Jump to content

Labyrinth


Elderane

Recommended Posts

Prvo što sam primetio je da bubanj nije baš najbolje snimljen u smislu da je doboš preglasan a da su činele malo "zagubljene" u pozadini... Jedino ako ovo što ja imam nije neki preliminarni mix...

 

Što se samog albuma tiče, posle 3 slušanja (od čega jedno, da budem iskren, i nije baš bilo sa punom pažnjom) nije ostavio nikakav konkretan utisak. Ni jedna pesma me ničim posebno nije zaintrigirala, osim možda oni blast-ovi u "Lost".... Kažu neki da malo podseća na Freeman-a, ali meni je taj album mnogo bolji od ovog. Zapravo, ovo je prvi album Labyrinth-a na kom nakon prvog slušanja nisam apsolutno ništa zanimljivo našao, a imam sve njihove albume... Da, takođe ne znam zbog čega su snimali "novu" verziju za "Piece of time" kad nisu promenili ništa (dobro, osim tonaliteta za pola stepena)... a ne znam ni zbog čega su radili ovaj Beatles cover... Sve u svemu, vrlo bledo, vrlo slabo, iskreno sam razočaran jer sam očekivao više... možda mi se posle još kog slušanja nešto i svidi, ali... nije to ono čemu sam se nadao... Međutim, uprkos tome, ipak ću ići na koncert i nadati se, između ostalog, i nekim starim hitovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ti znao reći sa preciznošću jer ne slušam metalcore toliko, ali reci mi: nije li zanimljivo da do sad nikada nisu imali blast ritmova? (ako sam dobro ispratio u dve pesme, doduše, Freeman nisam imao želudac da preslušam pa se izvinjavam, možda ima i tamo, ali sumnjam - metalcore je 2004. kada su snimali album još uvek bio u početnoj ekspanziji po Evropi, pa nisu ni mogli da znaju koliko će biti unosno ubacivati takve elemente, te nisu hteli da rizikuju kao što nikada i nisu) I nije li zanimljivo da ih ubacuju baš kada Roadrunner i drugi major labeli upravo forsiraju metalcore?!? :mrgreen:

 

Na Freemanu nema blast beatova al' ima tih nekakvih gadnih black metal vokala :bigblue:

 

IMHO, ovaj novi je najgori Labyrinth ikada... a Freeman mi je uz Sons, odmah posle Returna :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio... mislim da ne moze da se meri sa Return to heaven denied ili Sons of thunder. Drugaciji je, svakako, ali i Freeman je drugaciji pa ima odlicne pesme. Ovaj je mnoooogooo bled, ne ostavlja nikakav poseban utisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da stavim tacku na pricu - novi album ima vise pozitivnih nego negativnih momenata. Par odlicnih pesama, nekoliko dobrih, par osrednjih, i par losih. Ove koje valjaju - bas valjaju.

 

Samo bih izbacio jedno 4 pesme, i to bi bio sasvim dobar album na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da stavim tacku na pricu - novi album ima vise pozitivnih nego negativnih momenata. Par odlicnih pesama, nekoliko dobrih, par osrednjih, i par losih. Ove koje valjaju - bas valjaju.

 

Samo bih izbacio jedno 4 pesme, i to bi bio sasvim dobar album na kraju.

То ти је проклетство ЦД-ова, песме за попуњавање простора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То ти је проклетство ЦД-ова, песме за попуњавање простора.

Onda je cela scena prokleta... ne mogu se setiti ni 10 (da ne kazem 5) albuma u proteklih 5 godina koji su u kompletu zvucali i zvuce savseno.

 

Previse se muzike danas svira, i sto je jos gore, svako moze da je snima, i ko vredi i ko ne vredi za taj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jaoooj

bash su me razocharali sa ovim novim albumom

znao sam da ce da se razlikuje od Freeman-a

ali su otishli u pravcu koji mi se manje svidja.

 

naravno ovo ne znachi da je album losh

naprotiv ko voli ovakav (power)? ima da mu bash legne :rockdevil:

...da ima koja pesma manje bio bi i bolji

al shta je tu je.

 

Koncert ce ih izvuci :muzicar:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mnogo žao što su promenili pravac... više se ne mogu svrstati u power/prog... čak ne znam ni gde bi se mogli svrstati... Uglavnom, nadam se da će na koncertu svirati i neke stare hitove, mada imaju već 3 albuma u ovoj novoj postavi i dovoljno materijala da sviraju samo pesme sa ta 3 albuma... Videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...