo da se proseravamo do mile volje.

 

Ono što meni smeta kod Labyrintha je toliko očigledno ubacivanje nečega što je moderno samo zato što je to, jelte, moderno (i u nekolicini drugih pesama ima nekih riffova koji su mi poprilično moderni)

 

PS - Gadan ovaj The Poodles majku mu, već 3 sata ga slušam i ne dosadjuje mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovaj jedini - Metal Will Stand Tall. Obradili su i Dancing with Tears in My Eyes, onako, nije loše ispalo, mada je po meni moglo to i bolje ;)

 

A za Kamelot, šta znam, nadam se da će biti pametni kao i HammerFall pa da se okrenu najboljim albumima pa i da se plače, ovako možda izduvam nos na pola koncerta :mrgreen:

 

I da, ovo ja zovem kvalitetan off-topic :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, stvarno, koja je to fora da svi zivi metalci obradjuju pop hitove iz 80-ih, ukljucujuci i Alogiju tu? Sad i Ultravox, Iron savior obradili Seal-a, jos samo neko da obradi Level 42 i svi srecni i zadovoljni da budemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopste ne sumnjam da su oni otvorenog uma, ima i drugih nacina da se to pokaze. Na primer, ono sto je uradio Vojtek Lisicki. Covek je u knjizici prvog albuma izlistao sve zive i mrtve bendove koji su uticali na njega od Alphaville do Deicide.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, stvarno, koja je to fora da svi zivi metalci obradjuju pop hitove iz 80-ih, ukljucujuci i Alogiju tu? Sad i Ultravox, Iron savior obradili Seal-a, jos samo neko da obradi Level 42 i svi srecni i zadovoljni da budemo.

To je mozda za to sto su osamdesete godine kad su hitovi u stvari i postojali, za razliku od devedesetih i ove polovine dvehiljaditih :cool: . Ja nemam nista protiv toga, cak naprotiv, ako je dobro uradjen posao, apsolutno podrzavam.

 

Uvek 80te u KSTu pre bilo kakve metal veceri, ne moze da se meri kvalitet provoda :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek 80te u KSTu pre bilo kakve metal veceri, ne moze da se meri kvalitet provoda

 

Dobijaš pivo za ovo :mrgreen:

 

Inače, niko ne kaže da je album moderni metal, već da ima poprilično takvih elemenata u pesmama. A blast beatova ima u dve pesme i po meni su jako jadno uradjeni, nema e od energije u tim delovima, a i ne uklapaju mi se u pesme (Lost i Wolves'n'Snakes). A i ceo album ima dosta agresivno-moderniji pristup ili više mainstream orijentisan (recimo pesma Coldness) u zavisnosti od pesme do pesme, tako da svi oni koji nisu slušali Labyrinth pre verovatno će im album biti sasvim OK. Meni, kao i većini "zatucanih" ovo nije trebalo :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...