Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Ne znam sta da kazem na to. :D

 

Ja sam recimo obozavao Morbid Angel do imbecilnosti, pa posle slusanja poslednjeg albuma ne klikcem na linkove koji su povezani s njima, posebno ne na video klipove. Neko vreme nisam ni kapirao da je azalov avatar zapravo sa snimanja spota (koji inace nisam ni odgledao na kraju xD), mislio sam da je neka montaza.

 

Evo sad pokusavam da smislim koji jos bend tako nenormalno volim, eto npr. Emperor sajt refreshujem svakih par nedelja, iako se nista ne desava, u nadi da ce da bude jos neki reunion koncert. :D

Al' opet, kad bi se Emperor okupio i poceo da snima neke isprdke, sigurno bih bio skeptican prema njihovim daljim postupcima.

 

Npr. Mike-u Patton-u bih govno izio koliko ga volim.

 

Behemoth obozavam isto, i evo sad pljuju Nergala zato sto pozerise, ali se meni to i svidja cak, nek pise knjige i nek pisa po bibliji, svidja mi se sto to ima publicitet. Al' opet kad bi izdali sranje album, manje bih pratio sta rade.

 

A Cradle je posle Damnation and a Day izdao 4 albuma koja su daleko ispod njihovog standarda, nevezano na to da li ih neko voli ili ne.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao fan benda pratim rad do kraja, ako nista, zbog radoznalosti, a CoF je posle Damnationa (koji im je jedan od slabijih u katalogu) izdao super albume, Nymphetamine sa hitovima, Tornography za najvernije fanove i poslednja 2 povratka korenima. Nista meni tu nije lose i praticu ih i nadalje.

 

I jedva cekam novi i hajpujem ko curica i gledam Danijeve slike. :)

Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

CoF je posle Damnationa (koji im je jedan od slabijih u katalogu)

Daleko od toga.

 

Nymphetamine sa hitovima

= "Evo nas na Roadrunner-u, hajde da snimimo album koji se prodaje sa singlom za klinke."

 

za najvernije fanove

Jer samo oni mogu da progutaju takav album.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damnation bi bio sjajan album kad bi se izbacilo jedno 5-6 pesama.

 

Evo nas u Roadrunneru, zamisli, uspeli smo u zivotu i jos smo snimili album sa dosta hitova, mislim da nijedan bend nije alergican na uspeh.

 

Thornography jeste za najvernije, zato sto ovi ostali fanovi odmah odustanu, toliko o njima, da ne gresim dusu i taj album pati od "viska" pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što ti i još neki ljudi ovde zovete hitovima su najčešće pesme koje se lako prodaju širokom krugu ljudi. Realno, album zvuči kao da je pravljen da privuče pažnju, jer bi to, uz dobar marketing u Americi, donelo još slave. Što su i postigli tada. Album za reklamu, ali ne i pravi prikaz benda.

 

Ovo za Thornography nema smisla, deo o odustajanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od post-Midian albuma "Nymphetamine" možda najmanje efektan bio, naslovna pesma mi je nekako smučila album iako i tu ima itekako valjanih stvari, tipa "Absinthe With Faust", a sam "Thornography" je meni izrazito dobar album - zabavan, raznovrstan, pun zanimljivih stvari.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nymphetamine ima sjajne pesme, jeste komercijalan, pitak i mekan, ali kvalitet svakako nije izostao, mnogi bendovi bi dupe dali za takav album. I sto je jako bitno bend ima svoj imidz i identitet, koji svaki put zvuci unikatno, a opet drukcije i nema benda koji ima takav zvuk koji oni gaje vec godinama.

 

"Realno, album zvuci kao da je pravljen da privuce paznju" - svaki bend koji izda album zeli da privuce paznju, to je nekako normalno, a COF je uz to imao i komercijalni uspeh, nekome se dopalo, nekome nije, ali kvalitet nije izostao, sto je najbitnije.

 

Objasni mi Lou sta ti zoves hitovima?

 

Thornography nije nikako tipican COF album (ako uopste postoji tipican), potpuno je oslobodjen nekih zanrovski okvira i cuje se da su se ljudi skupili i izdali pesme za koje su u tom trenutku imali inspiraciju da napisu. I za njega mozes da kazes da je komercijalan zato sto je pristupacan siroj masi tj. muzika je nekako jednostavnija i prihvatljivija, ali onda to mozes da kazes i za milion drugih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Black Desire:

Recimo da je Sony mnogo komercijalniji od Roadrunnera, a Damnation and a day je mnogo vise 'COF album' nego sto je Nymphetamine. To znaci nije bio cilj da se prodaju sa Sony-jem. Ali to su uradili sa RR, definitivno. Uporedite samo strukture pesama, textovi, pa onda Danijev vrisak koji jaci nego ikada, pogotovo na The promise ov fever. Damnation je jedna celina, konceptualni album o satanizmu radjen je da bude remek delo, sto i jeste.

Sto se tice samog Nymphetamine albuma, sve govore dve cinjenice: da je napisan samo godinu posle izlaska DAAD i da je izasao za Roadrunner. Oni hoce da njihovi bendovi budu komercijalni do bola, pa su pokusali da izmene i COF. Zbog toga im jebem majku. Njihova je izmisljotina da naprave pesmu poput Nymphetamine, zato sto je drugacije. Doduse to i nije ispalo tako lose. Ta pesma me je i osvojila. Ali mrzim kad bend ne radi ono sto misli da je ispravno nego mu 'profesionalci' stoje nad glavom.

Sa Thornography su otisli u krajnost, jer se oseca veliki uticaj izdavaca. Album pocinje kao koncept a onda se prelama, uvedena je po prvi put obrada kao oficijalna pesma na albumu - "Temptation" i prvi put je tu instrumentalna pesma - "Rise ov the pentagram".

E onda dolazi fenomenalni Godspeed i vracanje korenima. Prosto covek da se zapita zasto je RR izdao takav album!?! Statistike kazu da je Godspeed manje prodavaniji od Thornography a skoro duplo manje od Nymphetamine. Ali album je mnogo bolji od oba dva! Tu je COF uradio pravu stvar.

Posle je sve krenulo kako treba, Peaceville (pa gde ces bolju izdavacku), odlicni DDVA, i sad Manticore koji obecava.

 

Zakljucak je da im je Roadrunner napunio dzepove ali uticao da opadne kvalitet muzike.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nymphetamine ima sjajne pesme, jeste komercijalan, pitak i mekan, ali kvalitet svakako nije izostao, mnogi bendovi bi dupe dali za takav album. I sto je jako bitno bend ima svoj imidz i identitet, koji svaki put zvuci unikatno, a opet drukcije i nema benda koji ima takav zvuk koji oni gaje vec godinama.

Da je samo pitak, bilo bi ok, ali je i plitak.

 

"Realno, album zvuci kao da je pravljen da privuce paznju" - svaki bend koji izda album zeli da privuce paznju, to je nekako normalno, a COF je uz to imao i komercijalni uspeh, nekome se dopalo, nekome nije, ali kvalitet nije izostao, sto je najbitnije.

Normalno je da želiš da privučeš pažnju i upotrebiš to za promovisanje svoje muzike, a ne da praviš muziku da bi skrenuo pažnju na sebe.

 

Objasni mi Lou sta ti zoves hitovima?

Šta ja zovem hitovima? :haha: Valjda se zna šta znači hit, ono što je dovoljno jednostavno, zarazno i primamljivo za masu da bi se našlo na nekoj nedeljnoj ili mesečnoj listi. Lista hitova. Top hits this summer. Uglavnom singlovi koji se biraju sa albuma, a nekada i namenski pišu, isključivo radi promocije i prodaje. Kada MDB snime spot za "My Wine In Silence", a ne "A Doomed Lover". Kao kada postoji Ghost Of The Sun singl, a ne "Inside The City Of Glass". Mislio sam da je svima jasno da dobra pesma nije isto što i hit, iako se može dogoditi da se poklopi.

 

Thornography nije nikako tipican COF album (ako uopste postoji tipican), potpuno je oslobodjen nekih zanrovski okvira i cuje se da su se ljudi skupili i izdali pesme za koje su u tom trenutku imali inspiraciju da napisu.

Drugim rečima, imali su gomilu pesama koje nemaju nikakve veze međusobno i odlučili da je to dovoljno za album. To se zove kompilacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...